Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie jechać ?
Autor Wiadomość
boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2014-04-15, 12:43   Gdzie jechać ?

Co prawda wyprawę planuję w przyszłym roku, ale już czytam, oglądam, dowiaduję się o łowiskach zagranicznych. Jeszcze nie wiem jaki kraj, a co dopiero łowisko :D Proszę doświadczonych już w temacie, ale również tych którzy coś tam czytali, czy słyszeli o poradę gdzie jechać ? Cenię sobie spokój, piękną naturę i realną szansę na złowienie karpia 25 kg. Kwota jaką mogę przeznaczyć na dojazd i licencję to powiedzmy 3 tys. z ł.Nad terminem jeszcze nie myślałem, więc sugestie co do terminu też mile widziane. Fajnie gdyby była możliwość wypożyczenia nad wodą środka pływającego. Co do wielkości akwenu nie mam wymagań (byle nie kałuża). Na komercjach nie łowię, trudnych warunków się nie boję :lol: Długość pobytu - 7-10dni.Obecnie mam wytypowane : Ebro, Raduta, St Cassien. Może coś mniejszego ? Czekam na propozycje, dzięki ;)

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2014-04-15, 13:00   

Aha, o Rainbow nawet nie marzę ;( , więc za takie rady dziękuję ;)

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2014-04-15, 13:11   

boras1, Myślałeś o Lac de Madine we Francji albo o Bolsenie we Włoszech? Co prawda nie mogę nic o nich powiedzieć bo nigdy tam nie byłem, w każdym razie wiele spaniałości o tych wodach słyszałem od moich kolegów :) A o karpia +20kg/30kg można powalczyć lecz nie jest łatwo... Co do Madine polecam film dostępny w magazynie Świat Karpia (przepraszam za reklamę) w pierwszym wydaniu, tam zresztą na filmie zobaczysz tych moich znajomych, którzy dość często tam łowią :mrgreen:
Pozdrawiam

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2014-04-15, 14:32   

Dzięki za zainteresowanie Ogórek. Jakoś chyba bardziej podchodzi mi Cassien od Madine(film oglądałem - bardzo fajny). Bolseny nie biorę pod uwagę, chyba że ktoś mnie przekona. Kurcze, kiedyś widziałem opis z zasiadki na jakimś niedużym francuskim łowisku wśród gór. Widoki normalnie bajka. Tak sobie wtedy marzyłem żeby pojechać kiedyś w takie miejsce. Może takie łowisko ktoś zna?

MariuszKopeć 

Wysłany: 2014-04-15, 17:49   

Co do Ebro, podobno bardziej opłaca się jechać na suma, niż na karpia :)

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2014-04-15, 18:12   

Opłaca, nie opłaca... Wiem że karpiarze jeżdżą specjalnie na karpia, a sum jako przyłów się trafia. 20kg sztukę można też złowić, ale za to takich dyszek zatrzęsienie. Ja patrze na to tak: Ebro - największa populacja bardzo silnych ryb z szansą na duży okaz, Francja - mniej brań (można nawet nie doczekać się brania), ale średnia waga ryb większa i szansa na spotkanie z rybą życia , Raduta - duża populacja karpia i szansa na rybę życia. Jednak pod względem widoków to francuskie jeziora najbardziej mnie fascynują.

dyzio240 
Krzysiek Smolarz

Wysłany: 2014-04-15, 20:51   

boras1 napisał/a:
Kurcze, kiedyś widziałem opis z zasiadki na jakimś niedużym francuskim łowisku wśród gór. Widoki normalnie bajka. Tak sobie wtedy marzyłem żeby pojechać kiedyś w takie miejsce. Może takie łowisko ktoś zna?

Myślę że to są te opisy:
Karpiowy raj
Na krawędzi

MariuszKopeć 

Wysłany: 2014-04-15, 21:12   

Tak tylko słyszałem. W wakacje prawdopodobnie jadę z tatą nad ebro, onza sumem ja za karpiem. Bedziemy od sarragozy (był już tu tata przejazdem i łowił z marszu) do caspe, gdzieś w tym odcinku. Nie opłaca sie wieźć jedzenia i pelletu, jedzenie kupuje sie w marketach, ceny bardzo porównywalne (byłem w ferie przejazdem, niestety bez wędek)

MariuszKopeć 

Wysłany: 2014-04-15, 21:15   

Jak jadą np 4 osoby autem, to wyjazd czyli paliwo, jedzenie itp to koszt ok800zl na tydzień.

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-04-15, 21:57   

boras1, jezioro genewskie... Pięknie położone, ogromne i nieobliczalne łowisko, ale z wielkim plusem bo nie komercyjne i nieodkryte.
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2014-04-16, 09:45   

MariuszKopeć napisał/a:
Jak jadą np 4 osoby autem, to wyjazd czyli paliwo, jedzenie itp to koszt ok800zl na tydzień.

Możesz mi napisać jak to wyliczyłeś ? Mi wyszło że przy 4 osobach to trzeba liczyć na sam transport i francuskie autostrady ponad 800zł od osoby (jak masz swojego busa). Poza tym nie wiem jak tam wygląda sytuacja z nocowaniem w namiocie nad brzegiem, bo łowić na pewno nie można w nocy. Wiem że ludzie wynajmują pokoje w pensjonatach nad rzeką. Wiesz jak jest dokładnie ?

Karwi, to mnie zainteresowałeś tym Genewskim. Niesamowita woda, tylko że brak informacji o karpiach w internecie (chyba że coś źle szukam). Masz może o tym jeziorku jakieś info związane z karpiami ? Średnia głębokość 154m, a max. 310m naprawdę robi wrażenie. Co do powierzchni to 584km2 to 584ha, czy 5840ha? Coś wydaje mi się że ta druga opcja, a karpia napewno strasznie ciężko tam namierzyć. Ale za to jaka potem satysfakcja :D

dyzio240, tak to te opisy. Jak w tytule - Karpiowy Raj ! Ale niech kolega ma wodę dla siebie i nie zdradza lokalizacji.

shivan 
NIE

Wysłany: 2014-04-16, 09:53   

58400 ha .... 1km2 to 100 ha.

kisio 
Krzysiek Wójcik

Wysłany: 2014-04-16, 13:50   

boras1 napisał/a:
Karwi, to mnie zainteresowałeś tym Genewskim. Niesamowita woda, tylko że brak informacji o karpiach w internecie (chyba że coś źle szukam). Masz może o tym jeziorku jakieś info związane z karpiami ? Średnia głębokość 154m, a max. 310m naprawdę robi wrażenie. Co do powierzchni to 584km2 to 584ha, czy 5840ha? Coś wydaje mi się że ta druga opcja, a karpia napewno strasznie ciężko tam namierzyć. Ale za to jaka potem satysfakcja :D

Zdarzyło mi się kilka razy zrobić 'pit stop' przy Genewskim i nawet w samej Genewie stada pięknych pełnołuskich torped krążyły na widoku całkiem blisko brzegu. Takie oddziały widziałem w kilku miejscach, więc problemem pozostaje jedynie wybór w miarę wygodnej miejscówki :)

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2014-04-17, 08:57   

Co do jez. Genewskego to znalazłem że jedną wędką można łowić bez zezwolenia, natomiast na dwie potrzebna już karta wędkarska i opłaty. Są to informacje jakie znalazłem o szwajcarskiej części jeziora. Wie ktoś ile w tym prawdy i jak to wygląda we Francji ?

MariuszKopeć 

Wysłany: 2014-04-17, 14:58   

Cześć. Co do autostrad, omijasz je. Wbijasz w navi "bezpłatne i najszybsze" My grzaliśmy pod samą portugalię, ok 6k km, do sarragossy masz 2300, przez Paryż. Na całym odcinku mieliśmy tylko jeden płatny odcinek na samym końcu francji, odcinek jakiś 130km, koszt 7 euro x2. Zależy od fory teraz. Nam spalanie wyszło 4.6, ale ciągle 90 km\h, trochę czasu się jedzie - trzeba wytrzymać. no i razem masz 4600 km, przypuśćmy te 5000 km, 30zł na 100km, łatwo obliczyć w granicach 1400-1500zł na 4 osoby masz po 400zł. Baliśmy się w sumie jakie koszta paliwa będą we francji, a okazało się że są najtańsze 1,31 euro, na samej granicy Francji z Belgią. Koszt połowu na cały rok to 10 euro. Spanie w namiotach liczyłem, a w jedzenie można się zaopatrzyć w marketach (nigdy nie objadłem się tak krewetkami :mrgreen: ) No i zwiedzając Wieże Eiffla nie polecam stawać pod samą wieżą, koszta 136 euro, przetestowane na włąsnej skórze :evil:

MariuszKopeć 

Wysłany: 2014-04-17, 15:02   

Ano i nie wiem jak ze spaniem w namiotach, na różnych artykułach widać, że nocują. Jest grupa polska, znajdziesz w necie informacje wycieczkowe, zadzwoń podpytaj czy można, oni wiedzą pewnie najlepiej. Jak będzie dobrze z kasą to my polecimy w wakacje. Wtedy jak bym już wiedział co i jak to bym dał znać :)

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2014-04-17, 17:27   

Nie wiem jaki samochòd brałeś pod uwagę, ale jadąc w 4 osoby na taką wyprawę nie wierzysz chyba że zabierzesz się zwykłym kombikiem? Do tego potrzebny jest jakiś van, bus. Przy załadowanym w fotele, łóżka, namioty i dużo innych gratów (wszystko x 4 ;) ) + 4 chłopa to takie autko napewno spali 9 litrów na 100km. Tak licząc i zakładając że w obie strony jest 5000km(z Gdyni do Caspe przez autostrady jest więcej, ale niech już będzie). A więc 450l. x 5,30zł. = 2385 zł./4os. = ok. 600 + autostrady(280E/4os.=280zł.). Wychodzi ok. 880zł. przy opcji przez autostrady. Czytałem opinie że dużo się nie zaoszczędzi , a droga o dzień dłuższa.

Teraz wszystkie koszty:

- transport - 880 zl
- licencja 50 zl
- pellet kosztuje 50E/20kg. Na 7 dni łowienia trzeba liczyć te 40kg, co daje ok.400zł.
- wyżywienie + napoje 40zł./dzień. 3 dni jazdy i 7 dni łowienia daje 400zł.
- z tego co wyczytałem to nie ma możliwości spania nad wodą w namiocie, więc pozostają dwie opcje. Tańsza to pole namiotowe, ale wtedy nie ma bezpośredniego dostępu do wody, więc w dzień samochodem nad wodę. Koszty to ok. 5,5E/miejsce+3,5E/osoba, co daje niecałe 5E za nocleg od osoby x 6 dób = 30E = 120zł. Droższa opcja to domek z łodzią na ekipę - ok. 230 E za osobę na tydzień. = 920zł.

Wg moich wyliczeń wychodzi 1850 zł. przy opcji z polem namiotowym i 2650 zł. z domkiem. Przy opcji z polem namiotowym też przydała by się jakaś łódź z silnikiem (nie znalazłem ile kosztuje wypożyczenie.) Dla łatwiejszego liczenia Euro liczyłem po 4 zł, więc koszty i tak zaniżone. Jak o czymś zapomniałem to proszę mnie poprawić. Pozdrawiam

MariuszKopeć 

Wysłany: 2014-04-17, 18:18   

280 euro za autostrady, po co? tą trasa masz tylko 14 euro za autostrady https://maps.google.pl/maps?saddr=stargard&daddr=51.1812752,7.2372964+to:Zaragoza,+Hiszpania&hl=pl&ll=47.219568,9.404297&spn=18.362686,28.256836&sll=47.309034,7.514648&sspn=18.332198,28.256836&geocode=FZvZLQMdiablACnH7HXMYrcARzEncwq8V1FWOg%3BFdv2DAMdsG5uACmPL51WuSu5RzG1MGrgom9K7Q%3BFZeCewIdE23y_ymRjmFe3RRZDTGoiYQV8RPfSQ&oq=zaragoza&mra=ls&t=m&z=5&via=1 , może i droga dłuższa o 150/200 km, ale spokojnie wyjdzie się na plus, w końcu to 280 euro :) A droga nie jest zła. Auto to kombiak, 2.0 hdi, załadowany 3 osoby + 150 kg bagażu. Radzę szukać oszczędnego auta, bo tu najwięcej się traci, auto spalając 5 litrów na 5 tyś km spali łącznie 250l po 5.30zł to 1325zł, spalając już 7 litrów to masz 350 litrów, a to już jest więcej o 530zł, nie mówiąc już o 9 litrach. Na paliwie się najwięcej traci, to weź pod uwagę. Ja oczywiście nie liczyłem w tym zanęty, to już każdy bierze to na co go stać. Wszystko było po minimalnej linii oporu, chodzi o dojazd i wyżywienie i ja oczywiście liczyłem od początku 5l/100km, sorry za niedomówienie na początku. Oczywiście taki wyjazd to też wydatki w aucie, oleje, filtry, wszystko posprawdzać by nie nawaliło po drodze, a to też koszta. No i nie bierz jakiejś gów** nawigacji bo Cie w pole wyprowadzi, i obowiązkowo zaktualizuj mapę, bo ciągle budują nowe autostrady, których nie będzie na navi. A i najlepsza opcja to camper/multivan.

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2014-04-18, 07:40   

Nie chcę się czepiać, ale na początku pisałeś o 4 osobach, a teraz o 3. Wydaje mi się że ciężko będzie się załadować, ale mogę się mylić. A o omijaniu autostrad wyczytałem tutaj http://pfwk.pl/forum/prin...?t=351&start=15 (drugi post). Teraz nie wiem komu wierzyć, ale jak masz sprawdzoną trasę to pewnie masz rację, co nie zmienia faktu że w 3 osoby do kombika się nie załaduję. Inna sprawa to jeszcze te noclegi i kilogramy pelletu (brałem pod uwagę zakup w Hiszpianii). 800 zł. jest dla mnie po prostu nierealne. Pozdrawiam

MariuszKopeć 

Wysłany: 2014-04-18, 11:26   

Opowiadałem o naszej wyprawie, że jechaliśmy w 3 osoby, a obliczałem w 4. Trasa jest identyczna jak Ci podesłałem. Nas też straszyli o drogich autostradach 200 euro w jedną stronę. Podstawa to dobra navi. No i pisałem że około 800zł na 4 osoby, przy takim spalaniu jak osiągneliśmy

Odpowiedz do tematu