Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej !

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędki firmy Fiume
Autor Wiadomość
fahgrh 

Wysłany: 2011-07-08, 18:09   Wędki firmy Fiume

Witam. Posiada ktoś z Was lub co sądzicie na temat wędek firmy Fiume ?

mrozik 
Mariusz Mróz

Wysłany: 2011-07-08, 19:42   

Ostatnio bardzo się przyglądałem serii Expose Carp 12' 3lbs i jestem lekko mówiąc pod wrażeniem. Blank slim, lecz grubość ścianek daje poczucie mocy tych wędzisk. Moich 2ch kolegów już je kupiło - jeszcze nie wyciągnęli żadnych dużych ryb i ciężko na razie z pełnymi opiniami, ale z tego co wiem są bardzo zadowoleni.

Rumun 
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-07-12, 17:38   

Mrozik, a gdzie można o tych patykach poczytać i zobaczyć je na foto :?:

AeSeF
c3n50r3d

Wysłany: 2011-07-13, 09:02   

Rumun napisał/a:

Here

dużo to sobie nie poczytasz [skromni są :lol: ] ale jakieś foty są, no i to ich sklep.

fahgrh 

Wysłany: 2011-07-13, 12:43   

Rumun napisał/a:

Tutaj możesz zobaczyć ich sprzęt FIUME (bodajże odcinek 79).

Sebastian Milewski 

Wysłany: 2011-07-14, 20:57   

Witam odnośnie tych wędzisk to powiem jedno - ja bym ich w życiu za darmo nie wziął.
W tamtym roku razem z moim przyjacielem Piotrem byliśmy na Nekielce.
Miałem okazję zobaczyć te kije w akcji bo Piotr dostał je do przetestowania.

Po kilku rzutach wędzisko pękło przy rzucie ciężarkiem - około 100 g maks - jak dobrze pamiętam.
Były to kije dwu składowe a miejsce pęknięcia było zaraz przy łączeniu się dwóch blanków... Czyli blank był nasadzany na mniejszą średnicę niż sama średnica blanku...

Dodatkowo mogłem je porównać z Shimano i powiem Wam, że wystarczył lekki wiaterek a Fiumy drgały jak feeder.

Jak dobrze pamiętam były to kije do 3 lbs nie większe...
Wiadomo, że to tylko moja opinia, ale potwierdzona naocznym zdarzeniem i faktem...

Cyprinusss 

Wysłany: 2011-09-02, 23:52   

do Gall2108

To co piszesz jest bardzo nie fair. Tak się składa, że wędziska Piotra to były moje prywatne wędki, wcześniej przeze mnie używane. I mi jakoś nie pękły przy żadnych rzutach dużymi ciężarkami. Być może że jedna z wędek była już wcześniej uszkodzona w transporcie i dlatego pękła. Złącza są identyczne jak w najdroższych wędziskach Anakondy. Materiał z których wykonane są wędziska Fiume Expose Carp jest również najwyższej klasy. Wedziska w swojej klasie cenowej są po prostu rewelacyjne, sam od roku łowię dwoma takimi wędziskami 12' i wyciągnąłem na nie już wiele sztuk karpi a także rzucałem 100-gramowymi cięzarkami i jakoś nic mi nie pękło, nic nie trzeszczy, nic złego sie nie dzieje. To co piszesz o drganiu wedziska na wietrze, to już w ogóle kompletna bzdura. Mi jakoś nie drgają. Poza tym wędziska Fiume Expose Carp posiadają dwuletnią gwarancję, a to że Twoj kolega z niej nie skorzystał, to dlatego że dostał wędki używane. Każdy, kto zna się na wędziskach karpiowych biorąc to wedzisko w dłoń i sprawdzając je poczuje jego wysoką klasę. Ja się o niej już dawno przekonałem.

pozdrawiam
Rafał

Sebastian Milewski 

Wysłany: 2011-09-06, 10:03   

Do Cyprinusss

Panie Rafale, odnosząc się do Pana wypowiedzi odpowiem tak:

Na tym forum jakby Pan trochę poczytał są różne opinie czasami pozytywne a czasami negatywne i jakoś nikt nie zapisuje się na forum tylko po to aby się tłumaczyć... a po to by argumentami przekonać innych do swoich racji.

Dla mnie fakt jest faktem - napisałem to co widziałem ja i inni uczestnicy tej zasiadki.

I tyle co mam do powiedzenia w tym temacie.

Konektor 
Piotr Konieczka

Wysłany: 2013-12-30, 23:19   

Jestem zainteresowany zakupem wędek firmy FIUME gdyż sprzedawca w pewnym sklepie wypowiadał się w samych superlatywach na ich temat ( mieli dużo innych znanych i uznanych firm a i tak polecał te mimo, że cena nie wchodziła w grę )

Czy oprócz tych dwóch opinii ktoś z Was miał jeszcze kontakt z tymi wędkami :?: powiem , że w ręce leżały fajnie ale nie wiem jak sprawują się nad wodą 8)

raczyk 
Konrad Raczyński

Wysłany: 2013-12-30, 23:25   

Pytanie nie jest sprecyzowane do wędek karpiowych więc wypowiem się o innych :P mam fiuma casablance 5m i jest bardzo przyjemnym patyczkiem jeśli ktoś potrzebuje takiego bacika, jest lekki i bardzo ładnie pracuje :) Natomiast kolega ma fiuma arsenal 3-18 spina i pracuje też bardzo fajnie pod średniki wobkami i gumami. Na klenie,jazie i brzany fajny kijaszek ale minusem jest waga bo aż 206 gram a to na taki kijek dużo. Sporo wędeczek fiume była rok temu w fishing24 w Krakowie przypuszczam że na pewno coś jeszcze mają :)

Konektor 
Piotr Konieczka

Wysłany: 2013-12-31, 12:37   

Właśnie o ten sklep mi chodziło :D w dalszym ciągu mają przedstawicielstwo firmy FIUME. A tak na marginesie świetny sklep i ludzie którzy tam obsługują :!:

xym82 

Wysłany: 2014-01-01, 23:07   

Nie posiadam karpiówki,ale mam Fiume Impress Feeder 120gr za 200 parę złotych i kijek jest bardzo elegancki,koszyk 40 gr plus zanęta i rzucam jak chce i ma akcję szczytową w rzeczywistości,a nie jak niektórzy producenci piszą...

Odpowiedz do tematu