Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ranczo Zerbuń
Autor Wiadomość
mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2014-04-10, 10:50   Ranczo Zerbuń

Czy ktoś łowił na jeziorze Zerbuń ?

woocasho 
złap i wypuść!!!

Wysłany: 2014-07-22, 13:55   

Pochodzę z okolic biskupca mam tam nie daleko byłem raz ale to dopiero zaczynałem swoją przygodę z karpiami nie złowiłem nic ,teraz w niedalekiej przyszłości chciałbym odwiedzić to miejsce jeszcze raz ... z pewnym doświadczeniem karpiowym może się uda :) Pamiętam że nie jest do duży zbiornik i wtedy jeszcze 2009-2010 r. był dość zarośnięty teraz nie wiem i powiem szczerze że zapomniałem o tym zbiorniku :) wiem jeszcze że właściciel dosyć pilnuje swojego zbiornika i wtedy miał sporo kamer i bez trudu zauważył że złowiłem lina ..

woocasho 
złap i wypuść!!!

Wysłany: 2014-07-29, 13:04   

Byłem na tym łowisku 2 dni temu woda bardzo czysta , właściciel liczy sobie 50zl za dobę można łowić na 3 wędki są 4 stanowiska , woda bardzo ciepła 25 stopni pływałem łodzią z echo głębokość do 6 metrów teraz troszkę mniej ze względu na bardzo suche lato woda opadła prawie 70 cm. populacja karpia jak właściciel twierdzi jest spora a i amura , suma można się spodziewać . Nic więcej na razie nie jestem wstanie powiedzieć , jak pogoda troszkę zelży to się wybiorę na zasiadkę :)

gajowy198

Wysłany: 2014-08-15, 16:18   

witam,
czekam z niecierpliwością na efekt twojej zasiadki. Ze swojej strony mogę powiedzieć że spędziłem tam weekend 30.05-1.06 bez brania. Znajomi z majowej zasiadki również wrócili o kiju natomiast z kolejnej zasiadce w połowie czerwca przywieźli zdjęcia jednego karpika około 5kg. Robiłem sobie duże nadzieje w związku z tym łowiskiem niestety trochę się rozczarowałem. Jeziorko jest dość głębokie i zauważyłem że woda była bardzo zimna w czerwcu więc może można zrzucić na nią winę. Niemniej czekam na dobre wieści ponieważ oprócz wyników inne sprawy są na zdecydowany plus i chciałbym mieć powód by jeszcze kiedyś pojechać na ranczo Zerbuń.

woocasho 
złap i wypuść!!!

Wysłany: 2015-01-06, 19:01   

Witam , Przepraszam że tak późno , niestety 2 brania i wyciągnąłem jednego suma 4 kg drugie to spinka pozostali koledzy było nas 3 niestety nic. Powiem szczerze że mam mieszane uczucia ponieważ usłyszałem od właściciela że jak złapiemy coś powyżej 15 kg to żeby zadzwonić on zabierze rybę do "drugiego zbiornika" czytaj sprzedam za dobre pieniądze na inne łowiska .. :) woda generalnie piękna głębokość max około 6m, 10 hektarów pływałem echosondą zwykłą i z modelu łódki , przez 3 dni nie zobaczyłem ani jednego spławu . Pogoda była super z gorąca ochłodziło się więc powinno coś brać . Łapaliśmy po drugiej stronie zbiornika ok. 200 m wywózka gdzie rzekomo nie ma dostępu od strony lasu i faktycznie tak jest :)

mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2015-01-07, 11:36   

Ciekawa sprawa z tą wodą. Byłem tam na majówkę 2014. Nie złapałem z kolega na 6 wędek nic pomimo prób łapania z różnych miejsc. Nad wodą ani jednego spławu. Na tą majówkę strasznie popsuła się pogoda to trzeba przyznać. Jednak czytając wasze posty mam wrażenie że coś jest nie tak. Jedyną rzeczą która mnie jednak zastanawia to fakt że spotkałem nad wodą miejscowego karpiarza bodajże z Olsztyna który pokazywał mi zdjęcia z jednej dosłownie nocy gdzie na matach leżały karpie powyjmowane z worków z nocy same sztuki powyżej 10 kg i było ich kilkanaście. Powiem szczerze żę Zerbuń spędza mi sen z powiek bo nigdy wcześniej nad żadną wodą nie poniosłem takiej sromotnej porażki.

woocasho 
złap i wypuść!!!

Wysłany: 2015-01-07, 18:04   

Nikt z nas wszystkich rozumów nie pozjadał może i jest na nie sposób , chłopak który tam również wędkuje twierdził że łapał wszystkie swoje karpie na kukurydzę na haku i takie rzeczy robiliśmy i nic to nie pomogło. Woda generalnie piękna a czy ryby są nie jestem wstanie powiedzieć bo nie złapałem . Co do tego suma właściciel zabrał i strasznie na nie narzekał i mówił że wszystkie morduje bo mu zbiornik niszczą .

cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2015-01-08, 22:30   

Byłem na Zerbuniu pod koniec lipca i siedziałem na łące za górką. Pogoda to upał straszny, a temperatura wody 26-27 stopni. Oznak żerowania karpi żadnych. Łowiłem i na przeciwległym brzegu i pod trzcinami. Na 3 doby wyjąłem jednego karpia, jeden został spięty i lina. Wówczas usłyszałem, że jestem pierwszym co od miesiąca złowił karpia. Woda urokliwa, piękna, ale moim zdaniem ryby jest tam raczej mało.

pozdrawiam

albit 

Wysłany: 2016-07-04, 19:10   

Witam, ma ktoś aktualne informacje na temat tego łowiska? Można coś połapać?

Odpowiedz do tematu