Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pellet PROFES
Autor Wiadomość
man_89

Wysłany: 2014-07-18, 10:28   Pellet PROFES

Stosował ktoś pellet Proffes'a? jeżeli tak to proszę o opinie, jak długo pracuje, czy zawiera duża ilość tłuszczy (jak np pellety z Massiv'a). Pytam bo cena jest atrakcyjna, u mnie w sklepie 21zł za 2 kg.

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2014-07-18, 19:53   

Stosowałem. Mają 2 rodzaje. Pierwszy chyba zwany fast to bardziej granulat. Rozpuszcza się w ok 2 godz. Drugi to w mojej ocenie dość mocno nasączony olejami pellet. Ma coś w rodzaju posypki. Mi pasują i będę je stosował.
Pzdr!

kamionki 
Marcin Brzosko

Wysłany: 2014-07-18, 21:40   

Używam i jestem zadowolony. Smak jaki testuję to truskawka-ryba.

arczi.72 
Artur Bieńkowski

Wysłany: 2014-07-18, 21:49   

Wydaje mi się, że jest to pellet Agro-Fisch, przepakowany w opakowania Profes.
Pellet w AgroFisch kosztuje 8zł/kg. (Opakowanie 25kg).

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-07-18, 22:51   

W zeszłym roku miałem najlepsze wyniki,bez względu na wodę,na truskawka/ryba dipowany w G-FORCE z Nutra Baits. Naprawdę ten zestaw był rewelacyjny. W tym roku totalne zero i to na wszystko po za kuku,na które wchodzą tylko takie do 5 kg.

Maciek'Gruby 
No Limit Team JUNIOR

Wysłany: 2014-07-24, 19:17   

Ja w tym sezonie przeczurzciłem kilka smaków tego pelletu, zarówno serie "fast food" jak i "Fish impuls". Pellet ładnie pracował i nie rozpuszczał sie dłużej niż 2,5H. U mnie akurat najlepszym strzałem była kałamarnica 12mm. ;) Pozdrawiam Maciek

mrkarpfan 
Przemek Pająk

Wysłany: 2014-08-20, 06:09   

Co do pelletu, mylisz się Artur Bieńkowski, a co do rodzajów jest kilka.

Pellety:

Fast Food - szybkorozpuszczalny, lekki, porowata struktura, smużący ok 1 h

Express Impuls - owocowe smaki i łamańce, stabilny rozmiary 12mm i 20mm, rozpuszcalność całkowita ok 5 godzin.

Fish Impuls - stabilny, długopracujący, warstwowy, smaki rybne i halibut, od 12 do 20mm, rozpuszczalność całkowita bardzo długa, powyżej 10 h

Hook - z dziurką na włos, bardzo stabilne, dodatkowo aromatyzowane 12mm i 20mm
opakowania 2 kg i wiaderka 3 kg

Granulaty to inna sprawa - jest tylko w małych opakowaniach 0,750g na bazie kukurydzy, różne smaki, szybkopracujący.

Pellet Impuls , najbardziej stabilny, ktoś kto miał go w rękach wie że rozpuszcza się naprawdę powoli, warstwowo, wewnętrzna struktura jest nadal twrada po kilku godzinach w wodzie.

arczi.72 
Artur Bieńkowski

Wysłany: 2014-08-21, 13:25   

mrkarpfan, Być może się mylę, ale wiem, że Agrofisch produkuje różne pellety i te na bazie oleju rybnego rozpuszczają się powoli. Mix czyli truskawka/ryba rozpuszcza się w około 5-12h 20mm z otworem. Owocowe rozpuszczają się szybciej. Tyle w temacie.

Czy firma Proffes nazwie ten pellet express, fisch czy impuls to mi to ..... ;)

Można kupić ten pellet taniej u producenta. U przepakowacza jest drożej.

Tak jak napisałeś, pellety rozpuszczają się warstwowo, wewnętrzna struktura jest nadal twarda, nawet po kilku godzinach w wodzie.

mrkarpfan 
Przemek Pająk

Wysłany: 2014-08-21, 18:55   

Profess a agrofish o którym piszesz to różne światy. Temat jest o pellecie Profess, temat agrofish mnie nie interesuje. Wszystkie te pellety przechodzą przez moje ręce, znam temat bardzo dobrze :) Tobie jak piszesz się "wydaje", więc udzielam odpowiedzi w temacie, Pozdrawiam.

mrkarpfan 
Przemek Pająk

Wysłany: 2014-12-18, 07:30   

W temacie Pelletu Profess Fishig - do bogatej oferty dołożyliśmy pellety Fast Food, lekki, szybko rozpuszczalny pellet o porowatej strukturze, pracuje zaraz po wrzuceniu do wody, zeszły sezon nie raz ratował nam sytuacje jak karp nie zbierał z dna, przy wysoko postawionych popkach doskonale się sprawdzał. Sporo pracy wkładane jest przez wiele osób w tworzenie rodziny produktów Profess, więc jak czytam bzdury nie w temacie o przepakowywaniu, "bo komuś się tak wydaje" - to mi ręce odpadają ! Właśnie specjalnie na sygnały od klientów powstał pellet Kałamarnica na bazie mączek, tłusty, jako uzupełnienie kulek Świeża Kałamarnica z serii Signal Bait.
a tu mocny pellet halibut w wersji z dziurką i ochotka, pellety w wygodnych wiadrach:

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2014-12-18, 09:41   

A skąd klienci mają wiedzieć o istnieniu nowych pelletów skoro na Waszej stronie zero informacji.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2014-12-18, 09:46   

mrkarpfan napisał/a:
Wszystkie te pellety przechodzą przez moje ręce, znam temat bardzo dobrze :)

Czyli jak mamy to rozumieć, jak nie konfekcjonowanie(przepakowywanie) ? :P

mrkarpfan 
Przemek Pająk

Wysłany: 2014-12-18, 09:48   

Kolego Andrzeju, wszystko jest na stronie sklepu. Pełne info. "Przechodzi przez moje ręce" to oznacza że znam ten produkt bardzo dobrze, od kilku sezonów używam na zasiadkach. Pozdrawiam.

Jacek Morkisz 

Wysłany: 2014-12-18, 11:12   

Witam :) ja Panowie stosuje pellety Prfessa i pomogły mi w wielu zasiadkach i zawsze rybki się kręciły w miejscu nęcenia i były efekty!! ja zostaje przy tym pellecie

Bartek358 
Morawski Bartosz

Wysłany: 2014-12-18, 11:16   

mrkarpfan- Witam czy będziecie mieli stoisko na targach w Poznaniu? Chętnie obejrzę te pelleciki ;)

mrkarpfan 
Przemek Pająk

Wysłany: 2014-12-18, 11:46   

timur napisał/a:
A skąd klienci mają wiedzieć o istnieniu nowych pelletów skoro na Waszej stronie zero informacji.

Wszelkie info na bieżąco na stronie sklepu CarpTravel.pl relacje z testów na karpiowych zasiadkach na stronie teamu CTT. Także na naszych filmach można zobaczyć pellety i efekty. Trwają prace nad katalogiem produktów, w wersji papierowej i pdf. niebawem się pojawi.

smifi 

Wysłany: 2015-03-16, 15:18   

Koledzy a czy Profes też posiada w swojej gamie mikro pelety bo nie mogę nigdzie znaleźć a dokładnie interesują mnie rozmiary 1,5mm i 2mm

golobek 
Tomasz Gołębiewski

Wysłany: 2015-03-16, 16:48   

smifi, ma 2 i 4 mm ale ciężko to dostać sam szukam, będę w czwartek w Jastrowiu i zobaczę jak będzie to zadzwonię i mogę ci kupić.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2015-03-16, 17:32   

smifi napisał/a:
Koledzy a czy Profes też posiada w swojej gamie mikro pelety bo nie mogę nigdzie znaleźć a dokładnie interesują mnie rozmiary 1,5mm i 2mm
Proponuję zajrzeć tutaj poszukać, ewentualnie skontaktować się z Panem Przemkiem :)

mrkarpfan 
Przemek Pająk

Wysłany: 2015-03-16, 21:40   

Odpowiadając na pytania - Firma Profess posiada aktualnie w ofercie (poza pelletami 12mm, 9mm, 16mm ) pellety 4mm i 6mm RYBA, TRUSKAWKA, OCHOTKA - Pellety drobne MICRO to Nowość która będzie dostępna w kwietniu w sklepie CT, w kilku znanych już smakach z oferty Fish Impuls i Express Impuls a także nowe smaki : skorupiak, toffi, kryll, żurawina, śliwka, banan, czosnek-chili. Od kwietnia w ofercie również nowe smaki w serii Impuls I Express w wiadrach 3kg i opakowaniach 2kg i rozmiarach 12mm i 18mm. Mamy jeszcze jedną niespodziankę na nadchodzący sezon - pellet amurowy 30mm z naturalnych dodatków uwielbianych przez amury, więcej info już wkrótce na stronie sklepu CT.

mrkarpfan 
Przemek Pająk

Wysłany: 2015-03-17, 06:41   

tomasz33 napisał/a:
Pellet amurowy:) czekamy, +/- od kiedy w ofercie?

Pierwsze próbki wyglądają obiecująco, myślę że jeszcze ok 2 tyg i będę je miał na sklepie.

marek3232 
Przemysław Markowski

Wysłany: 2015-03-17, 12:36   

Profesa uźywam już od dłuższego czasu i sprawdza sie wyśmienicie , a pelecik amurowy to to na co czekam z niecierpliwością. Przemek haka będzie cena amurowego peletu?

smifi 

Wysłany: 2015-03-18, 19:40   

mrkarpfan napisał/a:
tomasz33 napisał/a:
Pellet amurowy:) czekamy, +/- od kiedy w ofercie?

Pierwsze próbki wyglądają obiecująco, myślę że jeszcze ok 2 tyg i będę je miał na sklepie.

Koledzy to jak będziecie mieli wieści o mikropeletoch z profesa to koniecznie dajcie znać.

smifi 

Wysłany: 2015-03-18, 19:40   

golobek napisał/a:
smifi, ma 2 i 4 mm ale ciężko to dostać sam szukam, będę w czwartek w Jastrowiu i zobaczę jak będzie to zadzwonię i mogę ci kupić.

Ok będę ci zobowiązany

Whyduck
Maciej Choroszewski

Wysłany: 2015-05-27, 15:58   

Testowałem w warunkach domowych kilka gramatur pelletu od Professa z tzw. multi impulse.

Pellet bardzo szybko pracuje, nawet ten największy o gramaturze 16mm.
Nie wiem czy komuś to przypadnie do gustu, ale warto wypróbować.

balcer00 
Paweł Balcerowiak

Wysłany: 2015-05-27, 16:13   

Proszę nie traktować tego jako reklamy ale już nie raz łowiłem z "pomocą" pelletów firmy Profess dodając je do zanęt i szczerze mogę polecić zawsze zwiększały atrakcyjność zanęt. Co skutkowało dobrymi połowami :)

mrkarpfan 
Przemek Pająk

Wysłany: 2015-06-22, 14:43   

Sprostuje info Macieja - pellet Multi to mieszanka różnej średnicy pelletów w jednym op. od 4 do 20mm w zależności od partii, rozpuszczalność zależna od stopnia granulacji, temperatury wody, grubsze stabilne, warstwowe. Rozpuszczalność zależna od rodzajów pelletów, mamy ich kilkanaście w tej chwili w ofercie, każdy inny, każdy rodzaj inny skład i praca, trzeba to rozgraniczyć, pellety z większą dawką oleju rybnego są najdłużej rozpuszczalne - impuls fish, twistery to już zupełnie inna praca, tworzą chmurę jednak sam środek wolno rozpuszczalny, pellet amurowy z dużą dawką naturalnego zioła w postaci nostrzyka. W tej chwili mamy ponad 70 rodzajów pelletów, nie można opiniować w jednym zdaniu całego asortymentu. W razie pytań śmiało można do mnie dzwonić, wszystko przed wpuszczeniem na sklep używam prywatnie na zasiadkach i wiele osób współpracujących, wyniki testów są miarodajne.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-06-22, 15:15   

Używałem. W połączeniu z mixem ziaren dały mi fajne efekty.
Pozdrawiam :)

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2016-02-23, 16:52   

mrkarpfan napisał/a:
twistery to już zupełnie inna praca, tworzą chmurę jednak sam środek wolno rozpuszczalny

mrkarpfan, czy możesz troszkę sprecyzować jak/kiedy używać twisterów i jak to się tyczy porównując do innych pelletów które są w ofercie CT w wiaderkach tzn. pellety Impuls?
Z opisu wynika, że twistery są mniej energetyczne, oraz lekko strawne ale czy można ich używać także latem z podobnym skutkiem/efektem jak Impuls? Troche tego jest w ofercie i przyznam że się już zakręciłem :D

Odpowiedz do tematu