Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2014-03-17, 21:30
[Namioty] Anaconda Fortress + narzuta
Autor Wiadomość
PaY 
Dominik Idaś

Wysłany: 2014-03-17, 21:15   [Namioty] Anaconda Fortress + narzuta

Jako, że nie znalazłem tematu typowo o tym namiocie, postanowiłem zrobić mały fotoreportaż.
Namiot z narzutą w rzeczywistości wygląda tak

Namiot jest wykonany solidnie, duże uchwyty zamków pozwalają otworzyć namiot nawet w rękawiczkach. Podłoga jest z grubego materiału i jest przypinana na rzepy ponumerowane. Namiot posiada drzwi w tzw. 3 opcjach. Opcja nr1 drzwi zasłonięte materiałem. Opcja nr2 drzwi z podniesionym materiałem, czyli robi nam się okno w drzwiach i widzimy co się dzieje przed nim np. na poda który stoi parę metrów przed wejściem - dobra opcja gdy na dworze jest zimno. I opcja nr3 podnosimy, materiał i okno wykonane z plastiku(?) i mamy moskitierę - dobra opcja gdyż na dworze jest ciepło by się nie upiec w środku :) . Oczywiście możemy zwinąć drzwi oraz boczne przednie ściany i mamy tzw. wiatę :) . I tak samo jest z narzutą na 99% jak z namiotem, muszę przyjrzeć się na kolejnej zasiadce.

Przejdźmy teraz do miejsca w środku. Zaznaczę na początku by rozkładanie namiotu zacząć od podłogi ponieważ zaczęliśmy od rozłożenia namiotu i wyszło, że podłoga wystawała poza namiot do przedsionka.
Zaczęliśmy lokowanie miejsc do spania. Po lewej wchodząc do namiotu kolega rozłożył łózko JRC około -2m długości, ja pod tylną ścianą na tą chwilę rozłożyłem materac około 190cm, a po prawej stronie stał elektrostatyk z podnóżkiem. po rozstawieniu miejsc leżących, poniżej "tzw" panorama środka jak się ulokowaliśmy. (przepraszam za mały nieład ale zdjęcia były robione w niedziele rano jak wstaliśmy)

Jak widać na powyższym obrazku łóżko JRC ma jakieś 15-20 cm zapasu by dotknąć ściany wejściowej, z tyłu materac leżąc na nim ani ja, ani materac nie dotykaliśmy ściany tylnej, oraz elektrostatyk z podnóżkiem po prawej ma około 20-25 cm zapasu do ściany przedniej. Wspomnę że ściana przenia przesunęła by się może jeszcze jakieś 15-20 cm patrząc na powierzchnie podłogi. Po małej naradzie stwierdziliśmy, że jak dorobię się łóżka to ze spokojem wejdzie w miejsce materaca. Na zdjęciach możecie zobaczyć, że zmieścił się stoliczek oraz piecyk do grzania naszego lokum. Co prawda wszystkie graty mieliśmy w autach, ale ze spokojem zmieściły by się między innymi pod łóżkami i oczywiście w przedsionku, do czegoś on służy przecież.

Podsumowując namiot dla 3 osób jak znalazł. Podczas marcowej zasiadki namiot miał trudne warunki postawione. Ponad 12h deszczu o różnej intensywności padania oraz silne podmuchy wiatru, co prawda stał za małym laskiem, ale wiatr było "czuć" czyli spełnił nasze oczekiwania wytrzymał mocny wiatr, duży opad deszczu oraz w nocy mieliśmy na wysokości łóżka 20 stopni.

PaulNight 

Wysłany: 2014-03-17, 21:21   

Witam
A ja z wysokością namiotu?
Kurde szukam dla kumpla .. angol sobie z Ebayem nie radzi... niestety ma kostkę po wypadku sztywną i musi mieć namiot zeby stać w nim wiec min 175cm
Pozdrawiam

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2014-03-17, 21:22   

Fajny opis, mam ten sam namiot tylko bez narzuty, chętnie bym zobaczył jak wygląda przedsionek, bo tego nie widziałem, a właśnie to mnie interesuje, masz może jakieś jego fotki?

PaY 
Dominik Idaś

Wysłany: 2014-03-17, 21:27   

PaulNight, namiot ma około 175cm bodajże, ja stoję wyprostowany. :)

Cypisek, niestety zdjęć przedsionka jako takiego nie mam jedynie tylko takie zrobiłem

ale podczas kolejne zasiadki zrobię foto dokładniejsze jeśli chcesz.

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2014-03-17, 21:31   

Ma więcej niż 175 cm, ja mam 198 cm i stoję w nim wyprostowany z pochyloną głową.

Jakbyś mógł, następnym razem zrobić fotkę przedsionka, będę bardzo zobowiązany.

PaY 
Dominik Idaś

Wysłany: 2014-03-17, 21:41   

Ok, jak będzie okazka to zrobię zdjęcia dokładniejsze lepszym aparatem. :)

Przemkovsky 
Przemysław Kosidło (Piksel)

Wysłany: 2014-10-20, 12:41   

Fajny opis.
Przychylam się do prośby kolegów o dodatkowe zdjęcia.

Sam noszę się z zamiarem kupna namiotu.

Jak jest z wysychaniem po dużej ulewie ?

http://obsessioncarp.pl/

PaY 
Dominik Idaś

Wysłany: 2014-10-22, 17:49   

Niestety zdjęcia w przyszłym sezonie dodatkowe bo w tym roku będzie ciężko. Co do wysychania trudno mi powiedzieć jak po bardzo ulewnym deszczu. Ostatnio na zasiadce padało i gdy słońce wyszło za chmur namiot szybko zrobił się suchy.

PaY 
Dominik Idaś

Wysłany: 2015-04-16, 19:01   

Potwierdzam do namiotu wchodzą 3 łóżka karpiowe.

Odpowiedz do tematu