Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej !

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw karpiowy do woreczków pva
Autor Wiadomość
matrixxirtam

Wysłany: 2014-03-16, 18:36   Zestaw karpiowy do woreczków pva

Witam, dużo już o tym wałkowane było i również dużo czytałem ale nigdzie nie mogłem znaleźć konkretnych informacji czy ten zestaw nadawał by się do woreczków pva.

Wędkę która najbardziej mi się spodobała to Daiwa Black Widow http://allegro.pl/wedka-d...4055867571.html
Kołowrotek SPRO 460, http://allegro.pl/kolowro...4060998769.html

i teraz, na początku chciałem wziąć wędkę 3,60m i 3lb, czytając trochę przeczytałem gdzieś że są to wędki głównie do wywózki :/ i że można nimi rzucać ale nie są do tego przeznaczone, więc postanowiłem wybrać ten model 3,90m i 3,5lb bo podobno 3lb jest za miękki.

teraz głównie zależy mi na odpowiedziach, czy:
1. Można będzie rzucać nią ciężarkiem 75g + woreczkiem ? (jeśli ktoś posiada i by się wypowiedział to byłbym bardzo wdzięczny)
2. Czy ta wędka nie będzie za sztywna ?
3. Czy ten kołowrotek się nada, głównie chodzi mi o wielkość bo nie wiem ile powinien mieć pojemności ?
4. Jaką średnice żyłki i jaką żyłkę (jaką polecacie) powinienem użyć by nie zerwał się cały zestaw ? (nigdy nie rzucałem takimi ciężarami, ani nie łowiłem karpiówką tylko feederem)

P.S. Będę głównie łowił na żwirowym/kamienistym dużym zbiorniku zaporowym. Zestaw do max. 400 zł (niestety :/ )

Z góry dzięki za info. Pozdrawiam :)

FLO92 

Wysłany: 2014-03-16, 18:43   

Na jakie odleglosci chcesz rzucac ? Niby nie sa to wedki rzutowe ale rzucac nimi sie da :-) ja mam black widow wlasnie 3,6m i 3 lb i spokojnue rzucisz takim ciezarkiem i nie za duzym workiem lub kielbaska pva na 50 m. Samym zestawem bez pva 80 m. A duza wieksza przyjemnosc z holu kijem 3 lb ale jezeli musisz rzucac w granicach 100 m wez 3,5

jando007 
Jan Domagała

Wysłany: 2014-03-16, 18:47   

Takim ciężarkiem z workiem PVA spokojnie rzucisz przy 3lbs. Jakbyś potrzebował np ciężarek 120 g + worek to 3,5lbs jest koniecznością. Sztywność wędziska to kwestia gustu, jeden lubi takie, drugi inne. Kołowrotek spokojnie się nada, szczególnie jeśli nie wywozisz to nie potrzebujesz dużo pojemności tej szpuli, a jest to wersja Long Cast, czyli tworzona pod rzuty. Żyłka nie mniej niz 0.30. Jeśli jest to duży zbiornik zaporowy to na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy wywózka nie jest jednak lepszym pomysłem, bo łatwiej precyzyjnie podać przynętę w wysondowane miejsce no i nie ograniczają Cię możliwości rzutowe :)

matrixxirtam

Wysłany: 2014-03-16, 19:12   

FLO92 No wydaje mi się że tak około 80m trzeba by było :) to prawda że lepsza przyjemność z holu ale coś nie bym był pewny rzutów gdyż nigdy nie rzucałem takimi ciężarami na takie odległości :)
jando007 tak bardzo dobrze Cię rozumiem że lepiej było by wywieść nawet na materacu :P ale nie mam karty przy sobie i na 99% nie wolno używać środków pływających niestety :/
dzięki za odpowiedź :)

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2014-03-16, 19:33   

Ciężarek który podałeś to takie minimum żeby nastąpiło w miarę dobre samo zacięcie.
Do pva brał bym 3,5lbs, rzucałem taką w wersji 3,90 i ładnie leciało przy czym kij nie jest pałowaty. Czym większy misiek tym bardziej z góry na dół widać pracę blanku.
Co do długości to się zastanów, bo nie wiem jak tam u Ciebie z wzrostem.
To raczej kije dla wyższych, a poza tym czym dłuższy tym potrzebujesz więcej wolnego miejsca do rzucania (krzaki nad głową). Nie prawda że kijem 3,60 daleko nie rzucisz. W tej klasie kijków i kołowrotków będzie mała różnica. Teraz jest taka tendencja, że modne i praktyczne robią się kije 3m to są kije do wywózki. Więc zastanów się nad tym 3,60 3,5lbs.
Proponuje jakąś żyłeczkę 0,30 i jeśli masz zamiar na prawdę ciskać na chama, to przypon strzałowy. Jeśli tak średnio to ja stosuje tylko leaedcor na końcu.
Ten kołowrotek to żadna rewelacja, na początek wystarczy. Trochę duże przełożenie 4,8:1.
Jak chcesz porządny i w miarę niedrogi kręcioł, to poczytaj o Tica Scepter ,albo ten. . Porządny kręcioł z fajnymi szpulami.

matrixxirtam

Wysłany: 2014-03-16, 21:44   

Ok wielkie dzięki mariusz605 za cenne uwagi :) ze wzrostem 1,88cm powinien dać radę ale właśnie o taką odpowiedź mi chodziło bo też myślałem nad tym 3,60 3,5lb, dlatego jeszcze się nad nim zastanowię, no a co do miejsca do rzucania to nad wodą bywa raz bardzo dużo a czasami krzaki za plecami, tego nie wiozłem pod uwagę.
Kołowrotki pierwsza klasa jak dla mnie, też przemyśle może uda mi się dozbierać :)
A żyłkę jakiś konkretny model posiadacie ? Bo jedni piszą tak, drudzy inaczej, a jak macie jakieś przetestowane to chętnie bym sprawdził :)

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-03-16, 22:47   

Kołowrotek Spro 460 nie ma sobie równych w tej klasie cenowej.I nie słyszałem ani nie wyczytałem żadnej negatywnej opinii na ich temat. Chociaż bardzo trzepałem neta. ;) Na temat kija to się nie wypowiem chociaż znajomi mają i po za ładnym w miarę wyglądzie to na pewno nie jest to kij do rzutów.Już bardziej podszedł by albo Anaconda Base lub Prologic.A cenowo nie dużo droższe i tak jak pisał Mariusz bierz 13ft, 3,5 lb,to spokojnie machniesz na 80-100m ;)

Odpowiedz do tematu