Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tani a dobry ponton
Autor Wiadomość
BartoszKluz 

Wysłany: 2014-01-01, 17:21   Tani a dobry ponton

Proszę podanie nazwy pontonu taniego(jak najtańszego do ok. 1000 zł). Ponton ma być obsługiwany przez 1 lub 2 osoby. Na razie nie będzie montowanego silnika, ale w przyszłości może być potrzebny. Będę łowił na starorzeczach, na zbiornikach zaporowych, na dużych komercjach i w przyszłości może na Odrze. Słyszałem wiele dobrych opinii o Fish Hunter PS-HF280

Co o nim myślicie?

Opisuj linki. Karwi

Soyale 

Wysłany: 2014-01-01, 17:41   

Hej,

Ja bym duże zbiorniki odpuścił na czymś takim.
Dodatkowo lepiej ponton z pawężą jak w przyszłości chcesz silnik montować.

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2014-01-01, 17:43   

Jak chcesz tani i dobry to szukaj coś z za wschodniej granicy. Na przykład ponton czajka. ,lub rosyjski ponton .

Tamten sobie daruj. Jest dość niestabilny i ma cienkie ścianki. Jak Cię karpiszon przeciągnie po gałązce to możesz wracać w pław.
Albo dozbieraj, bo od tysiąca zaczynają się kolibri i jeszcze parę firm.

Tu jeszcze znalazłem NawigatorIII , ale niech się wypowie ktoś kto go widział.

BartoszKluz 

Wysłany: 2014-01-03, 19:05   

mariusz605 napisał/a:
Jak chcesz tani i dobry to szukaj coś z za wschodniej granicy. Na przykład ponton czajka. ,lub rosyjski ponton .

Tamten sobie daruj. Jest dość niestabilny i ma cienkie ścianki. Jak Cię karpiszon przeciągnie po gałązce to możesz wracać w pław.

Ruskich produktów nie kupuję ;D

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2014-01-03, 19:11   

BartoszKluz napisał/a:
ruskich produktów nie kupuję ;D

To nie kupisz nic dobrego :P Amen :idea:

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-01-03, 19:12   

BartoszKluz, a to czemu nie kupujesz? Na rynku nie ma lepszych pontonów niż rosyjskie stare produkcje do tej kwoty, a to co Ty chcesz kupić to zabawka na plażę.

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2014-01-03, 19:18   

Jak to mówi mój znajomy sierżant. " INDYWIDUALNA SPRAWA KURSANTA" :D
A robią na prawdę dobre pontony.Przepływałem na podobnym parę lat. Może wygląd starodawny, ale guma porządna.
Ewentualnie musisz znaleźć sponsora. Markowe produkty kosztują ;)

Budyń 
Mariusz Kowalski

Wysłany: 2014-01-04, 08:19   

Do 1000 zł i do pływania na Odrze to tylko szukać używanego Kolibri,ten co podałeś w linku to ponton cerata,ruskie tak jak poprzednicy napisali - bardzo dobre tanie pontony,sam mam Polskiego małego Zefirka i do wywózki daje rade a jest już od dawna pełnoletni.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-01-04, 11:27   

Do 1000zł sensowna tylko używka. Co do rosyjskich pontonów są tanie na pewno lepsze jak ceraty z marketu, ale na tym ich zalety się kończą. Są ciężkie i przeważnie 1 lub 2 komorowe jak przebijesz to masz problem... Natomiast nowsze pontony posiadają przeważnie 3-5 komór i tzw. rękawy w środku więc przebicie jednej komory nie robi na nich wrażenia i jest pełna pływalność. Pływa się na nich lżej (inna konstrukcja) a na rosyjskich trzeba troszkę wiosłami pomachać.

FCBuniasty6
Grzegorz Brocławik

Wysłany: 2014-01-04, 16:59   

Niby tak ale wez tu spróbuj przebić w normalnych warunkach ten ponton :D Ja dostałem od wujka kiedyś taki rosyjski ponton, ostatnio podkleiłem szwy i sprawadziłem go i jest w dalszym ciągu szczelny, pływam nim czasem :D Co jak co ale ruscy pontony robią dobre, w końcu używał ich też Specnaz :)

domeen 
Dominik Janczar

Wysłany: 2014-01-04, 17:18   

Dołączam się do opinii FCBuniasty6, stare rosyjskie konstrukcje są naprawdę wieczne. W latach, z których pochodzą nie było konkurencji. W danym kraju używało się tego co się dało wyprodukować.

BartoszKluz, rzeczywistość jest jaka jest. Albo znajdziesz kasę na markowy produkt z aktualną datą produkcji, albo pływaj na ceracie z marketu, którą przebijesz przypadkiem haczykiem. Nie będę dyskutował z tym stwierdzeniem "nie kupuję ruskich..." bo nie spodziewam się w Twoim wieku konstruktywnej odpowiedzi.
W każdym razie jest dokładnie tak jak Koledzy napisali: Starsze od Ciebie produkcje rosyjskie będą Ci służyły dłużej niż to co kupisz dziś za kwotę jaką podałeś z nowych.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2014-01-04, 17:24   

domeen napisał/a:
stare rosyjskie konstrukcje są naprawdę wieczne

Panowie,ale komu Wy to tłumaczycie?
To jest 13-sto latek i ruskich produktów nie kupuje :mrgreen: :P

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2014-01-04, 17:29   

daniels napisał/a:
Do 1000zł sensowna tylko używka. Co do rosyjskich pontonów są tanie na pewno lepsze jak ceraty z marketu, ale na tym ich zalety się kończą. Są ciężkie i przeważnie 1 lub 2 komorowe jak przebijesz to masz problem...

To teraz trzeba się zastanowić skąd bierze się ich ciężar (chociaż nie uważam, że są o wiele cięższe). Czy to właśnie nie grubość gumy? :P Bo jakoś nie widziałem w swoim komór wypełnionych balastem. Mój na pewno już dawno miał 18nastkę i nie wiem czy nawet nie jest w moim wieku. Fakt, pływa się troszkę ciężej, ale i wiatr go tak nie nosi. Przy samotnym holu ryba też nas tak nie pociąga jak na lżejszym. Są plusy i minusy. Dziwie się, że można dalej je nabyć za tak śmieszne pieniądze. Jeśli zmienili by trochę wygląd, to renomowane firmy mogły by mieć nie lada konkurencję. ;)

Słowik, wyprzedziłeś mnie w trakcie pisania 8) . Masz rację, człowiek chce pomóc, ale młodego wygląd najbardziej interesuje. Równie dobrze może kupić dmuchanego łabędzia. Jest jeszcze ładniejszy :lol: .

marco102 
Marek Lis

Wysłany: 2014-01-04, 17:46   

mariusz605 napisał/a:
Równie dobrze może kupić dmuchanego łabędzia. Jest jeszcze ładniejszy :lol: .

Albo dmuchaną lalę :P Też by szło z niej futrować :mrgreen:

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2014-01-04, 17:57   

BartoszKluz napisał/a:
mariusz605 napisał/a:

ruskich produktów nie kupuję ;D

Polecam wietnamskie.... Trochę wala jak trampki ale za to wybór kolorów rozwala najtwardsze gusta.

Kuros 

Wysłany: 2014-01-04, 18:18   

Panowie weźcie pod uwagę jeszcze to, że stare ruskie pontony to już nie to samo co produkują teraz. Obecnie "ruskie" wcale nie są takie wytrzymałe jak by się mogło wydawać. Rozglądałbym się raczej za jakąś używką lepszej marki (Pro Marine, Wild Lake, niekoniecznie Kolibri)

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2014-01-04, 18:19   

Kuros, ile pontonów przerobiłeś w swojej karierze?

Kuros 

Wysłany: 2014-01-04, 18:29   

Mam jeden kolibri, puki co nie myślę o zmianie. A co?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-01-04, 18:30   

Kuros, jak masz jeden Kolibri to skad wiesz jak jest z rosyjskimi gumami ????

Kuros 

Wysłany: 2014-01-04, 18:32   

Znajomi z którymi łowię mają stare ruskie gumy, jeden kupił też nową... Niebo a ziemia.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2014-01-04, 18:35   

Kuros, to skąd wiesz że
Kuros napisał/a:
(Pro Marine, Wild Lake
są lepsze skoro ich nie miałeś?
Nie trawie takich poleceń produktów,których nie znamy,ani nie mieliśmy z nimi do czynienia.
Ja mogę polecić ponton Relax,tylko gdzie go dostać w normalnej cenie :roll:

Kuros 

Wysłany: 2014-01-04, 18:41   

Z Pro Marine miałem styczność o ruskich też co nieco wiem. Więc twoje "zarzuty" nie są do końca trafne. Wild Lake faktycznie nie widziałem.

pozdrawiam

FCBuniasty6
Grzegorz Brocławik

Wysłany: 2014-01-04, 18:52   

Podejrzewam że mój ponton jest starszy ode mnie a niewiele mu się dzieje. Można się śmiać z ruskich w wielu tematach ale ich pontony są nie do zajechania, waga wynika z tego że ta guma jest po prostu gruba i wytrzymała, można tym szurać po kamieniach a i gałezi w wodzie można sie tak nie obawaiać, oczywiśćie ostrożnym trzeba być.
Na pewno wyjdzie się lepiej na kupnie czegoś takiego niż dmuchanego kondoma z marketu :roll:

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-01-04, 18:52   

mariusz605 napisał/a:
To teraz trzeba się zastanowić skąd bierze się ich ciężar (chociaż nie uważam, że są o wiele cięższe). Czy to właśnie nie grubość gumy?

Nie liczy się grubość gumy tylko jej jakość :mrgreen: a przede wszystkim ilość płócien, jak w oponie.

Cytat:
Bo jakoś nie widziałem w swoim komór wypełnionych balastem.

Bo ich tam nie ma, to nie łódź podwodna, w starszych pontonach i tych marketowych komory są oddzielone od siebie prostą ściana, przy przebiciu 1 pływamy obok pontonu. A w tych lepszych w środku mamy tzw. "rękawy" które po przebiciu danej komory pod wpływem ciśnienia w sąsiadujacych komorach zostają wepchnięte do tej uszkodzonej. Dzięki temu płyniemy dalej bez stresu tylko z trochę mniejszym ciśnieniem w tych 3 komorach.

Cytat:
Jeśli zmienili by trochę wygląd, to renomowane firmy mogły by mieć nie lada konkurencję. ;)

Popieram :)

maciek 

Wysłany: 2014-01-04, 20:40   

jak dobrze poszperasz to ruskie pontony idzie dostać naprawde za śmieszne pieniadze... I nie ma lepszych jak Ruskie : )

jeanpascale 

Wysłany: 2014-01-04, 21:30   

Nie ruskie tylko Ukraińskie :D

raczyk 
Konrad Raczyński

Wysłany: 2014-01-04, 21:37   

Śmiem twierdzić że Ukrainki są nawet lepsze i do tego tańsze ;]

sokool 
Adam Sokołowski

Wysłany: 2014-01-04, 23:15   

hehehe :)
Co jak co zaczynałem na polskich pontonach. Potem była właśnie produkcja podobna co do tej z linku tylko kupiona w Anglii. I co mogę powiedzieć? Nie ma co wydawać kasy na te produkty.... TO CO NAJMNIEJ DRAAAAAMAT. W tym wypadku lepiej dołożyć. Mam Kolibri i śmiało się z nim wybieram nad wodę. Jestem pewny , że nie utonę.

jeanpascale 

Wysłany: 2014-01-04, 23:34   

Sokool, a te Twoje Kolibri to niby jakiej jest produkcji, jak nie ukrainskiej ?! :D

sokool 
Adam Sokołowski

Wysłany: 2014-01-05, 19:54   

jeanpascale napisał/a:
Sokool, a te Twoje Kolibri to niby jakiej jest produkcji, jak nie ukrainskiej ?! :D

A gdzie ja stwierdziłem , że nie jest Ukraiński?

Krzysiek93 

Wysłany: 2014-01-06, 08:50   

Ja słyszałem ze Ruskie pontony są dobre i wytrzymałe nawet kiedyś kumpel sprzedawał jakoś za 600zł.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-01-06, 09:19   

Krzysiek93 napisał/a:
Ja słyszałem ze Ruskie pontony są dobre i wytrzymałe nawet kiedyś kumpel sprzedawał jakoś za 600zł.

Toż to bandycka cena jak za ruską używkę :mrgreen:

boras 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2014-01-06, 12:28   

Jak za używkę to dużo, ale nie zauważyłem żeby Krzysiek93 napisał że to używka (używki?), co nie znaczy że tak nie było.

BartoszKluz 

Wysłany: 2014-01-07, 13:26   

Karwi napisał/a:
BartoszKluz, a to czemu nie kupujesz? Na rynku nie ma lepszych pontonów niż rosyjskie stare produkcje do tej kwoty, a to co Ty chcesz kupić to zabawka na plażę.

chodzi o to żeby nie były ciężkie i używane moglibyście podać konkretne modele

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-01-07, 14:00   

BartoszKluz, jak dobrze poszukasz to nówkę już za 500 znajdziesz z ławeczkami. A co do ciężaru to wybacz ale w pontonach ciężar idzie w raz z jakością i wytrzymałością.

domeen 
Dominik Janczar

Wysłany: 2014-01-07, 14:24   

Karwi, dokładnie tak jak piszesz. Parafrazując stare powiedzenie mechaników są 3 podstawowe cechy naprawy: szybka, tania i dobra. Każdy klient może na raz wybrać dowolne dwie z nich.

W tym temacie szukamy pontonów: tanich, dobrych, nowych, lekkich, "nie ruskich", itp, itd, ale brutalna rzeczywistość i tak nie pozwala połączyć tego wszystkiego w jedną całość.

shivan 
NIE

Wysłany: 2014-01-07, 14:29   

"Nowe" ruskie to według mnie, nie to samo co kiedyś niestety. Kumplowi strzeliła komora w czajce z allegro, przy 2 pompowaniu? ...to jaja jakieś są.

Pozdro

FCBuniasty6
Grzegorz Brocławik

Wysłany: 2014-01-07, 17:27   

To trzeba szukać tych przedpotopowych :D Tak jak wspomniał Karwi, waga pontonu idzie w parze z jego jakością.
Jeśli ktoś patrzy żeby ponton wyglądał jak nowiutkie ferrari, błyszczał się i świecił to niech kupuje ceraty :roll: natomiast jeśli komuś zależy na materiale oraz niezawodności to kupi nawet szkaradę, ale za to mocarną :mrgreen:

BartoszKluz 

Wysłany: 2014-01-07, 21:04   

domeen napisał/a:
Karwi, dokładnie tak jak piszesz. Parafrazując stare powiedzenie mechaników są 3 podstawowe cechy naprawy: szybka, tania i dobra. Każdy klient może na raz wybrać dowolne dwie z nich.

W tym temacie szukamy pontonów: tanich, dobrych, nowych, lekkich, "nie ruskich", itp, itd, ale brutalna rzeczywistość i tak nie pozwala połączyć tego wszystkiego w jedną całość.

Napisałem,że ruskie mogą być tylko,żeby bardzo ciężkie nie były.Podacie konkretne modele???

Polskie znaki, popraw post. Karwi

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-01-07, 21:29   

BartoszKluz, a My Ci napisaliśmy, że ruskie są ciężkie,bo za ciężarem idzie jakość. Wpisz sobie na popularnym serwisie aukcyjnym "ruski ponton" "ponton czajka" "ponton mewa".

Odpowiedz do tematu