Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Namioty] CHUB Super Cyfish 2 man bivvy z narzutą
Autor Wiadomość
PaulNight 

Wysłany: 2014-04-12, 21:49   [Namioty] CHUB Super Cyfish 2 man bivvy z narzutą

Witam
Chciałbym w kilkunastu słowach przedstawić produkt firmy CHUB.

Jestem posiadaczem namiotu wędkarskiego "CHUB SUPER CYFISH 2 MAN BIVVY"
Oprócz BIVVY występuje też wersja DOME z wbudowaną podłogą i sypialnią.

Spróbuje opisać w kilkunastu zdaniach wersje BIVVY

Namiot zrobiony jest w popularnej ostatnio wersji we wszystkich firmach - z daszkiem chroniącym przed zacinającym deszczem oraz słońcem.
Wykonano go z 5000mm nylonu co dla niektórych będzie wadą - dla mnie akurat zaleta bo nie waży tak dużo a jak przychodzą gorsze warunki po prostu nakładam skina.
Namiot dostarczany jest z grubą podłogą - naprawdę fajne wykonanie - obszyta lamówką.
W komplecie otrzymujemy też dobrej jakości śledzie - z metalową główką przechodzącą przez plastikowy element - przy używaniu młotka lub kamienia jak znalazł.
Niestety jak większość firm w komplecie nie dają osobnych śledzi do namiotu i narzuty.Naliczyłem 22 śledzie a łącznie z narzutą naliczyłem ze potrzeba 34.. cóż - producent przewidział ze narzutę zamontujemy razem z namiotem tymi samymi śledziami a te zapasowe pozwolą "przyszpilić" przedsionek - wiec w sumie ok ale ja twierdze ze powinno być 34 sztuki.
Namiot w standardzie posiada też narzutę wykonaną wg mnie z grubszego materiału jak sam namiot i niestety nie mogę znaleźć info z jakiego.. w torbie to skin zajmuje najwięcej miejsca.
W wyposażeniu jest także pełny przód do namiotu - siatka przeciw insektom...

Namiot jest spory ale wg mnie to normalna 2
Wymiary : 3,30m x 2,80m x 1,60m
Waga wszystkiego ( wszystko w jednej torbie) - oklo 18,5kg

Przyznam się ze jeżdżę sam na ryby wiec miejsca mam opór.. a mam zawsze :
łóżko 8 nóg.. Nash TT station z dwoma stolikami na boku... podwójna kuchenka plus zawsze torba z przynętami i wiadrem z peletem... za łóżko wrzucam graty.. pokrowce itp...

Teraz opisze moje wrażenia...

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to naprawdę duża torba mieszcząca wszystko i jeszcze jest w niej trochę miejsca.. np. na mate do bivvy.. czy wyżej wspomniane "extra śledzie"
Torba wykonana jest naprawdę solidnie z zamkiem na całej długości co zdecydowanie pomaga w pakowaniu namiotu.

Po rozpakowaniu mamy:
- namiot
- podłoga
- narzuta
- śledzie
- dodatkowy przód do namiotu (siatka)
- 2 "szyby"

Rozbijane namiotu jest proste - tak jak większość bivvy - 4 pałąki połączone gumką w środku
Podłoga jest zmyślnie pomyślana - na spodniej części ma przyszyte gumki z oczkami do przypięcia śledziami - tymi co rozbija się namiot.
Sam najpierw stawiam namiot - potem wpinam 2 clipami podłogę w miejscach schodzenia się pałąków (sa pod spodem podłogi specjalne haczyki - i po rozłożeniu podłogi z zewnątrz znajduje gumki od podłogi i przyszpilowuję razem z namiotem
Wewnątrz tworzy się taka wanienka bo podłoga trochę zachodzi na ścianki.. woda nas nie podmyje.
Bary do rozparcia pałąków są dobrze wykonane ale zauważyłem ze będą się drapać w miejscu skręcania... Bary są regulowane - skręcane na 2 śrubki...
Po rozbiciu z tego bivvy można zrobić olbrzymi day shelter wypinając przód...
Przód namiotu jest wypinany i można dowolnie wybierać co chcemy mieć z przodu - całkowicie zamknięty czy też pełny przód z siatki.
Oczywiście istnieje możliwość wpięcia obu rzeczy bo są dwa zamki
Okno w drzwiach namiotu możemy urządzić na 3 sposoby - siatka na insekty / szyba / pełne zamkniecie.
Drzwi posiadają także możliwość otwarcia do dołu.

Z tyłu namiotu posiadamy okno wentylacyjne - jedno ale bardzo duże - w sumie cała szerokość z tyłu - odpinane zamkiem - oczywiście zamek jest ukryty pod zakładką wiec o wodzie zapomnijmy...

Teraz może o skinie...
Narzuta standardowa ( nie wiem czy są inne? ) jest wykonana z grubszego materiału niz namiot - pasuje idealnie.
Po założeniu można odpiąć także cały przód zostawiając namiot z narzuta ale bez przedniej części.
Po założeniu pełnej narzuty z przodu tworzy się jakiś 0,5m przedsionek na wiaderka itp.
Ja stawiam tam butle od kuchenki... a kuchenkę wewnątrz.
Drzwi w narzucie posiadają 2 możliwości - okno albo pełne zamknięcie.
Narzuta posiada także takie samo okno wentylacji z tylu ca namiot wiec z wentylacją nie ma żadnego problemu.

Spędziłem w tym namiocie kilka nocek i naprawdę jestem zadowolony.
Najzimniejsza nocka to jakieś -2 / -3 i w sumie włączyłem raz piecyk w nocy...

Ogólnie wykonanie bardzo dobre - nie mam sie do czego przyczepić - no może te szpilki...
Polecam - to już 3 namiot z CHUBA jaki posiadałem i naprawdę kupowałem bez mrugnięcia bo o jakość się nie obawiałem

Cena w Anglii tego namiotu to 225 funtów z dostawą na terenie UK - czyli 1125 złotych plus kurier do polski około 150 złotych..
Za namiot z narzuta - cena wg mnie OK
Cena w Polsce to jakieś 1600 złotych

Jeżeli macie pytania - piszcie - odpowiem jak umiem i zrobię dodatkowe fotki..
Więcej fotek w poście poniżej..
Przy następnym rozbijaniu zrobię z bliska zdjęcia zamków/podłogi z obszyciem/ śledzi i torby a także okien bo ich nie ma na zdjęciu a także z łóżkami w środku..

Strona Chuba z info o tym namiocie
CHUB

10 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 268 raz(y) 143,19 KB

09 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 196 raz(y) 164,11 KB

08 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 172 raz(y) 148,05 KB

07 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 127 raz(y) 143,3 KB

06 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 164 raz(y) 183,65 KB

05 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 134 raz(y) 100,4 KB

04 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 200 raz(y) 189,6 KB

03 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 172 raz(y) 198,44 KB

02 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 252 raz(y) 154,18 KB

01 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 189 raz(y) 186,55 KB

PaulNight 

Wysłany: 2014-04-13, 11:47   

Zdjęć ciąg dalszy...

20 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 129 raz(y) 172,11 KB

19 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 124 raz(y) 167,93 KB

18 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 289 raz(y) 183,96 KB

17 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 222 raz(y) 175,98 KB

16 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 290 raz(y) 186,92 KB

15 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 168 raz(y) 177,32 KB

14 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 147 raz(y) 185,65 KB

13 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 151 raz(y) 182,8 KB

12 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 188 raz(y) 136,79 KB

11 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 155 raz(y) 125,62 KB

PaulNight 

Wysłany: 2014-04-13, 11:49   

Zdjec ciag dalszy numer 2...

rozmiar (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 121 raz(y) 35,29 KB

25 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 120 raz(y) 175,12 KB

24 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 159 raz(y) 160,4 KB

23 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 144 raz(y) 188,48 KB

22 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 135 raz(y) 94,96 KB

21 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 153 raz(y) 169,1 KB

wjacek 

Wysłany: 2014-05-17, 18:24   

PaulNight, dzięki za obszerną relację. Właśnie od 2 tygodni wybieram namiot a przedstawiony przez Ciebie Chub jest jednym z 3 branych pod uwagę. Pozostałe namioty na mojej liście to: Ehmanns - HOT SPOT Rock 2 Man Bivvy i MIVARDI BIVVY NEW DYNASTY lub jeszcze ew. ostatnio znaleziony w dobrej cenie DAM Mad Space Dome G2 - TWO MAN.
Ale wracając do Chub'a trochę przeraża mnie ten front namiotu. Rozumiem że mamy 2 warstwy tzn. moskitiera i pełny materiał pokryciowy. I teraz pytania na które odpowiedzi nie znalazłem na Twoich foto.
1. Czy da się wpiąć na raz moskitierę i pełny materiał tak aby patrząc od środka mieć moskitierę i za nią pełny materiał ?
2. Jeżeli tak, to czy można zrolować ten "trójkąt" materiału obok wejścia i uzyskać w ten sposób okno z moskitierą ?
3. Jeżeli można wpiąć moskitierę i materiał pełny na raz (jak w pyt. 1) to jak wygląda od środka odpięcie drzwi ? Chodzi mi o możliwość szybkiego startu do brania kiedy śpię pozapinany w środku. Ile zamków mam do poodpinania ?

marco102 
Marek Lis

Wysłany: 2014-05-17, 23:47   

Ad.1. Można wpiąć oba materiały na raz.
Ad.2. Nie bardzo wiem o jaki trójkąt chodzi, ale jeśli chodzi o trójkąt przy suwaku to da się.
Ad.3. Wtedy rolujesz np. drzwi z moskitery i masz same drzwi z pełnego materiału ;)
Miałem ten namiot ponad pół sezonu i byłem bardzo zadowolony. Gdyby nie to, że musiałem kupić namiot pod wielkość łóżka, to dalej bym go miał :D

PaulNight 

Wysłany: 2014-05-18, 22:53   

Cześć

MARCO... Jakie ty łóżko kupiłeś? :) dwuosobowe :) Kumpel ma identyczny namiot i BigBoya z Nasha - fakt jeździ sam i zawsze ma full miejsca... sam mam 8 nóg łóżko i po wstawieniu w poprzek - nie dotyka namiotu mam w zupełności miejsca na krzesło w namiocie z przodu łózka i nadal zamknięty namiot ... a krzesło nie takie małe bo JRC z podłokietnikami..

Wracam do namiotu :

Gdybys mial wszystkie warstwy - to 3 zamki do odpięcia :) moskitera / pełny i jeszcze zamek od skina... tylko po co zapinac moskitiere jak wpinasz pełny przód? i tak jest szcelny :)

W przodzie namiotu są 2 zamki obok siebie...
Wewnętrzny jest do moskitiery... czyli całość moskitiera łącznie z drzwiami... popatrz na fotki w tym poście

Zewnętrzny jest od pełnego przodu... w pełnym przodzie niestety nie ma bocznych okien - tylko drzwi które mają 3 możliwości - okno moskitiera / okno szyba/ okno pełne - oczywiście możesz mieć wpięte wszystkie trzy rzeczy na raz (wszystkie maja rzepy do spięcia razem)...
Nic nie zacieka bo górne części drzwi (miejsca wpinania) mają zakładkę...

Oczywiście możesz mieć wpięta moskitierę i pełny przód razem w namiocie.. po ta są 2 zamki...

Po założeniu skina można do niego też wpiąć przód albo zostawi otwarty.. ja ostatni wyjazd przespałem ze skinem bez przodu i moskitierą w namiocie.. a kolejną noc - wpiąłem tylko przód do skina...

Skin też ma w drzwiach 3 możliwości - drzwi moskitiera/drzwi szyba / drzwi pełne
Chociaż moskitierę muszę sprawdzić ale na 95 procent tak.. jakoś nie zwróciłem ostatnio na to uwagi..

Wentylacja w namiocie jest naprawdę super... ty w sumie namiot jest "otwarty na świat" jak otworzysz wszystko... siedząc w środku z moskitiera z przodu i otwartym tyłem - widać wszystko :)

W skinie też mona podwiną boki i zrolować drzwi... możliwe jest tez otwarcie drzwi od góry w dół..

Fotki z ostatniej zasiadki...

I NA KONIEC _ NIE MIALEM LEPSZEGO NAMIOTU A JUŻ DUŻO ICH MIAŁEM - POWYŻEJ 10 ROZNYCH..

DSCF5787 (Kopiowanie).JPG
Plik ściągnięto 295 raz(y) 184,89 KB

DSCF5776 (Kopiowanie).JPG
Plik ściągnięto 365 raz(y) 172,31 KB

marco102 
Marek Lis

Wysłany: 2014-05-18, 23:49   

PaulNight napisał/a:
Cześć

MARCO... Jakie ty łóżko kupiłeś? :) dwuosobowe :)

Dokładnie, fundnąłem sobie łoże małżeńskie :mrgreen: i po wsadzeniu go do namiotu (jedynki) zostało miejsce tylko na lacie :roll:

PaulNight 

Wysłany: 2014-05-19, 00:25   

W dwójce może by się zmieściło :) ja próbowałem wstawiać 2 łóżka - było ok - wszystko się zmieściło
Ale ja lubię bardzo dużo miejsca :) wiec jak jadę na ryby - mieszkam sam :) ... kumpel kupił sobie dokładnie taki sam namiot :)

20140502_171046 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 315 raz(y) 235,78 KB

wjacek 

Wysłany: 2014-05-31, 22:09   

Dzięki obszernemu opisowi PaulNight zdecydowałem się w końcu na ten właśnie namiot. Dziś odbyło się próbne rozkładanie, jest to mój pierwszy namiot, więc nie mam za bardzo doświadczenia i co za tym idzie uwag do namiotu. Zobaczymy po pierwszej zasiadce.
Jedyne co wzbudziło moje wątpliwości to jakość plastikowych złączek rozpórek, moim zdaniem nie są zbyt solidne.
Dołączam zdjęcie z zawiniętym "trójkątem" przez co powstaje jakby boczne okno, pytałem o to ale chyba nie za bardzo zrozumiale.

PaulNight 

Wysłany: 2014-06-16, 00:09   

Teraz już wiem o co chodziło ci z tym trójkątem :)

No to GIT ze pomogłem...

Powiem ci e mam jeszcze Shelter Trakkera A-lite i te pałąki.. są dużo gorszej jakości...
Do tej pory nie mam z nimi żadnego problemu z wyjątkiem tego ze w miejscu skręcania wewnętrzna rurka się rysuje..
Co do plastikowej części jakby się coś stało to są uniwersalne złączki na rurki które można kupić w turystycznych sklepach - od namiotów- są rożne średnice wiec się dopasuje..

Pozdrawiam
i oczywiście będę wrzucał więcej fotek...

PaulNight 

Wysłany: 2014-07-05, 12:34   

Dodaje fotke na ktorej widac wysokosc namiotu

Mój wzrost to 178 cm....

Sprawdziłem jeszcze jedną rzecz... narzuta ma takze w drzwiach 3 możliwosci a nie 2 jak pisałem...
Czyli narzuta ma drzwi pełne / okno lub moskitiere...

DSCF5905 (Kopiowanie).JPG
Plik ściągnięto 336 raz(y) 142,34 KB

PaulNight 

Wysłany: 2014-07-14, 22:11   

TAk jak obiecałem...

Zdjęcia sledzi i obszycia podłogi....

20140712_100000 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 96 raz(y) 218,34 KB

20140712_100013 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 98 raz(y) 129,87 KB

20140712_100017 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 117,41 KB

20140714_182847 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 80 raz(y) 77,3 KB

20140714_182854 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 90 raz(y) 169,34 KB

20140714_182859 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 60 raz(y) 102,34 KB

adasiekn 

Wysłany: 2014-12-03, 10:24   

Koledzy a czy ktoś ma może wersje tego namiotu Chub Super Cyfish Dome 2 Man i mógłby opisać swoją opinie na jego temat ?? Muszę mieć namiot z podłogą na stałe, ewentualnie zamek.

PaulNight 

Wysłany: 2014-12-07, 14:24   

WItam
Raczej ciezko bedzie znalesc kogos z tym namiotem...
Co zauwazylem namiot jest wyzszy o okolo 10 cm...
wymiary 3,4 / 3,05 / 1,75 a bivvy 3,3 / 2,8 /1,6.. czyli bedzie troche wiekszy..

ROZKLADANIE

Co zauwazylem... podloga jest duzo gorszej jakosci niz w bivvy..

Reszta wyglada na takie samo...

Co do podlogi bo to jest twoj warunek.. dlaczego musi byc na zamek?
Powiem ci ze po prawidlowym rozlozeniu bivvy , zapieciu podlogi i podwinieciu tych dolnych czesci bivvi pod podloge .. zapewnia bardzo dobra "izolacje" od wszystkiego na zewnątrz...
Opis wersji dome na stronie chuba :

CHUB SUPER CYFISH DOME

Pozdrawiam

adasiekn 

Wysłany: 2014-12-08, 09:31   

Dzięki za info:) Wiem że podłoga jest gorszej jakości, ale z tego co wyczytałem to podobno dostaje się w komplecie drugą gumowaną grubszą podłogę którą można rozłożyć i wtedy na nią sie rozkłada namiot :)

Na zamek dlatego że mam dosyć dopasowywania ciągle podłogi, sam piszesz cytuje : "Powiem ci ze po prawidlowym rozlozeniu bivvy" i właśnie tak uważam że zawsze kurde musi być namiot tak równo rozłożony bo później podłoga nie pasuje i się meczysz :) A tak masz spokój :D

Ale ogólnie jesteś zadowolony z namiotu ?? Wydaje mi się że Chub jest dobry dlatego chyba na niego się zdecyduje :)

A wiesz czy może gdzieś w polsce można te namioty rozłożone zobaczyć ?? :)

W sumie to teraz tak szukam i nigdzie nie ma ich w Polsce do kupienia, gdzie Ty kupiłeś ??:)

PaulNight 

Wysłany: 2014-12-10, 23:34   

Cześć
Podloga w tym namiocie jest tak zrobiona ze nie mozna jej zle rozlozyc...
przypinana jest tymi samymi śledziami co cały namiot... czyli - rozkładasz namiot.. opinasz śledziami... w miejscu pasa - pozostawiając pas -wpinasz podłogę tak jak pas hakami do miejsc mocowania pasa..... i rozkładasz w środku... potem każdy śledź od namiotu wyciągasz i podłoga ma miejsce na śledź z gumka.. przypinając z namiotem naprężasz podłogę i wszystko pasuje i jest naprężone.. popatrz na wstawione fotki jak wygląda podłoga ... gładziutka :)

czy jestem zadowolony z namiotu? TAK i to bardzo. nie sprzedaje i nie kupuje nowego.. jest duży jak na 2 osobowy a miałem dużo namiotów do porównań.. i skin w cenie.. Jest fajny.. naprawdę.

Niestety nie kupowałem w polsce... kupiłem na angielskim ebayu i nawet używkę po tygodniowym używaniu we francji... dałem 170 z przesyłką.. skin nie był nawet użyty..

kumpel kupił - ja mu kupowałem na ebayu za 229 funa .. teraz są po około 260 funtów...
wrzuciłem ci linka z ebaya nowy z oferta ceny czyli myślę ze za 255 by go kupił...
pytaj bo dużo firm wysyła do polski.. albo daj znać może coś wymyślimy
szkoda ze teraz pytasz bo z miesiąc temu były nówki po 190-200 funtów u mnie w miejscowości.. koleś kupił likwidowany sklep i miał chyba 12 sztuk...

np. tutaj BIVVY 2 MAN

Albert_415 
Albert Kołodziej

Wysłany: 2015-12-26, 10:34   użytkowanie

Witam.
Jak namiot się sprawuje po sezonie są jakieś wady po użytkowaniu (suwaki, podłoga) ?

Bartek358 
Morawski Bartosz

Wysłany: 2017-07-16, 17:39   

Odkopię trochę temat jak namiot się spisuje po kilku sezonach ? ;)

Odpowiedz do tematu