Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Parco del Brenta
Autor Wiadomość
Soyale 

Wysłany: 2013-08-26, 12:58   Parco del Brenta

Właśnie wróciłem z urlopu nad piękną wodą, którą postaram się niżej opisać.

Łowisko Parco del Brenta znajduje się we Włoszech w regionie Veneto (~60 km od Wenecji).

Z Polski centralnej jedzie się autem ok 14-16 godzin (1400 km).

Jest to woda o powierzchni około 15 hektarów, ze średnią głębokością 6-8m.
W Parco del Brenta, znajduje się 22 dwuosobowych stanowisk. Zdjęcie poniżej:

Koszt rezerwacji stanowiska to 40 euro/ doba (wychodzi ~90 zł doba/ osobę).

Jeżeli chodzi o ryby... to pływają tam naprawdę duże... Średnia wielkość ryb łowionych to ok 15 kg. W wodzie jest natomiast bardzo duża populacja ryb +20kg. Największy złowiony do tej pory karp o nazwie Big Fausto, miał 32,6 kg.

Podczas mojej tygodniowej zasiadki (stanowisko nr 14). Udało mi się złowić tylko te mniejsze karpie (od 8 do 16kg) i kilka sumików -> Galeria z wyjazdu.

W czasie mojego pobytu, zostało złowionych o 5-6 karpi powyżej 20 kg, z czego największy miał 27 kg.

Wspominając o rybach, nie można pominąć ich siły.. szczerze to nigdy czegoś takiego nie przeżyłem.. 10-13 kg karp, holowany z głębokiej wody to przeżycie nie do opisania! Ryby są silne jak ..skurczybyk..(dlatego zaleca się żyłki min 0,35)

Kilka spraw technicznych..

Na łowisku obowiązuje całkowity zakaz wywozu zestawów. Łowimy (3 wędki/osoba, metoda włosowa) i nęcimy wyłącznie z rzutu.
Można stawiać markery.
Dobre efekty przynosi łowienie na małe kulki 10-14mm podwieszane jedną małą sztuczną kukurydzą.

Na łowisku jest specjalnie przeznaczone miejsce na ładowanie baterii, telefonów itd..

Jeżeli chodzi o sanitaria to przy rybaczówce jest bieżąca woda, są toalety i prysznice (prysznice czynne od 16 do 20tej).
Jest WIFI za dodatkową opłatą 10 euro/tydzień.

Wodą prowadzi naprawdę przemiły człowiek, z którym bez problemu można się dogadać po Angielsku i Francusku.

Dane kontaktowe
Numer telefonu +39 345 333 0581
Adres:via Campanello, 35014 Fontaniva, Włochy
E-mai: info@parcodelbrenta.com
Strona internetowa: http://www.parcodelbrenta.com

W razie pytań co do wody, jestem do dyspozycji.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-08-26, 13:40   

Soyale napisał/a:
Wspominając o rybach, nie można pominąć ich siły.. szczerze to nigdy czegoś takiego nie przeżyłem.. 10-13 kg karp, holowany z głębokiej wody to przeżycie nie do opisania! Ryby są silne jak ..skurczybyk..
skąd ja to znam :twisted: kanałowa dyszka, czy rzeczna "5" gięły czterolibowe ballisty po uchwyt :roll:
Ale, żeby OFF'a nie było - orientujesz się jak z "oblężeniem" wody? Tzn. kolejka do miejsc, czy raczej luz?

Soyale 

Wysłany: 2013-08-26, 13:45   

Hej,

Jak miałem 16kg to myślałem że ciągnę lokomotywę..a fajne jest to, że przy samym brzegu jest głęboko, więc walka trwa do samego końca.

W sierpniu Włochy mają wakacje, więc może być ciężko.. poza tym raczej min 7 dni w tym miesiącu.

Trzeba pytać.. ew ja mogę przedzwonić i dać znać... prawdopodobnie będę jeszcze w tym roku tam chciał pojechać.

Ważna sprawa - wymagane są maty typu wanienka (Nash itp..) lub minimalnie z podniesionymi bokami.. zwykła płaska odpada!

Jeżeli chodzi o łowienie, to można łowić cały rok, z tym że styczeń i luty są dość marne jeśli chodzi o brania.

OT. Obok.. jakieś 1000m dalej jest łowisko Ghost Park -> http://ghostpark.it/

wojtek straub 

Wysłany: 2013-08-26, 13:55   

Soyale napisał/a:
W sierpniu Włochy mają wakacje, więc może być ciężko
bardziej mnie interesuje późna jesień lub b.wczesna wiosna ;)
Soyale napisał/a:
Trzeba pytać.. ew ja mogę przedzwonić i dać znać... prawdopodobnie będę jeszcze w tym roku tam chciał pojechać.
tez taki zamiar mi po głowie chodzi, ale... nie wiem czy wydębię tyle urlopu :( Co do dzwonienia, coś tam jeszcze pamiętam po makarońsku, więc pewnie się dogadam ;)
Soyale napisał/a:
Ważna sprawa - wymagane są maty typu wanienka (Nash itp..)
Mam ;)
Dzięki za info ;)

Soyale 

Wysłany: 2013-08-26, 13:59   

Myślę, że grudzień powinien być w miarę wolny co do miejsc.

Soyale 

Wysłany: 2013-08-26, 14:02   

Ja prawdopodobnie grudzień jadę..

wojtek straub 

Wysłany: 2013-08-26, 14:04   

Soyale napisał/a:
Ja prawdopodobnie grudzień jadę..
termin fajny... tylko urlop :/

Odpowiedz do tematu