Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karpie na tyczkę - łowisko poszukiwane do 100km od Grudziądz
Autor Wiadomość
nodan
nodan

Wysłany: 2014-03-04, 13:48   Karpie na tyczkę - łowisko poszukiwane do 100km od Grudziądz

Witam

Muszę potrenował łowienie Karpi na tyczkę, szukał zbiornika najlepiej w promieniu 100 km od Grudziądza, gdzie można połowić dużą ilość karpi najlepiej od 1-5 kg na tyczkę.

Dziękuje serdecznie za podanie ciekawych miejcówek

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2014-03-04, 16:27   

Na tyczkę to proponuje płotki łowić.Chyba fantazja Cię ponosi. Rozumiem że masz w d..e , karpia który zrobi zryw będzie pływał z haczykiem w pysku ;)

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2014-03-04, 18:13   

nodan, od kolegi wyżej dostałeś już jedną dobrą miejscówkę, więcej nie trzeba pisać :) tak poza tym chyba pomyliłeś fora...

lobuziak25 
Przemek Jaworski

Wysłany: 2014-03-04, 18:24   

Ktoś się chyba za dużo filmów naoglądał
http://karpmax.pl/artykul...iechu-film.html

nodan
nodan

Wysłany: 2014-03-04, 19:59   

Hmm chyba nie wiecie co piszecie do końca. W Anglii łowi się karpie na tyczkę i podczas 3-4 godzinnej tury na komercyjnych łowiskach łowią nawet 100kg Karpi/na zawodnika. Warunek oczywiście tyczka karpiowa, guma wentyl odpowiedni do wielkości ryb.

Jak potrafiełm na wiśle przy uciągu 30-40gram poradzić sobie z 4kg Brzaną lub Leszczami 3kg to Karp w tych granicach też jest dla mnie osiągalny

Pytam się o łowiska bliższe mojego miejsca zamieszkania, bo Do Halinowa czy też Grodziska obok Częstochowy mam troszkę daleko.

A muszę poćwiczyć hol Karpi, bo za miesiąc jadę na Węgry na zawody

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-03-06, 18:04   

ja bym sprawdzil w grupie kolo grudziadza bylem w tamtym roku i troche sie pobawilem

Proponuję zapoznać się z Regulaminem forum. KLIK Mariusz

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-03-14, 22:12   

Kolego nodan gwarantuję ci że przy karpiu 3-4 kg jak nie wstaniesz z kosza to tyczkę będziesz miał w kawałkach albo ci urwie zestaw, zależy co bedzie mocniejsze ;) I nie porównywał bym leszcza do karpia ;)

ŁukaszTrzpis 
Łukasz Trzpis

Wysłany: 2014-03-14, 22:27   

Jak juz obrales sobie lowic karpie na tyczke to moze przejedz sie do Bydgoszczy i usiadz nad Brda, kanalem bydgoskim albo nad wWislą. W tych rzekach podobno wszystko plywa. W szczegolnosci polecam Wisle. (Pół zartem pół serio)

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-03-15, 21:00   

koledzy nie wiecie co piszecie karp 3 4 kilo to jest nic na tyczke jak sie umie lapac to bez problemu wyciagnie sie 8 kilo ja mialem 7 i kij jest caly czas caly a z podestu nie schodzilem

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-03-15, 21:58   

papaj napisał/a:
koledzy nie wiecie co piszecie karp 3 4 kilo to jest nic na tyczke jak sie umie lapac to bez problemu wyciagnie sie 8 kilo ja mialem 7 i kij jest caly czas caly a z podestu nie schodzilem

Możesz mi opisać zestaw jaki stosowałeś, bo 15lat łowiłem na "tyczkę", złowiłem karpia 4kg ale to była męka, a 8 kg to sobie nie wyobrażam bo taki jak się rozpedzi... ;) . Więc czekam niecierpliwie :)

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-03-16, 08:07   

tyczka fox evolution guma nr16 daiwa hydroelastic zylka garbolino nro.18 bez przyponu haczyk 14 bezzadziorowy. tak sie lapie w anglii nawet 100 kilogramow karpi w 5 godzin na zawodach jak nie wierzysz wejdz sobie na jakies angielskie forum. Ito jest prawdziwa zabawa!!!

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2014-03-16, 16:58   

papaj, zabawa? Może dla Ciebie bo dla karpia na pewno nie. Wiesz o tym, że podczas holu w organizmie ryby wytwarzany jest kwas mlekowy, który niekorzystnie wpływa na kondycję a w skrajnych wypadkach może prowadzić do jej śmierci? Karp powinien w miarę możliwości zostać jak najszybciej wyholowany a tyczka nie jest do tego najlepszym narzędziem. Jak długo trwał hol tego rekordowego karpia, którego wyjąłeś na tyczka?

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-03-16, 17:14   

nie lepiej jest ciagnac na hama gdzie ryba nie ma prawie zadnych szans. 20 minut. jakos w anglii ludzie nie maja takich problemow o ktorych piszesz ryby sa tam w doskonalej kondycji a wiekszosc zawodow odbywa sie na lowieniu karpii.

ŁukaszTrzpis 
Łukasz Trzpis

Wysłany: 2014-03-16, 19:08   

adrian1231989, z tymi zakwasami to już nie przesadzaj. Każdy hol stresuje rybę ale taki już jej los (to przykre ale co zrobić, kiedy człowiek wymyśli sobie jakieś hobby)

Jednak mimo wszystko uważam, że z tyczką to można iść na płotki i inne małe rybki.

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-03-16, 20:08   

Możesz tak uważać ale nigdy nie odczujesz tych emocji jak karp ci wyciąga gumę ze szczytówki.

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2014-03-17, 16:52   

Rozumiem, że można połowić sobie na tyczkę karpie 2-3kg ale nie większe, już widziałem takich specjalistów którzy holowali większe karpie na "grajdołkach" od 40 do 60 minut co uważam za nieetyczne.

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-03-17, 17:28   

dobra juz lepiej nic nie pisac jak ktos sie nie zna na tym

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-03-22, 17:42   

papaj napisał/a:
tyczka fox evolution guma nr16 daiwa hydroelastic zylka garbolino nro.18 bez przyponu haczyk 14 bezzadziorowy. tak sie lapie w anglii nawet 100 kilogramow karpi w 5 godzin na zawodach jak nie wierzysz wejdz sobie na jakies angielskie forum. Ito jest prawdziwa zabawa!!!

Kolego mnie nie interesuje jak łowią w angli tylko realia ;) Przy tyczce używać zestawu bez przyponu bym się chyba nie odważył. 100kg karpi w 5h to ci wychodzi po 10szt 2 kg na godzinkę więc albo tamte karpie są jakieś "lewe" albo ktoś łowił sztuki max 0,5kg ;) Jak chcesz zobaczyć co potrafi karp ok 2,5kg z dzikiej wody na tyczce to zapraszam że o większym nie wspomnę:)

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-03-23, 19:02   

Daniel jak cię to nie interesuje to się nie odzywaj. Nodan pytał się o łowisko to mu odpisałem. A wy zaraz robicie wielkie halo a nic się nie znacie wiec piszcie swoje bzdury bo po mnie to spływa pewnie złapałeś 2 karpie w życiu i 20 ci uciekło i wielki znawcca z ciebie

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-03-23, 19:45   

papaj napisał/a:
Daniel jak cię to nie interesuje to się nie odzywaj. Nodan pytał się o łowisko to mu odpisałem. A wy zaraz robicie wielkie halo a nic się nie znacie wiec piszcie swoje bzdury bo po mnie to spływa pewnie złapałeś 2 karpie w życiu i 20 ci uciekło i wielki znawcca z ciebie

I tu się mylisz bo dokładnie wiem co pisze gdyż wędkowałem wyczynowo ok 15 lat i przez jakis czas byłem w kadrze okręgu z czego później zrezygnowałem bo była niemiła atmosfera. Czasem nadal lubię sobie wyskoczyć z tyczka nad wodę z tatą na mini zawody. Więc zapewniam cie że wiem co piszę. Za to ty pewnie ładujesz karpie po 4kg jeden za drugim jak płocie :lol: Ja byłem po prostu ciekaw jakiego zestawu kolega używa. A po wypowiedzi sadzę że Twoja wiedza kończy się na youtube ;) Jak możesz to podeślij zdjęcie tej 7 złowionej na tyczkę bez schodzenia z podestu ;)
Tak na marginesie Ja nie oceniałem Twoich kompetencji, nie pisze Ci żebyś się nie oddzywał i żadnego halo nie robie. :P

elipse 
Mariusz Niemyjski

Wysłany: 2014-03-23, 20:59   

Koledzy na tyczkę łowi się tylko i wyłącznie na zestawach z przyponem. Czy wiesz po co używany jest przypon w wędkarstwie wyczynowym? Czy wiesz do czego służy? Przypon to podstawa...
Aby łowić karpie o wadze powyżej 5 kg na tyczkę należy zakupić odpowiedni sprzęt, czyli wędka ( nie kanałowa, nie rzeczna !!! a karpiowa!!), guma pusta w środku o odpowiedniej rozciągliwości, spłąwik ( zwykłe będą CI pękać), żyłka, odpowiednie haczyki bezzadziorowe.. Odpowiednio dobrany sprzęt da Tobie frajdę i na pewno nie zrobisz krzywdę rybie.
Jak sam zauważyłeś karpie wyciągane są baaaardzo szybko. Na tym polega ta metoda... Łowimy szybko i skupiamy się na rybach średniej wielkości... Inaczej to nie ma sensu.
Łowie wyczynowo od X lat, wcześniej na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych, teraz bardziej prywatnie (brak czasu) i powiem szczerze, że przeszedłem na karpiarstwo, bo łowienie karpi powyżej 5 kg na tyczkę według mnie nie ma najmniejszego sensu.

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-03-24, 18:29   

jakos bylem 6 lat w anglii startowalem w zawodach i tam wszyscy lapali bez przyponu. wedlug mnie kazdy wezel oslabia zylke nawet polaczenie zylki glownej z przyponem i przy lowieniu karpi na tyczke jest to bardzo wazne

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-03-24, 20:52   

elipse napisał/a:
Koledzy na tyczkę łowi się tylko i wyłącznie na zestawach z przyponem. Czy wiesz po co używany jest przypon w wędkarstwie wyczynowym? Czy wiesz do czego służy? Przypon to podstawa...
Aby łowić karpie o wadze powyżej 5 kg na tyczkę należy zakupić odpowiedni sprzęt, czyli wędka ( nie kanałowa, nie rzeczna !!! a karpiowa!!), guma pusta w środku o odpowiedniej rozciągliwości, spłąwik ( zwykłe będą CI pękać), żyłka, odpowiednie haczyki bezzadziorowe.. Odpowiednio dobrany sprzęt da Tobie frajdę i na pewno nie zrobisz krzywdę rybie.
Jak sam zauważyłeś karpie wyciągane są baaaardzo szybko. Na tym polega ta metoda... Łowimy szybko i skupiamy się na rybach średniej wielkości... Inaczej to nie ma sensu.
Łowie wyczynowo od X lat, wcześniej na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych, teraz bardziej prywatnie (brak czasu) i powiem szczerze, że przeszedłem na karpiarstwo, bo łowienie karpi powyżej 5 kg na tyczkę według mnie nie ma najmniejszego sensu.

I tu właśnie widać że ktoś wie o czym pisze :idea:

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-03-25, 18:58   

daniel moze i wie co pisze ale ja wiem swoje a ty komentujesz jak nigdy nie lapales wiekszej ilosci karpi tyczka wiec nie pisz nic jak nie masz o tym pojecia

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-03-25, 20:21   

papaj napisał/a:
daniel moze i wie co pisze ale ja wiem swoje a ty komentujesz jak nigdy nie lapales wiekszej ilosci karpi tyczka wiec nie pisz nic jak nie masz o tym pojecia

Kolego masz rację nie łapałem, tylko łowiłem ;) A żeby uciąć tą niepotrzebną dyskusję co i ile łowiłem to wyślę Ci fotkę półki z moimi osiągnięciami na PW jutro jak wrócę z trasy żebyś widział że też wiem co piszę :P Pozdrawiam

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-03-26, 16:35   

to jakie lowiles te karpie na ta tyczke ? wystarczy ze napiszesz zdjec nie potrzebuje

Proszę pisz poprawnie. Rumun

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-04-16, 21:45   

http://www.youtube.com/wa...7C0&app=desktop moze teraz ktos uwiezy ze da sie

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-04-17, 08:34   

papaj, Przeczytaj teraz kolego cały temat jeszcze raz i stwierdzisz kto miał rację ;)
Znajdź film z tym 8kg karpiem i na jakiejś wodzie a nie na strumyku od którego tyczka jest dłuższa. Tak na marginesie ten pierwszy nie dorósł nawet do naszej miary :lol:

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-04-17, 11:16   

http://www.youtube.com/watch?v=w_qwjYBJE4U

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-04-17, 11:41   

a i kolega nogan szukal zbiornika gdzie mozna polowic duza ilosc karpi i na takich wlasnie jeziorkach mozna polapac.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-04-17, 21:07   

papaj, No ten to już ładna sztuka :) i nawet dość potulnie wyszedł. W takim razie te słowackie karpie co łowie to chyba na koksie jadą :twisted: bo taki to już na karpiowym sprzęcie potrafi pokazać.

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-04-17, 21:20   

i widzisz trzeba Ci wysylac filmiki zebys uwiezyl.

MariuszKopeć 

Wysłany: 2014-04-17, 21:34   

Sam kiedyś łowiłem na tyke, dwa sezony w okręgówce jako junior. Fajnie się holowało leszcze na dolnej odrze. Nie wspomnę o karpiach do 3 kg :D Ale miałem kanałówkę colmica, a kolega ma zapewne jakiś mocniejszy badyl, co ? :)

papaj 
papaj

Wysłany: 2014-04-17, 21:42   

typowa karpiowa tyczka bardzo mocna fox evolution polecam

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-04-18, 22:11   

papaj napisał/a:
i widzisz trzeba Ci wysylac filmiki zebys uwiezyl.

No widzisz tak bywa :P ale i tak wiem że z tymi "dzikimi" u mnie to nie ma szans 2 no może 3 kg to jeszcze jeszcze ale taki jak sie zaciął to ogień do przodu i po zabawie ;)

Odpowiedz do tematu