Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łowienie w Niemczech
Autor Wiadomość
krisos 
no kill

Wysłany: 2011-06-06, 10:24   Łowienie w Niemczech

Od sierpnia przeprowadzam się na zachód, a konkretniej do Niemiec. Przez kolejny rok będę mieć dużo czasu, ponieważ będę przeprowadzać badania naukowe, które nie będą wymagały codziennej pracy od 8 do 18 :) ))

Wolny czas chcę oczywiście poświęcić karpiowaniu. Tylko, jak to się robi w Niemczech ???
Czy ktoś miał już styczność z niemieckimi karpiami ? I zapewne całą masą przepisów, które trzeba spełnić, aby wędkować ?

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-06-06, 11:44   

Takiemu to dobrze ;) Nie dość, że fajna praca to jeszcze kupa czasu wolnego :idea: Szczerze życzę powodzenia Krzychu :arrow:

TommY 

Wysłany: 2011-06-06, 14:52   

Kiedyś na jakimś portalu czy magazynie przeczytałem(co zdziwiło mnie i utkwiło w głowie), że na niektórych łowiskach populacja karpia jest tak duża, że jest traktowany jako szkodnik,
po złowieniu należy go uśmiercić :shock: wpuszczenie go do wody jest karane mandatami, później niemieccy karpiarze prześcigają się na forach-który zapłacił ich więcej :)
może ktoś to potwierdzi lub obali, osobiście nigdy tam nie łowiłem.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-06-06, 15:05   

Ja mieszkam w Niemczech, więc tak.Tutaj nasza karta wędkarska jest ważna przez pół od daty zameldowania. Jeżeli chcemy łowić na jakimś zbiorniku musimy wykupić dane jezioro w pobliskim sklepie wędkarskim.A jak dalej z łowieniem po tym pół roku ,to powiem Tobie za kilka dni ,będę niebawem w wędkarskim to się dowiem dokładnie. A powiedz mi w jaki rejon się przeprowadzasz??

krisos 
no kill

Wysłany: 2011-06-07, 09:02   

Dokładnie będę mieszkać w Giessen, koło Frankfurtu nad Menem.
Jest tam kilka pięknych jezior z wyspami, zatoczkami itp. Widziałem też kilku karpiarzy z mokrymi matami, więc coś tam musi być.

Z tego co się dowiadywałem to muszę wykupić zezwolenie, ale o tym pół rocznym przepisie nie wiedziałem. Jak dowiesz się czegoś Damian to daj znać.

Też słyszałem opowieści o jeziorach, na których trzeba zabijać złowione karpie. Jednak, ponoć karpiarzą one przypadkowo uciekają z maty :)

[ Dodano: 2011-06-07, 10:23 ]
Damianie, jeszcze jestem ciekawy twoich wrażeń z wędkowania w Niemczech? Jak rybostan, kontakty z innymi wędkarzami itp.?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-06-07, 10:14   

Rybostan bynajmniej w moim rejonie jest niesamowity . Tu w ogóle ludzie maja inne podejście do zwierząt co w ogóle można zaobserwować np. w parku,gdzie lata pełno królików ,które jedzą z ręki,w stawikach pływają Karpie które jedzą z ręki tak jak te króliki :) I jakoś zwierzyna tu nikomu nie przeszkadza.

Moje wędkowanie w Niemczech skłania się jak na razie do kupowania sprzętu ,bo to co miałem zostało w Polsce,i stwierdziłem że nie ma sensy wieźć tego 1000km. tylko lepiej na miejscu kupić nowe , sprzęt w tutejszych sklepach internetowych jest bardzo tani w porównaniu z Polską.

[ Dodano: 2011-06-07, 11:16 ]
krisos, będziemy mieli koło 200km do Siebie :) A na Niemcy to nie jest wcale daleko :D

krisos 
no kill

Wysłany: 2011-06-07, 11:17   

Jak już będę mieć samochód w DE to może, kiedy się umówimy na jakąś zasiadkę.

Co do sprzętu to się w 100% zgadzam. Sam będąc na Eramusie w Magdeburgu zamiast na święta do domu przywozić prezenty dla rodzinki wiozłem kulki, kołowrotki itp. :)
Głównie kupowałem na ebay - ze względu na ceny. Za mój B.C. Richy Brolly complex dałem nie całe 350zł :) A takie same u nas po 900zł chodziły.

Mam wielką nadzieje, że też rybostan będą mieli lepszy. Ale to zobaczymy na mojej pierwszej sierpniowej zasiadce.

Martin 

Wysłany: 2011-06-24, 20:26   

DamianHryniewicz napisał/a:
Ja mieszkam w Niemczech, więc tak.Tutaj nasza karta wędkarska jest ważna przez pół od daty zameldowania. Jeżeli chcemy łowić na jakimś zbiorniku musimy wykupić dane jezioro w pobliskim sklepie wędkarskim.A jak dalej z łowieniem po tym pół roku ,to powiem Tobie za kilka dni ,będę niebawem w wędkarskim to się dowiem dokładnie. A powiedz mi w jaki rejon się przeprowadzasz??

Witam kolege z Hattingen.Ja jestem z Essen.

[ Dodano: 2011-06-24, 21:39 ]
krisos napisał/a:
Od sierpnia przeprowadzam się na zachód, a konkretniej do Niemiec. Przez kolejny rok będę mieć dużo czasu, ponieważ będę przeprowadzać badania naukowe, które nie będą wymagały codziennej pracy od 8 do 18 :) ))

Wolny czas chcę oczywiście poświęcić karpiowaniu. Tylko, jak to się robi w Niemczech ???
Czy ktoś miał już styczność z niemieckimi karpiami ? I zapewne całą masą przepisów, które trzeba spełnić, aby wędkować ?

Witam.Ten kto mial karte przesiedlenca ten mogl polska karte wymienic na niemiecka.
Ja niestety mosialem robic kurs i zdawac egzamin.Jak zrobisz ten egzamin to w ratuszu
( Ordnungsamt ) dostaniesz karte.Z ta karta mozesz w sklepie wedkarskim wykupic
zezwolenie na jeden dzien.Zalezy jaki teren.Albo zapisac sie do Klubu.Tam dostaniesz karte roczna.Tu jest przepisowo ze ryby co zlowisz mosisz zabic i zabrac.Ale tego nikt
niepszestrzega.Ale sa Kluby co na to zwracaja uwage.Lepiej sie popytac innych wedkarzy zeby uniknac nieprzyjemnosci.O kurs popytaj sie w sklepie wedkarskim.Pozdrawiam.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-06-25, 09:27   

Martin, Cześć Martin :) To bliziutko mamy :)
krisos, Na razie nie mam kiedy podjechać do sklepu.Ale jak będę to od razu dam znać :)
Martin Kurcze nie kumam czegoś. W klubie zabierać trzeba złowione ryby a jak jest z tymi niewymiarowymi ?

ororo 
ororo

Wysłany: 2011-06-26, 12:53   

A czy orientujecie sie czy sa jakies łowiska w poblirzu Coesfeld

[ Dodano: 2011-06-26, 13:54 ]
Albo czy macie moze jakies linki z mapami łowisk?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-06-26, 13:01   

Jeżeli chodzi o prywatne to znam tylko jedno http://www.angelparadies-viedt.de/

Martin 

Wysłany: 2011-06-28, 07:00   

Martin, Cześć Martin :) To bliziutko mamy :)
krisos, Na razie nie mam kiedy podjechać do sklepu.Ale jak będę to od razu dam znać :)
Martin Kurcze nie kumam czegoś. W klubie zabierać trzeba złowione ryby a jak jest z tymi niewymiarowymi ?

Hallo Damian.To jest przepis z Ordnungsamt nie z Klubu.Niewymiarowe oczywiscie mosisz wyposcic.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-06-28, 13:06   

No to teraz wiem już o co chodzi.

krawiec waclaw

Wysłany: 2012-01-28, 18:30   

Witam obecnie pracuję w Velbercie z checią wybrał bym się w tym roku na zasiadkę na jakąś pobliską wodę co możecie polecić?

Zdanie rozpoczynamy wielką literą.
Używaj polskich znaków.

Martin 

Wysłany: 2012-03-26, 08:29   

krawiec waclaw napisał/a:
Witam obecnie pracuję w Velbercie z checią wybrał bym się w tym roku na zasiadkę na jakąś pobliską wodę co możecie polecić?

Zdanie rozpoczynamy wielką literą.
Używaj polskich znaków.

Witam. Jest to Velbert kolo Heiligenhaus?
Ja mieszkam w Essen. Jak posiadasz niemiecką kartę to polecam Kanały np. Rhein-Herne-Kanal, Ruhr. Pozdrawiam. Martin.
Nie umiem napisać wszystkich polskich znaków.

JurekDo
JurekDo

Wysłany: 2012-04-27, 12:22   

Witam, ja znam kilka fajnych łowisk w okolicach Luenen, Waltrop, Selmu... Jak by ktoś był zainteresowany, to...

Misza 

Wysłany: 2012-08-31, 11:21   

Hej znacie może jakieś łowiska w okolicy Berlina, albo całej Brandenburgii?? Będę tam teraz przez 3 tygodnie, więc może bym gdzieś wyskoczył. Najlepsze byłyby łowiska specjalne, żebym nie musiał pozwolenia załatwiać, bo to ponoć problematyczne.

[ Dodano: 2012-10-10, 00:09 ]
Odwiedziłem tylko jedno prywatne łowisko karpiowe i to niezbyt blisko Berlina. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to podaję stronę internetową: http://www.teichwirtschaft-thalberg.de/ Łowisko całkiem przyjemne, niewielkie. Ryby nie złowiłem, ale jeden dziadyga, łowiący na 6 wędek wyciągnął w ciągu tego dnia 6 ryb. Wszystkie w granicach 3-5kg.

szumik27 
Mariusz Górski

Wysłany: 2013-04-07, 17:56   

Witam, zna ktoś jakieś łowisko karpiowe w okolicach ulm?

uki80 
C&R

Wysłany: 2014-04-11, 19:16   

To i ja się podłączę do posta. Mam okazję pojechać do znajomych w okolice Hamburga a dokładniej do Buxtehude. Czy tam są jakieś karpiowe zbiorniki? Około 10km od miejsca zamieszkania jest wielka rzeka Elba. Czy ktoś wie co i jak z tą wodą? Ponoć drapieżnika pełno ale o karpiach nic nie wiem. Łapał ktoś na Elbie?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-11, 19:51   

Na Elbe lowia znajomi. Sa tam Karpie.

uki80 
C&R

Wysłany: 2014-04-11, 20:02   

Dzięki. To chociaż mam punkt zaczepienia. Jak dotąd nie łapałem na wielkich rzekach i nie specjalnie wiem jak się za to zabrać. Tym bardziej w niemczarni. Jakieś odgraniczenia co do pontonów czy w ogóle sprzętu za granicą? Spytaj znajomych jak możesz czy zasady jakieś inne. Z góry dzięki.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-11, 20:18   

Zasady lowienia w niemczech sa jak w cyrku . Jezeli nie masz karty wedkarskiej to nawet sie za lowienie nie zabieraj.
Ps. W niemczech wedkarstwo to nie sport.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-11, 20:19   

Przeczytaj w tym temacie 3ci post od konca http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=6508

marcinek75 
marcin.carp

Wysłany: 2014-06-15, 20:33   

Witam. Znacie jakieś zbiorniki karpiowe koło Kircheim?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-06-15, 22:30   

Komercje ?

marcinek75 
marcin.carp

Wysłany: 2014-06-16, 14:31   

Komercje ?

Komercje i zwykłe tez.

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2014-06-16, 16:17   

Komercji w Niemczech jak na lekarstwo. Ja znam jedną, ale tam nie wolno łowić karpi :evil:
Co do zbiorników klubowych to praktycznie w każdym są karpie.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-06-16, 23:54   

Zacznijmy od tego ze na komercyjnym zbiorniku , musisz miec karte wedkarska -niemiecka.

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2014-06-17, 08:44   

Zgodnie z prawem łowiąc ryby wędką niezbędne jest posiadanie karty wędkarskiej.
Mój kolega jednak znalazł łowisko gdzie właściciel przymyka oko. Jest to wyrobisko żwiru, gdzie właściciel zalane tereny zarybia. Nie interesuje go to czy masz kartę, czy nie byle zapłacisz. Karpi niestety nie wolno łowić, ale jak ktoś jest zainteresowany pstrągami, sandaczami czy linami to na PW mogę dać namiar. Tylko od razu zaznaczam - nie jest to komercja jaką znamy z Polski. Tutaj ludzie przyjeżdżają po rybę. Byłem tam raz, niedoinformowany. Myślałem, że połowię miśki a okazało się, że doopa. Więc polecam zrobienie karty wędkarskiej.

kempes 

Wysłany: 2014-06-17, 13:08   

Znacie jakies jeziorka w hamburgu gdzie sa karpie I mozna polowowic

Martin 

Wysłany: 2014-06-17, 19:12   

Witam

oficjalnie niewolno nigdzie w Niemczech bez karty lowic.
Niektorzy przymykaja oko.So to stawy hodowlane gdzie ryby
wposzczaja i je sie lowi.Przewaznie Pstragi.Ale jak was dorwie
Ordnungsamt to dostaniecie kare i zakaz zrobienia karty.
Jedyne wyjscie jest niestety ale kurs.Kto mieszka blisko Holandi
to polecam tam jechac.Niema tym problemow i karte kupuje sie
np. na Poczcie.

Pozdro. Martin

kempes 

Wysłany: 2014-06-17, 19:35   

Mi nie chodzi o karte tylko czy ktos wie gdzi mozna polowic albo w jakim jeziorku sa karpie

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2014-06-18, 07:03   

Karpie są w każdym jeziorku :roll:

procarp 
Krzysiek

Wysłany: 2015-01-23, 15:00   

Witam Panowie, jestem w Niemczech około dwóch lat i przymierzam się do zrobienia karty wędkarskiej bo bez niej ani rusz. Pytanie do kolegów zamieszkałych w DE, czy późniejszy test pisemny można zdawać w języku polskim? Drugie pytanie odnośnie wód w okolicach Gelsenkirchen, nie mówiąc o kanałach, chodzi mi o wolnostojące wody na których pływają spore karpiszony :) Kolegów zamieszkałych w moich stronach proszę o jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam
Krzysiek

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2015-01-23, 15:39   

Hej. egzamin tylko w jezyku niemieckim. Odezwij sie do mnie na PW mieszkam obok Gelsenkirchen ;)

uki80 
C&R

Wysłany: 2015-02-19, 10:05   

Ogrzewam swoje pytanie odnośnie zbiorników kolo Hamburga. Chodzi mi o prywatne wody bo karty niemieckiej nie mam i w najbliższym czasie miał nie będę (kiepski niemiecki). Może jednak zna ktoś wodę prywatna gdzie tylko opłata wchodzi w grę?

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2015-02-20, 09:38   

Tak jak pisałem wcześniej łowienie na prywatnym zbiorniku bez karty jest tak samo nielegalne jak łowienie bez kary na wodach klubowych. Ogólnie ciężko będzie Ci znaleźć Pay Lake karpiowy. 90% płatnych to sadzawki pstrągowe ale i na nich przeważnie właściciel wymaga posiadania karty. Na twoim miejscu dowiedziałbym się czy czasem nie da rady przetłumaczyć/uznać karty. Może w Twoim Landzie nie są tacy upierdliwi jak na Bawarii.

uki80 
C&R

Wysłany: 2015-02-21, 12:40   

Co do upierdliwości Niemców z mojego regionu to chyba Bawaria wypada jak raj. Tutaj nawet proste rzeczy potrafią tak skomplikowac ze juz na starcie się odechciewa. co do pstragowych zbiorników to tutaj jest tak pół na pół. Znalazłem fajną wodę karpiowa 8ha niedaleko mnie ale niestety odgrodzona, a po namierzeniu koła które się tym zbiornikiem zajmuje napisałem 2 maile (do opiekuna i do kierownictwa) i nikt nie odpisał. Tak się niestety traktuje tutaj polaków. Może w sezonie kogoś tam spotkam to pod pytam. A komus w ogóle udało się przepisać polska kartę na niemiecka? Znasz takie przypadki?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2015-02-21, 15:05   

Nie ma czegos takiego w calych niemczech. Nawet na komercji musisz miec karte ! Mozesz sie starac o goscinna karte jezeli nie masz meldunku w niemczech. Odpisywac nikt Tobie nie musi. Woda nalezy pewnie do jakiejs ferajny i tyle. Bez karty nic tu nie zdzialasz :)

Marcin Viersen 
Marcin Viersen/ DE

Wysłany: 2015-02-21, 17:49   

czesc co do komercji i co do karty lowilem i nikt nawet nie zapytal czy ja mam kupilem zezwolenie i usiadlem na stanowisku trzeba bylo tylko pilnowac godziny ukonczenia lowienia i zwinac sie w pore albo zaplacic za przedlurzenie ja wedkuje na wodach Holenderskich kupuje karte w angelshopie dostaje dodatkowo zezolenia na lowiska prywatne i bez problemow Niemcy wydziwiaja ale to ich prawo i tak szybko sie to nie zmienii ;)

Odpowiedz do tematu