Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Firmy kulek
Autor Wiadomość
Młody 

Wysłany: 2011-05-12, 12:30   Firmy kulek

Panowie rzecz jasna mam 300zł tylko teraz w jaką firmę zainwestować Dynamit Baits czy MAINLINE obie firmy są dobre ale tu jest pytanie która lepsza chciałem kupić kulki pop up zanętowe palety dipy itp czyli całą serie przynęt.
Z góry dziękuję.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-05-12, 12:32   

Ja bym stawiał na Kulki CDB jako że świetnie w wodzie pracują.A kulki wyżej wspomnianych firm w wodzie robią się twarde jak beton.

AeSeF
c3n50r3d

Wysłany: 2011-05-12, 12:34   

Witam,

a dlaczego chcesz całą pulę ładować w jedną firmę ? Polecam takie hasełko jak dywersyfikacja ;) Myślę, że nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi, która firma jest lepsza, każda ma swoje klasowe produkty ;)

SQra 
Carp Team Riposta

Wysłany: 2011-05-12, 15:21   

DamianHryniewicz napisał/a:
Ja bym stawiał na Kulki CDB jako że świetnie w wodzie pracują.A kulki wyżej wspomnianych firm w wodzie robią się twarde jak beton.

Kolejna reklama CDB...
Kulki DB słabo pracują i twardnieją w wodzie ? :roll: Chyba że mówisz o tej seri CARPTEC po 20zł to może i tak bo nie sprawdzałem. Wrzuć sobie do słoika kulkę CDB i DB z serii Fresh albo Hi-Attract i zobaczysz czy słabo pracuje i czy robi się z niej "beton". Używałem parę razy kulek i dodatków CDB i rzeczywiście są to bardzo dobre kulki godne polecenia ale to że są z wiadomych względów znane i polecane na forum nie powinno przekreślać innych dobrych wyrobów takich firm jak np. StarBaits DynamiteBaits czy JetFish.

Mam nadzieje że nie odczytałeś tego jako celową złośliwość, atak czy krytykę Twojej osoby no nie to miałem na myśli ;)

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-05-12, 16:11   

Dynamit Baits Fresh FIsh http://www.sklep-karpiowy...15.html?cPath=6
Dynamite Baits Monster Crab http://www.sklep-karpiowy...20.html?cPath=6
Dynamite Baits Squid & Octopus http://www.sklep-karpiowy...28.html?cPath=6

Fresh fish ,pracuje w wodzie ale słabo.
A przykładowe 2 rodzaje które podałem w linkach ,poniżej fresh fisha .To nie pracują w wodzie w ogóle ,robią się tylko twarde jak beton.

jarekb11 
Jarosław Bajek

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2011-05-12, 17:54   

Ja ostatnio "odkryłem" kulki firmy LASTIA ,kulki są robione bez dodatku konserwantu bo tak twarde że bez wiertełka sie nie obejdzie ale w wodzie zajefajnie pracują

sopelek523 
Oliwer Sobczak

Wysłany: 2011-05-12, 18:10   

DamianHryniewicz z calym szcunkiem, ale jakoś na kulki dynamita czy mainline ludzie łowią karpie, a to chyba znaczy ze muszą pracować. Tak samo jak mówiłeś o kulkach od Pawła Szewca, że niby twardnieją, a wrzuciłem ją do wody i po jakiś 5 godzinach sprawdziłem i była mięciutka więc niewiem skąd twoje opinie. Może używałeś starych kulek ? Co do kulek firmy Mainline to mi sprawdziły się pop upy o zapachu milki toffi.

SQra 
Carp Team Riposta

Wysłany: 2011-05-12, 18:42   

Mój błąd bo nie dodałem że chodzi mi o kulki zanętowe bo takowymi nęcę i takie zakładam na włos. Co do pop up'ów to dla mnie mogą w ogóle nie pracować i twardnieć na kamień bo używam ich tylko i wyłącznie do podwieszenia kulek tonących ale i tak nawet po kilkudziesięciu godzinach w wodzie nadal pachniały a czy twardniały ? Owszem były twarde ale w czym to przeszkadza ? :roll:

Podałeś Damian w linkach same kulki przynętowe i do tego pop'upy i tak jak pisałem wcześniej; o haczykowych się nie wypowiem po nie stosuje a pop'upy to inna bajka. Wszystkie kulki z DB jakie do tej pory miałem i używałem (a przerobiłem praktycznie każdy rodzaj) pracowały tak jak powinny pracować kulki które kosztują ~ 40zł.
"Gipsówkami" to można nazwać kulki TB.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-05-12, 19:39   

Cytat:
DamianHryniewicz z calym szcunkiem, ale jakoś na kulki dynamita czy mainline ludzie łowią karpie, a to chyba znaczy ze muszą pracować. Tak samo jak mówiłeś o kulkach od Pawła Szewca, że niby twardnieją, a wrzuciłem ją do wody i po jakiś 5 godzinach sprawdziłem i była mięciutka więc niewiem skąd twoje opinie. Może używałeś starych kulek ? Co do kulek firmy Mainline to mi sprawdziły się pop upy o zapachu milki toffi.
To nie znaczy że muszą pracować,bo możemy na włos założyć dosłownie gówno,a jak ryba będzie żerowała to i na to weźmie.Kulki z Naturala miałem świeże i przed wrzuceniem jej na włosie do wody były miększe jak po wyjęciu.Lecz aromat nadal miały co ich nie dyskwalifikuje.Co do sprawdzania w szklance wody z kranu to niema co porównywać pracy kulek ,z pracą w zbiorniku wodnym, gdzie mamy różne PH wody ,twardość oraz temperaturę :D
Cytat:
Mój błąd bo nie dodałem że chodzi mi o kulki zanętowe bo takowymi nęcę i takie zakładam na włos. Co do pop up'ów to dla mnie mogą w ogóle nie pracować i twardnieć na kamień bo używam ich tylko i wyłącznie do podwieszenia kulek tonących ale i tak nawet po kilkudziesięciu godzinach w wodzie nadal pachniały a czy twardniały ? Owszem były twarde ale w czym to przeszkadza ?

Podałeś Damian w linkach same kulki przynętowe i do tego pop'upy i tak jak pisałem wcześniej; o haczykowych się nie wypowiem po nie stosuje a pop'upy to inna bajka. Wszystkie kulki z DB jakie do tej pory miałem i używałem (a przerobiłem praktycznie każdy rodzaj) pracowały tak jak powinny pracować kulki które kosztują ~ 40zł.
"Gipsówkami" to można nazwać kulki TB.

SQra, Używasz popki do podwieszania kulek tonących ,ale są łowiska gdzie bez kulki typowo pływającej(samej) się nie obejdzie.Podczas łowienia w mule kulki które nie pracują momentalnie przestają dobrze pachnieć a co najgorsze nabierają zapachu mułu.A własnie pop-up z DB i Mainline w ogóle nie pracują i twardnieją w porównaniu do CDB czy Anacondy która się osypuje.
Bardzo dobre kulki ma Anaconda jest to chyba jedyna firma która kulki ma skonstruowane w stylu cebuli :lol: Jest to kilka warstw :) W zależności od temperatury wody kulka się osypuje przykładowo co godzinę jedna warstwa ,dzięki czemu mamy w wodzie nadal świeży aromat.

Młody 

Wysłany: 2011-05-13, 21:43   

To jakie w końcu te firmy ??Cdb jakie smaki ?bo już nie kumam tego całego kulkowego świata myślałem ze te 2 firmy co podałem są bardzo dobre.
Panowie szybka pomoc bo sezon nadszedł a ja nie mam kulasek jakie smaki preferujecie tak od razu zapytam możecie zalinkować.
Polskie znaki ,ortografia,zdania zaczynamy z dużej litery.Na następny raz będzie ostrzeżenie,Damian.

mateusz pawłows 
Mateusz Pawłowski

Wysłany: 2011-05-13, 23:00   

A powiecie mi coś na temat kulek firmy Natural Bait? Co o nich sądzicie?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-05-13, 23:30   

Młody, na twoje pytanie :
Cytat:
To jakie w końcu te firmy ??Cdb jakie smaki ?bo już nie kumam tego całego kulkowego świata myślałem ze te 2 firmy co podałem są bardzo dobre.
Panowie szybka pomoc bo sezon nadszedł a ja nie mam kulasek jakie smaki preferujecie tak od razu zapytam możecie zalinkować.

Każdy wędkarz ma swoje sprawdzone,ulubione dobre firmy i ma inne zdanie na ich temat.
Jeżeli chodzi o smaki to nikt Tobie nie odpowie :) Jak byś poczytał podobne tematy to byś wiedział że na każdym zbiorniku sprawdzają się inne rodzaje kulek i ich smaki.
Te dwie firmy co podałeś to moim zdaniem wyrobiły sobie renomę ,i ludzie się nimi jarają bo to np,DynamiteBaits.A firma po uzyskaniu renomy zlewa na jakość produktu.

mateusz pawłows, Też jak byś przejrzał forum to byś znalazł nie jedną opinię na temat kulek Pawła Szewca.

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-05-15, 22:05   

Damian, troche przesadzasz z tymi negatywnymi opiniami o Dynamicie czy Mainline.
Używam głównie pop-upów z tych firm i np. Mainline jest bardzo fajny. Kulka po kilkugodzinnej pracy nadal bardzo ładnie pachniała i była mięciutka. Mój ulubiony smak to Cell. ;)
Z Dynamita również mam sporo smaków i całkiem niezłe efekty, z czego najbardziej leży mi Squid&Octopus oraz Prawn and Pepper. Kulki te po ściągnięciu zestawu spokojnie rozgniatam w palcach. ;)
CDB oczywiście również używam w tym min moje ulubione: SPICE, TROPIC oraz 007+Robin Red, Wątroba-Mięso czy Karpiowy Gulasz. ;)

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-05-15, 22:41   

Przemek wyżej napisałem jakie to kulki z Dynamita i po prostu są strasznie twarde po wyjęciu z wody. A kulki które robią się twarde to dla mnie nie kulki. A bardzo fajnie zachowują się w wodzie kulki z SBS-a i Falcon Baits ,zdecydowanie lepiej jak Dynamita :)

brygiel 
Piotr Krygier

Wysłany: 2011-05-16, 01:08   

Odnosnie kuleczek,mam niezle efekty na 1 tonaca mailine cell+polowka kokosowej ;) ale ja dopiero zaczynam wiec moze sie nie znam :mrgreen:

Post zaczynamy dużą literą - pozdrawiam Cypisek

Młody 

Wysłany: 2011-05-25, 21:41   

Dziś trafiłem na mega okazje za 65 zł z przesyłką http://allegro.pl/dynamit...1628790811.html

Jarekgniezno 
no kill

Wysłany: 2011-05-26, 16:17   

Odnośnie tematu z 1 strony ja powiem tak.Już dawno szukałem kulki i dipu która by trzymała we wodzie długo i nie siąkła zapachu mułu,próbowałem db,solara,addera,dankana,aż w końcu kupiłem roda huthinsona o zapaszku mulery florentine i okazało sie że to był strzał w 10.Kulki co prawda drogie bo za kulki i dip którego jest chyba setka dałem 110zł ,ale warto było kulke sciągał po 24 godzinach i nadal pachnie .I myslę że to jest produkt godny polecenia ja zawsze zakładam ta kulke i do tego na góre kulke solara Quench 8mm na mojej wodzie daje znakomite efekty.

Młody 

Wysłany: 2011-06-06, 15:10   

Panowie pytanie czy polecicie te smaki czy wogule są na nie efekty
Mainline Zenon Bojko o smaku crayfish
Mainline Zenon Bojko o smaku GLM Plum
Adder MH Monster Crab

czy warto zakładać ziarno takiej kukurydzy Rod Hutchison o smaku Mulberry Florentine

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-06-17, 22:14   

Najpierw chciałem się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na forum. ;)

Teraz, łowię karpie od 2 lat, tylko na jednym zbiorniku z ogromną populacją miśków. Podczas jednodniowej zasiadki można złowić około 30karpi w wadze od 2 do 9kg. Przeważają 4 i 5kg.

Najskuteczniejszymi moimi przynętami są kulki StarBaitsa: hot demon i sk-30. Nie są to tanie kulki, ale widać ogromne różnice w porównaniu z kulkami w niższej cenie. Ja kupuję paczki kilogramowe (zanętówki) i używam ich jako przynętowych.

Ostatnio testowałem kulki DB z serii Fresh Fish Mussel & Oyster oraz pop upy Octopus & Black Peper. Efektem jest zero brań. W szklankach kulki SB i DB pracują podobnie, ale tych drugich jeszcze nic nie zassało, a karpi w wodzie jest pełno.

Dobrą przynętą i zanętą z DB są pellety halibutowe, te śmiało polecam. Odradzam stick mixy, są dość suche i mają mało oleju w sobie.

Przy okazji chciałem zapytać, czy porównywał ktoś z Was kulki tańsze, różnych firm. Chodzi mi o porównanie TB Impact, euro boilies, DB carptec, SB ta tania seria w niebieskich opakowaniach i inne podobne?? Raczej nie myślę o nich jako o przynętach, ale o dodatku do zanęty.

Pozdrawiam ;)

kriscross 
Krzysztof Stróżyk

Wysłany: 2011-06-22, 22:46   

Mord_89 powiem tak jak coś jest skuteczne to się tego trzymaj. Wydasz kasę i po prostu ją stracisz.
W Twojej sytuacji kombinacje raczej nie są potrzebne. A co do niebieskich SB to nie słyszałem, żeby ktoś coś na to złowił (ja też, choć zapach super).

Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-06-29, 09:44   

A ja miałbym konkretne pytanie odnośnie w miare dobrych i intensywnych kulek scopex i truskawka, jakies sprawdzone i konkretne firmy/serie ?

Zastanawiam sie nad TB Impactami, kiedys na nie łapałem, ale nie wiem jak ocenić czy pracuja czy nie, może Wy macie jakies opinie. Zostało mi koło 10 opakowań w różnych smakach impactów i nie wiem czy kontynuowac czy iść w cos nowego ? Jak sądzicie ?

Mile widziane porady jakich boosterów czy dipów można by użyć do tych kulek.

Pozdrawiam,
Piotrek.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2011-06-29, 12:34   

Pietras, jeżeli chodzi o kulki Scopexowe to proponuję poszukać kulek Rod Hutchinson'a. Z tego co wiem to właśnie pierwsze kulki Scopexowe wyszły z jego "fabryki", a później już inne firmy próbowały dorównać scopexowi Rod'a.

Znajomy z dużym powodzeniem je stosuje.

Jeśli dowiem się dokładnej nazwy tych kulek to Ci napiszę.

Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-06-29, 19:38   

Ok, będe wdzięczny, pisz tu lub Pw.

Konkretnie chodzi mi też truskawke + dipy/boostery (jeżeli nie ma zbytniej możliwości pisania o dipach/boosterach w tym dziale/temacie to napisze w odpowiednim dziale).

Powedzcie mi też jak z tymi Impactami co mam, jaki one maja okres "spożycia" ?

Odpowiedz do tematu