Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie łowić podczas spuszczania wody na zaporówce
Autor Wiadomość
damix181 

Wysłany: 2014-07-31, 13:58   Gdzie łowić podczas spuszczania wody na zaporówce

Witam chciałbym się dowiedzieć gdzie szukać karpi podczas obniżania poziomu wody na zaporówce. Praktycznie co roku mamy do czynienia z tego typu zjawiskiem. Zauważyłem ,że wtedy miejscówki , które były dobrymi łowiskami nagle okazują się słabe.Szukać głębokich miejsc, płytszych,czy w ogóle odpuścić sobie łowienie.Co sądzicie na ten temat jakie macie doświadczenia.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-07-31, 14:57   

damix181 napisał/a:
Witam chciałbym się dowiedzieć gdzie szukać karpi podczas obniżania poziomu wody na zaporówce
Podczas samego spuszczania wody u mnie nigdy brań nie było, dopiero jak przestawali to się zaczynały.

Paciak 

Wysłany: 2014-08-05, 20:28   

Jak w poście wyżej, podczas spuszczania wody po prostu niema brań raczej na każdej wodzie bez wyjątków, chyba, że jakieś "fuksy" i przypadki.

Tomazino 

Wysłany: 2015-11-21, 09:58   

W naszej okolicy mamy małą zaporówkę na której duże ruchy wody to norma. Podczas 1h potrafi woda zjechać o 45cm w pionie. Najprostsze rozwiązanie to wywożenie jak najbliżej środka. Ryba czuje się tam najbezpieczniej.

nobel24h 
Adam Pończocha

Wysłany: 2015-11-21, 10:40   

Karpie odruchowo uciekają w najgłębsze miejsce podczas gwałtownych spadków poziomu wody. Statystycznie kilka procent karpi płynie wtedy do źródła wody. W tych miejscach trzeba wtedy szukać ryb. Podczas dużych spadków miałem marna ilość brań karpi ale najlepsze wyniki w połowie amurów. :)

Szafa 
Szafa

Wysłany: 2015-11-21, 12:21   

daniels napisał/a:
damix181 napisał/a:
Witam chciałbym się dowiedzieć gdzie szukać karpi podczas obniżania poziomu wody na zaporówce
Podczas samego spuszczania wody u mnie nigdy brań nie było, dopiero jak przestawali to się zaczynały.
Odpuść sobie ryby mają już jeden stres-wystarczy(dla mnie to jak karpiowanie w okresie tarła),zajrzyj na inny zbiornik.Pozdrawiam...

Odpowiedz do tematu