HomeSportDeski surfingowe dla dzieci – jak dobrać odpowiednią?

Deski surfingowe dla dzieci – jak dobrać odpowiednią?

Surfing to sport odpowiedni także dla młodszych dzieci oraz młodzieży, nie tylko dla osób dorosłych. Jednak podstawą jest tu bezpieczeństwo oraz odpowiednie dobranie akcesoriów i zbiornika wodnego, na którym dzieci będą trenować. Aby trening dostarczał radości i zabawy, należy odpowiednio dobrać deskę surfingową dla dziecka. Sprawi to, że młody surfer nie zniechęci się tak szybko, a nauka będzie o wiele łatwiejsza.

Cechy podstawowego sprzętu – deski surfingowej

Aby deski sufringowe dla dzieci były odpowiednie do nauki pływania, muszą różnić się od tych dla dorosłych przede wszystkim wagą. Te dla dzieci są o wiele lżejsze, dzięki czemu dziecko może nią łatwiej sterować. Mają też zupełnie inną budowę, co ma za zadanie wspomagać bezpieczeństwo na wodzie. Są o wiele szersze i krótsze, co zapewnia stabilność. Dzięki temu malec szybciej opanuje podstawy i nie zniechęci się tak szybko. Na późniejszym etapie będzie mógł spróbować innej deski SUP, jak już będzie znał podstawy. Istnieją różne rodzaje desek surfingowych – zarówno te dla młodzieży, które są smuklejsze, jak i te dla początkujących dzieciaków posiadający np. statecznik. Warto, by dziecko oswoiło się z wodą stopniowo, dlatego sprzęt jest odpowiednio stworzony właśnie pod kątem maksymalnego ułatwienia kosztem np. szybkości. Deska mieczowa czy szeroki zakres regulacji to cechy, na które należy zwrócić uwagę kupując pierwszy egzemplarz. Dzieciaki bardzo szybko rosną – regulacja ma za zadanie dopasowanie potrzeb do aktualnych rozmiarów. Dzięki czemu nie trzeba będzie kupować nowego sprzętu co sezon czy dwa.

Pozostałe ważne właściwości – deski dla dziecka

Poza tym co wymienione zostało wcześniej deski surfingowe dla dzieci powinny posiadać te same cechy, co dla dorosłych. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest zbudowana, aby była jak najbardziej wytrzymała na uszkodzenia i trwała. Modele wykonane z pianki są miękkie, ale i bezpieczne oraz łatwiej łapią fale. Są też tańsze oraz lekkie, co przy dzieciach ma szczególne znaczenie.

Kiedy zacząć pływanie na desce SUP?

Już przedszkolak może udać się na swoje pierwsze lekcje, ważne jednak, by go nie zmuszać do tej aktywności. Dziecko może mieć lęki więc warto je stopniowo przyzwyczajać, na płytkiej wodzie i przy dobrych warunkach pogodowych. Deski surfingowe dla dzieci można na początku wypożyczać. Wiele szkół oferuje swoje kursy dla najmłodszych, dzięki czemu specjalnie przeszkoleni instruktorzy odpowiednią podejdą do nauki pociech, traktując to początkowo tylko jako zabawę, czyli wstęp do późniejszej nauki na poważnie.

Artykuł napisany dzięki GoSUP.pl

  • Sport
  • 23 września 2021