Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw helikopterowy
Autor Wiadomość
jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2014-02-03, 08:06   

Czy w przyponach montowanych w zestawach helikopterowych ma sens stosowanie pozycjonerów typu robaczki?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;)

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2014-02-03, 09:33   

jony, Tak, wszystko będzie zależało też jaki to przypon.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2014-02-03, 09:58   

Piotr Ostrowski napisał/a:
Tak, wszystko będzie zależało też jaki to przypon.

Na pewno nie będzie to sztywniak, chciałem zastosować plecionkę miękką i w otulinie ze zdjętą otuliną ok. 2-3 cm za robaczkiem.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2014-02-03, 10:01   

jony, Robisz normalny przypon tak więc nie widzę problemu ;) Czy to będzie helikopter czy klips to nie ma to znaczenia.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

FCBuniasty6
Grzegorz Brocławik

Wysłany: 2014-04-17, 22:10   

Panowie możecie mi wyjaśnić na jakiej zasadzie ten zestaw lata dalej niż klasyczny zestaw z ciężarkiem na klipsie? Patrze na oba zestawy i jakoś nie mogę dojść który element poprawia lotność zestawu, tylko montowanie ciężarka troszkę sie różni ale czy to daje aż taką różnicę w odległości?

sskrzypek 
Marcin Skrzypczak

Wysłany: 2014-04-18, 08:16   

Panowie, nurtuje mnie jedna rzecz, ostatnio kupiłem elementy do montażu heli właśnie z Carp'R'Us'a i w instrukcji jest piękna ilustracja z podpisem, że zestaw jest bardzo czuły bo ryba zasysając hak i odpływając na 15 cm pobiera 30 cm żyłki.

Rysunek wygląda tak:

odrazu przepraszam za brak talentu 'plastycznego'.

Teraz niech mi ktoś wytłumaczy jak ta żyłka może być pobierana z dwóch stron (od ciężarka i od strony kija) skoro w miejscu czerwonej kropki na ilustracji znajduje się stoper?

A druga sprawa, czy taki zestaw heli nadaje się np. do Choda?

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2014-04-18, 08:29   

Do choda nie nadaje się na pewno, zobacz w na forum temacie choda jego konstrukcję.

Patryk89 
Patryk Dziki

Wysłany: 2014-04-19, 09:39   

sskrzypek, Żyłka jest pobierana od strony kołowrotka, a od strony ciężarka stoi nieruchomo. Przez ten sposób żyłka od strony kołowrotka musi rozejść się na dwie strony w miejscu gdzie jest umieszczony przypon. Mam nadzieje , że w miarę dobrze to wytłumaczyłem. :D

Jezior
Marcin

Wysłany: 2014-08-12, 13:48   

Koledzy mam problem:

kupiłem zestaw helikopterowy TB i za cholerę nie wiem jak załozyc te dwa krętliki na rurkę, bardzo ciężko je nasunąć , póki co nie dałem z tym rady, wie ktoś jak je założyć? ;)

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2014-08-12, 14:07   

Jezior, podeślij zdjęcie to z chęcią Ci pomogę.
Krętlik do helikoptera powinien być z dodatkowym oczkiem i to oczko przeciągasz przez rurkę i blokujesz koralikami silikonowymi, które masz pewnie dołączone do zestawu.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-08-12, 16:12   

Jezior napisał/a:
i za cholerę nie wiem jak załozyc te dwa krętliki na rurkę

Pewnie chodzi Ci o te 2 kule. Z jednej strony mają większą "dziurkę" i tą stroną nasuwasz na rurkę, 1 z 1 strony 2 z drugiej. Ograniczasz w ten sposób ruch przyponu góra-dół blokując go tymi stoperami na rurce.

Jezior
Marcin

Wysłany: 2014-08-12, 16:18   

Dziki jest dokładnie tak jak pisze daniels, chodzi o koraliki między którymi śmiga przypon.

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2014-08-12, 17:56   

Ale już sobie poradziłeś?

Jezior
Marcin

Wysłany: 2014-08-12, 19:31   

no nie bardzo ;) bardzo ciężko te koraliki wchodzą , ale pewnie jest jakiś myk do ich zakładania. jeden założyłem ale się namęczyłem nieźle...

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2014-08-12, 19:35   

W moim zestawie przy koralikach są takie małe kliny gumowe, może one blokują?

pipenpds 
Dawid Smuszkiewicz

Wysłany: 2014-09-18, 11:57   

Rozumiem,że jak łowię w miejscu gdzie jest około 30 cm mułu to przypon powinien być oddalony około 30 cm od ciężarka??? tak jak na załączonym zdjęciu?

V__9D70.jpg
Plik ściągnięto 396 raz(y) 241,74 KB

draxion 
Samuel Siemieniuk

Wysłany: 2014-09-18, 12:11   

pipenpds, Mam jedno pytanie. Jak Ty chcesz tym rzucić ?

www.facebook.com/HajnowskiKlubKarpiowy - Kliknij "Lubię to!" ;)

pipenpds 
Dawid Smuszkiewicz

Wysłany: 2014-09-18, 12:16   

jeśli chodzi o zestaw helikopterowy jestem goły w temacie.Proszę o podpowiedź

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-09-18, 12:47   

draxion napisał/a:
pipenpds, Mam jedno pytanie. Jak Ty chcesz tym rzucić ?

A w czym widzi kolega problem, jeśli chodzi o rzut? Bo ja nie widzę. Może troszkę bym się przyczepił do konstrukcji.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-09-18, 21:38   

pipenpds, Ja bym poprawił: jeśli zestaw do rzucania to ciężarek typu łezka, ochraniacz musi nachodzić na krętlik przy ciężarku, zapobiegnie to splątaniom i usztywni całość. Koraliki które trzymają nam przypon muszą ciasno siedzieć, żeby całość siedziała jak należy bo przy rzucie są spore przeciążenia. Co do przyponu, to jeśli dobrze widzę otulina jest zdjęta przy krętliku, może to powodować splątanie, rurka termo przy haku jak dla mnie nie za bardzo, 2 rurka bliżej kolanka haka, no i przy takich przyponach ja uważam że trochę dłuższy włos ułatwi zacięcie ponieważ kulka nie będzie działać jak "ochraniacz"

pipenpds 
Dawid Smuszkiewicz

Wysłany: 2014-09-19, 11:58   

daniels,
1.Zestaw do rzucania tylko na 40 m więc myślę, iż ciężarek nie gra roli,zestaw stosowany z myślą o dnie pokrytym warstwą mułu.
2.Co do ochraniacza finalnie jest on założony tak jak trzeba to była tylko szybka fotka
3.Rozumiem,że otuliny nie ściągać przy kontakcie z krętlikiem?węzeł ma być z otuliną?
4.Nadal nie wiem czy ten przypon oddalony 30 cm od ciężarka ma prawidłową odległość przy założeniu że mułu jest około 30 cm.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-09-19, 15:32   

pipenpds,
3. Tak, wtedy całość jest sztywniejsza i mniej podatna na splątania.
4. Ja jak stosuję helikoptery to tyle ile jest mułu to tyle przesuwam przypon, ale mój kolega robi to x 1,5 bo tak lubi, a brania mamy obydwoje ;)

sirbula 

Wysłany: 2014-11-24, 20:39   

Hej
Ja mam pytanie.Może ktoś napisać lub zrobić fotę jak połączyć zestaw helikopterowy z żyłką główną?
Jestem początkującym karpiarzem :)
Pozdrawiam

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2014-11-25, 09:26   

sirbula napisał/a:
jak połączyć zestaw helikopterowy z żyłką główną
Tak samo jak łączysz każde inne dwa rodzaje żyłki, lub leadcora z żyłką główną, tylko nie stosuj żadnych krętlików na łączeniu i będzie OK. Najlepiej i najprościej to pętelka w pętelkę.

maniak6 

Wysłany: 2015-01-18, 17:17   

Ja też z zestawami h... nie miałem jeszcze do czynienia. Chodzi mi o to czy do bardzo dalekich rzutów helikopterowy będzie lepszy (tzn mniej podatny na splątanie)?

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-01-18, 17:53   

maniak6 napisał/a:
Chodzi mi o to czy do bardzo dalekich rzutów helikopterowy będzie lepszy

Lepszy jest wg. mnie na pewno, ponieważ ciężarek leci pierwszy a reszta "gratów" za nim.
Mi osobiście takim zestawem się lepiej i dokładniej rzuca.

nielegalny77 

Wysłany: 2015-04-21, 23:16   

Jakich koralików bym nie kupił, to wszystkie mają za duży otwór i nie da się ich stosować na lead core, bo zbyt luźno się poruszają:/ Może ktoś jakieś polecić?

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-04-22, 06:17   

nielegalny77, daj na ledcora kawałek rurki termo i po kłopocie ;)

wojtek straub 

Wysłany: 2015-04-22, 20:52   

Fox i chyba Kord ma w ofercie koraliki ze zbieżnym otworkiem (zwęża się w jedną stronę)... Po kawałku rurki thermo z każdej strony i nigdzie nie "powędrują" ;)

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-04-23, 06:10   

wojtek straub, Fox ma że stopniowaną dziurą (2 różne otwory po każdej ze stron) tak do połowy koralika i dobrze siedzi jak się da rurkę termo, bo inaczej też latają.

Lineker 
Tomasz Linowski

Wysłany: 2015-04-23, 23:16   

Witam, łowie na łowiskach ze znaczną warstwą mułu. Do zestawu heli używam rurki antysplątaniowej bez dociążenia, przypon sztywny 5-7 cm oraz pop-up. Ustawiając przypon w odległości 50 cm od ciężarka i napiętej żyłce na hangerze mam obawy że zamiast rurka leżeć swobodnie na dnie jest ona delikatnie już podniesiona do góry a zarazem przypon też jest parę cm wyżej. Czy macie sposób aby to wyeliminować, bo mi do głowy przychodzi jedynie danie obciążenia na końcu rurki lub łowienie na luźniejszej żyłce? Może to w ogóle nie ma wpływu na brania?

eRJot 
Robert Jagiełło

Wysłany: 2015-04-24, 03:07   

Taska robi koraliki które się nie przesuwaja same po leadcorze.
Do innych kawałek rurki i też działaja.

TommY 

Wysłany: 2015-04-24, 08:36   

Jeśli chodzi o przesówające się koraliki moźna zastosować śruciny lub tulejki zaciskowe pozbawiając miśka szansy pozbycia się ciężarka gdy zostanie zerwany zestaw, dlatego stosowanie termo i zmniejszających się otworów w koralikach jest bezpieczne dla nich.

Pilar 

Wysłany: 2015-06-13, 10:20   

Jako, że będę dopiero pierwszy raz łowił na zestaw helikopterowy mam pytanie, na które nie ma konkretnej odpowiedzi na forum (ja nie znalazłem).
Doczytałem, że odległość przyponu od ciężarka powinna być mniej więcej równa głębokości mułu. Na moim łowisku jest to około 30-40 cm. Problemem dla mnie jest nęcenie. Nie posiadam sprzętu do wywózki i do tej pory w klasycznym zestawie montowałem woreczek PVA. Czy w tym zestawie możliwe jest użycie worka PVA i jeżeli tak to w którym miejscu? Myślałem aby do worka wrzucić ciężarek wraz z pelletem i do wody. Mam tylko wątpliwości czy odległość między zanęconym miejscem a położeniem przynęty nie będzie zbyt duża. Uprzejmie proszę o porady doświadczonych kolegów.
Jeżeli ma to znaczenie to odległość na, którą muszę rzucić zestaw to około 70-80 metrów, a pierwszy chod-rig jaki sobie sprawiłem to gotowiec Kordy na fluorocarbonie długości około 4 cm.
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu