Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DamianHryniewicz
2011-06-25, 21:18
Kulki proteinowe Traper - truskawka tonące
Autor Wiadomość
deejayalien 
Wisła Puławy

Wysłany: 2011-06-25, 17:16   Kulki proteinowe Traper - truskawka tonące

Witam, jak w temacie, kupiłem te kulki i mam zamiar na nie łapać, co o nich sądzicie. Wspomnę że to będzie moje pierwsze podejście do łowienia na kulkę proteinową. Nie mam pojęcia gdzie jeszcze będę łowił i czy te kulki będą dobre czy lepsze by były pop up ? Dodam jeszcze że mój przypon jest bez rurki termokurczliwej i ma długość 10 cm do haczyka. (zestaw samo zacinający). Proszę o opinie i porady

[ Dodano: 2011-06-26, 11:12 ]
Jakie kulki na początek polecacie?? Proszę o opinię.

Zdania zaczynaj z wielkiej litery. Przemo.

siewicz 

Wysłany: 2011-06-26, 11:35   

To czy pop-up czy tonące zależy od bardzo wielu czynników. Przykładowo jeśli masz bardzo głęboki muł lub dużo roślinności lepszy może okazać się pop-up. Na innych łowiskach z kolei dla karpi będzie zbyt nienaturalny i chętniej będą pobierał zwykłe tnące lub zbalansowane kuleczki. Do tego musisz dojść sam. Na początek możesz na przykład na jedną wędkę załóż zwykłą, na drugą pop-upa :)

W tym temacie kilka osób wypowiedziało się na temat kulek trapera: kulki proteinowe Traper.

Szczerze - choć z jednej strony wiem, że zwłaszcza na początku, przy kompletowaniu sprzętu karpiowanie sporo kosztuje (sam tego właśnie doświadczam ;) ) i nie na wszystko można sobie pozwolić, to jednak z kuleczkami bym nie kombinował - zwłaszcza na początku. Zaoszczędzisz 10zł, a możesz się zniechęcić niepotrzebnie i stracić zapał do karpiowania.
Poczytaj sobie: najlepsze kulki przynętowe lub firmy kulek proteinoweych i wybierz na początek coś sprawdzonego. Na własne przynętowe eksperymenty i wnioski przyjdzie czas troszkę później :) takie moje zdanie.

mankiman2008 
Mariusz Kowalewski

Wysłany: 2011-07-01, 19:58   

Kuleczki trapera bardzo słabo pracują po 24 godzinach w wodzie woda biała bez zapachu a były truskawkowe.

Baroo 

Wysłany: 2011-07-01, 23:38   

mankiman2008, a u mnie wręcz przeciwnie. Zapach truskawki w wodzie dość intensywny i to po około 30 min.

siewicz 

Wysłany: 2011-07-02, 00:57   

Baroo, 30min to bardzo krótki czas jak na karpiowanie :) Osobiście nawet łowiąc z marszu i na metodę, zestaw przerzucam minimum co 1,5-2h.
Na nocce jeśli nie ma brania to praktycznie nie przerzucam zestawu, więc te 6-8h (w lato noce są krótsze) kulka leży w wodzie.

arkson1 
Arkadiusz Baran

Wysłany: 2011-07-19, 14:42   

Z trapera to polecam scopex o dziwo ta kulka się sprawdza sam byłem w szoku jak stanowisko obok mnie kolega miał branie za braniem a ja zaliczałem przyswojowego zonka z moim solarem heheheh

Odpowiedz do tematu