Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SÄNGER Anaconda Extension Pod
Autor Wiadomość
pawelstu 
Paweł Dolat

Wysłany: 2011-11-24, 21:25   Anaconda Extension Pod

Witam wszystkich, chciałbym zakupić właśnie taki podzik, i prosiłbym uzytkowników o jakieś info na jego temat, jakie ma plusy i minusy itp.

beny2002 
Benedykt Jaskóła

Wysłany: 2011-11-27, 01:30   

Anaconda Extension Pod
http://www.sklep-karpiowy...4.html?cPath=44

A gdyby porównać z tym:

Tripod Anaconda Old School Pod
http://www.sklep-karpiowy...6.html?cPath=44

To który lepszy?
Używał ktoś może tych podów...

Domel 

Wysłany: 2011-12-06, 04:44   

Podbijam pytanie, czy ktoś używa Anaconda Extension Pod?

Reloo 

Wysłany: 2011-12-06, 13:53   

Ostatnio macałem tego poda i jak za swoją cenę jest naprawde stabilny - mógłbym go uznać alternatywą dla podpórek - przednie nogi też całkiem dlugie choć nie najdłuższe - myśle że to dobry wybór ale jak z trwałością to nie wiem :)

Domel 

Wysłany: 2011-12-06, 15:00   

No właśnie, zastanawiam się nad Anaconda Extension Pod, SPRO Rod Pod Expert Pod II oraz Centron Hi Pod od X2. Już sam nie wiem co zrobić... :) Chyba zrobię wyliczankę :mrgreen:

wojtek straub 

Wysłany: 2011-12-06, 15:15   

Domel napisał/a:
No właśnie, zastanawiam się nad Anaconda Extension Pod, SPRO Rod Pod Expert Pod II oraz Centron Hi Pod od X2. Już sam nie wiem co zrobić... :) Chyba zrobię wyliczankę :mrgreen:

Tego Spro używa znajomek. "Przeżył" dwa sezony a i z kolejnym nie powinien mieć problemów ;) Do póki nie przyjdzie Ci do głowy "rozkładać" go na maxa, będzie całkiem stabilny, w sumie do póki nie bedziesz chciał uzywać go w wersji "Hi pod", za takie pieniążki nie ma czego sie czepiać...

Speedy81 

Wysłany: 2011-12-06, 15:22   

Przemo posiada SPRO i wiem, że w innym temacie pisał o nim pozytywnie.
Poza tym one mają tą b.podobną konstrukcję i materiały, także możesz wziąć sobie i tego Yorka....znajomy katował go przez cały sezon na 3 wędki i nic mu się nie stało, a wygląda podobnie jak reszta (długie widełki buzz barów pomagają w stabilności dodatkowo)

YORK - ROD POD
http://allegro.pl/nowosc-...1970773069.html

Chyba, że będziesz poławiał w sztormy i huragany to wtedy żaden z tych, chyba, że młotkiem gumowym podobijasz ostro w glebę i będziesz na nim siedział :mrgreen:

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-12-06, 15:24   

Zarówno Spro jak i X2 można spokojnie polecić.

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-12-06, 15:28   

Domel napisał/a:
Chyba zrobię wyliczankę

Crazy??? :D

Mając do wyboru spośród tych trzech, to raczej jeszcze bardziej zawęziłbym wybór do Anaconda Extension Pod oraz SPRO Rod Pod Expert Pod II. Produkty z Ravena nie wzbudzają u mnie zaufania, chociaż akurat ten POD ma podobno całkiem dobrą opinię.

Posiadam od dwóch sezonów tego SPRO i jestem bardzo zadowolony. Trwały, stabilny, szybko się rozkłada, cena w porządku.
W tych pieniądzach lepszego raczej nie znajdziesz. ;)
O Anacondzie Extension POD nie wiem nic niestety, ale znam i cenię tą firmę. Nie spotkałem się jeszcze z bublem w ich wykonaniu. :)

Domel 

Wysłany: 2011-12-06, 16:23   

Poda od X2 ma mój znajomy i sobie bardzo chwali (oczywiście w tym przedziale cenowym)
+ pozytywne opinie z forum. Spro nie widziałem na oczy, ale tez zbiera na forum pozytywne opinie. Ciekawy jestem tej anacondy, ale nikt z forum chyba tego nie używa... mam jeszcze troszkę czasu więc, może się ktoś jeszcze wypowie na temat tego poda :)

Przemo dasz rade wstawić jakieś foto z Twoim podem w akcji?? Bo na zdjęciu w sklepie na tym białym tle to zero porównania wielkości itp. No ogólnie to mało 3d jest to foto :lol:

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-12-06, 16:27   

O tej Anacondzie to może coś bliżej Przemek Bździuch powie. Ja mogę jedynie o X2 powiedzieć.

dap 
Przemysław Malanowski

Wysłany: 2011-12-07, 17:02   

Witam
Mam cos w podobnej cenie do Andzi

Star Baits Expert Pod

porządnie wykonany podzik, stabilny, na podwójnej ramie co moim zdaniem robi różnicę w sztywności poda, ogólnie jestem z niego naprawdę zadowolony i z szczergo serca go polecam.

Kolego, opisujemy linki do innych stron. Pozdrawiam

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-12-07, 17:09   

dap napisał/a:
Mam cos w podobnej cenie do Andzi
http://www.crazycarp.pl/s...&category_id=39

To przypomina bardzo to SPRO, a SPRO tańszy.

dap 
Przemysław Malanowski

Wysłany: 2011-12-07, 17:24   

Oki z tymi linkami sie poprawię ;)

Cypisek podobieństwo jest uderzające, a powiedziałbym że identyczne, ciekaw jestem jak jakośc wykonania tego SPRO, różnica w cenie jest około 100zł, więc ciekaw jestem czy SB liczy to za znaczek czy jednak za solidność wykonania.

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-12-07, 17:33   

No ale wiemy, że SPRO jest jak najbardziej ok, czyli czy jest sens eksperymentować i przepłacać?

dap 
Przemysław Malanowski

Wysłany: 2011-12-07, 18:04   

Cypisek teoretycznie moge powiedzieć, że nie ma sesnu przepłacać, praktycznie musiałbym połowić na jednym i drugim podzie żebym jednoznacznie stwierdził który wybieram, uważam że wszyscy mają swoje wymagania co do sprzętu i wydaje mi się, że każdy z nas chciałby mieć taką możliwość wyboru :)

A może ma ktoś jeszcze takiego poda SB Expert Pod i coś napisze o nim w temacie "Rodpody/Tripody jakich używacie" który jest 2-3 pozycje niżej.

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-12-07, 18:24   

dap napisał/a:
Cypisek podobieństwo jest uderzające, a powiedziałbym że identyczne, ciekaw jestem jak jakośc wykonania tego SPRO, różnica w cenie jest około 100zł, więc ciekaw jestem czy SB liczy to za znaczek czy jednak za solidność wykonania.

Obstawiam że obydwa te PODy są identyczne. Oprócz koloru nie zauważyłem żadnej różnicy w wyglądzie. ;)
Co do w ceny to StarBaits liczy sobie za markę, a jak wiadomo obydwa PODy zrobione zostały przez małe, sprawne chińskie rączki. :D

Wasyl 
Damian Wasielewski

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2011-12-27, 13:38   Re: Anaconda Extension Pod

pawelstu napisał/a:
Witam wszystkich, chciałbym zakupić właśnie taki podzik, i prosiłbym uzytkowników o jakieś info na jego temat, jakie ma plusy i minusy itp.
Koledzy,mogę odświeżyć temat? Jakoś napaliłem się na niego i chcę go kupić,tylko nie znam opinii na jego temat. Jak by znalazł się ktoś kto go przynajmniej macał to był bym bardzo wdzięczny za jakąś wiadomość :roll:

pawelw

Wysłany: 2012-01-04, 13:07   

Witam ja używam juz drugi sezon Anaconda Extension Pod i jestem zadowolony, duża możliwość regulacji i pozycji wędzisk, od niskiego angielskiego do prawie pionowego( wymienne pary nóżek). Bardzo duża regulacja długości, solidny, stabilny, lakier i farba trzyma sie całkiem dobrze. Szybki montaż i bezproblemowy transport w pokrowcu.
Jedyna wada pokrowca to rozmiar kieszonek na buzbary, mogly by byc wieksze na schowanie buzbarów z szybkozłaczkami.

Przy ustawinieu dwóch wedzisk nigdy mi sie nie wywrócił, przy zacięciu lub w złej pogodzie.
Jedyne co zauważyłem to rdzewienie śrubek i schodzenie lakeru z grotów nóżek gdy są one wbijane w podłoże.

Ogólnie polecam za taką kase. Ja jeśli pod nie stoi w wodzie to zabezpieczam go gumą mocowaną do podłoża za pomocą śledzia, ale bez tego też nie działo sie coś złego.

Dawid95 

Wysłany: 2012-01-12, 22:31   

Ja używam go dopiero 1 sezon i mogę o nim powiedzieć same pozytywy.Pod jest bardzo stabilny, farba nie odlatuje, szybko się go rozkłada jak i składa. Jak dla mnie pod jest bardzo dobry i nie za duże pieniądze. ; )

Domel 

Wysłany: 2012-04-23, 17:48   

Pierwsze testy odbyły się w ten weekend :) Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, poda szybko się rozkłada, wiele opcji ustawienia poda. Pod jest stabilny, ale więcej o nim powiem po tym sezonie :)

Kufel

Wysłany: 2012-05-15, 17:16   

Zastanawiam się nad kupnem Anacondy Extension Poda, ale widzę, że bardzo chwalony jest też ten Spro. Który jest lepszy? Czy Spro ma dodatkową wysoką parę nóżek? Mógłby ktoś zamieścić kilka zdjęć - głównie Anacondy, bo w sklepach jest jakieś dziwne zdjęcie od góry oraz Spro? W którym jest więcej plastiku?

[ Dodano: 2012-05-17, 09:39 ]
Znalazłem jeszcze taki podzik:
Trend
Co o nim myślicie? Chciałbym jeszcze spytać o szerokość buzzbarów. Im szerszy tym lepszy?

Trend: 66 cm
Spro Expert Pod II 44 cm

Jaką szerokość buzzbarów ma Anaconda Extension Pod?

emateu90 
Marcin

Wysłany: 2012-07-16, 17:44   

Chciałbym odnowić temat Anaconda Extension Rod Pod. Bardzo dużo opinii na temat SPRO, a o Extensionie nikt słowa nie powiedział:D

Domel 

Wysłany: 2012-07-22, 15:39   

Użytkuję poda od początku sezonu i jestem z niego bardzo zadowolony. Dodatkowe nogi umożliwiają dopasować poda do każdego podłoża, bardzo stabilny. Ogólnie bardzo polecam.

nanus 
Wojciech Łęgocki

Zaproszone osoby: 8
Wysłany: 2012-07-22, 20:19   

Witaj Emateu90 użytkuję tego poda od tego sezonu, wymiary bazz berów to 50 i 60 cm, trzy pary nóg o wymiarach po maksymalnym rozłożeniu: 49,5 cm, 63 cm i 112 cm, do zalet zaliczył bym szybki sposób rozkładania oraz stabilność , po rozłożeniu i odpowiednim rozstawieniu gdy zdejmujesz jedną z wędek nic się nie przegina i nie traci stabilności, masywna konstrukcja nie mam obaw że się coś urwie- gwinty bazz barów mosiężne waga wraz z pokrowcem-3,7 kg, do wad zaliczam fakt że pomalowany na czarno dość szybko się rysuje oraz plastkowe elemęty blokujące nogi na odpowiedniej wysokości, choć materiał z którego są zrobione blokady wygląda na solidny, ogólnie za te pieniądze ja jestem zadowolony

Kuros 

Wysłany: 2012-09-23, 23:35   

Mógłby ktoś podać rozstaw między przednimi a tylnymi buzz barami w tym podzie?

Wasyl 
Damian Wasielewski

Wysłany: 2012-09-23, 23:38   

Yyyyyy.....Post wyżej... ;)

Kuros 

Wysłany: 2012-09-24, 00:05   

nanus, pisze o szerokości buzz barów i o długości nóg. Przynajmniej ja tak to odebrałem.

Wasyl 
Damian Wasielewski

Wysłany: 2012-09-24, 00:22   

nanus napisał/a:
wymiary bazz berów to 50 i 60 cm, trzy pary nóg o wymiarach po maksymalnym rozłożeniu: 49,5 cm, 63 cm i 112 cm,
:?: :D

[ Dodano: 2012-09-24, 00:29 ]
Też miałem na nigo smaki,ale wybrałem polska markę :mrgreen:

nanus 
Wojciech Łęgocki

Wysłany: 2012-09-24, 06:25   

Witam
Paweł rozstaw między przednimi a tylnymi buzz barami to 124 cm, jak by cię jeszcze coś interesowało na temat tego poda to chętnie odpowiem, pozdrawiam

Devil 
Mateusz Bałut

Wysłany: 2013-03-24, 09:25   

Czy w tym modelu chodzi mi o Anacondy tylne nogi da się wygiąć jak w daiwie ? Żeby stały na tzw sztorc ?

nanus 
Wojciech Łęgocki

Wysłany: 2013-03-24, 22:13   

Witaj Mateusz co do twojego pytania to tylne jak i przednie nogi da się ustawić w trzech pozycjach, a mianowicie do przodu do tyłu i tak jak napisałeś na sztorc, pozdrawiam

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2013-06-02, 07:44   

Może ktoś wrzucić foto pokrowca Anacondy

shivan 
NIE

Wysłany: 2013-06-04, 09:10   

Devil napisał/a:
Czy w tym modelu chodzi mi o Anacondy tylne nogi da się wygiąć jak w daiwie ? Żeby stały na tzw sztorc ?

Niestety nie, w anacondzie tylnych nóg tak nie ustawisz.

Payro 
Michał Rajkiewicz

Wysłany: 2013-06-04, 12:05   

Użytkuję anaconde tutaj wymienioną i już miałem okazję ustawić ją w praktycznie pozycji pionowej czyli na tzw. sztorc, podzik polecam gorąco, w tej cenie ciężko wyszukać coś lepszego i stabilniejszego. Pokrowiec b.praktyczny i wygodny!

bezzanety 
Piotr Janiak

Wysłany: 2013-08-27, 12:41   Anaconda Extension Pod

Czytając te posty chyba się na nią zdecyduję, cena przystępna jak za to jakie daje możliwości i jak się sprawuje :) czas zajrzeć na sklepowy stan magazynowy gdzie będzie dostępny :)

shivan 
NIE

Wysłany: 2013-08-28, 15:00   

No jak szukasz jakiegoś poda w kasie do 300zł to nie ma się co zastanawiać, andzia robi dobrą robotę, jest stabilna, nie zajmuje dużo miejsca w transporcie i szybko się rozkłada.

Pozdro

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2013-08-30, 15:02   

Mam i polecam fajny sprzęt :D

huberciarz

Wysłany: 2013-09-01, 22:32   

na pomost się nada ??

raczyk 
Konrad Raczyński

Wysłany: 2013-09-08, 21:34   

Witam wszystkich. Przejrzałem trochę tematów i chciałbym zapytać osób które użytkują extensiona bądź centrona x2 czy warto dopłacać do anacondy?? centron w ravenie to koszt 260zł natomiast andzi 320zł. I mimo tego że lubię anaconde to zastanawiam sie właśnie jednak czy warto dorzucić te 6 dych :)

Odpowiedz do tematu