Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogłoszenie,ważne !!!
Autor Wiadomość
Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2014-04-26, 11:33   

A ja nie wysylam nic, jak ktos chce mi placic przy odbiorze, za duzo dla mnie zachodu, bo co jak ktos odmowi przyjecia paczki, a dzialalnosci gospodarczej handlowej nie prowadze, tylko sprzedaje cos sporadycznie. Trzeba rozumiec dwie strony i uwazac na "okazje".
99% transakcji przebiega bez problemu, wiec to nie o sposob odbioru chodzi a o uczciwosc sprzedawcy.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-27, 15:11   

Cytat:
A ja nie wysylam nic, jak ktos chce mi placic przy odbiorze, za duzo dla mnie zachodu, bo co jak ktos odmowi przyjecia paczki, a dzialalnosci gospodarczej handlowej nie prowadze, tylko sprzedaje cos sporadycznie. Trzeba rozumiec dwie strony i uwazac na "okazje".
99% transakcji przebiega bez problemu, wiec to nie o sposob odbioru chodzi a o uczciwosc sprzedawcy.

Zgadzam się z tobą w 100 % To moja pierwsza wpadka.Ja handluje i na Tablicy i na Allegro i takich przygód nigdy nie miałem. A zwłaszcza na Tablicy, ludzie mi przesyłają nawet po 700 zł i nigdy,nawet przez myśl mi nie przyszło żeby zakombinować. Ale widać gościu idzie po bandzie,bo dobrze wie ż został zdemaskowany i nic sobie z tego nie robi.Dlatego zachęcam wszystkich o zgłoszenie tej sprawy na policje.
Odechce mu się oszukiwania ludzi.

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2014-04-27, 16:14   

DamianHryniewicz napisał/a:
Jestem ciekaw ilu z oszukanych zajelo sie ta sprawa i zglosilo tam gdzie trzeba.....
Ja też, bo tydzień mija i dalej jałowe dyskusje, jeden na drugiego się chyba ogląda.
Dla niektórych to pewnie parę groszy, ale dla samej zasady ruszcie panowie d...... Może wcale nie jest was czterech czy pięciu. Jakoś nie chce mi się wierzyć że wykręcał tylko tutaj ;) .

raczyk 
Konrad Raczyński

Wysłany: 2014-04-27, 20:52   

Panowie to że wy nie mieliście takich sytuacji oszustw to tylko szczęście dla was ale oszustów internetowych jest masę, a ludzi oszukanych codziennie dziesiątki. Niestety bardzo mało oszustów udaje się odnaleźć.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-28, 10:49   

To skoro jest masa oszustow to lepiej klepac na forach , zamiast sie ruszyc i zglosic sprawe tam gdzie trzeba ? Na pewno do tej pory jeszcze zaden z oszukanych nie zglosil tej sprawy xD
Ostatnio zmieniony przez DamianHryniewicz 2014-04-28, 10:50, w całości zmieniany 1 raz  

raczyk 
Konrad Raczyński

Wysłany: 2014-04-28, 12:13   

Pewnie tak właśnie jest bo skoro by zgłosił to pewnie by napisał :P a czas gra po stronie oszusta :)

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-28, 13:56   

Ja już byłem dzisiaj i zgłosiłem. Szczegółów nie będę opisywał na forum bo wiadomo że oszust czyta forum pod innym IP.

Neptune 
Robert Stańczyk

Wysłany: 2014-04-29, 20:38   

Witam, czas na polubowne załatwienie sprawy minął.
Proszę osoby, które zgłosiły sprawę na policji o dane osób prowadzących. Zamierzam wszystkie zebrane informacje o typie i materiały z forum zgłosić w środę bądź w poniedziałek po majówce. Zależy jak się wyrobię z robotą. Koleś jest w zasadzie zdemaskowany i dla zasady trzeba uprzykrzyć mu życie.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-29, 22:40   

Neptune, brawo !!!

pelnoluski
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-29, 23:01   

Tępić chamstwo :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

KACZAS 
Michał Biegała

Wysłany: 2014-04-30, 06:20   

miro56, no nareszcie Mirku! KARAĆ k.....

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-04-30, 07:01   

Ja dzisiaj o 15 idę. Wczoraj podałem koledze z komendy dane oszusta a dzisiaj idę dokończyć sprawę, złożył bym wczoraj, ale wypad wyjazd pilny

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-04-30, 19:30   

Ja złożyłem zawiadomienie juz.

Łukasz 

Wysłany: 2014-05-01, 02:18   

Odnośnie wysyłek za pobraniem, kupując przez allegro "kup teraz" płacę przez płace z allegro (payu) jestem w 100% chroniony w razie W. Gdy kupuję na tablicy wolę za pobraniem ew zaliczka 50zł na konto,reszta przy odbiorze, tak samo gdy sprzedaję, zaliczka 50zł na konto inaczej nie rozmawiamy o wysyłce za pobraniem. To takie zabezpieczenie w razie nie odebrania paczki, wysyłka paczki ok 20, powrót paczki ok 20, i bach już mamy 40zł w plecy w razie:
a) Gdyby się kupujący rozmyślił ( no poleciał w kulki...)
b) Wydał na co innego pieniądze ew jakieś inne nieplanowane lub planowane wydatki
c) Miał jakiś wypadek lub inne zdarzenie losowe ( niby zawsze ktoś inny jest w domu i niby zawsze ktoś odbierze paczkę, radzę się nie nabierać).

50zł to nie tak dużo, lepiej wpłacić 50 zaliczki i conajwyżej je stracić aniżeli 300-500-1000zł...

Specjal ford 
tel.795607903

Wysłany: 2014-05-04, 10:50   

Panowie wiem że prywatnie to różnie bywa z tymi trasakcjami za poraniem na konto itp.
Ja zawsze za mawiam na firme za pobraniem nigdy inaczej i takie mam zasady a kupuje na internecie bardzo dużo zwłaszcza części samochodowych ,korzyści jakie są z tej transakcji to po pierwsze szybka wysyłka po drugie kurier dostarcza paczke otrzymuje wpłate przy nim jest rozpakowywana zawartość bo takie jest prawo czy przesyłka nie jest uszkodzona wówczas musi napisać protokół jak jest, no i czy zawartość zgadza się aby cegła nie przyszła :| jak przyszła to odrazu jest blokada wypłaty pieniędzy przez firme kurierską a sprawa trafia na policje, ta forma transakcji jest droższa dla kupującego ale ryzyko zerowe,po trzecie sprzedający musi podać pełny adres i dane osobowe ponieważ pieniądze firmy kurierskie przesyłają przez przekaz pocztowy
Co do nie odebrania paczki przez kupującego to nie tak do końca bo wówczas gdy kupujący nie odbiera zamawianej przesyłki wówczas oszukuje sprzedającego który może a na pewno wygra sprawę w sądzie i koszty transportu trzeba pokryć itp.
Czasy mamy takie że klient przeważnie ustala warunki na 90% sprzedawców ta forma w niczym nie przeszkadza nawet jak nie mają opcji za pobraniem forma ta niejest uciążliwa przy wysyłaniu czegokolwiek wypełnić papiery i tak trzeba zaznaczamy tylko kwote pobraniową i tyle,
choć ostatnio przez allegro kupiłem stojak karpiowy fakt nie było opcji za pobraniem ale pisałem w wiadomościach aby tak mi wysłano no i nie było zgody nie wysyłają bo mają takie zasady tylko wpłata na konto Hmm.. tylko gdzie do Nowej Zelandi może :!: no cóż do transakcji nie doszło ja chciałem kupić a sprzedawca nie chciał sprzedać :|
dziwne zasady handlu :shock: ale bynajmniej przez jakieś 15lat nie zostałem oszukany :mrgreen:

szweraf 

Wysłany: 2014-05-07, 17:23   

Specjal ford napisał/a:
Ja zawsze za mawiam na firme za pobraniem nigdy inaczej i takie mam zasady a kupuje na internecie bardzo dużo zwłaszcza części samochodowych ,korzyści jakie są z tej transakcji to po pierwsze szybka wysyłka po drugie kurier dostarcza paczke otrzymuje wpłate przy nim jest rozpakowywana zawartość bo takie jest prawo czy przesyłka nie jest uszkodzona wówczas musi napisać protokół jak jest, no i czy zawartość zgadza się aby cegła nie przyszła :| jak przyszła to odrazu jest blokada wypłaty pieniędzy przez firme kurierską a sprawa trafia na policje, ta forma transakcji jest droższa dla kupującego ale ryzyko zerowe,po trzecie sprzedający musi podać pełny adres i dane osobowe ponieważ pieniądze firmy kurierskie przesyłają przez przekaz pocztowy

Ta a ciekaw jestem co zrobisz jak kiedyś trafi się towar uszkodzony, niesprawny. Mowa o częściach samochodowych gdzie często się zdarza że wysyłają bubla zużytego gdzie nie idzie przy odbiorze zobaczyć czy sprawne. :D

Łukasz 

Wysłany: 2014-05-08, 01:50   

Specjal ford napisał/a:
Panowie wiem że prywatnie to różnie bywa z tymi trasakcjami za poraniem na konto itp.
Co do nie odebrania paczki przez kupującego to nie tak do końca bo wówczas gdy kupujący nie odbiera zamawianej przesyłki wówczas oszukuje sprzedającego który może a na pewno wygra sprawę w sądzie i koszty transportu trzeba pokryć itp.
Czasy mamy takie że klient przeważnie ustala warunki na 90% sprzedawców ta forma w niczym nie przeszkadza nawet jak nie mają opcji za pobraniem forma ta niejest uciążliwa przy wysyłaniu czegokolwiek wypełnić papiery i tak trzeba zaznaczamy tylko kwote pobraniową i tyle,
choć ostatnio przez allegro kupiłem stojak karpiowy fakt nie było opcji za pobraniem ale pisałem w wiadomościach aby tak mi wysłano no i nie było zgody nie wysyłają bo mają takie zasady tylko wpłata na konto Hmm.. tylko gdzie do Nowej Zelandi może :!: no cóż do transakcji nie doszło ja chciałem kupić a sprzedawca nie chciał sprzedać :|
dziwne zasady handlu :shock: ale bynajmniej przez jakieś 15lat nie zostałem oszukany :mrgreen:

ad1 Nie tylko przez przekaz ale i przez przelew, tu wystarczy nr konta i imię i nazwisko
ad2 Sprawa w sądzie wygrana... o 50zł za podwójne koszty wysyłki, gdzie TY żyjesz????
ad3 Skoro nie było w opcjach wysyłki "wysyłka za pobraniem" (skoro nie ma, to chyba nie wysyłają za pobraniem, logiczne...) to po co kupowałeś i traciłeś czas i nerwy sprzedającego ??

Specjal ford 
tel.795607903

Wysłany: 2014-05-08, 08:29   

ad2 gdzie napisane 50pln czytaj z zrozumieniem
ad3 to że niema opcji za pobraniem to nie oznacza że nie można kupić na 100% takich zamówień pierwszy przypadek

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-05-08, 15:39   

Panowie, nie o tym jest dyskusja. Koniec OT!!
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-05-21, 16:05   

Witam. Panowie czy już coś wiece od policji na temat oszusta?

romanolo 

Wysłany: 2014-05-21, 22:30   

dareczek765 napisał/a:
Tylko źle trafił bo pracuję w policji:) i mu nie podaruję.

heheh chyba powinieneś wiedzieć najwięcej 8)

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-05-26, 12:56   

Witam. Panowie właśnie dowiedziałem się ze oszust był przesłuchiwany 14 maja. Podobno przy przesłuchaniu zgłosił chęć naprawienia szkody i oddania pieniędzy poszkodowanym. Jednak sprawdzałem swoje konto i nic nie ma. Ktoś dostał pieniądze? Powiadomilem kolegę ze nie wywiązał się z obietnicy. Będą go dalej wzywać na przesłuchanie i postawienie zarzutu.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-06-02, 14:48   

Żadnej kasy nie otrzymałem :mrgreen:

erde 
Radek Dziedzic

Wysłany: 2014-06-09, 21:51   

Proszę o podesłanie mi na priv numeru telefonu do kogoś z Administracji forum.
Prawdopodobnie katowicka Policja będzie się kontaktować w sprawie adresów IP i poproszono mnie o taki nr telefonu a nie wiem do kogo bezpośrednio uderzyć. Artur? Mariusz? Karwi? Dzięki

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2014-06-10, 07:34   

erde, poszło PW. ;)

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-06-21, 13:24   

Wczoraj dostałem powiadomienie z policji z Jastrzębia Zdrój o wszczęciu dochodzenia o przestępstwie w sprawie Marcina P.
Postępowanie prowadzi wydział d/s z PG KMP Jastrzębie Zdrój. A nadzoruje prokuratura rejonowa.
A co u Was ?

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-06-22, 20:21   

Ja to już dostałem 16 czerwca:)

damian.1 
Damian Szczukocki

Wysłany: 2014-07-15, 16:47   

Mam nowe wieści w sprawie w moim przypadku. Dostałem pismo że odbędzie się sprawa(ja jako pokrzywdzony). Minusem jest to że na rozprawę trzeba jechać do sądu do którego należy oszust (czyli Jastrzębie Zdrój), a nie mam blisko po prawie 200km w jedną stronę. Wyczytałem też że jest możliwość przesłuchania mnie w moim miejscu zamieszkania, tylko muszę się dokładniej o tym dowiedzieć. Rozprawa ma być dopiero na początku września.

marco102 
Marek Lis

Wysłany: 2014-07-15, 19:44   

Mimo, że nie zostałem oszukany przez tego gościa to napiszę. W tym samym czasie co Wy kupiłem na na tablicy.pl kopię Fishcona i tak jak Wy nie dostałem towaru. Poszedłem na policję i po ok 1,5 miesiąca dostałem zawiadomienie, że złodziejaszek został złapany i lada dzień mam dostać pieniądze spowrotem. I tak się stało. Pieniądze odzyskałem. Mam nadzieję, że Wasza sprawa także się tak skończy ;)

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-08-09, 13:48   

Właśnie przed chwilą dostałem zawiadomienie z sądu Rejonowego w Jastrzębiu Zdrój,Wydział Karny,przy ul Staszica 3, dnia 22 września 2014 r o godz 08;30 sala 35,odbędzie się posiedzenie w przedmiocie rozpoznania wniosku złożonego w trybie art....w sprawie oskarżonego Marcina P.
A także że wnoszę o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy,gdyż okoliczności popełnienia przestępstwa nie budzą wątpliwości,a postawa oskarżonego wskazuje,że cele postępowania zostaną osiągnięte i wymierzenie mu następującej i uzgodnionej z nim kary;
2 lata pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 3 lat;
-dozór kuratora sądowego
-obowiązek info kuratora o przebiegu okresu próby
-obowiązek naprawienia szkody w całości na rzecz pokrzywdzonych w trybie art. 46 kk
-koszty i opłaty sądowe.

Nasze,czyli poszkodowanych -stawiennictwo nieobowiązkowe.

damian.1 
Damian Szczukocki

Wysłany: 2014-08-09, 17:51   

Zastanawiam się jak długo będziemy musieli czekać na naprawienie szkody czyli, zwrot pieniędzy poszkodowanym.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-08-09, 21:22   

Obawiam się że bez sprawy cywilnej nie obejdzie się,chyba że zrozumie i nie będzie chciał dodatkowo ponosić kosztów sprawy.
Ja w każdym bądż razie nie odpuszczę bo dałem mu szanse rehabilitacji ale nie skorzystał z tego.

DAWIDDD 

Wysłany: 2015-01-07, 23:42   

Witam , mnie znów oszukał z grupy na fejsie na łódkę zanętowa.
Gość S.B Rybnik .... 180zł zaliczki

mariusz123 
mariusz zieliński

Wysłany: 2015-01-08, 14:19   

DAWIDDD, wyślij mi PW co wiesz o gościu z Rybnika,jak jest z Rybnika to się dowiem co i jak...

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2015-01-12, 13:28   

Odświeżam temat,bo coś żadnych nowych wieści ani z sądu ani z prokuratury.Ostatnio dostałem powiadomienie że ponowna rozprawa odbędzie się w pażdzierniku i do tej pory cisza.:(

erde 
Radek Dziedzic

Wysłany: 2015-01-12, 23:24   

miro56 napisał/a:
Odświeżam temat,bo coś żadnych nowych wieści ani z sądu ani z prokuratury.Ostatnio dostałem powiadomienie że ponowna rozprawa odbędzie się w pażdzierniku i do tej pory cisza.:(

Ja dziś dostałem awizo, może jutro będę coś wiedział. Teoretycznie w grudniu miał mieć rozprawę.

damian.1 
Damian Szczukocki

Wysłany: 2015-01-13, 17:48   

Moja rozprawa już się odbyła i zakończyła, pierwsza nie doszła do skutku ponieważ oskarżony nie był doprowadzony na rozprawę. Oskarżony przyznał się do popełnienia oszustwa, zobowiązał do do naprawienia szkody i dostał wyrok do odsiedzenia. Z odzyskaniem pieniędzy będziemy mieli kłopot, z tego co się orientowałem bez komornika się nie obędzie.

erde 
Radek Dziedzic

Wysłany: 2015-01-13, 18:57   

Pytania dla lepiej znających prawo:
- czy brak informacji o zawieszeniu wyroku oznacza, że koleś faktycznie idzie siedzieć?

Usunięto treści niedopuszczalne - astrauss

- jak po orzeczeniu konieczności naprawienia szkody odzyskać kasę?

marek3232 
Przemysław Markowski

Wysłany: 2015-01-13, 19:35   

Radek kilka lat temu miałem podobną sytuację , tylko oddanie do komornika pozwoliło mi odzyskać kasę. Może wypowiedzą się inni, ale bez pomocy komornika chyba się nie obejdzie.

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2015-01-13, 19:43   

Radku, sprawa wygląda tak, że jest to wyrok teoretycznie bezwzględnego pozbawienia wolności, a teoretycznie dlatego, że przy wyrokach do 2 lat pozbawienia wolności można ubiegać się o warunkowe zawieszenie wykonania kary. W przypadku tego typka może się to nie udać ze względu na to, że doniesień jest kilka/kilkanaście i w związku z czym będzie miał kilka wyroków prawdopodobnie.
Na moje oko po zakończeniu wszystkich rozpraw posiedzi z 1-1,5 roku.
Co do odzyskania pieniążków to szybko bym się tego nie spodziewał, bo raz, że jeśli tego nie zrobi przed odsiadką to musicie czekać aż wyjdzie, a dwa po odsiadce nie będzie raczej skory do regulowania długów za co oczywiście też może go spotkac kolejna kara odsiadki o ile się nie mylę za uchylanie się od wyroku sądu, który nakazał naprawić szkodę.
Mogłem gdzieś się pomylić, ale na 90% będzie tak jak napisałem.
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

Odpowiedz do tematu