Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: MariuszPosmyk
2016-07-29, 11:27
Sygnalizatory Monsterfishing (MF-213c i inne)
Autor Wiadomość
Agakarp 

Wysłany: 2016-10-12, 22:18   

Kolego Sebastianie , za bardzo się obrażasz i nie obrażaj innych , nie wciskaj mi czegoś czego nie napisałem . Czytaj moje wpisy ze zrozumieniem i z pokorą , gdyż opisałem co mnie spotkało po zakupie zestawu być może z tej pierwszej majowej partii . Nadal podtrzymuję że podczas zakupu zestawu otrzymałem tylko paragon na którym była data zakupu i żadnych innych dokumentów . Tak , masz rację że sygnalizatory długo działają ale i w dziwny sposób ''pożerają '' baterie'' . W twoich wpisach sam sobie zaprzeczasz , ano że było i poprawiono i że to nieprawda itp. Poczytaj sobie na spokojnie bez emocji i ze zrozumieniem miedzy innymi moje posty . Każdy ma prawo wyrażać swoje opinie , a tym bardziej że jestem użytkownikiem między innymi zestawu MF V2 od dłuższego czasu . Pozdrawiam i życzę zdrowia .

Mateusz91 
Mateusz Preisner

Wysłany: 2016-10-15, 14:54   

Bo tak to wygląda w tej firmie. Kupujesz najlepsze na świecie sygnałki za śmieszne pieniądze, bo oczywiście te drogie to są tylko drogie, a jak przyjdzie co do czego podczas reklamacji, to każdy winien tylko nie producent. Byłem świadkiem niemiłej sytuacji, gdzie klient na targach wyrzucił parę uwag co do sprzętu, to został potraktowany jak kupa rzadkiego kału. Dlatego nigdy nie kupię sprzętu MF. :roll: Powodzenia w dalszej działalności.

monsterfishing 
Sebastian

Wysłany: 2016-10-16, 01:06   

Kolego, ja pamietam twój przypadek i nie migam się ze czegoś nie było, w zestawach v2 był problem z bateria w 50 setach, po tym jak to wykryliśmy zostały wstrzymane w sprzedaży, a klienci którzy to zasygnalizowali sprzęt im wymieniliśmy, dlatego pisze ze to nie jest prawda ze pożerają baterie bi to był incydent wadliwej części w układzie której nikt nie mógł przewidzieć...

Jesteś kolego kłamca, nigdy nikogo nie potraktowałem jak ty to napisałeś hak kupę, kupę to ty masz w głowie na to wychodzi, jak jyz się nie ma ci wymyślać to najlepiej oczernić, proszę wiec przytocz mi ta sytuacje jak byłeś jej światkiem ?!!!!A i pokaz mi jedna osobę na jtira przerzuciłem złe działające sygnalizatory i wyparłem się serwisu, jesteś kłamca !!!

Agakarp 

Wysłany: 2016-10-16, 13:17   

A ja piszę że to prawda że wyładowują baterie i mimo zasygnalizowania wady , sprzętu nie wymienialiście ino coś tam pogrzebaliście i jak już pisałem zrobiliście że na każdym sygnalizatorze są różnice w poziomach dźwięków , chodzi o tony i głośność . I jeszcze zapytam się , kto ponosi koszty dostawy wadliwego towaru do serwisu w ramach obowiązywania gwarancji sprzedawcy , bo ja musiałem wysyłać na mój koszt choć wmawiano mi że zwrócone zostaną a o odbiorze przez kuriera nie było mowy ze względu na pewne problemy . Co do wady której nikt nie mógł przewidzieć zdarza się , chociaż powinniście to wyłapać u siebie gdyż jest to duża wada , ale jak można wysyłać nie w pełni sprawny zestaw do klienta jako naprawiony .

monsterfishing 
Sebastian

Wysłany: 2016-10-16, 13:35   

Proszę wiec przesłać sprzęt do serwisu z opisem ci się dzieje...
Warunki gwarancj da opisane na naszej stronie.

Kończę dyskusje bo wylewacie jakieś pomyje i ze niby traktuje ludzi jak....
Sprzedalusmy tysiące produktów i nie widzę tysięcy narzekań na serwis czy ze traktujemy źle ludzi, każdy widocznie ocenia własnymi wartościami.
Miłego dnia

mochu2 

Wysłany: 2016-10-25, 23:01   

Własnie kupiłem nowego MF-2014B i muszę was przestrzec.
Nowa wersja ma tylko 2 magnesy w rolce kiedy to starsza MF-213 miała 4 magnesy, sygnalizator jest o polowe mniej czuły.

monsterfishing 
Sebastian

Wysłany: 2016-10-26, 00:36   

W tej chwili od długiego czasu nie zależnie od wersji wszystkie nasze sygnalizatory maja w rolce dwa magnesy co odpowiada około 7-9mm przesunięcia żyłki, osobiście nie uważam ze jest to mała czułość, przy podwieszenie czegokolwiek czy to swinger, hangar i odległości na jaka umieszcza się zestaw Niemna to żadnego znaczenia bo 7-9mm żyłki to jest niezauważalne przy braniu ryby.

mochu2 

Wysłany: 2016-10-26, 06:53   

monsterfishing napisał/a:
W tej chwili od długiego czasu nie zależnie od wersji wszystkie nasze sygnalizatory maja w rolce dwa magnesy co odpowiada około 7-9mm przesunięcia żyłki, osobiście nie uważam ze jest to mała czułość, przy podwieszenie czegokolwiek czy to swinger, hangar i odległości na jaka umieszcza się zestaw Niemna to żadnego znaczenia bo 7-9mm żyłki to jest niezauważalne przy braniu ryby.

Byc moze tak, jednak niesmak pozostal.

Gratulacje za przesuniecie rolki do czola sygnalizatora, dzieki temu plecionka/zylka nie ociera sie tak bardzo o obudowe co daje wieksza czulosc (mniejszy opór). Przy plecionce potrafilo to doskwierac w wersji MF-213.

Plusem jes tez oddalenie gumek na ktorych lezy wedziko od centrum szczeliny rolki, w starzsej wersji potrafilem je wyrwac zylka w trakcie zaciecia.

Dzieki guzikom sygnalizator jest tez bardziej kompaktowy.

Sygnalizator jest tez duzo glosniejszy niz MF-213.

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2016-10-26, 09:33   

mochu2 napisał/a:
Nowa wersja ma tylko 2 magnesy w rolce kiedy to starsza MF-213 miała 4 magnesy, sygnalizator jest o polowe mniej czuły.

Używam 2014 tek od początku sezonu. I tak jak 213 ki nie przypadły mi do gust poprzez dość szybkie zjadanie baterii , to 2014 ki są produktem bardzo udanym. Po pierwsze sygnalizują stan słabej baterii ( przez sezon raz baterie wymieniłem w centralce i raz w jednym sygnalizatorze) Co do czułości, że niesmak pozostał ? z tymi dwoma magnesami sygnalizatory są tak czułe ze na maksymalnej czułości nie używam ich nigdy, bo reagują na pierdnięcie ważki... zwykle mam ustawione na dwie kreski czułość a przy wietrze na trzy i jest to wystarczająca czułość, co do której nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie wiem jakiej kolega "czułości" oczekuje od sygnalizatorów? Mają Cię jeszcze przytulić? Do tego zasięg tych sygnałek jest lepszy niż sygnałki np. mivardi czy prologic smx. Sprawdzone. Więc w tej cenie nie wiem czy kolega znajdzie coś lepszego.

mochu2 

Wysłany: 2016-10-26, 10:18   

tomasz33 napisał/a:
mochu2 napisał/a:

Używam 2014 tek od początku sezonu. I tak jak 213 ki nie przypadły mi do gust poprzez dość szybkie zjadanie baterii , to 2014 ki są produktem bardzo udanym. Po pierwsze sygnalizują stan słabej baterii ( przez sezon raz baterie wymieniłem w centralce i raz w jednym sygnalizatorze) Co do czułości, że niesmak pozostał ? z tymi dwoma magnesami sygnalizatory są tak czułe ze na maksymalnej czułości nie używam ich nigdy, bo reagują na pierdnięcie ważki... zwykle mam ustawione na dwie kreski czułość a przy wietrze na trzy i jest to wystarczająca czułość, co do której nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie wiem jakiej kolega "czułości" oczekuje od sygnalizatorów? Mają Cię jeszcze przytulić? Do tego zasięg tych sygnałek jest lepszy niż sygnałki np. mivardi czy prologic smx. Sprawdzone. Więc w tej cenie nie wiem czy kolega znajdzie coś lepszego.

Stwierdziłem jedynie fakt ze sygnalizator ma teraz 2 magnesy a nie 4 przez co jest o polowe mniej czuły.
Osobiście łowie na najwyższej czystości gdyż nie używam sygnalizatora jedynie do polowy karpia ale tez bialorybu który to nie powoduje "odjazdów".
Przy takich połowach na duże odległości w połączeniu z rozciągliwością zarzuconej żyłki ta zmniejszona ilość magnesów jednak będzie mogla mieć znaczenie.
Poza tym same zmiany na plus, jednak wolałbym o powrót do 4 magnesów w następnej wersji.
Więcej magnesów daje tez więcej sygnałów dźwiękowych (2x) przez co same brania są bardziej emocjonujące.
Wydaje mi się ze np Prologic SMX tez ma tylko 2 magnesy wiec nie jest źle.

mochu2 

Wysłany: 2016-10-26, 17:15   

Jeśli chodzi o magnesy w sygnalizatorze do maja one rozmiar średnica 3mm i wysokość 3mm.
Moze kopić 10 szt magnesów za 2 pln (wliczając wysyłkę) tutaj:

https://www.aliexpress.co...0608.0.0.UFg4uO

Jak dojdą to zamontuje.

rafalb 
Rafał

Wysłany: 2016-10-26, 22:40   

w jaki sposób 2014-tki sygnalizują słabą baterię , bo u siebie nie zauważyłem ??

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2016-10-26, 23:49   

Mruga biała lampka u góry po prawej stronie. Do tego robią się cichsze i bladsze jest światełko zmierzchowe. Więc uznałem że jest to sygnalizacja. A że jest to pierwszy sygnalizator którego najczęściej używam uznałem ze tak właśnie się to odbywa. W centralce z kolei przy słabej bateri włączyły sie wszystkie 4 lampki i się zawiesiła. Nie wiem czy to celowe, czy wynikło z zawieszenia się z powodu słabych bateri. Tak czy owak w 213 kach poprost przestawały działać i tyle było w temacie. Temat jeszcze do sprawdzenia, może Seba potwierdzi czy moje spostrzeżenia są właściwe. Czy to przypadek a ja tak sobie to zinterpretowałem. Tak czy owak kolego od tych magnesów , dwa magnesy przy największej czułości reagują u mnie na każde nawet najmniejsze puknięcie. Nie wiem czy załozenie 10 magnesów nie spowoduje ciągłej sygnalizacji brania... Tak czy owak co do 2014 powiem ze w tej cenie jestem bardzo zadowolony z tego zestawu.

mochu2 

Wysłany: 2016-10-27, 06:55   

tomasz33 napisał/a:
Mruga biała lampka u góry po prawej stronie. Do tego robią się cichsze i bladsze jest światełko zmierzchowe. Więc uznałem że jest to sygnalizacja. A że jest to pierwszy sygnalizator którego najczęściej używam uznałem ze tak właśnie się to odbywa. W centralce z kolei przy słabej bateri włączyły sie wszystkie 4 lampki i się zawiesiła. Nie wiem czy to celowe, czy wynikło z zawieszenia się z powodu słabych bateri. Tak czy owak w 213 kach poprost przestawały działać i tyle było w temacie. Temat jeszcze do sprawdzenia, może Seba potwierdzi czy moje spostrzeżenia są właściwe. Czy to przypadek a ja tak sobie to zinterpretowałem. Tak czy owak kolego od tych magnesów , dwa magnesy przy największej czułości reagują u mnie na każde nawet najmniejsze puknięcie. Nie wiem czy załozenie 10 magnesów nie spowoduje ciągłej sygnalizacji brania... Tak czy owak co do 2014 powiem ze w tej cenie jestem bardzo zadowolony z tego zestawu.

Ja tez jestem zadowolony jednak przy testach na sucho w domu 213ka przy takim samym wysunięciu żyłki dawała 2 x więcej sygnałów dźwiękowych ze względu na magnesy (co mi się podoba).
Idzie zima nie mam co robić to się pobawię w dodatkowe magnesy bo sama rolka ma nawet na nie miejsca, wystarczy wcisnąć magnes i jest.
Jeśli po całej operacji będzie zbyt mocno reagować to skoryguje czułością.

Bardzo drogie sygnalizatory GARDNER ATTs (cena chyba około 500 PLN) maja właśnie wymienne rolki z różną ilością magnesów od 2 do 6.
http://gardnertackle.co.u...-roller-wheels/

Nie wiem po co ta złośliwość z twojej strony, założyłem tu konto aby przekazać wam prawdziwa informacje o magnesach a tobie to nie w smak ?
Ciesze się ze Polska firma robi (chociaż częściowo) fajne alarmy i chciałbym aby były jeszcze lepsze.

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2016-10-27, 09:04   

Kolego, specjalnie założyłeś konto żeby nam napisać o dwóch magnesach w tych sygnałkach?
To wiele tłumaczy. Moje 213 ki też miały dwa magnesy, a wcześniej 212 ki tez z tego co pamiętam. Wiesz , szanuję krytykę gdy jest konstruktywna. A gdy ktoś piszę po prostu bzdury to żal "duszę" ściska. Co do tych magnesów to najpierw to zrób, a później się pochwal co Ci wyszło w dziale zrób to sam.

PS. z pozdrowieniami dla MF I dalej czekam na lampkę zsynchronizowaną z sygnałkami, zima idzie może na targi???

mochu2 

Wysłany: 2016-10-27, 10:18   

tomasz33 napisał/a:
Kolego, specjalnie założyłeś konto żeby nam napisać o dwóch magnesach w tych sygnałkach?
To wiele tłumaczy. Moje 213 ki też miały dwa magnesy, a wcześniej 212 ki tez z tego co pamiętam. Wiesz , szanuję krytykę gdy jest konstruktywna. A gdy ktoś piszę po prostu bzdury to żal "duszę" ściska. Co do tych magnesów to najpierw to zrób, a później się pochwal co Ci wyszło w dziale zrób to sam.

PS. z pozdrowieniami dla MF I dalej czekam na lampkę zsynchronizowaną z sygnałkami, zima idzie może na targi???

Chyba slaby miales sezon, moje kondolencje.
O jakich bzdurach piszesz ? Sygnalizator jest mniej czuly i to jest fakt.

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2016-10-27, 10:25   

tomasz33, ta lampka będzie działała z 213v1 ?

rafalb 
Rafał

Wysłany: 2016-10-27, 23:15   

może ktoś potwierdzić sygnalizację słabych baterii w 2014-tkach ?
w swoich 2 razy już wymieniałem i zawsze cichły i blokowały się na koniec
innych oznak nie zauważyłem

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2016-10-28, 08:45   

Wiesz co , lampka zaczęła mrugać, ta biała co jakieś 30 s i w zasadzie specjalnie w dzień możesz tego nie zauważyć. Wymieniłem baterie przestała mrugać. Ale że nie byłem pewien włożyłem z powrotem starą baterię na chwilę i znów lampka zaczęła mrugać. Włożyłem nową przestała. Dlatego tak sądze że o to chodzi.

Co do kolegi z Wawy nie podejmę z Tobą dalszej dyskusji, bo ilość postów na twoim koncie i skupienie się na jednym temacie dla forumowiczów wiele znaczy. Zamiast skupiać sie na ilości magnesów , pokaz najpierw co ty w tym sezonie zdziałałeś w odpowiednich działach, poudzielaj się na forum trochę to pogadamy. I daj sobie spokój z osobistymi wycieczkami bo przyjmiesz krechę na początek.

monsterfishing 
Sebastian

Wysłany: 2016-10-28, 10:32   

Witam, w modelu 2014B jak jest słaba bateria mruga górna prawa dioda.
Pozdrawiam

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2016-10-28, 13:58   

Na ostatniej zasiadce zauważyłem w jednym z moich 109 ze przy tych samych ustawieniach co drugi jest cichszy. Po ok 3 godz sygnałem co ok 30sek wydawał z siebie pojedynczy pik i zapalał biała lampkę. Wymieniłem baterię i ustało. Wychodzi na to że nawet poczciwe 109 mają taki bajerek:)
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę:D
pozdro

rafalb 
Rafał

Wysłany: 2016-10-28, 22:52   

muszę sprawdzić bo nie zauważyłem czegoś takiego
poniżej jakiego napięcia jest załączana sygnalizacja słabej baterii ? (sprawdzę na zasilaczu laboratoryjnym)

uki80 
C&R

Wysłany: 2016-11-10, 11:00   

Witam. Przeczytałem temat od A do Z i przyznam się ze nie miałem do czynienia z sygnalkami MF ale z tego co widzę Pan Sebastian jest otwarty na wszelakie sugestie dotyczace swoich produktów. W komplecie dostajemy takze szybkozlaczki ale co z tego jak za kazdym razem musimy je wykrecac z sygnalizatorow zeby zamontowac swinger. Może by tak jakiś inny patent na mocowanie swingera?

A kolejna sprawa to dlaczego nie ma kompletów np. 3+1 w tym samym kolorze? Panie Sebastianie, przecież sam Pan napisał, że są ludzie którzy chcą mieć wszystkie np. niebieskie. Czy zrobienie seta MF2014B w jednym kolorze sprawia jakiś problem?

Można by jeszcze snagi zrobić wysuwane jak bodajże ma Prologic. Mniej elementów do zgubienia nad wodą i większa uniwersalność.

To tylko takie małe sugestie, ale wydaje mi sie ze wielu osobą mogłyby się przydać. O lampie juz nie będę wspominał. Pozdrawiam.

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2016-11-10, 11:33   

uki80, pod szybkozłączkę zakładasz mocowanie do swingera/hangera i temat rozwiązany.
Co do kompletów z różnymi kolorami... Myślę że przy zamawianiu seta napisz poprostu że chcesz sygnałki w tych samych kolorach i raczej nie będzie proplemu.
Snagi mam przykręcone do sygnalizatora na stałe pomiędzy sygnałkiem a nakrętką którą masz w komplecie i nic nie gubię. Tyle że przy takim rozwiązaniu sygnałki nie mieszczą się w fabryczne etui.
A lampką sam jestem zainteresowany czy będzie pasować do mf213.

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-11-10, 11:50   

uki80, Praktycznie to można jeszcze dołożyć szereg innych dodatkowych gadżetów typu otwieracz do butelek, zapalniczkę i temu podobne bzdety. Pamiętać należy jednak, że każdy dodatkowy bajer (nie zawsze i nie wszystkim przydatny) podnosi cenę produktu. Przykładem takim może być zwykły scyzoryk, gdzie wersja podstawowa ma jedno - dwa ostrza, a wersji "bogatej" są otwieracze, śrubokręty, mini kombinerki, które są potrzebne sporadycznie. Jedynie tak jak pisał mój przedmówca mi również zależy jedynie na lampce do namiotu zsynchronizowanej z sygnalizatorami, chociaż też można zastosować jakiś patent z diodą podłączoną do wejścia do podświetlania hangera i długim przewodem.

uki80 
C&R

Wysłany: 2016-11-10, 12:28   

Coś chyba nie kapuje. Szybkozlaczka ma 2 części. Jedna na stałe przykrecona do buzbara a druga do sygnalizatora. Montując na stałe swinger do jednego czy do drugiego wspomnianego elementu albo sygnalizator nie zmieści się do etui albo buzbar nie wejdzie do pokrowca od rod poda. Ramię od swingera nie jest takie malutkie. Przez 3 lata woziłem juz to zamontowane do sygnalizatora i trochę miejsca zajmuje coś takiego w torbie. A dodając jeszcze snagi to już w ogóle. Dlatego myślałem o osobnym mocowaniu swingera i snagami wysowanymi. Chyba zaoszczedziloby to trochę czasu nad wodą.

Co do gadżetów jakie powinien posiadać sygnalizator to widzę ze niektórym są zbędne ale konkurencja posiada w swojej ofercie więcej takich dodatków (świecące rolki, czy pokrywki na każdy sygnałek z osobna). Rozumiem ze wszystko się rozchodzi o kasę ale mogą być różne wersje za różne pieniążki.

Natomiast komplet 3 sygnalizatorow w jednym kolorze mógłby być na życzenie taki wysłany ale co z kolorami na centralce?

Jeśli w którymś temacie się mylę to mnie poprawcie

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-11-10, 12:58   

uki80 napisał/a:
Montując na stałe swinger do jednego czy do drugiego wspomnianego elementu albo sygnalizator nie zmieści się do etui albo buzbar nie wejdzie do pokrowca od rod poda.
Właśnie pod szybkozłączką montujesz uchwyt do swingera/hangera, dzięki temu nie musisz każdorazowo wszystkiego skręcać. Faktycznie może to być pewien problem w transporcie, jednak ja takiego nie zauważyłem, ramiona od poda mieszczą mi się w pokrowcu bezproblemowo. Niestety, ale już sygnałki ze snagami wożę w komplecie w innym opakowaniu, bo do firmowego się nie zmieszczą - po prostu nie jest zaprojektowany do takich kombinowanych rozwiązań.

uki80 
C&R

Wysłany: 2016-11-10, 13:19   

Właśnie o tym pisałem. U mnie ramię od swingera do pokrowca z podem się nie zmieści (fox horizon duo) a z kolei montując na stałe do sygnałek całość nie mieści się do etui. Wiec opcja zostaje taka ze albo wozić wszystko osobno i skręcać nad wodą a wtedy korzystanie ze zlaczek nie ma większego sensu albo wozić sygnałki luzem a wtedy o uszkodzenie nie trudno, zwłaszcza swingera. Dlatego myślałem o jakimś patencie do montowania swingera inaczej bez rozkrecania i snagi wbudowane w sygnalizator.

monsterfishing 
Sebastian

Wysłany: 2016-11-10, 15:27   

Hej,
może ja źle coś odbieram, ale mocowanie swingera przykładowo takie:

przykręcasz pod cześć w rod podzie i tyle, potem wysuwasz ramie swingera z tego mocowania i już, no chyba ze rozmawiamy o innych swingerach które mają ramie razem z mocowaniem do śruby więc... Ale w tym przypadku nie bardzo jest jak to zrobić bo osobne mocowanie to dodatkowy koszt formy a cena swingera zbyt niska na takie inwestycje...
Co do kolorów takich samych, w wersji z ledami RGB można samemu ustalać kolory, a jeśli chodzi o zwykłe ledy aby przykładowo wszystkie miały taki sam kolor jest problem ekonomiczny, dlaczego dlatego że czy sygnalizator czy centralka ma powiedzmy 4 kanały, 1,2,3,4 i teraz przykładowo kanał 1 zielony to kanał jeden na centralce i zielona dioda, kanał 2 niebieski itd.. w przypadku takim o jakim piszesz usiałbym robić rożne wersje centralek i sygnalizatorów jest to oczywiście wykonalne, ale w naszym przypadku nie opłacalne aby otrzymywać stan magazynowy urządzeń które w takiej konfiguracji praktycznie nikt nie kupuje... lub zainteresowanie jest minimalne... Dla takich osób wymyśliliśmy wersje RGB sygnalizatorów ;)
Pozdrawiam i dziękuje za sugestie :)

uki80 
C&R

Wysłany: 2016-11-10, 19:44   

Ja w swoich swingerach mam identyczne mocowanie ale właśnie ono przykrecone na stałe do buzbarow od rod poda nie mieści się do pokrowca. No ale może jeszcze pokombinuje przesuwając je na boki. A co do kolorów RGB to widzę ze tylko model mf213v3 to ma. Natomiast bardziej podoba mi się model 2014b ale każdy sygnałek ma inny kolor. I wez tu człowieku na coś się zdecyduj ☺

monsterfishing 
Sebastian

Wysłany: 2016-11-11, 20:18   

Jeszcze chwila i będzie do nabycia model 2014K z Rgb 😜 Trochę to trwa bo poprawiałem firmy wtryskowe obu modeli 2014, trochę czasu to zajęło ale wszystko z racji poprawy jakości i nie ukrywam ze problemów z racji SnAg ears bo forma dość skomplikowana. Wiec kolego bediesz mógł wybrać 👍

uki80 
C&R

Wysłany: 2016-11-12, 13:28   

No to jestem happy. 2014 RGB i ze snagami będzie super opcja. Jak będzie dostępny model z przyciskami to już calkiem bajera. A cenowo jak to będzie wyglądać? Chodzi mi o 3+1.

Darkvin 

Wysłany: 2016-12-28, 21:14   

Co myślicie o Zestawie MF-109C 4+1? Opłaca się? Czy warto coś nowszego? Chce wydać na to około 400 zł, chciałbym żeby było 4+1.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2016-12-29, 08:48   

Darkvin napisał/a:
Co myślicie o Zestawie MF-109C 4+1? Opłaca się?

Nie opłaca się tylko w momencie gdy dostaniesz w prezencie, wygrasz lub ukradniesz...

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-12-29, 10:13   

uki80 napisał/a:
No to jestem happy. 2014 RGB i ze snagami będzie super opcja. Jak będzie dostępny model z przyciskami to już calkiem bajera. A cenowo jak to będzie wyglądać? Chodzi mi o 3+1.

Monster Fishing MF-2014B 2+1
Czy ktoś już testował ten model, bo zastanawiam się nad jego zakupem?

Darkvin 

Wysłany: 2016-12-29, 11:36   

Koledzy, to jakie sygnalizatory mi polecacie? Jednak chce przeznaczyć coś koło 500 zł, interesuje mnie 4+1, znajdzie coś fajnego w tej cenie?

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-12-29, 11:42   

Darkvin, zobacz X2, mogę polecić pod względem jakości, trwałości. Dostępne w Raven.

Darkvin 

Wysłany: 2016-12-29, 15:32   

AndrzejN.
Chodzi o ten zestaw? https://www.raven-fishing...l/product/2139/ W tym są 3+1, jak dokupię https://www.raven-fishing...l/product/2152/ To da się zsynchronizować żeby 4 działały z centralką?

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-12-29, 15:34   

Darkvin, Tak. Da się. Jeszcze dodam, że mają niezły zasięg, dużo większy od deklarowanego ;) Jeśli się zdecydujesz na czwarty, zapytaj czy nie zsynchronizują w sklepie...

kamionki 
Marcin Brzosko

Wysłany: 2016-12-29, 15:52   

dziki-1984 napisał/a:

Monster Fishing MF-2014B 2+1
Czy ktoś już testował ten model, bo zastanawiam się nad jego zakupem?

Używałem przez cały sezon. Nic niepokojącego nie zauważyłem. Baterii w sygnalizatorach nie wymieniałem w ogóle, a w centralce wymieniłem bardziej dla własnego spokoju, gdyż jechałem na bateriach dostarczonych w zestawie.

Odpowiedz do tematu