Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warmuz Baits
Autor Wiadomość
pawel79ozo 
Paweł Jurkiewicz

Wysłany: 2014-03-09, 19:45   Warmuz Baits

Mam zamiar kupić Donalda i Czarną Mambę , może ktoś już ma i mógłby się podzielić opinią na temat tych przynęt :?: .

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-03-09, 20:01   

pawel79ozo, ja miałem z nimi do czynienia tylko organoleptycznie i jeśli chodzi o tą gumę donald to nie ma to moim zdaniem nic z Nią wspólnego, a zapach jest raczej średnio intensywny i taki nijaki.
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

karus179 
Karol Grzesik

Wysłany: 2014-03-09, 22:01   

Dzisiaj przesiedziałem nad wodą około 6 godz i na donalda uwiesiły się 2 karpiki 6 i 10 kg , dodam że była bardzo ładna pogoda i zbiornik był prawie cały obstawiony, u nikogo nawet pip a sygnały tylko u mnie grały :D

CARP TEAM OPATÓW​

Czarnyy 
Radosław Romanowski

Wysłany: 2014-03-10, 08:00   

Karwi napisał/a:
pawel79ozo, ja miałem z nimi do czynienia tylko organoleptycznie i jeśli chodzi o tą gumę donald to nie ma to moim zdaniem nic z Nią wspólnego, a zapach jest raczej średnio intensywny i taki nijaki.

Mi z Donaldem też się nie kojarzy - bardziej z gumami "kulkami" sprzedawanymi w długich paskach.

Patrykos 
Patrykos

Wysłany: 2014-03-12, 00:01   

Cóż... zakupiłem na targach te kulasy i niedługo pojadą nad wodę :) Czarna mamba wydaje mi się taka sobie a donald to jak guma balonowa i tyle nic nadzwyczajnego (mam nadzieje, że to się zmieni nad wodą 8)

korektor98 
Michał Kaczmarek

Wysłany: 2014-03-15, 20:49   

A mi właśnie podoba się zapach Donalda. 1 marca byłem z kolegami nad wodą i jeden z nich testował właśnie te kulki. Przesiedzieliśmy 5-6 godzin i tylko on miał normalny odjazd, nawet na kukurydzę i robaki nie było żadnego brania. Nie chcę robić reklamy ani nie jestem przekonany co do świetności tych kulek, bo po jednym wypadzie nie można wiele stwierdzić, mógł to być po prostu przypadek, ale według mnie jest to ciekawa propozycja.

jando007 
Jan Domagała

Wysłany: 2014-03-15, 21:19   

Tak jak pisze Czarnyy, te kulki Donald zdecydowanie bardziej przypominają w zapachu gumy kulki niż Donaldy. Czarna Mamba przy niuchaniu wydaję się natomiast taka całkowicie nijaka, może taka partia.

FLO92 

Wysłany: 2014-03-15, 21:50   

Ostatnio bylem na komercji na dobe mialem rzucone 3 kije z czego jeden na donalda pop up drugi na tonącą donalda na trzecim kiju kombinowalem robaki kuku inne kulki pellet i zadnego brania a na 2 kije z donaldem byly brania. Ale moze to przypadek. Zobaczymy czy taklie sytuacje będą sie powtarzac kulki mi sie podobają :)

JKarp 
Janusz Kozłowski

Wysłany: 2014-03-18, 20:10   

Mamba - wiodący ananas. Czuję też kraba. Czuję też Nutry czy jakoś tak to się pisze.
Donald - zdecydowany multiowoc.
JK

jarekb11 
Jarosław Bajek

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2014-03-31, 20:58   

Też ostatnio zakupiłem do testów.
Donald-zarówno popki (dambelsy) jak i tonące zapach intensywny i taki ...fajny ,a czy przypomina donalda czy gumy kulki nie wiem-nie kupuje gum kulek a zapachu donaldów też nie kojarzę .Popki (dambelsy) moim zdaniem pachną nieco intensywniej.
Czarna mamba-Także popki pachną intensywniej.Co do zapachu wyczuwam małże z czymś słodkim jakby wanilia-śmietanka .

JKarp 
Janusz Kozłowski

Wysłany: 2014-04-02, 08:59   

Jarek ten słodko-śmietankowy zapach to właśnie kwas masłowy ( N-Butric ).
JK

m4riusz123 
Mariusz

Wysłany: 2014-07-24, 11:39   

Udało się może już komuś połowić na nową serie Skorupiak jestem ciekawy opinii, zamierzam kupić dla testów.

MK

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2014-07-25, 21:32   

Donald jak już wspominacie multiowoc
Skorupiaki.. tego komentować nie trzeba ochotka małża krab itp itd
Czarna Mamba zaś z założenia miała być taka hmm korzenno konopna ogólnie tłusto ziarniste :)

fomasz 
futrzak

Wysłany: 2014-08-01, 09:22   

Witam parę razy testowałem donalda niestety bez rezultatów .Wydaje mi się ciut przy miękkie :D Pozdrawiam :D

Mateusz91 
Mateusz Preisner

Wysłany: 2014-11-02, 14:06   

Kulka jak kulka... Wyprodukowana na zamówieniea...Brrr...

Ale teraz jest nowa promocja. 350PLN i jesteście w klubie ;)

http://youtu.be/oe-N09TSZok

Fari 

Wysłany: 2014-11-02, 15:05   

Cytat:
Czarna Mamba zaś z założenia miała być taka hmm korzenno konopna ogólnie tłusto ziarniste :)

Czarna mamba nie ma nic wspólnego kolego Karlik, z zapachem/smakiem korzenno - konopnym :)

marcin88 

Wysłany: 2014-11-02, 20:51   

A jak Panowie z braniami? Warte zakupu?

deszczowatwarz 
Rafał M.

Wysłany: 2014-11-02, 21:43   

Marcin ten rok spędziłem w zasadzie na dwóch zbiornikach łowiąc tylko na WB. Dla mnie ciekawe produkty. Dostępne 3 nuty zapachowe, 4 w przygotowaniu. Jak masz ochotę to przejrzyj EFEKTY na WB

roberto1-75 

Wysłany: 2015-02-05, 16:41   

JKarp napisał/a:
Jarek ten słodko-śmietankowy zapach to właśnie kwas masłowy ( N-Butric ).
JK

Jasiek - kwas masłowy nie ma słodkiego zapachu bardziej kojarzy się z wymiocinami , maślan bytylu- pochodna kwasu masłowego ma zapach zbliżony do kwaśnego ananasa.( aromat spożywczy)

jarekb11 
Jarosław Bajek

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2015-02-05, 22:17   

Łowił ktoś już na Hakera??Jak efekty?? i co to w ogóle za zapach??

dario0023 
Dariusz Wyderkiewicz

Wysłany: 2015-02-06, 06:20   

Z tego co słyszałem kulki Haker to słodziak.
Zakupie opakowanie na Rybomani i zobaczymy jakie efekty będą.

Damian Branica 
Damian Branica

Wysłany: 2015-02-06, 12:31   

Ja bym uważał z kupowaniem dużych opakowań. Kupiłem 250g czarnej mamby w paczce i w porównaniu z zapachem kulek ze słoiczka to są to dwa różne zapachy...

dario0023 
Dariusz Wyderkiewicz

Wysłany: 2015-02-06, 13:38   

Myślałem o kupnie małych opakowań do których dodają wzmacniacz do kulek.
Może większe opakowania to już nie taka solidność jak mniejsze pudełka.

Damian Branica 
Damian Branica

Wysłany: 2015-02-06, 17:18   

To jest zwykłe oszukiwanie kupującego bo dużej paczki w sklepie nie otworzy...

dario0023 
Dariusz Wyderkiewicz

Wysłany: 2015-02-06, 17:40   

Ciekawe czy na targach też by odmówili otwarcia większej paczki?
Jeżeli taka jest polityka tej firmy to nie dobrze o niej świadczy.
Szkoda bo nie które produkty i smaki są dość ciekawe

Damian Branica 
Damian Branica

Wysłany: 2015-02-06, 17:46   

Też myślałem że Pan Wojtek jako karpiarz będzie uczciwy, ale jak widać "każdy orze jak może..."

shivan 
NIE

Wysłany: 2015-02-06, 18:16   

Czy wy porównujecie kulki haczykowe do zanętowych?

Odsyłam do tematu kulki zanętowe a haczykowe . Na forum jest sporo wiedzy, polecam poczytać potem dyskutować.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez shivan 2015-02-06, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  

Damian Branica 
Damian Branica

Wysłany: 2015-02-06, 19:42   

Czytałem ten temat i jest tam wzmianka o delikatniej zmianie zapachu kulki. W tym przypadku kulki haczykowe czyt. te w słoiczku, pachną ładnie, jakieś toffi czy coś, natomiast kulki z paczki ewidentnie walą myszą... Nie wyczuwam tam żadnego słodkiego zapachu...

Toke 
Tomek Wielgus

Wysłany: 2015-02-06, 20:13   

Miałem MAMBĘ , zarówno zanętowe jak i hakowe - pachniały tak samo - tyle że hakowe zdecydowanie intensywniej.
Niestety ryby nie złowiłem na nie - w tym sezonie chcę sprawdzić Donalda i Skorupiaki.
Mam nadzieję że efekty będą ;)

dziku 
Darek Gołębiowski

Wysłany: 2015-02-19, 23:43   

Subiektywnie:Haker to wypisz wymaluj Starbaits Crab&go Wanilia.

szpieg 
szpieg

Wysłany: 2015-04-22, 21:18   

Ja przetestowałem w tym roku Donaldy i powiem Wam, że ta kulka ani nie wygląda, ani nie pachnie i wogóle jakaś taka ni jaka, ale.... co najważniejsze łowi -byłem w szoku i po każdym braniu byłem zdziwiony, że to właśnie na nią pojechało :)
PS: łowiłem zanętowymi, po Waszych opiniach zakupię pewnie w tym roku przynętowe

golobek 
Tomasz Gołębiewski

Wysłany: 2015-04-22, 21:41   

No ja dziś wracając z Katowic zajechałem w Łodzi do sklepu i też zakupiłem zanętowe + pop upa Donalda, żona mówi że faktycznie pachnie jak kiedyś guma Donald ale tylko pop up bo zanętowe już inaczej bardziej jak Donald połączony z kiszoną kukurydzą. W weekend po testuje i napisze co i jak.

Toke 
Tomek Wielgus

Wysłany: 2015-05-11, 19:30   

Już po pierwszych testach Donalda - przy masakrycznej pogodzie , na przemian burze , słońce, wiatr , deszcz , brania były tylko na tę kulkę - zapach faktycznie taki nijaki , trochę jakby tutti - frutti , trochę faktycznie guma donald - ale efekty są.
Używałem zanętówek ,ale już zamówiłem dambellsy i liquid . :)

Whyduck
Maciej Choroszewski

Wysłany: 2015-05-27, 15:44   

Kulki przynajmniej przy Donaldzie różnią się zapachem od tych pudełkowych pop-upów.
Zdecydowanie inny zapach.
Zanętówki Donald po 2 godzinach w wodzie (wiosna-zimna woda) zupełnie tracą zapach.

Ja jeszcze na te kulki nie miałem sukcesów ale znajomi je chwalą.

Marcin Mazurek 
Marcin M

Wysłany: 2015-05-27, 20:39   

Wszystko robione w Holandii jak wielu innych firm tylko nazwy inne i ewentualnie jakość bo i w Holandii mają różne składy i cenniki. Kulki odpuściłem sobie na wstępie ale próbowałem zalewajek i d.. nie urywa.

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2015-05-28, 12:57   

Marcin Mazurek napisał/a:
Wszystko robione w Holandii jak wielu innych firm tylko nazwy inne i ewentualnie jakość bo i w Holandii mają różne składy i cenniki. Kulki odpuściłem sobie na wstępie ale próbowałem zalewajek i d.. nie urywa.

Dokładnie, 'nowość' zwana Hakerem to nic innego jak (...) z innej firmy, która jest ciut dłużej na rynku niż WB ;)

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2015-07-07, 15:43   

Kilka dni temu kupiłem dumblle i paczkę kulek dla testów smak/zapach HAKER,hmm jak ktoś już wyżej napisał jest to smak podobny do innej znanej firmy lecz ja tam czuję coś jeszcze,pierwsze wrażenie na plus bo kulki jak i dumblle miękkie i widać że świeże dumbellsy mają porowatą strukturę i fajnie chłoną różnego rodzaju dipy i zalewajki.Pierwsza wyprawa kilka kulek "pociachałem" nożem na grubsze kawałki i wrzuciłem to tunelu PVA z na włos poleciał obkrojony po bokach dumbell obowiązkowo zanurzony w Warmuzowym"dopalaczu" który moim zdaniem jest niczym innym jak po prostu flavorem,po trzech godzinach delikatne branie i zameldował się karaś około 1.5kg.Kolejny dzień to samo miejsce i już miałem dwa karasie podobnego sortu co ten poprzedni.Reasumując nęcone punktowo obkrojony dumbell i można połowić z marszu zamierzam przetestować inne smaki ale jak na razie haker daje wyniki powiecie mi że karpi nie złowiłem a ja wam powiem że siedziałem na wodzie PZW o dużej presji pozdrawiam i połamania :)

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2015-07-13, 14:35   

dodam tylko jeszcze,że będąc ostatnio w sklepie natknąłem się na kulki GravityCarp smak/zapach pod nazwą "blondie" kulka biała a zapachem praktycznie identyczna jak haker WB

Jerry1979 
Jarek Łabno

Wysłany: 2015-07-15, 17:47   

Witajcie

Z WB próbowałem hakera na wodzie, gdzie nikt jej tam nie wrzucił wcześniej (prywatne, kameralne łowisko). Pierwsza zasiadka z marszu przy nęceniu punktowym. Efekt karp 9 kg. Jak na ryby łowione na tym zbiorniku to kolos. Donalda przetestuje w weekend.

Jerry1979 
Jarek Łabno

Wysłany: 2015-09-10, 13:36   

Witajcie
Kulki jak to kulki trzeba dobrać do wody. Na zbiorniku gdzie miałem efekty na hakera donald się nie sprawdził. Za to na innej wodzie donald okazał się bardzo skuteczny - na 7 stanowisk tylko u mnie regularnie miałem brania wyłącznie na donalda.
W ten weekend próba Punkt-G. Najpierw na dzikiej wodzie, na której na pewno nikt nie wrzucał takiej kulki. Dam znać jakie były efekty.

Odpowiedz do tematu