Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pistolet do ciasta!
Autor Wiadomość
dood94 
Dominik Kwoka

Wysłany: 2014-02-03, 13:28   

Piotr Ostrowski, ale Piotrek1986 pisał że robi pistolet na korbkę, a nie na powietrze :D

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2014-02-03, 14:49   

dood94 napisał/a:
Piotr Ostrowski, ale Piotrek1986 pisał że robi pistolet na korbkę, a nie na powietrze :D

Nie czytasz uważnie bo Piotrek1986 rozpisał koszta pistoletu na powietrze również w granicach 80zł także Ostry się nie mylił.

dood94 
Dominik Kwoka

Wysłany: 2014-02-03, 17:51   

Ja zrozumiałem że cena całości to 80+ 40 pistoletu do powietrza. A jeśli za taki na korbę ma kosztować też 80 to nie wiem co za te 40 jest tam wsadzone :roll:

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2014-02-03, 18:44   

dood94, Ja zrozumiałem że całkowity koszt takiego pistoletu to 80. Nie wiem może to ja drogo zapłaciłem za części bo jakoś wątpię by w 80zł zmieścić się z takim pistoletem zakładając że pomieści się w nim minimum 2-3kg ciasta. Żeby było jasne chodzi mi o sam pistolet nieważne czy to na korbkę czy na sprężone powietrze. Oczywiście w całkowitym koszcie nie uwzględniam kompresora itp chodzi mi o sam pistolet.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2014-02-03, 19:13   

Piotr Ostrowski, Koszt powinien się zgadzać na elementach z aluminium i poliamidu. Z kwasówki będzie wyższy. Materiały na pistolet .

RYSZARD 
Ryszard Lewandowski

Wysłany: 2014-02-03, 20:21   

Witam!
Panowie, 55cm rury aluminiowej grubościennej(5mm) średnicy-110mm(11 cm) kosztował mnie w hurtowni w Dębicy 91pln. Proszę doliczyć tłok i nakrętki zewnętrzne(po znajomości duża flaszeczka Finlandii, wytoczenie gwintu na rurze i w nakrętkach+otwory na umocowanie pistoletu i zaworu bezpieczeństwa, mała flaszeczka), pistolet , zawór bezpieczeństwa , szybkozłączka do pistoletu ok. 80 pln. Na szybko 91+ 60+80=231 pln. Taki jest mój koszt pistoletu na ponad 3kg ciasta. Proszę doliczyć kompresor , cirka 400pln. Pozdrawiam.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2014-02-03, 20:33   

Andrzej nie widzę sensu robić z kwasówki. Mi chodziło amelinium. ;)
Albo jestem ślepy albo ja tam odpowiedniej rury nie znalazłem możesz zalinkować?

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

larog 
Dariusz Góralczyk

Wysłany: 2014-02-03, 22:16   

Piotrek1986 Daj fotkę jak ci wyszedł ten pistolet . Mnie coś podkusiło i kupiłem ręczny za 30 zł i zastanawiam się żeby przerobić go pod wiertarkę . Będzie ostre kulanie na sezon :)

Piotrek1986 
Piotr Panek

Wysłany: 2014-02-03, 23:30   

Panowie może mało ściśle się wyraziłem... moja wina przeprasza:) kolega robi różne rzeczy z kwasówki i dlatego mnie to tanio wyjdzie bo bedzie to wykonane z pozostałych i nie potrzebnych kawałków. Tłok wykona w pracy bo akurat tam gdzie pracuje kolega teflonu nie brakuje Cena 80 zł jest tylko za wykonanie samej rury z tłokiem i karbką oraz nakrętki z przodu i z tyłu...a te 40 zł to koszt pistoletu do powietrza... Rura z aluminium jest droga:/ Ja akurat będe miał to po znajomosci. Jak już będzie gotowy zamieszczę fotki

Mlody891 
Piotr Śnioch

Wysłany: 2014-02-06, 10:40   

Ja dzisiaj w lidlu kupiłem pistolet, cena całe 16 zł, w zestawie 2 koncówki :) przy niewielkich ilościach robienia kulek zapewne wystarczy i nie trzeba wydawać 80 zł, na pistolet np. marki TB

Piotrek1986 
Piotr Panek

Wysłany: 2014-02-06, 11:15   

Tez robiłem wałki takim pistoletem ale ręka odpada:(

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2014-02-06, 11:23   

Tak jak napisał Piotrek - trzeba mieć krzepę żeby większą ilość ciasta wycisnąć :roll:

Być może za jakiś czas będę testował pewne ciekawe rozwiązanie z wyciskaniem ciasta bez potrzeby kupowania sprężarki ;)

Pozdrawiam - Marek !

Mlody891 
Piotr Śnioch

Wysłany: 2014-02-06, 12:08   

Ja z krzepą nie mam problemu :p bo pracuje jako tapicer i trzeba mieć krzepę hehehe

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2014-02-06, 12:20   

Mlody891 napisał/a:
Ja z krzepą nie mam problemu :p bo pracuje jako tapicer i trzeba mieć krzepę hehehe

No to chcąc przecisnąć dziennie 5-10kg miksu przez taki pistolecik szybko zmienisz zdanie zapewniam cię. Przy małych ilościach 1-2kg dziennie ok ale przy większej ilości będziesz miał dość bardzo szybko.

larog 
Dariusz Góralczyk

Wysłany: 2014-02-06, 12:24   

Ja chce przerobić ten ręczny by móc wyciskać za pomocą wiertarki . Ale z pierwsze kulanie zabiorę sie po rybomani i do zamrażarki , żona juz miejsce mi zrobiła. Więc połowa sukcesu za mną :D A używałem ostatnio maszynki do mielenia mięsa elektrycznej . ale szłu nie było , szkoda maszynki

larog 
Dariusz Góralczyk

Wysłany: 2014-02-06, 12:27   

Nie testowałem tego ręcznego ale wiem że lekko nie będzie , zgodzę sie z Adrianem . Mimo pary w rękach

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2014-02-06, 12:34   

larog napisał/a:
A używałem ostatnio maszynki do mielenia mięsa elektrycznej . ale szłu nie było , szkoda maszynki

Od dwóch sezonów używam Zelmera i to egzemplarz, który poszedł na emeryturę. Mama go używała do mielenia mięsa od ładnych paru lat ale kupiła nowy z kompletem różnych przystawek.

Od tych dwóch sezonów wyciska mi wałeczki aż miło :idea: a uwierz mi moje ciasto ma bardzo twardą konsystencję (w tym sezonie już takiej nie będę wyrabiał). Ten ręczny na moim cieście by poległ :mrgreen:

Pozdrawiam - Marek !

larog 
Dariusz Góralczyk

Wysłany: 2014-02-06, 12:41   

Uważam że najlepiej to zrobić pistolet na korbe. Widziałem na filmikach jak te pistolety są wydajne i biją napewno nasze maszynki do mięsa . Ale wszystko drogą ewolucji następny będzie na korbe . Bo to dobry temat. Piotr pamiętaj o zdjęciach :-)

Mlody891 
Piotr Śnioch

Wysłany: 2014-02-06, 13:22   

Jak wrócę z pracy, to możne coś pstryknę, ale to po 22 :)

Mlody891 
Piotr Śnioch

Wysłany: 2014-02-06, 22:52   

No i zrobiłem parę fotek, na dniach sprawdzę, jak się wyciska ciasto, zrobię partię ciasta dla testu :) Średnica cylindra w środku to 5 cm, a długość cylindra 24 cm.

aaaaa12.jpg
Plik ściągnięto 91 raz(y) 228,06 KB

aaaaa1.jpg
Tłok na pierwszy rzut oka, wydaje się szczelny
Plik ściągnięto 121 raz(y) 186,34 KB

aaaaa.jpg
Plik ściągnięto 66 raz(y) 248,28 KB

Piotrek1986 
Piotr Panek

Wysłany: 2014-02-06, 23:06   

Mam taki sam:) Tylko jak mam zabrać się do kulania to mnie krew zalewa:) I dlatego wraz z moim kumplem montujemy pistolet na korbę... Wpadłem dziś na pomysł żeby jako nagwintowany pręt wykorzystać szpilkę od podnośnika samochodowego który ma większy skok i będzie bardziej wydajne:) pomyślałem tez o mocowaniu do (stołu, blatu) i o możliwości podnoszenia do góry tylko cena trochę wzrośnie bo trzeba będzie dokupić uchwyty, no ale będzie łatwiej wkładać ciasto :)

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2014-02-06, 23:06   

Mlody891, powodzenia...., z tymi lejkami zajedziesz go po pierwszym kilogramie :mrgreen: Jeśli chcesz używać tego pistoletu, to kup lejki te żółte(pasują), z nimi jakoś daje radę.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2014-02-06, 23:12   

Piotrek1986 napisał/a:
który ma większy skok i będzie bardziej wydajne:)

pomyśl troszkę o tym "skoku", bo możesz się zdziwić jak korbą nie przekręcisz , a prędzej ją urwiesz jak masz krzepę.... :mrgreen:

Piotrek1986 
Piotr Panek

Wysłany: 2014-02-06, 23:14   

http://www.youtube.com/watch?v=iSXTqFiY76Y
Ja planuje robić taki pistolet jak ma Wojtek, może nie widać dokładnie jak jest zbudowany ale widać zasadę działania... :D

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2014-02-06, 23:25   

Piotrek1986, dlatego napisałem abyś pomyślał ;) Im większy skok gwintu, tym ciężej będzie wyciskać ciasto. Skok gwintu i długość ramienia korby musisz odpowiednio dobrać, kryterium doboru nie może być tylko osiągnięcie max. wydajności, ale płynne wyciskanie wałków. Im dłuższy będzie skok, tym potrzeba większej siły na obrót korby, o tym nie zapomnij.

Piotrek1986 
Piotr Panek

Wysłany: 2014-02-07, 06:47   

No właśnie.... AndrzejN myślisz ze ta szpilka od podnośnika samochodowego będzie dobra czy może szukać innej alternatywy????

larog 
Dariusz Góralczyk

Wysłany: 2014-02-07, 06:56   

Piotrek a napisz do Wojtka może coś ci podpowie . A widziałeś ta maszynę w filmach. Supertopnika on miał do wyciskania de kiełbasy ale też fajnie chodziła

Piotrek1986 
Piotr Panek

Wysłany: 2014-02-07, 07:23   

Dzisiaj zadzwonie do Wojtka... Widziałem film Topnika tylko ze taka maszynka do kiełbasy a zaznaczam ze musi być dość szczelna jest droga:/
http://allegro.pl/do-kiel...3868408157.html
myslałem o czymś takim ale nie wiem czy by się to sprawdziło....

larog 
Dariusz Góralczyk

Wysłany: 2014-02-07, 08:52   

Ta maszynka jest całkiem niezla . 99zł cena też . Ale pytanie czy to wytrzyma . Zastanawia mnie jak działa tłok chcesz zrobić podobnie ? Czy tłok będziesz wykręcić wraz z korba do tylu ? Jeśli wiesz co mi chodzi

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2014-02-07, 09:25   

Ta maszynka za 99zł nie wytrzyma :idea: maszynkę, którą ma Topnik można w PL kupić UWAGA UWAGA za ok 600-700zł :lol:

Trochę za dużo kombinujecie uważam i przez to narazicie się na większe koszty. Są sprawdzone rozwiązania tylko nie oszukujmy się "z g..a bata się nie ukręci" i za te sprawdzone rozwiązania trzeba trochę zapłacić i mieć święty spokój na lata :!:

Na YT znalazłem kiedyś polski film jak koleś użył ten podnośnik samochodowy, podpiął to pod jakiś silnik i wyciskało ładnie.

Pozdrawiam - Marek !

larog 
Dariusz Góralczyk

Wysłany: 2014-02-07, 09:49   

Dewagowanie na różne tematy jest potrzebne by dojść do wnioskow . Gdyby nie zima i gadanie człowiek by na rybach siedzial . Sądzę że taki pistolet na korbe jaki robi Piotrek normalnie wyjdzie z 150 zł ale jest tak jak mowisz masz na lata . Nastepny temat będzie maszyna do wyrobu ciasta :-):-)

A propo kombinowania . Może tawotnica by się nadała są i nozne . Hehe

Piotrek1986 
Piotr Panek

Wysłany: 2014-02-07, 23:20   

Te maszynki siadają przy nadziewaniu kiełbasy która ma luzniejsza konsystencje nic ciasto na kulki...Moja bedzie podobna tylko solidniejsza:) Tłok który bedzie uszczelniony oringiem przymocowany zostanie na stałe do powiedzmy tej nagwintowanej szpilki lecz on sam nie będzie się obracał... Musze pomyśleć nad przekładnia wiec prezentacja może się trochę przesunąć:/

larog 
Dariusz Góralczyk

Wysłany: 2014-02-08, 07:39   

Powtorzylem sobie film Wojtka . Uważam że nic szczegolnego. Tam niema poza długością korby ktora daje. Odpowiednią dzwignie . Ale dzialaj napewno będzie git . Ją dziś robię marker i cobre :-)

Piotrek1986 
Piotr Panek

Wysłany: 2014-02-08, 08:26   

Marker też mam zamiar zrobiC ale trochę czasu brakuje... Powodzenia:) Dzwignia to bardzo ważna sprawa, tylko ze przy dość intensywnym kulaniu może nastąpić zmęczenie materiału i po prostu szpilka się ukręci......

larog 
Dariusz Góralczyk

Wysłany: 2014-02-08, 14:25   

Jeśli szpilka będzie miała 10mm średnicy i przyspawasz ją do korby uważam że śmiało wytrzyma , Jak masz wątpliwości daj płaskownik szeroki 10mm w połowie zgięty 90 i przyspawaj zawsze masz większą powierzchnie zespawaną . :) Sądzę że jak zaczniesz kulać tym pistoletem to gęba będzie sama się cieszyć bo te ręczne ...masakra

Piotrek1986 
Piotr Panek

Wysłany: 2014-02-08, 23:07   

Szpilka ma właśnie 10 mm, a tak w ogóle to sprawa się przeciągnie:( kumpel jedzie na jakieś szkolenie na tydzień... masakra:( a ja myślałem ze po niedzieli będą pierwsze testy

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-02-09, 16:48   

Tu znalazłem pistolet do wyciskania kulek.

Tablica.pl

mirek13 

Wysłany: 2014-02-09, 18:24   

Jest jeszcze jeden na Tablica.pl.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-02-09, 18:26   

mirek13, Ja dałem linka a Ty się obijasz :P :twisted:

Piotrek1986 
Piotr Panek

Wysłany: 2014-02-09, 20:45   

Miro wszystko fajnie tylko jakiś długi i wąski:/ Ciekawe co w środku jest?? To znaczy czy jest tłok... Cena kusi:)

Odpowiedz do tematu