Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quick SLS 570 FD
Autor Wiadomość
cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2015-03-03, 18:21   

Ośka ma średnice około 6mm.

pozdro

krzysiek73lk 
krzysiek73lk

Wysłany: 2015-03-03, 19:43   

To nieźle , bo patrząc na niektóre kręcioły to ośki są cieniusieńkie.Chyba się skuszę na te kręcioły D.A.M.-a , ale chyba na te z wolnym biegiem Dzięki :/

SławomirJ 

Wysłany: 2015-03-03, 20:22   

Cytat:
Serdecznie zapraszam do czytania. Felieton znajdziecie na portalu Świat Karpia

W tym linku masz dokładne pomiary, ośka ma 4mm z hakiem.

cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2015-03-03, 21:21   

Ośka nie jest równa, bo górna część na której wkręcana jest szpula jest cieńsza, ale główna wchodząca w przekładnię grubsza.

SławomirJ 

Wysłany: 2015-03-04, 15:05   

Faktycznie widać różnicę, 4mm ma gwint, ośka około 6mm może mieć.

base666 
Sławek Stępniewski

Wysłany: 2015-03-06, 22:40   

Witam kręcioły chodzą pięknie szczerze polecam. Już nawet w tym roku zaliczyły dwie szybkie zasiadki, do kompletu mam d-fender'y 2 i wszystko śmiga aż miło :D

1madej 
Kaczmarek Tomasz

Wysłany: 2015-03-16, 20:17   

Witam chciałbym je kupić ,ale nie ma ich w żadnym sklepie.Nie wiecie czy to chwilowa przerwa w dostawach ,czy już ich nie produkują?

vega74 

Wysłany: 2015-03-16, 22:00   

Kolego 1madej której wersji poszukujesz FD czy FS (z wolnym biegiem)?

vanderseba 
Sebastian Moryc

Wysłany: 2015-03-16, 22:05   

1madej napisał/a:
Witam chciałbym je kupić ,ale nie ma ich w żadnym sklepie.Nie wiecie czy to chwilowa przerwa w dostawach ,czy już ich nie produkują?

Kolego były ponoć braki magazynowe ale z tego co wiem, do sklepów już dojechały świeże sztuki ;)

cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2015-03-16, 22:39   

Były braki magazynowe w Niemczech ze względu dużej sprzedaży kołowrotków. Dostawy powinny być wznowione niebawem.

pozdro

vega74 

Wysłany: 2015-03-17, 18:49   

Jutro będę w Rzeszowie i z ciekawości sprawdzę w sklepie w którym kupiłem czy są :>

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2015-03-17, 19:07   

Zobacz TU

1madej 
Kaczmarek Tomasz

Wysłany: 2015-03-17, 20:16   

Vega74 bez wolnego biegu,mam 3 Magic Runer 4 ale chciałbym jednak bez wolnego biegu.Jak się gdzieś pojawią,sprzedam Magic Runer i chyba je kupie.Myślałem o Tica 8000 GE chyba ,ale te Quick bardziej mi się podobają.Wiem,żę są w Baitboxie, ale po 418zł w CarpSHOP są 3 sztuki po 980 zł .Jednak ponad 200 zł różnicy,wolałbym poczekać aż będą tam :) .Wysłałem zapytanie tam ,ale jak to zwykle bywa jak nie zadzwonisz ,oleją Cie.

vega74 

Wysłany: 2015-03-23, 10:16   

Kolego 1madej jeśli nadal jesteś zainteresowany to widziałem że na Karpiowisku ktoś wystawiał 2 sztuki i pisał że nowe

piopio15

Wysłany: 2015-03-23, 19:24   

A czy ktoś z szanownych kolegów może napisać ile SLS-y mają nawoju żyłki na jeden obrót

vanderseba 
Sebastian Moryc

Wysłany: 2015-03-23, 19:37   

piopio15 napisał/a:
A czy ktoś z szanownych kolegów może napisać ile SLS-y mają nawoju żyłki na jeden obrót

99,9cm kolego

piopio15

Wysłany: 2015-03-23, 20:27   

Pięknie podziękował wreszcie wiem dokładnie bo gdzieś wyczytałem że przy tym przełożeniu mają bardzo mały nawój co mnie troszkę do nich zniechęciło ale Twoja odp zmienia tp

1madej 
Kaczmarek Tomasz

Wysłany: 2015-06-07, 18:08   

Panowie mam pytanko ,jak w końcu z tą odchodzącą farbą.Mam kije anaconda base i magic runer 4 .Mam kupca na te kołowrotki i kupię te Damy.Nie wiecie czy będą pasować,do tych wędek?

GRAB 
Tomasz Grabowski

Wysłany: 2015-06-08, 00:25   

Witam! 1madej, zakupiłem swoje SLSy w lipcu 2014, do tej pory nie mam problemu z "odchodzącą" farbą, wyglądają jak nowe a używam ich dość często :) , Pozdrawiam

FishMac 
Piotr

Wysłany: 2015-06-08, 15:29   

Moje wjechały w grudniu ubiegłego roku, w 2015 r. używane od połowy marca do teraz i również z nimi się nic nie dzieje. Elegancko farba trzyma.

1madej 
Kaczmarek Tomasz

Wysłany: 2015-06-08, 22:53   

W multifishing są po 300 zł,nigdy nie kupiłem tam nic ,ale to 40 zł taniej za jeden niż na askari.

maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2015-06-26, 12:05   

Witam
Panowie, jak z wytrzymałością kołowrotków-pytanie od użytkowników, którzy je mają możliwie długo, nadal wszystko w porządku i nic się nie dzieje? Zastanawiam się nad zmianą swoich poczciwych emcastów, które nie ukrywam są bardzo trwałe, ale mam mniejszy rozmiar i są kiepskie do dalekich rzutów i mi się znudziły. Jeszcze zapytam jak faktycznie jest z tą odpadającą farbą, pojawia się ten problem czy raczej kilka przypadków-wadliwa seria? Nie ukrywam,ze zależy mi na bezawaryjności i chciałbym aby kołowrotki posłużyły kilka lat.

vega74 

Wysłany: 2015-06-26, 19:11   

Kolego 1madej ja również mam Anacondy Base i od marca współpracują z Dam SLS FS. Praktycznie co weckend jadę na nockę i siedzę tak od 17 do 11-12 w południe dnia następnego po drodze były jeszcze 4 trzydniowe zasiadki, więc myślę że użytkowanie co prawda niezbyt długie ale dość intensywne - współpraca kijków z młynkami moim zdaniem świetna i nie stwierdziłem żadnych ubytków pokrycia .

ruhh 
Mateusz Pańta

Wysłany: 2015-06-30, 20:36   

Póltorej roku bez uwag. farba nie odpada, w moim jednym troszkę przy kabłąku się wytarł lakier, z szarego na czarny. Trzeba się przyjrzeć aby to zauważyć.

maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2015-07-01, 20:25   

Ma ktoś może porównanie do kołowrotków z wyższej półki cenowej, bo w porównaniu do moich emcastów SLSy wypadają bardzo dobrze. W każdym razie nabyłem 3szt w dobrej cenie po 299zł szt :)

Kolego najlepsze rozwiązanie to zwrot w ciągu 14dni bez podania przyczyny lub reklamacja u sprzedawcy jeśli minęło więcej niż 14dni od daty widniejącej na paragonie/fakturze zakupu.

ruhh 
Mateusz Pańta

Wysłany: 2015-07-02, 12:16   

Zawsze możesz złożyć reklamacje. Ja dorwałem nówke z nawinietą żyłką za 200 zł z gwarancją :) Posiadam trzy sztuki

bzyku 

Wysłany: 2015-08-23, 11:58   

Koledzy a powiedzcie jak jest z nawojem zyłki ? chodzi mi konkretnie czy nie ma przypadkow skręcania żylki. Bo w Pennie była afera z tym. Zresztą sam sie o tym przekonałem. Teraz je oddaje.
Cały czas sie zastanawiam nad kupnem nowego kołowrotka.

Co prawda typy narazie mam 3
Dam sls570FD
Tica Galant
no i jeszcze muszę jechać oglądnąc Anacondę Tomahawk.
Trochę jeszcze kuszą mnie ultegry.

FrancusBuldok 

Wysłany: 2015-08-23, 12:48   

Używam ich od niedawna ale łowiłem z rzutu jak i z wywózki i żadnych skręceń żyłki nie było, wszystko jak do tej pory działa w porządku.

maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2015-08-23, 17:04   

Po kilku zasiadkach i kilkunastu holach wszystko jest jak należy, jedyne skręcenia jakie miałem pojawiły się po ponad 20min siłowym holu suma. Aby coś więcej powiedzieć musiałbym je dłużej po użytkować póki co jestem zadowolony. Też myślałem nad ultegrą ale te nowe modele też miały chyba jakąś felerną serię bo znajomy miał jakieś dziwne stuki w nowym kołowrotku, nawet na forum czytałem o podobnym przypadku, a coś takiego nie powinno mieć miejsca w kołowrotku za 700zł.

Jacek70

Wysłany: 2015-09-04, 23:12   

Ktoś z szanownych kolegów wspominał o grubej stopce tego młynka...
Zastanawiam się nad zakupem...podejdzie do Alivio DX?
Byłbym wdzięczny za informację...

maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2015-09-05, 10:52   

Użytkuję w shimano alivio ale starym modelu bx i pasuje, co prawda stopka wchodzi wg mnie bardzo ciasno ale po dokręceniu jest w porządku.

Jacek70

Wysłany: 2015-09-06, 09:07   

Dzięki za info, wczoraj zahaczyłem o sklep i miałem przyjemność ''pomacać'' w/w kręciołek.
Ja wiem że za porządną maszynkę trzeba zapłacić troszkę większe pieniądze ale ogólnie przeraziły mnie luzy w tym kołowrotku.
Kolega kupił ten młynek jak wchodziły na rynek,oprócz farby do bani i lekich stuków ,praca poprawna,w tej chwili to zupełnie inna bajka.
Przerabiałem różne kręciołki,lecz z przykrością muszę stwierdzić że firmy tną koszty i walą po bandzie na maxa.
Peeny dwa które miałem poszły do zwrotu,niemiłosiernie skręcały żyłki,to samo z Anacondami,wolny bieg padł na pierwszej zasiadce.
O Okumie PL865 nie wspomnę bo mnie trzęsie,ten kołowrotek w aktualnym wydanie to kompletne nieporozumienie.
Szkoda bo sprzętu na rynku od groma...wniosek jeden..zbieram na Shimano Ultegrę lub BBR.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2015-09-06, 11:14   

Jacek70 napisał/a:
Szkoda bo sprzętu na rynku od groma...wniosek jeden..zbieram na Shimano Ultegrę lub BBR.

Masz nadzieję, że w tym przypadku to
Jacek70 napisał/a:
z przykrością muszę stwierdzić że firmy tną koszty i walą po bandzie na maxa.

nie ma zastosowania :?: :lol:
Moim zdaniem robią identycznie to samo, kasa musi się zgadzać.
Nie chce mi się już powtarzać, by nie być nudnym, ale są jeszcze nie drogie, a solidne kołowrotki, które nie są tak masowo dostępne i agresywnie reklamowane.
Wystarczy poczytać, nawet tu, na Forum, opinie o usterkowości, problemach dotyczących poszczególnych proponowanych i omawianych modeli, aby wyrobić sobie zdanie.

Jacek70

Wysłany: 2015-09-06, 18:27   

W przypadku niedrogich a markowych kołowrotków masz absolutną rację,nie było moim celem narzekanie na wszystkie firmy,są i będą producenci którzy dbają o jakość.
Kasa zawsze będzie się zgadzała...in plus oczywiście.
Pozwolę sobie przytoczyć przykład z wakacji.
Wyprawa latem na Uroczysko Karpiowe w Ligocie...
Rybka bierze,jest wesoło,obok siedzi gość który co jakiś czas przychodzi i pyta o brania,na co łowimy i jaki to jest sprzęt który jest taki łowny.
Pan Wędkarz zaczyna się chwalić,jakie dobre ma kije,jakie klasowe kołowrotki etc i w ogóle jakim jest dobrym łowcą okazów.
Kolega ma branie ,rybka spokojnie odjeżdża a ów jegomość zaczyna się denerwować,po chwili przynosi pokazać jeden ze swoich kijaszków.
Przyznam że oczka mi się zaświeciły ...Tribal Diamond z Shimano AERO TECHNIUM 10000 XSB MgS
Potem telefon i fotki złapanych rybek...
Jako że ów mój kolega szanowny znany z podpuszczania malkontentów, na swój kołowrotek założył "skarpetę" w której go przewozi .
Oglądamy fotki, piii piii...branie i ...kij dostaje ów Pan znawca by wyholował rybkę.
Poprawnie rybka ląduje w podbieraku,mata .... rybka do wody i zakładamy kulkę,ocena sprzętu przez znawcę przechodzi wszelkie nasz przypuszczenia.
Pan stwierdza że kolega ma bardzo dobry młynek i jest zaskoczony jego pracą,na pewno był drogi i widać że to Shimano.... po tym jak przeczytał na zakrętce szpulki :mrgreen:
Kolega zdejmuje skarpetę ...gostek przeciera oczy ze zdumiewana,zamiast drogiego młyna zwykły Aerlex 7000Spood.
Gość się już więcej nie pokazał ...połów był udany, wyszło na to że, wszystko co dobre nie musi być drogie.. wyjątek nie potwierdził reguły.

maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2015-09-07, 07:58   

Co tu dużo mówić, teraz wszystko jest robione w Chinach, przy jednej partii będzie jakakolwiek kontrola jakości przy innej partii już nie, z kolei przy bardziej cenionych firmach może ta kontrola jakości jest lepsza ui w ogóle jest, ilu jest producentów nie koniecznie wędkarskich zlecających produkcje w jednej Chińskiej fabryce pod różnym logo i w z goła różnych cenach, zdarza się też,że tańszy produkt będzie w porządku, ale nie zawsze, ja miałem również znacznie droższe kręcioły, ale chciałem wypróbować tego Dam-a, u mnie póki co nie ma żadnego z wyżej wymienionych problemów, chodzą płynnie, bez luzów czy stuków, kilkanaście holi już przeszły, żyłkę równiutko nawinięta, jakby nowy kołowrotek stukał itd byłby od razu byłby zwrócony w ciągu 14dni, jak od początku coś jest nie tak, to za pewne pojawią się kolejne problemy. Z kolei kolega kupił Ultegry już te nowsze modele i coś mu mocno stukało od samego początku i musiał reklamować, więc wpadki mogą zdarzyć się każdemu. Trzeba było kupować BBLC jak były jeszcze do kupienia po 500-550zł szt za nówki np u Jacka Piaseckiego :mrgreen: Kumpel ma jeszcze starego BBLC od nowości made in Japan, w sumie ma go już chyba 15lat i nie myśli o zmianie, mi osobiście nie podchodzi, wielki i ciężki ale niezniszczalny, kiedyś jakość była inna. Sam mam jeden stary kręcioł na półce okuma interceptor, mam już go 10lat i chodzi bez zarzutu wyholował kilka nastek.

mloki9 
Mateusz Uciechowski

Wysłany: 2015-09-16, 20:26   

Witam panowie;-) Stópka kołowrotka jest standardowa? ( Chodzi o wielkość) Zgra się z kijami Fox warrior s50 ?

Pawel NL 

Wysłany: 2015-10-10, 19:04   

Mam od miesiąca, dwie zasiadki 3 dniowe przepracowały, 12 sztuk wytargały. Mogę powiedzieć - wypas. Kultura pracy, nawijanie żyłki i zapas mocy jak najbardziej wzorowe. Stopka standard, pasuje wszędzie (chyba)

bzyku 

Wysłany: 2015-10-11, 17:26   

Mnie denerwuje w tym kołowrotku tylko jedna rzecz.
Mianowicie bardzo cicho słychać terkotke.

Sprężynkę skracałem już po dwa zwoje. Widać niby poprawę ale to jeszcze nie to co powinno być. Co ciekawsze w czasie deszczu przed skróceniem sprężynek w szpulach terkotki nie było słychać prawie wcale.

A wy drodzy koledzy nie macie problemów z terkotkami w tych modelach ?

Pawel NL 

Wysłany: 2015-10-11, 18:12   

U mnie nic takiego nie występuje, czy na sucho, czy po deszczu.

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-10-19, 08:50   

Panowie, szukam jakiejś super promocji na te młynki? coś ktoś?

Odpowiedz do tematu