Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kulki od naszych południowych sąsiadów
Autor Wiadomość
krisos 
no kill

Wysłany: 2011-06-02, 07:48   Kulki od naszych południowych sąsiadów

Panowie używał może ktoś kuleczek od Nikla lub Krasy ? Ciekawi mnie, czy cena w tym wypadku przedkłada się na jakość. Ja stosowałem dip'y i pop'upy z LK baits i mam o nich jak najlepsze mniemanie. Jednak, co z kulkami przynętowymi?

Jeszcze dodatkowo pytanie:
Jak wam się wydaje, ile może zależeć od kulki jaką mamy na włosie?
Ja myślę, że mniej więcej to wygląda tak:
70% miejsce
20% kulka
10% cała reszta

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-06-02, 16:17   

krisos napisał/a:
Panowie używał może ktoś kuleczek od Nikla lub Krasy ? Ciekawi mnie, czy cena w tym wypadku przedkłada się na jakość. Ja stosowałem dip'y i pop'upy z LK baits i mam o nich jak najlepsze mniemanie. Jednak, co z kulkami przynętowymi?

Co prawda nigdy nie łowiłem na te kulki, ale zwykle zasada jest taka że jeśli pop-upy i zalewy są bardzo dobrej jakości to zanętówki tej samej serii też powinny być w porządku. Jak do tej pory u mnie sprawdzała się ta zasada. ;)

krisos napisał/a:
Jeszcze dodatkowo pytanie:
Jak wam się wydaje, ile może zależeć od kulki jaką mamy na włosie?
Ja myślę, że mniej więcej to wygląda tak:
70% miejsce
20% kulka
10% cała reszta

Jakość używanych kulek największe znaczenie ma na wodach o bardzo dużej presji innych karpiarzy. Często sam tego doświadczyłem. :/
Znajomość wody i upodobań karpii w danym zbiorniku również robi swoje.
Miejscówka też ma olbrzymie znaczenie i jest to moim zdaniem mniej więcej 50% sukcesu.
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie, wydaje mi się że w zależności od wody na której łowisz poszczególne "procenty" mogą się zmieniać w górę lub w dół.
Jeśli łowisz głównie na dzikich wodach bez zbytniej konkurencji to uważam że w tym przypadku odnalezienie miejsc żerowania ryb jest kluczowe. :D
Ostatnio zmieniony przez Przemo 2011-06-02, 21:56, w całości zmieniany 2 razy  

krisos 
no kill

Wysłany: 2011-06-02, 17:01   

Przemo, gdzie łowisz w okolicach Warszawy?
Ja obecnie studiuje w Opolu, ale oryginalnie (mój dom rodzinny) mieszkam w Żyrardowie.
Od końca czerwca wracam na Mazowsze. Może, kiedy umówimy się na jakieś piwko, albo zasiadkę na zalewie Żyrardowskim?

Odnośnie tematu bardzo zaintrygowały mnie dipy i pop'upy Nutric Acid. Ostatnio siedziałem z kolegami nad małym jeziorem i na 8 wędek mieliśmy tylko jedno branie(siedzieliśmy ponad 24h). Szczęśliwą kulką okazała się LKbaits ice vanillia. Niestety, po kilku minutach holu karp mi się spiął :( ((

Jeśli chodzi o konkurencje to jest jej coraz więcej. Niestety, jest to też niezdrowa konkurencja, która tłucze karpie ile się da.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-06-02, 21:43   

krisos napisał/a:
Niestety, jest to też niezdrowa konkurencja

Zgadza się.Kiedyś zrobiło się kulki o smaku truskawki i efekty były powalające ;)
Teraz jest trochę inaczej,karpie już próbowały prawie wszystkiego :roll:

Jeszcze trochę i wrócimy do grochu,ziemniaków i kukurydzy :mrgreen:

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-06-02, 23:09   

Największe ryby zawsze łowiłem na kartofle i to na komercji jak i na dzikich wodach gdzie siedziało 20 cwaniaków,nęcili nie wiadomo ile a ja na Kartofelki misiaczki bez problemu łowiłem. Piękne czasy :(

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-06-03, 07:19   

krisos, kuleczki Nikla mogę z czystym sumieniem polecić. Ważna jest tylko jedna sprawa muszą być świeże. Co do tych proporcji to najważniejszą rzeczą jest aby karp był w łowisku na którym łowisz. Znam dużo pięknych wód gdzie nie pływają karpie lub na 50 hektarach pływa ich dokładnie kilka, a wtedy złowienie ich jest prawie niemożliwe.

krisos 
no kill

Wysłany: 2011-06-03, 21:48   

Z tego co wiem to chyba na produktach Nikla, LK, Jet Fisha oraz CDB są daty ważności.

Chłopaki tak się zaczynam zastanawiać czy wydawać pieniądze na nowe mega drogie produkty. Ciekawi mnie, czy takie kulki mogą jakoś znacząco zwiększyć liczbę brań.

Czy może zacząć szukać lepszych wód. Tak jak powiedział Przemek, aby łowić skutecznie trzeba mieć karpie w łowisku.

P.S
Właśnie pracuje nad nowym tekstem pt. "Dlaczego warto wypuszczać złowione ryby", który mam nadzieje, że zainspiruje niektórych ludzi do wypuszczania karpi. Jeśli dobrze pójdzie ukaże się on niedługo na jednym z portali.

sopelek523 
Oliwer Sobczak

Wysłany: 2011-06-03, 22:03   

krisos napisał/a:
Z tego co wiem to chyba na produktach Nikla, LK, Jet Fisha oraz CDB są daty ważności.

Nowa seria impact'ów TB też ma datę ważności.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-06-05, 15:33   

LK Baits moim zdaniem nieco przereklamowane. Godny uwagi jest owoc z kawiorem. Po roku testów kulek Krasy uważam, że Star Baits ma ciekawszą ofertę, przynajmniej jeżeli chodzi o skuteczność.... no i cenę ;)

krisos 
no kill

Wysłany: 2011-06-05, 23:12   

Ja zdecydowałem się na w końcu na Acid Nutric (pop-up) oraz Green Banan(przynętówki) z LK. Zobaczymy jak się spiszą na najbliższej zasiadce. Star Baits cieszy się dobrą renomą, tylko ja szukam czegoś innego, nie tak popularnego.

krzysiek39 
krzysiek39

Wysłany: 2013-01-19, 13:59   

Witam,powiedzcie proszę gdzie można kupić LK baits?

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2013-01-19, 14:13   

krzysiek39 napisał/a:
Witam,powiedzcie proszę gdzie można kupić LK baits?

Zastanów się czy warto płacić za kilo kulek 75,- :?: Testowałem kupę czasu...., przereklamowane :idea:

krzysiek39 
krzysiek39

Wysłany: 2013-01-19, 15:05   

Chciałem kupić truskawkę pop up jest razem z dipem i kosztuje około 50 zł to nie jest jeszcze tragedia.

Biegan 
Tomasz Biegański

Wysłany: 2013-01-19, 15:16   

Plus wysyłka i za pop up wychodzi już kosmiczna cena.

karpmaniac 
Darek Niestroj

Wysłany: 2013-01-19, 18:51   

W Carp-Fish-Sport możesz kupić. Link do sklepu.

Duch 
Szybki

Wysłany: 2017-01-24, 10:24   

Witam, ponawiam pytanie dotyczące tych kuleczek. Podobno ludzie mieli niezłe wyniki w zeszłym roku na nie. Podobno te carp fish sporcie były oszukiwane dlatego czesi nie chcieli na polske współpracować. Teraz jest przedstawiciel na Polske i maja profil na fb. Ciekaw jestem czy ktoś z was miał efekty na ich produkty. Podobno kulki są robione z naturalnych produktów, kulki na normalnych jajkach itp. Produkcja w siedzibie firmy a nie gdzies w holandi albo w chinach jakiś gips. To mnie przekonuje, ale czy mieliście na nie efekty??

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-01-24, 10:38   

W mojej wiosce jest sklep karpiowy i są przedstawicielem LK Baits. Organoleptycznie wyglądają bdb., są jednak drogie... . Ponieważ większość kulek sam robię, kupiłem do miksów ciekawe ekstrakty LK Baits, ale to będę stosował w nadchodzącym sezonie. Czy będą skutecznie poprawiać jakość.., trudno jednoznacznie odpowiedzieć, tak samo jak która kulka się dobrze sprawdza, jest skuteczna, która słabiej.

Odpowiedz do tematu