Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2014-04-05, 12:54
[Łóżka] Nash Indulgence Wide Boy
Autor Wiadomość
astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2013-11-05, 10:08   [Łóżka] Nash Indulgence Wide Boy

Dzięki uprzejmości Pawła Kiermaszka miałem możliwość testowania w roku 2013 łóżka Indulgence Wideboy.

Zaraz po wyciągnięciu z kartonu pomyślałem, że to jest chyba właśnie to, o co mi chodziło.

Nie ukrywam, że lubię rzeczy funkcjonalne i dobrze wykonane. Pierwsze wrażenie dało mi poczucie właśnie takie. Jakość użytych materiałów oraz design już na pierwszy rzut oka dają miły komfort psychiczny, iż łóżko te sprawdzi się w trakcie użytkowania. Czy tak się stało?

Na początek suche dane testującego: wzrost ca. 180 cm, waga 85 kg. Jak widać raczej przeciętny użytkownik nie dający szansy na test w ekstremalnej kategorii wagowej :)

Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym natychmiast nie rozłożył łóżka na sucho i nie wykonał paru sprawdzeń. Na początek poszedł materac. Wykonany ze świetnej tkaniny polarowej oraz pianki daję miłe uczucie w dotyku i ogromny komfort w trakcie spania. Przyczepiony jest na funkcjonalne rzepy, stąd też duża łatwość jego demontażu w gorące letnie dni. Pierwszy więc test polegał na wielokrotnym odpinaniu i przypinaniu tegoż elementu. Wniosek - nic się nie uszkodziło, rzepy trzymały dalej bez problemu.

Rozkładanie jest banalnie proste, a sposób regulacji nóg wręcz doskonały. Nadmienię tylko, że wielkość stóp pwoduje, że łóżko jest niezwykle stabilne.

Na temat wygody spania, leżenia itp. mogę powiedzieć tylko jedno - po prostu bajka. Miałem okazję porównać to łóżko z wcześniejszym komfortem innych firm i twierdzę, że z mojego punktu widzenia bije ono na głowę wszystkie inne przeze mnie używane (marek nie przytoczę ze względów wiadomych). Jednym z najważniejszych elementów, to wygoda dla pleców i dobre zabezpieczenie przed niewygodami ramy dzięki grubym obramowaniom z materiału i pianki.

Dodatkowe ułatwienie/bajer to kieszonka na drobiazgi. Według mnie mogłaby mieć inne położenie, ale to kwestia gustu.

Na koniec bardzo ważna rzecz. Jak każdy z nas jestem z natury trochę leniwy i nie lubię wszystkiego składać. Test złożenia i transportu łóżka z grubym śpiworem Tandema (5 seasons) dał mi poczucie pełnej satysfakcji.

Podsumowanie: Łóżko Indulgence Wide Boy może spełnić oczekiwania najbardziej wybrednego użytkownika. Jakość wykorzystanych materiałów, funkcjonalność są bardzo wysokie. Co do ceny nie będę się wypowiadał, bo to indywidualna sprawa każdego, ale z biorąc pod uwagę, że sprzęt kupujemy na wiele lat, to sądzę, że wniosek nasuwa się sam...

Artur Strauss

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2013-11-05, 18:50   

Fajnie się czytało, Artur. Dzięki za wstawkę.

W temacie tym można pytać testującego o dodatkowe elementy.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2013-11-06, 12:10   

Artur, jak się sprawowały te plastikowe klipsy regulacji wysokości nóg. Nie puszczały?
Ostatnio zmieniony przez Rumun 2013-11-06, 12:10, w całości zmieniany 1 raz  

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2013-11-06, 12:23   

Rumun napisał/a:
Artur, jak się sprawowały te plastikowe klipsy regulacji wysokości nóg. Nie puszczały?

Z tworzywa są tylko przyciski i osadzenia, zaś same hamulce (osadzone w obudowie z tworzywa) są w postaci metalowej zębatki na obrysie łuku (w zasadzie taka krzywka).

Stąd też nie ma problemu z przepuszczaniem. Osobiście nigdy nie przydarzył mi się taki przypadek. Sądzę, że konstrukcyjnie brali pod uwagę osoby o dużo większej tuszy, a co za tym idzie przygotowali konstrukcję znacznie przewymiarowaną.

Artur Strauss

karpmaniac 
Darek Niestroj

Wysłany: 2013-11-06, 14:21   

Rumun, również użytkuje to łóżko od tego sezonu. Jestem jednak ciut cięższy, bo "tylko"20 kg więcej niż Artur i u mnie również bez problemu z klipsami. ;)

qdl 

Wysłany: 2014-01-13, 15:54   

Znalazłem na YT taki filmik o wytrzymałości łóżek nash'a(1stone=6.35kg)
http://www.youtube.com/watch?v=TaYN-83_9Qk

Odpowiedz do tematu