Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zastępowanie jajek w kulkach albuminą
Autor Wiadomość
Kosiarz

Wysłany: 2013-12-23, 14:08   Zastępowanie jajek w kulkach albuminą

Produkował ktoś kulki proteinowe używając albuminy zamiast jajek,
jak tak to jakie były tego efekty?

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2013-12-23, 14:32   

Próbowałem i kulki po podsuszeniu są dużo twardsze niż wykulane na świeżych jajcach. Ja akurat robiłem ten zabieg celowo aby chociaż w pewnym stopniu ograniczyć ataki raków oraz drobnicy, która na wodzie jednej z wód na której wędkuję jest sporym problemem. Kulka na albuminie ma inną strukturę od takiej na płynnych jajkach najlepiej zrób sobie dwie partie ciasta jedną z jednego jaja a drugą z odpowiadającej mu porcji albuminy w ten sposób porównasz wyniki organoleptycznie, możesz także wrzucić obie kulki do szklanek z wodą i zobaczyć jak pracują, powodzenia ;)

Kosiarz

Wysłany: 2013-12-23, 15:56   

Mam zamiar tak zrobić i pokombinować pół na pół z albuminą i jajkami, zastanawiałem się jeszcze nad stosowaniem bananów zamiast jajek.

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2013-12-23, 16:06   

Kosiarz napisał/a:
Mam zamiar tak zrobić i pokombinować pół na pół z albuminą i jajkami, zastanawiałem się jeszcze nad stosowaniem bananów zamiast jajek.

A czemu miałoby to służyć, bo nie rozumiem? Nie sądzę aby był to dobry pomysł według mnie najodpowiedniejsze są do tego właśnie jajka w postaci płynnej inne zamienniki typu albumina, jaja w proszku, żelatyna, żel serwatki tylko w określonych przypadkach.

Kosiarz

Wysłany: 2013-12-23, 17:38   

Albumina ma kilkanaście razy więcej białka od zwykłych jajek, podobno kulki szybciej się suszą, no i posiada właściwości konserwujące, do tego cenowo też wygląda ciekawie.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2013-12-23, 18:33   

adrian1231989 napisał/a:
Próbowałem i kulki po podsuszeniu są dużo twardsze niż wykulane na świeżych jajcach.

Może przesadziłeś z albuminą...... ;) Robiłem bez jajeczne kulki na samej albuminie i nie zauważyłem tego co zacytowałem :roll:

Ku8a 

Wysłany: 2016-07-31, 11:48   

Na ostatniej zasiadce stwierdziłem że moje kulki za szybko pracują, po około 12h są rozpuszczone do połowy. Zależy mi żeby trzymały się przynajmniej 24h a jeżeli to możliwe to i dłużej. Wiem że albumina zwiększa twardość kulek, aby uzyskać oczekiwany efekt wystarczy zastąpić jajka albuminą czy może oprócz jajek do suchej bazy dodać albuminę na poziomie 3-5%?

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2016-07-31, 14:15   

Ku8a, Ja robiłem kulki tylko i wyłącznie na albuminie. Dodaj max 6% albuminy i wyjdą twarde jak kamień ale będą fajnie pracować :)

Ku8a 

Wysłany: 2016-07-31, 21:55   

Czyli jak rozumie albuminę w suchym miksie uwzględniam na poziomie około 5% i suchą bazę rozrabiam z wodą?

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2016-08-01, 11:17   

Ku8a, Dokładnie tak !

Ku8a 

Wysłany: 2016-08-01, 18:05   

Dzięki za informacje, czekam na przesyłkę z albuminą jutro powinna być :) . Mam nadzieje że to zmniejszy pracę kulek i będą się trzymać przynajmniej 24h.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2016-08-01, 23:03   

Ku8a, Kulki będą pracować, ale wolniej. W moim przypadku robiła się taka cienka skorupka którą mogła sobie skubać drobnica. 24h spokojnie wytrzymają, chociaż może to jeszcze zależeć od mixu. Sam robiłeś mix czy kupiłeś gotowca ?

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2016-08-11, 10:02   

A jaką albuminę polecacie? gdzie kupujecie? w karpiowym czy spożywczą? Widziałem też całe jajka w proszku próbował ktoś? Bo właśnie mam problem z moimi kulkami które są bogate w mączkę rybną. Po 8 godzinach robią sie bardzo miękkie, chciał bym je trochę utwardzić żeby wytrzymywały właśnie koło 16-24 h na włosie.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2016-08-13, 23:12   

tomasz33, Ja używałem tylko albuminy z MassiveBaits.

wojtek straub 

Wysłany: 2016-08-14, 10:35   

tomasz33, albumina to albumina, wszystko jedno gdzie kupisz... Jajka w proszku to całkiem co innego - większa zawartość tłuszczu, mniejsza białka, także wpływ na twardość kulki mniejszy...
Ku8a, pomimo, że miks zawierał albuminę (5%) to i tak kulałem na jajcach...

Ku8a 

Wysłany: 2016-08-15, 18:57   

Kupiłem albuminę spożywczą wyszedłem z założenia że albumina to albumina, do miksu dodałem oprócz wody trochę jajek. Kulki robiłem we wtorek już trochę podeschły. Wrzuciłem kilka do słoika żeby zobaczyć jak pracują, jutro się okaże.

Odpowiedz do tematu