Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogłoszenie,ważne !!!
Autor Wiadomość
miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-23, 20:20   

Artur o to się akurat nie martwię bo na pewno go się namierzy,tylko o to żeby jak najszybciej kasa wróciła. I właśnie tu może być problem.

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-04-23, 20:21   

Niestety kolegi do piątku nie ma. Ale w piątek rusza na ostro ze śmieciem.

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2014-04-23, 20:25   

dareczek765 napisał/a:
Niestety kolegi do piątku nie ma. Ale w piątek rusza na ostro ze śmieciem.

Bez względu na antypatię do owego użytkownika przestrzegam przed różnymi "obraźliwymi" sformułowaniami oraz nawoływaniami do wendetty, to może się obrócić przeciwko nam.

Artur Strauss

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-04-23, 20:34   

Przepraszam. Ale nie lubię takiego takiego zachowania. Miałem na myśli jego zachowanie

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-23, 20:39   

Jestem pewny na bank że czyta te nasze posty z innego IP lub jako gość.
Bo zalogowany był ostatnio 18,04

Kubuskaczmarek 
Kuba Kaczmarek

Wysłany: 2014-04-23, 21:29   

Dzięki wszystkim bo chciałem właśnie kupić od niego kołowrotki ale to jeden wielki oszust -,-

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-04-23, 21:37   

Rozmawiałem z kolega właśnie. We wtorek będę wysyłał zawiadomienie. Mam prośbę. Czy mogą do mnie napisać osoby poszkodowane. Chciałbym wiedzieć ile osób jest poszkodowanych i jaka sumę wyłudzil on nas facet.

Milimetr221 
Marcin Sekular

Wysłany: 2014-04-23, 21:37   

Jeśli prześle mi ktoś numer konta , to postaram sie podać wam właściciela konta

Zaraz nadaje bieg sprawie ,jak czegoś się dowiem poinformuje

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-04-24, 08:55   

Mam jeszcze pytanie. Czy ktoś z nim kontaktował się po za forum? To znaczy na maila? Potrzebował bym adresu IP. Najlepiej na zrzucie ekranu. Jak toś ma to niech do mnie wyślę jak może. Szybciej sprawa się wyjaśni nie. Numer telefonu tez by się przydał jak ktoś ma

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2014-04-24, 20:23   

Koledzy w sumie sami sobie już odpowiedzieliście na pytanie, najprościej zgłosić podejrzenie popełnienia przestępstwa na najbliższym komisariacie, kasy z tego nie odzyskacie bo w karnych, to praktycznie nie jest możliwe. Ale gość dostanie grzywnę i zawiasy pewno, lub może mu się coś odwiesi i pójdzie siedzieć.
Jest za to droga cywilna, tutaj możecie wyskoczyć z pozwem zbiorowym, wybierzecie sobie jednego co będzie Was reprezentował, tyle, że na początek będziecie musieli troszkę wybulić za sam pozew, później sąd przeniesie koszta procesu na przegranego, a tu sprawa jest oczywista, kto nim będzie, dostaniecie wyrok, później komornik i dopiero odzyskacie kasę.
Przykro, że mamy do czynienia z taką sytuacją, ale powiem, że też za pobraniem nie wysyłam jeśli coś sprzedaję a nigdy nikogo nie oszukałem.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-24, 20:57   

I znowu sytuacja się powtarza.
http://forum-karpiowe.pl/...p=122767#122767
Temat zamknięty,i nie można robić wpisów :mrgreen:
A miało się zmienić. ;(

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-24, 21:13   

A co Tobie po tych wpisach ? Jak wiekszosc nawet czytac nie potrafi , w ogloszeniu bedzie napisane "info na pw" a wszyscy i tak pisza posty pod ogloszeniem. Juz dzisiaj zauwazylem ze kilka ogloszen jest otwartych. W tych ogloszeniach wyraznie bylo napisane " kontakt PW" a uzytkownicy pisali posty pod ogloszeniem , zasmiecajac cale ogloszenie. Ja osobiscie nie mam czasu cale dnie siedziec przed komputerem i kasowac zbedne posty pod ogloszeniami.
Sorki za post nie na temat ;)

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-04-24, 21:28   

Ale sąd karny może orzec naprawienie szkody. Jeden wyrok już taki widziałem też byłem poszkodowany

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2014-04-24, 22:15   

dareczek765 napisał/a:
Ale sąd karny może orzec naprawienie szkody. Jeden wyrok już taki widziałem też byłem poszkodowany

Oczywiscie, ze moze, bo moze wlasciwie wszystko, ale nie jest to czeste o czym wczesniej pisalem. No i naprawienie szkody moze byc rozne ;) . Ale najwazniejsze jest by goscia ukarac, przy takim cyrku, madry sedzia go wsadzi do pierdla.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-25, 07:39   

DamianHryniewicz napisał/a:
A co Tobie po tych wpisach ?

Właśnie przez to że temat był zamknięty to tyle razy sprzedał te kołowrotki :mrgreen:

A wystarczy że kupujący lub sprzedający napisze - kupione-sprzdane i będzie wszystko wiadome.Po za tym Mariusz napisał że wracamy do starego systemu,a tu dalej to samo. :mrgreen:

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2014-04-25, 08:28   

Gdyby sprzedajacy napisal, ze sprzedane to w tym wypadku nic by to nie dalo, trzeba nad tym doglebniej pomyslec.

karpmaniac 
Darek Niestroj

Wysłany: 2014-04-25, 08:44   

Moim zdaniem w jakiś tam sposób pomogł by obowiązek posiadania w loginie lub też pod loginem posiadanie imienia i nazwiska tak jak ma to miejsce w konkursach. Można by te dane z danymi do przelewu porównać, chociaż wiadomo może sprzedający podać nr konta od brata,żony itp.Mimo to pozwoli to w jakimś stopniu zweryfikować człowieka.

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2014-04-25, 09:53   

Ja sprawę zgłaszam w przyszłym tygodniu i napiszę w temacie co mi powiedziano.

dyzio240 
Krzysiek Smolarz

Wysłany: 2014-04-25, 10:54   

Cypisek, nie sprzedający tylko kupujący powinien napisać pod ogłoszeniem, że kupił i pieniądze już przelał. Gdyby miro56, napisał że się już dogadał w sprawie kupna, to inni już by już do niego nie pisali na PW.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-25, 11:15   

Czy sprzedajacy , czy kupujacy napisze ze juz sprzedane albo sie ktos dogadal . To takich akcji sie nie uniknie i to czy my bedziemy temat zamykali czy akceptowali posty to takich oszistw sie nie uniknie. A ze kilka osob zostalo oszukanych to teraz szukacie dziury w calym. Jedyna wina to moze lezec po waszej stronie ze sie daliscie gosciowi zrobic w ...... ;)
Ostatnio zmieniony przez DamianHryniewicz 2014-04-25, 11:16, w całości zmieniany 1 raz  

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2014-04-25, 11:43   

Eje, ej... nikt na Ciebie winy nie zrzuca, tylko ludzie piszą że takie rozwiązanie może zmniejszyć ilość poszkodowanych w razie podobnej sytuacji.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-25, 11:58   

Ale zadne inne rozwiazania nic tu nie pomoga. We wczesniejszych postach tez juz bylo napisane ze typ sprzetem handluje tez na tablicy i jeszcze gdzies. Jak tu nie bedzie jego ogloszen to gdzie indziej mozna sie naciac. Ja bym jeszcze na waszym miejscu informacje o typie ladnie rozrzucil po internecie. W polsce swiat karpiowy jest dosc spory i w koncu pewnie info tez trafi do jego kolegow. Takie info szybko sie rozejdzie po wszystkich wedkarzach na facebooku i pewnie nie jednego ostrzeze przed tym zlodziejem.

kamael 
Kamil Sosnowski

Wysłany: 2014-04-25, 12:02   

Jeszcze na to za wcześnie ale jeżeli sprawa trafi do sądu to jako poszkodowani możecie złożyć wniosek o nałożenie oszustowi obowiązku naprawienia szkody poprzez zwrot pieniędzy - sąd ma obowiązek wtedy wziąć to pod uwagę. Czasem jest to skutecznie gdyż jeśli ktoś ma zawiasy i nie wywiąże się z obowiązku naprawienia szkody (nie odda kasy) może iść siedzieć co działa na niego mobilizująco.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-25, 12:24   

A ze kilka osob zostalo oszukanych to teraz szukacie dziury w calym. Jedyna wina to moze lezec po waszej stronie ze sie daliscie gosciowi zrobic w ......

Nie do końca my jesteśmy winni bo takiej sytuacji jeszcze nie było żeby tyle osób jeden delikwent oszukał. Popatrz na historie sprzedaży i coś taliego sie nie przytrafiło.

A jest to tz.furtka którą gość wykorzystał.
Widzę że nie wyciągacie wniosków ;(

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-25, 12:31   

Miro ale ten gosc juz na tym forum oszukiwal kilka krotnie i to nawet w tedy jak mieliscie mozliwosc pisania postow w ogloszeniach....
Gosc oszukiwal jak mogliscie pisac i oszukiwal jak nie mogliscie pisac w ogloszeniu .

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-25, 12:33   

Jestem ciekaw ilu z oszukanych zajelo sie ta sprawa i zglosilo tam gdzie trzeba.....

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2014-04-25, 12:56   

Tylko w tym sęk że jak by jedna osoba "kupiła" te kołowrotki i napisała pod ogłoszeniem "kupione" to inni by już nie zostali oszukani (no ja przynajmniej bym ich nie "kupił"). Powiedzmy że zamiast 10 osób to jedna by była poszkodowana.

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2014-04-25, 15:13   

Ja uwazam, ze macie racje i powinno byc dopuszczalne info od tego co kupil "kupione", kazdy inny komentarz wiaze sie z banem, bo tu ludzie najwiecej reklam i naciagniec robili, a my nie mamy tyle czasu by grzecznie tlumaczyc i usuwac posty. To chyba najlepsze dla wszystkich rozwiazanie, choc drastyczne. Dura lex sed lex!

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-25, 15:24   

Ten co kupil moze tez wyslac do moderatora info na pw ze kupil i wtedy tez mozna usunac ogloszenie. Na prawde to bedzie dzialac tak samo jak ogloszenie jest otwarte i musimy akceptowac kazdy post. Na wet gdy ogloszenia sa otwarte to mamy do akceptacji i usuwania po kilkanascie postow.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-25, 15:28   

Cypisek napisał/a:
Ja uwazam, ze macie racje i powinno byc dopuszczalne info od tego co kupil "kupione", kazdy inny komentarz wiaze sie z banem,

I właśnie to miałem zaproponować,wystarczy odpowiedni regulamin i już nikt by się nie wychylał z głupimi lub nic nie wnoszącymi komentarzami.Wszystko można załatwić. ;)
A nie zbywać w taki sposób jak Damian że nie ma czasu na usuwanie postów. :mrgreen:

Malasix 
Mateusz Kolter

Wysłany: 2014-04-25, 15:52   

Dobry pomysł z tym usuwaniem ogłoszenia. Kupujący wysyła na pw albo sprzedający info do moderatora i gitara. Jak dla mnie chyba najlepiej się powinno sprawdzić. Powodzenia w wyjaśnieniu sprawy. Na policję innego wyjścia nie ma. A jeździć do niego też nie polecam, bo Was może pozwać o nękanie, ale to już inną drogą.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-25, 15:59   

Nie to ze nie mam czasu. Ale jak wchodze na forum i widze pierdylion postow na temat ceny w ogloszeniu i mam kazdy jeden post kasowac i do niego napisac notke dlaczego posr zostal skadowany to mi rece opadaja. Po mimo tego ze jest wyrazne info "pytania na PW" to i tak pisza ludzie posty pod ogloszeniem.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2014-04-25, 16:42   

Tematy w dziale "Sprzedam" są moderowane. Akceptowane w wątku będą posty tylko kupującego albo sprzedające, gdzie będzie informować o etapie sprzedaży albo zmianie ceny.

jeanpascale 

Wysłany: 2014-04-25, 23:15   

Miro ale ten gosc juz na tym forum oszukiwal kilka krotnie i to nawet w tedy jak mieliscie mozliwosc pisania postow w ogloszeniach....
Gosc oszukiwal jak mogliscie pisac i oszukiwal jak nie mogliscie pisac w ogloszeniu .

Nie chcę dolewać oliwy do ognia ale po takim wpisie to niestety moim zdaniem, trochę winy "kogoś" z moderatorów jest. :/

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-25, 23:43   

Oszukiwal kilkakrotnie ale tranzakcja dobiegala konca na + dla kupujacego. To jest to o czym napisal Karwi na pierwszej stronie tego tematu.
Nie jestesmy w stanie tego sprawdzic. Wystarczy ze taki delikwent uda sie do kawiarenki internetowej i wtedy nie wiemy ze to jest on ponownie , jest inne IP.
Wszystko wyszlo na jaw ze jest to ta sama osoba dopiero teraz po zalozeniu tego tematu. Na tym forum i pewnie na kazdym innym jest wiele ludzi co maja po kilka kont , ale tego nie wylapiemy , bo ktos na kazde konto moze sie logowac z innego IP.
To jest tylko internet!
Ponawiam pytanie. Ilu oszukanych uzytkownikow forum zglosilo sprawe na policje ? Pewnie jeszcze nikt a gadka na forum bedzie trwala w nieskonczonosc.
Jak juz pisalem to jest tylko internet , widzac okazje trzeba sie miec na bacznosci.
Sam dopiero po tym temacie poskladalem kilka PW i kilka tematow sprzedazy do kupy i dopiero zalapalem ue cos jest / bylo nie tak.

Teraz nie ma co gdybac i szukac winowajcy. Trzeba ruszyc tylki z przed monitora , zglosic sprawe tam gdzie trzeba i ogolnie dopasc zlodzieja.
Ostatnio zmieniony przez DamianHryniewicz 2014-04-25, 23:59, w całości zmieniany 2 razy  

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-25, 23:55   

A i jeszcze jedno , typ jest zarejestrowany na kilku innych forach pod ta sama nazwa i tez handluje sprzetem wedkarskim. Moze wiecej osob sie znajdzie co by chcialo typa udupic . Do tego jeszcze ma konto pod inna nazwa ale teraz nie pamietam . Musze poszperac w mailach i PW.

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-04-26, 04:23   

jeanpascale, widzę, że bardzo chcesz znaleźć winnego na siłę w administracji dlatego przytoczę punkt 9 i 10 regulaminu działu giełda.

Cytat:
9. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności, za wystawione produkty, ani nie odpowiada za rozliczenia podatków od umów cywilnoprawnych zawartych przez użytkowników forum.

10. Forum nie jest pośrednikiem transakcji i nie może być pociągane do odpowiedzialności w przypadku stwierdzenia naruszenia prawa. Za oferty i wynikające z nich konsekwencje prawne, odpowiedzialni są użytkownicy, dokonujący transakcji.

To nie jest allegro i nie mamy obowiązku kontrolować, ani osób, ani transakcji. Oczywiście, że dla dobra ogółu staramy się pomóc w takiej sytuacji, ale takie szukanie na siłę winy w administracji jest chyba nie fair bo to użytkownicy są sami sobie winni wysyłając pieniądze nikomu nie znanej osobie w ciemno. Ja osobiście bym tak nie zrobił, ale tutaj chyba nie chodzi też o szukanie winnych bo wina leży tylko po jednej stronie, a mianowicie tego oszusta. Teraz Naszym wspólnym zadaniem jest jak najszybciej zebrać jak najwięcej osób poszkodowanych i poprowadzić sprawę dobrym torem do rozstrzygnięcia.

A teraz spadam na rybeczki więc Miłego Dzionka Wszystkim :)
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.
Ostatnio zmieniony przez Karwi 2014-04-26, 04:30, w całości zmieniany 1 raz  

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-04-26, 07:04   

Dajcie sobie spokój. Trzeba zgłaszać sprawę na policje. Ja idę we wtorek . Mam już wszystko wydrukowane. Tylko czekam na kolegę, aż z urlopu wróci. On tam obcykany jest w tych sprawach

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-26, 09:30   

Też idę na policje po weekendzie.

marcinek75 
marcin.carp

Wysłany: 2014-04-26, 11:00   

Dlatego trzeba płacic tylko przy odbiorze.

Odpowiedz do tematu