Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2014-04-05, 13:54
[Wędki] Nash H-Gun 12' 2'3/4lb
Autor Wiadomość
słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2013-12-24, 15:23   [Wędki] Nash H-Gun 12' 2'3/4lb

Otrzymałem w dniu wczorajszym od Pawła Kiermaszka (Nash-Polska) obiecanego kijka do testów.
Wędka dotarła cała,zapakowana solidnie co widać na fotkach ;)

Kijka przetestuje pod każdym względem wędkarskim jak tyko Miśki wstaną ze snu zimowego ;)
Mam nadzieje że wytrzyma testy :mrgreen:
Dziękuje wszystkim którzy na mnie oddali głos ;)

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2014-01-13, 19:46   

Mord_89, takie zdjęcia Cię interesują?

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-02-21, 23:41   

Witajcie :)
Jak już wyżej wspomniano dzięki uprzejmości firmy NASH mamy możliwość przedstawić Wam nową wersję kija NASH H-GUN.
Co mogę o nim powiedzieć po organoleptycznym i rzutowym teście? A no dla wielu z Was pewnie niewiele, ale tu nie chodzi o moje prywatne odczucia z holu, ale o takie wrażenia z jakimi możecie mieć kontakt w sklepie plus to co mogę Wam pokazać w obecnej porze roku. Ja mimo wszystko jestem pod niesamowitym wrażeniem wykonania kija na takim poziomie w tak niskiej cenie. H-GUN z którym mamy do czynienia to wersja 12 ft 2,3/4 lb, możecie o nim pomyśleć, że to miękka klucha, którą się nie da rzucić daleko, ale byście byli w ogromnym błędzie bo odległości osiągane ciężarkami 84, 90, 100 gram oscylowały w granicach 80-100 metrów, a muszę Wam się przyznać, że rzutowcem wybitnym nie jestem. Nie myślcie też że jest to kij sztywny i nie będziecie mieli przyjemności z holu bo ugięcie przy różnych obciążeniach ( co będzie widoczne na filmiku jeśli tylko mój dostawca pozwoli na upload po naprawie awarii ) jest naprawdę zachwycające i robiące wrażenie. Jest to blank miękki ale o szybkiej akcji pozwalający na ogromna przyjemność holu każdej ryby, oraz naprawdę imponujące rzuty.
W filmiku jest zawarte chyba wszystko co powinno byście chcieli wiedzieć i postaram się wrzucić go jak najszybciej. A teraz poniżej wstawiam kilka zdjęć, które pomogli mi zrobić johny00122 i mateusz123, którzy swoja droga też napiszą kilka zdań w tym temacie ponieważ również są zachwyceni zachwyceni, tak jak ja pracą tego kija. Fotki Wam przedstawią tylko wstępne informacje, ale filmik wyjaśni wszystko :)

84 gramy

90 gram

A tutaj przedstawiam ugięcia pod różnymi uciągami żyłki.

Wartości wszelkich obciążeń i ugięć kija przy nich będziecie mieli przedstawione na filmiku.
Jest to mocno okrojony materiał, który mam Wam do przedstawienia z racji nałożonych limitów. Natomiast już teraz chce Was prosić o to abyście zadawali pytania, składali propozycje w jaki sposób mam dla Was ten kij przetestować ( bez ułańskiej fantazji :D ). W najbliższym czasie mam już nadzieję zarzucić na tym kiju zestaw do wody i udokumentować hol ryby na zdjęciach i filmiku. Moje doświadczenie w tej półce cenowej i moje odnośniki to Prologic C1, Daiwa Black Widow, Shimano Alivio CX i DX oraz TB Phantom i z tymi kijami będę porównywał H-GUN-a w dalszych Waszych zapytaniach. Materiał będzie ukazywał się co 4-7 dni w zależności od Waszych pytań i wymagań. Podsumowując pierwsze wrażenia, jest to kijek, którego kolega johny00122 rozważa kupno po pierwszym kontakcie, którym ja jestem bardzo mile zaskoczony pod względem wykonania, pracy podczas rzutu i ceny w stosunku do jakości, oraz jego wagi i grubości, a właściwie cienkości blanku.

Zapraszam do proponowania i zadawania pytań na które będę Wam się starał odpowiedzieć w formie fotograficznej, filmowej jak i merytorycznej, a teraz idę spać bo jutro widzimy się na targach ;)

PS kij nie jest źle złożony tylko fotki są robione z takiej perspektywy, że tak to wygląda ;)
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2014-02-22, 16:41   

Moje pierwsze słowa gdy wziąłem H-Gun'a w dłonie 'o ku**a jaki on cienki!!' :shock: Uzbrajamy z karwim wędkę i dawaj ogień! Ale rzucamy na siłę czy jak ? Pierwsze rzuty wykonywaliśmy bez użycia większej siły co z każdym rzutem się zmieniało :D Matowy kolor wędziska sprawi że nie trzeba będzie się martwić o porysowanie. Gdy zobaczyłem jak NASH wygina się od samego dolnika po szczytówkę szczęka mi opadła! Co do wykonania, bajka :) Nigdy nie podobały mi się wędziska z grubym dolnikiem ale ten kij to zmienił :) Mocny uchwyt mocowania kołowrotka(chyba tak się mówi) szkoda tylko że pierwsza przelotka o średnicy 50mm została zastosowana w wędziskach o krzywej ugięcia 3.5 lb. Bardzo chciał bym sprawdzić wędzisko podczas holu ale będę musiał ufać opinii Karwiego :) A i najważniejsze, idealny stosunek ceny do jakości wędziska! Tyle ode mnie. Pozdrawiam Mateusz :)

mateusz123 
Mateusz Zagawa

Wysłany: 2014-02-22, 17:01   

Cóż więcej mogę dodać, pierwsze wrażenie kijek robi zarąbiste. Jest miękki ale podczas rzutu na prawdę szybki i pozwala posłać zestaw na dosyć niezłą odległość. Nie rzucałem siłowo żeby kilka małych Nash-ków nie powstało ale jestem pewien, że kijek ten ma na prawdę duże możliwości. Pod wywózkę wędka jak dla mnie idealna a jeśli zajdzie potrzeba umieścić przynętę z brzegu na odległość +/- 100 metrów również da radę. Sam hol na pewno będzie emocjonujący zwłaszcza gdy H gunek wygnie się po sam dolnik.

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2014-02-22, 21:40   

Dzisiaj na targach wziąłem H-gun'a 12' 2'3/4 do ręki i faktycznie, jest bardzo cienki. Myślałem, że moje Fox'y Warrior'y o tych samych parametrach są cienkie ale w porównaniu z Nash'em to ja mam fat'y :D

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2014-02-22, 23:11   

Jaka jest waga kija?
Jest opcja porównania właśnie z wyżej wspomnianym foxem warriorem, chociaż na sucho??
Jakby co, to wiem, gdzie takie Foxy są w Warszawie :P

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2014-02-23, 12:10   

Możemy porównać z moimi Fox'ami bo chyba wiem gdzie chłopaki testowali tego Nash'a a mam tam niedaleko. Więc jest to do dogadania :)

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2014-02-23, 16:25   

osiollekk91, Napisz do Karwiego, raczej nie powinno być problemu :)

Nash.com.pl 
Paweł Kiermaszek

Wysłany: 2014-02-28, 19:13   

Karwi, Super zdjęcia, z niecierpliwością czekamy na filmik :)

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-03-04, 11:45   

Witajcie.
Sorka za nieobecność ale 2 komp w ciągu tygodnia poszedł do kosza :D Bo jak się wali to wszystko po całości łącznie z internetem. ;/
Dzisiaj załatwiłem też licznik żyłki i zobaczycie również jakie oidległości osiągalne są przy trzech obciążeniach.
Czekajcie cierpliwie do jutra :)
4. Opcja SZUKAJ.

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-03-05, 11:09   

Ponieważ karpiarze to w dużej mierze wyjątkowi esteci to spełniam Wasze prośby o fotki h-guna z Andzią MR IV, których kilka do mnie skierowaliście. Jeśli będziecie mieli takie życzenie to mogę również zamieścić z zamontowanymi Ultegrą XTC, Biomasterem, Cormoranami BlackMaster.

A tutaj macie 2 filmiki z odległościami jakie uzyskiwałem rzucając ciężarkami 60 i 90 gram.

60 gram

90 gram (zwrócić musicie uwagę, że nie jest to ciężarek dedykowany do rzutu)

Z wiatrem wiejącym w mikrofon nic nie dało się zrobić ;/
4. Opcja SZUKAJ.
Ostatnio zmieniony przez Karwi 2014-03-05, 16:00, w całości zmieniany 2 razy  

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2014-03-10, 11:00   

Karwi mam nadzieję że na którejś zasiadce zobaczę jak kij pracuje podczas holu :)

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2014-03-10, 12:05   

Jaką żyłkę używałeś do testów?

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2014-03-10, 12:20   

Gardner Sure Cast Red 0,35

Odpowiedz do tematu