Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogłoszenie,ważne !!!
Autor Wiadomość
miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-22, 16:25   Ogłoszenie,ważne !!!

Witam kolegów forumowiczów.
Piszę tego posta bo prawdopodobnie padłem ofiarą kupna.
Po krótce opiszę przebieg transakcji.
Otóż kupiłem na naszym forum z ogłoszenia w dziale sprzedaż kołowrotki Anaconda + torbę Tandema od niejakiego naszego forumowicza Marcina P.

Pisaliśmy ze sobą około godziny i poprosiłem żeby wysłał mi paczkę za pobraniem,ale oświadczył że ktoś go już wykręcił i padł na koszty przesyłki i zaproponował przelew.
Nigdy z góry nikomu nie przelewam pieniędzy ale w tym przypadku to w końcu nasz kolega z forum.
Więc przelałem pieniądze i uzgodniliśmy że paczkę nada mi w następny dzień po pracy. tz środa 16 o4 2014r

Na odpowiedz czekałem do 21,47 gdzie odpisał z przeprosinami że dopiero wrócił z pracy i że wyśle w czwartek.
Poprosiłem go żeby podał mi nr tel i wysłał na e-maila nr nadania przesyłki oraz podałem swój nr tel z prośbą o kontakt.
Niestety żadna z próśb nie została zrealizowana tylko napisał mi w dwóch zdaniach że paczkę wysłał i w piątek powinienem otrzymać.
Do tej pory nie ma przesyłki ani kontaktu.I nie wchodzi w ogóle na forum

Piszę tego posta żeby między innymi przestrzec przed tym forumowiczem, a z tego co wiem to sprzedał też komuś skrzynkę z akcesoriami karpiowymi i jestem ciekaw czy otrzymał przesyłkę.
Mam też prośbę,jeśli ktoś z kolegów ma do niego namiar tel lub zna go osobiście to proszę o kontakt na pw ze mną lub Mariuszem Posmykiem -Administratorem.

Link z ogłoszenia o sprzedaży
http://forum-karpiowe.pl/...p=121565#121565

Neptune 
Robert Stańczyk

Wysłany: 2014-04-22, 17:44   

Kolego ja tez zakupiłem od niego te kołowrotki we wtorek zeszlego tygodnia. Też przelałem pieniądze na podane konto. Sprawę zatem musimy zgłosić na policję! Z chęcią też odwiedzę jastrzębie-zdrój jeśli adres jest prawdziwy. Niech ujawni się jeszcze reszta oszukanych.

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2014-04-22, 18:20   

Konto MarcinaP zostało przeze mnie zdeaktywowane do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Artur Strauss

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-22, 18:26   

Może ktoś ma do niego tel ? Zapewne w sklepach karpiowych w bazie mają,tylko czy udostępnią ?

Juto biorę laptopa i idę na policje.
Dowody przelewu i korespondencji są.

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2014-04-22, 18:36   

miro56 napisał/a:
Może ktoś ma do niego tel ? Zapewne w sklepach karpiowych w bazie mają,tylko czy udostępnią ?

Juto biorę laptopa i idę na policje.
Dowody przelewu i korespondencji są.

Oczywiście na żądanie organów uprawnionych administracja udostępni posiadane dane tymże organom.

Artur Strauss

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-04-22, 18:51   

Ja z tym człowiekiem miałem do czynienia przy okazji transakcji DanielM16, którego też wodził za nos przez kilka tygodni, aż postanowiłem chłopakowi pomóc. Generalnie kontakt z tym gościem był niemożliwy do czasu, aż zagroziłem policją bo kwota też nie była mała jak dla chłopaka 16 lat. Po ponad tygodniu czasu jednak się udało skontaktować i przekonać, że takie rozwiązanie będzie dla niego uciążliwe, więc lepiej uczciwie po dobroci dokończyć transakcję i tak się stało po kolejnym tygodniu. Moim zdaniem, koleś nie zasługuje na kolejną szansę polubownego załatwienia sprawy i bez wahania na Waszym miejscy bym zgłaszał sprawę do organów ścigania.
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

erde 
Radek Dziedzic

Wysłany: 2014-04-22, 18:52   

Kupiłem od niego wędkę i kołowrotek. Kasa poszła na konto.
Na PW nie odpisuje.

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-04-22, 18:57   

Pozew zbiorowy się szykuje widzę :)
4. Opcja SZUKAJ.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-22, 18:57   

Jak na razie to jest już nas 3 oszukanych.

Sandacz

Wysłany: 2014-04-22, 19:01   

Witam

Zakupiłem u niogo kołowrotki, 2 razy odpisał na PW i cisza. Tak się zastanawiałem, czy to nie jakiś przekręt, ale już teraz wiem, że bez policji się nie obędzie.

marco102 
Marek Lis

Wysłany: 2014-04-22, 19:04   

Koledzy,a można wiedzieć skąd on jest? Bo niecałe dwa tygodnie temu kupiłem na tablicy statyw Fishcona, przelałem pieniądze a paczki nie ma ;(

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2014-04-22, 19:21   

marco102 napisał/a:
Koledzy,a można wiedzieć skąd on jest? Bo niecałe dwa tygodnie temu kupiłem na tablicy statyw Fishcona, przelałem pieniądze a paczki nie ma ;(

A możesz podać bliższe dane osoby, od której kupowałeś?

Artur Strauss
Ostatnio zmieniony przez astrauss 2014-04-22, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-22, 19:24   

Worek się rozsypał :mrgreen: Ten gość jest z Jastrzębia ale z wiadomych przyczyn danych nie można publikować.

marco102 
Marek Lis

Wysłany: 2014-04-22, 19:26   

Dane usunąłem - GIODO

prześlij mi na PW jego email - porównam i dam znać, czy mam punkt zaczepienia - astrauss

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-04-22, 19:52   

Jak coś to mam jego fotki gdybyście szukali typa ;)
4. Opcja SZUKAJ.

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-04-22, 19:55   

Widzę że też kupiłem te same kołowrotki co kolega dal linka. Pieniądze przelałem mu w tamtym tygodniu. I cisza. Tylko źle trafił bo pracuję w policji:) i mu nie podaruję.

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2014-04-22, 19:57   

Ja również zostałem oszukany, o czym już poinformowałem zakładającego temat miro56

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-04-22, 20:04   

Panowie a on w ogóle się loguję na forum? Najlepiej jak będziemy się domagać tych kołowrotków. Niech najwyżej zakupi dla każdego po nowym i na pewno wszyscy będą zadowoleni.

Sandacz

Wysłany: 2014-04-22, 20:06   

dareczek765 napisał/a:
Widzę że też kupiłem te same kołowrotki co kolega dal linka. Pieniądze przelałem mu w tamtym tygodniu. I cisza. Tylko źle trafił bo pracuję w policji:) i mu nie podaruję.

Miło by było dareczek765, jeśli masz takie możliwości nie bagatelizowanie tej sprawy i monitorowanie jak śledztwo się toczy. Jedyne co to dane osobowe na 99% są trefne, tylko po nr konta na który mu przelaliśmy pieniądze można go namierzyć.

Okazuje się, że coraz więcej zostało oszukanych. Sam jutro wybieram się na komisariat i złoże zawiadomienie.

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2014-04-22, 20:17   

Wszystkich poszkodowanych proszę o wspólne złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Myślę, że pomocy wstępnie udzielić może nas kolega Cypisek.

Czekamy niecierpliwie na Info. Proszę innych użytkowników o zgłaszanie innych przypadków, z tym niezwiązanych. Chcemy bezwzględnie eliminować nieuczciwych użytkowników.

Artur Strauss

jeanpascale 

Wysłany: 2014-04-22, 20:25   

Przepraszam ale na przyszłość żeby TYP nie sprzedał kilka razy tej samej rzeczy, może trzeba wprowadzić powiadomienie administracji o realizacji przelewu i automatycznej informacji że towar sprzedany a tak typek sprzedawał kilka razy to samo :evil: ( z tego całego bałaganu jest jeden" +" administracja nie czyta PW :D

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2014-04-22, 20:29   

jeanpascale napisał/a:
Przepraszam ale na przyszłość żeby TYP nie sprzedał kilka razy tej samej rzeczy, może trzeba wprowadzić powiadomienie administracji o realizacji przelewu i automatycznej informacji że towar sprzedany a tak typek sprzedawał kilka razy to samo :evil: ( z tego całego bałaganu jest jeden" +" administracja nie czyta PW :D

Jak najbardziej - wtedy administracja może zrobić adnotację sprzedano i zamknąć temat.

Artur Strauss

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-22, 20:32   

A może trzeba złożyć oskarżenie zbiorowe to na pewno gość się nie wymiga.
Tylko trzeba tak załatwić żebyśmy nie musieli jeżdzić po sądach po całym kraju tylko żeby on przyjeżdzał do poszkodowanych.To go oduczy krętactwa.
Czy jest taka możliwość,to pytanie do ekspertów.

erde 
Radek Dziedzic

Wysłany: 2014-04-22, 20:32   

marco102 napisał/a:

Jastrzębie Zdrój

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-22, 20:39   

astrauss napisał/a:
jeanpascale napisał/a:

Jak najbardziej - wtedy administracja może zrobić adnotację sprzedano i zamknąć temat.

A pro po gość albo bardzo głupi i naiwny że myślał że mu to ujdzie płazem,lub chciał pobawić sie w AmberGold :mrgreen:

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-04-22, 20:40   

A tak coś mi za pięknie wyglądało to ogłoszenie takie 2 kręcioły za taką kaskę :evil:

erde 
Radek Dziedzic

Wysłany: 2014-04-22, 20:46   

daniels napisał/a:
A tak coś mi za pięknie wyglądało to ogłoszenie takie 2 kręcioły za taką kaskę :evil:

Ja łyknąłem Daiwę Black Widow z kręciołkiem Mistralla za 120 pln z przesyłką... Też mi się wydało nie drogo...

Miał być prezent dla dziewczyny... ;(

Co ja jej teraz powiem? ;(

marco102 
Marek Lis

Wysłany: 2014-04-22, 20:51   

erde napisał/a:
marco102 napisał/a:

Jastrzębie Zdrój

Niestety "mój" oszust jest z Jaworzna :roll:

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-04-22, 20:55   

Ja czekam do następnego tygodnia jak on mi nic nie odpisze na maila a przesyłka nie dojdzie to składam zawiadomienie:)

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-04-22, 20:55   

A co do konta to może też być lipa. Jedynie co może być to ip:)

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-22, 20:56   

Moim zdaniem też trochę administracja zrobiła błąd że po wstawieniu ogłoszenia sprzedaży temat jest zamknięty i nie można robić wpisu np kupione-sprzedane.A jak kojarzę to taka możliwość była. Ale cóż mleko się rozlało i wszyscy będziemy na tym stratni bo pewnie klient już kasę wydał.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-22, 20:58   

daniels napisał/a:
A tak coś mi za pięknie wyglądało to ogłoszenie takie 2 kręcioły za taką kaskę

Mógł byś się wstrzymać z takimi komentarzami. :mrgreen:
Jak by człowiek wiedział że się przewróci to by się położył.

dareczek765 
Dariusz Ludwig

Wysłany: 2014-04-22, 21:14   

Tylko szkoda że jak już z facetem były problemy to dlaczego nie dostał bana.

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2014-04-22, 21:21   

miro56 napisał/a:
Moim zdaniem też trochę administracja zrobiła błąd że po wstawieniu ogłoszenia sprzedaży temat jest zamknięty i nie można robić wpisu np kupione-sprzedane.A jak kojarzę to taka możliwość była. Ale cóż mleko się rozlało i wszyscy będziemy na tym stratni bo pewnie klient już kasę wydał.

Zasada prosta - temat zamknięty - sprzedaż zamknięta.

dareczek765 napisał/a:
Tylko szkoda że jak już z facetem były problemy to dlaczego nie dostał bana.

Trzeba zgłaszać wcześniej, a nie czekać jak w tym przypadku, aż będzie kilku poszkodowanych. Wiadomości o nierzetelności powinny natychmiast być przekazywane adminom na PW. Poza tym należy przyjąć prostą zasadę - nie znasz gościa osobiście - nie ufaj mu. Nie rób przedpłat. Płać przy odbiorze, ew. przekonaj do wystawienia aukcji na Allegro, gdzie masz program ochrony...

Artur Strauss
Ostatnio zmieniony przez astrauss 2014-04-22, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-22, 21:30   

Artur,nie do końca jest tak,bo zobacz na sprzedaż że jak ktoś wystawia to temat jest od razu zamknięty i nie można zrobić żadnego wpisu.
Tylko na pw,a było inaczej i ktoś to ulepszył. :mrgreen: Może jak by było jak kiedyś to nie doszło by do kilkukrotnej sprzedaży.

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2014-04-22, 21:39   

miro56 napisał/a:
Artur,nie do końca jest tak,bo zobacz na sprzedaż że jak ktoś wystawia to temat jest od razu zamknięty i nie można zrobić żadnego wpisu.
Tylko na pw,a było inaczej i ktoś to ulepszył. :mrgreen: Może jak by było jak kiedyś to nie doszło by do kilkukrotnej sprzedaży.

Generalnie nie monitoruję Działu Giełda - tym w tej chwili zajmuje się ktoś inny. Być może jest tak jak piszesz. Niemniej trzeba w takim razie uszczegółowić zapisy i w tym przypadku należy zamykać temat w momencie dokonania transakcji (zgłaszać powinien kupujący/sprzedający).

Niemniej z całym szacunkiem dla wszystkich użytkowników uważam, że w takim przypadku jak giełda forum należy być bardzo ostrożnym. Formalnie wszyscy jesteśmy kolegami, ale... licho nie śpi - jak widać na załączonym przykładzie, niestety...

Artur Strauss
Ostatnio zmieniony przez astrauss 2014-04-22, 21:40, w całości zmieniany 2 razy  

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-22, 21:43   

Ja już po dwóch dniach monitowałem u Mariusza i Karwiego bo czułem że coś jest nie tak. Ale niestety trzeba było czekać do dzisiaj ze względu na okres Świąteczny.Dobrze wiedział co robi.Wyrafinowany gnojek. :mrgreen:

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-04-22, 21:47   

Ja proponuję nie czekać tylko z kwitkiem potwierdzenia przelewu na policję i zgłosić oszustwo. Bo z tego co widzę to innej opcji nie będzie. A im wcześniej tym lepiej. No i pewnie trzeba będzie pomyśleć nad regulaminem działu giełda żeby podobne sytuacje nie miały miejsca.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2014-04-22, 21:49   

miro56 napisał/a:
Ja już po dwóch dniach monitowałem u Mariusza i Karwiego bo czułem że coś jest nie tak. Ale niestety trzeba było czekać do dzisiaj ze względu na okres Świąteczny.Dobrze wiedział co robi.Wyrafinowany gnojek. :mrgreen:

Sprawę zgłosił do mnie Mirek przed samymi świętami. Daliśmy my mu "szansę" do dzisiaj. Plan był taki, że jak dzisiaj nie dojdzie paczka to sprawa ujrzy światło dzienne na forum. Dziwię się, że nikt wcześniej oprócz Mirka nic takiego nie zgłaszał do administracji forum.

Prosiłbym resztę poszkodowanych o kontakt z nami. Jestem przekonany, że nasz forumowy znawca prawa - Cypisek, znajdzie jakieś wyjście z sytuacji i razem utrzemy nosa temu kolesiowi.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-04-22, 21:53   

Szczerze to wolał bym żeby załatwić to polubownie a nie szlajać się po policji,prokuratorach i sądach. Tylko nie wiem czy w tej sytuacji nie jest za póżno. Trzeba by było go odwiedzić i przemówić mu do rozsądku.

Odpowiedz do tematu