Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej !

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak nęcić na łowisku komercyjnym ?
Autor Wiadomość
danger1308 

Wysłany: 2011-06-20, 16:36   Jak nęcić na łowisku komercyjnym ?

Witam. W najbliższy weekend zamierzam wybrać się złowić jakiegoś karpia. I mam pytanie czym zanęcić ponieważ będę nęcił z marszu a zestawy będę raczej wywoził pontonem więc może worki PVA albo tunelem. Proszę o pomoc.

ArturSzubarczyk 
Wratislavia Carp

Wysłany: 2011-06-20, 17:01   

Ja stosuję punktowe nęcenie,z rzutu - worek albo siatka, z wywózki - parę kuleczek na zestaw, trochę pelletu i na pewno granulat BioCarpia. Zdaje to egzamin :D

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-06-20, 17:06   

Ważne gdzie będziesz łowił, na jakim zbiorniku i do czego są przyzwyczajone ryby.

danger1308 

Wysłany: 2011-06-20, 17:38   

Załóżmy że bym łowił z rzutu no to wtedy stożkowe worki PVA i co do niego wrzucić pellet i zalać to jakimś boosterem czy może jeszcze jakieś kuleczki ?

michalTCK 
Michał Czogała

Wysłany: 2011-06-20, 18:02   

Komercje są zazwyczaj często oblegane przez wędkarzy, dlatego nie musisz dużo do wody wrzucać.

Zrób tak jak pisałeś. Do worka wrzuć trochę pelletu, skrusz tam trochę kulek i zalej boosterem.

danger1308 

Wysłany: 2011-06-20, 18:19   

A mam jeszcze jedno pytanie czy ten worek PVA założyć na haczyk i cały zestaw do tego worka i związać nitką czy może tylko na haczyk a przypon i ciężarek na zewnątrz ?

Alinoe 
Rafał Panas

Wysłany: 2011-06-20, 18:31   

Jak będziesz wywoził nie ma to znaczenia, ale przeważnie przy workach wszystko ładujesz do środka.

aikman84 

Wysłany: 2011-06-22, 12:01   

ja nie wkładam: ciężarka, haczyka i przynęty na włosie do worka PVA. Zdarzyło mi się parę razy, że wyciągnąłem poplątany zestaw. Na komercyjnych rządzi kukurydza. Czasami zalewam dzień przed łowieniem kukurydzę bosterem, staje się ona na drugi dzień twardsza i zapewne bardziej atrakcyjna dla karpi, chodź niekoniecznie ;-)

brygiel 
Piotr Krygier

Wysłany: 2011-06-22, 12:42   

Często w takich łowiskach wianuszek 5-7 ziarenek kuku na włosie,daje lepsze efekty od kulek.

Christof 

Wysłany: 2011-06-22, 17:26   

Przynęty, przyponu i ciężarka nie wrzucaj do worka ot tak, bo wtedy może się poplątać. Dobierz odpowiednio długi worek. Najpierw włóż haczyk i kulkę, przysyp np. drobnym pelletem, następnie trzymając wyprostowany przypon wsypuj inne zanęty. Czym wyżej, tym cięższe, grubsze granulacje. Ciężarek kładziesz na samą górę worka i wszystko zawiązujesz. Najlepiej używać do tego specjalnego lejka z półeczką na ciężarek i nacięciem na całej długości. Mają to w ofercie chyba wszystkie firmy karpiowe.

Kristof
Krzysztof Nowak

Wysłany: 2012-06-17, 21:57   

Jako że to mój pierwszy post więc witam ;)

ja zakładając worki pva po prostu nawlekam taki worek kilkakrotnie na haczyk i tak posyłam na łowisko... prosto i chyba skutecznie? ;)

shivan 
Junior Moderator
Bartosz Szewczyk

Wysłany: 2012-06-18, 20:53   

Nie przepadam za workami, do rzucania szczególnie, wole tunel.
Robisz kiełbache a potem przewlekasz przez nią przypon na długości,
Dobrze się rzuca i się nie plącze.

Pozdrawiam

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2012-06-18, 22:51   

shivan napisał/a:
Nie przepadam za workami, do rzucania szczególnie, wole tunel.
Robisz kiełbache a potem przewlekasz przez nią przypon na długości,
Dobrze się rzuca i się nie plącze.

Też tak robię, tylko jak masz zestaw z pop-up'em to może być problem z przeciągnięciem śruciny ;D Wtedy to "kiełbachę" nabijam na hak i do wody.

shivan 
Junior Moderator
Bartosz Szewczyk

Wysłany: 2012-06-19, 13:15   

Ja używam masy dociążającej, na siłę nie da rady jej wprowadzić do środka,ale pomagając sobie drugą igła idzie to zrobić;]
Ostatnio zmieniony przez shivan 2012-06-19, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  

mosek 
Michał Mos

Wysłany: 2012-06-19, 15:58   

Witam. Do worka na spód haczyk z kulką lub kukurydzą, zasypany pelletem i na samym końcu jak napisano wcześniej wkładam ciężarek. Nigdy się jeszcze nie splątało.

JKarp 
Janusz Kozłowski

Wysłany: 2012-06-22, 22:02   

Cześć
Od dwóch lat stosuję tylko jeden sposób:
Kobra w garść i do przodu. Nie walę kulek na kilogramy. Ok 60 kulek na dwa zestawy a potem tylko po braniach 20-30 kulek. Regularnie po braniach natychmiast donęcam.
JK

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2012-06-22, 22:05   

Nie ma przepisu na nęcenie na komercji , jeżeli wiesz gdzie ryba stoi i żeruje to nawet nęcić nie trzeba :)
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

vanplesniak11 
Piotr Kazimierczak

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2012-06-23, 10:53   

Ja u siebie łowię na zwykłą zanętę dopaloną oczywiście pelletem, pokruszonymi kulkami, boosterem. Na jeden zestaw zawsze zakładam kulkę a na drugi kukurydzę. Oczywiście łowie przy korzeniach drzew, lecz zawsze obserwuję wodę:D

heveliusz 

Wysłany: 2013-02-04, 10:39   

Najpierw musisz poznać łowisko. Jeden zestaw z workiem rozpuszczalnym. Pellecik + pokruszone, albo pokrojone kulki. Zalewamy to olejem rybnym. Zestaw jak najbardziej umieszczasz w worku (nigdy nie uległ w moim przypadku poplątaniu). Drugi zestaw najlepiej z poprzecinanymi kulkami na nici rozpuszczalnej i kuleczka na wlosie o innym smaku niż, ta którą umieszczałeś w worku rozpuszczalnym. Musisz pare razy poeksperymentować i wybrać najlepszą metodę do danego łowiska. Ogólnie na komercji nie nęcimy dużo. Ryba ma znaleść nasz zestaw, a nie najeść sie zanim go znajdzie. Pozdrawiam. Łukasz/No Limit Team

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-04, 10:56   

A ja, jak już mi przyjdzie łowić na takiej wodzie, robię dokładnie na odwrót jak wszyscy :P

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2013-03-30, 14:52   

Komercja - ja nigdy nie sypie dużo, no bo też po co, zazwyczaj jest tam duza ilość karpia:) zależy też co to za komercja, są wody gdzie ludzie zabierają karpie np do 5 kg wagi można zabierać a są takei gdzie wypuszcza się wszystkie karpie. Tam gdzie zabierają jest duża populacja małego karpika i ja nie stosowałbym tutaj kuku ale kuleczki:) Ja zawsze neciłem punktowo za pomocą pva:)

Yoss83 

Wysłany: 2013-03-30, 16:59   

Pytanie: czy mieszacie ze sobą smaki? Mam na myśli, np. pop-up scopex, pellet skorupiak + kulki ananas do worka PVA wszystko. Wiem, że na włosie się robi kanapki z różnych smaków. Jak to wygląda z pozostałymi elementami?

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2013-03-30, 22:24   

Ja swojego największego karpia 11,6 złowiłem na kulke krab z woreczkiem pva w którym były pokruszone kulki krab, pellet halibut oraz pellet ryba-truskawka a wszystko zalane truskawkowym boosterem.

Odpowiedz do tematu