Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sygnałki Monster Fishing 212 -109
Autor Wiadomość
monsterfishing 
Sebastian

Wysłany: 2014-01-16, 19:53   

Cześć Paweł, proszę podaj mi na PW dane klienta który odsyłał mi sygnałki 2 razy, co do sygnałka żółtego w całej mojej historii sprzedaży modelu MF-212 miałem w serwisie jeden żółty w którym przestał działać przycisk chyba od czułości, sprawa gubiącego się zasięgu też dawno jest rozwiązana, był taki problem gdyż przewód od baterii zakłócał sygnał, usterka banalna do usunięcia nawet przez użytkownika w 5 minut. o usterce centralki pierwszy ras słyszę, z drugiej strony dlaczego tego nie zgłaszacie jak się coś dzieje, a dopiero teraz o tym piszecie? Sprzedałem masę tych sygnalizatorów i nie chodzi że z FK i wiem że gdyby było jak piszesz że 2 na 3 sprzedane to się coś psuje to dawno bym tego już nie sprzedawał... Widzisz moja zaleta jest taka że generalnie wiem co i gdzie do kogo sprzedaje więc to o czym piszesz mogę łatwo zweryfikować bo wiem co naprawiałem a co nie, dodam tylko że awaryjność obojetnie którego seta nie przekracza nawet 0,2% nawet nie wiem jak to przeliczyć bo jest uwalonych tak mało, co mogło się stać to w ciągu dajny na to 2-3 dni od sprzedaży czego nie wychwyciłem przy pakowaniu...
Pozdrawiam
Seba

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-01-16, 20:41   

Sebastianie, dane poszły na PW.
Co do tego, że kolega nie zgłaszał to jest jego sprawa i ja nie mam na to wpływu, ale raczej ciężko zrezygnować z sygnalizatorów w środku sezonu. Co do gubienia zasięgu to zupełnie nie o tym piszę bo to po telefonie do Ciebie przekazałem reszcie znajomych i to zostało usunięte. Nie traktowałbym więc tego nawet jako usterkę. Tu chodzi o sytuację, że czerwony sygnalizator nie był wykrywany przez centralkę nawet w odległości metra, ale jak wspomniałem samo z siebie się to naprawiło tak jak reszta usterek i na tą chwilę set śmiga. Swoją drogą zaprosiłem go już do dyskusji tutaj to wszystko sam wyjaśni.

Ja na swój set nie mogę narzekać i nie mam zamiaru zmieniać, ale nie widzę też powodu, żeby nie pisać o wadach napotkanych w innych zestawach.
Ostatnio zmieniony przez Karwi 2014-01-16, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  

monsterfishing 
Sebastian

Wysłany: 2014-01-16, 21:44   

Paweł odnalazłem klienta :) Pamiętam go dokładnie... w jednym sygnalku był uszkodzony układ odpowiedzialny za sygnalizacje niskiego poziomu baterii bo migał i popiskiwał, po wymianie baterii na nową nie pomogło, druga usterka to brak zasięgu ale to wina tego kabelka, no i była jeszcze akcja złamania śruby/obudowy sygnałka, nie wnikam jak to się stało wymieniłem na nowy tyle... Możesz pisać a nawet jak dla mnie jest to wskazane bo będę mógł usuwać usterki szybciej, tylko widzisz szkoda że tego nie zgłosił ten inny kolega bo potem czytam to co czytam, a pewnie temat do opanowania w 1h. Środek sezonu mi nie przeszkadza a sygnałki postaram się odsyłać jak najszybciej, miałem raz przypadek że ktoś czekał chyba tydzień czy lepiej, ale informowałem że jadę lub już byłem na urlopie więc ciężko było naprawić i klient się przystosował ale... A tak serio jak do taj pory zagięły mnie tylko 2 sety 109C był problem w centralce, wszystko sprawdzalem było ok a one głupiały ale mam nadzieje że to już rozwiązałem, zrobiliśmy całkiem od nowa układ zmieniając parę gratów i architekturę i będzie ok... Więc jak ktoś ma problem to lepiej pisać do mnie lub dzwonić tak myślę, można i na forum, ważne abym się dowiedział bo jak nie wiem to co zrobić...

czips1987 
Łukasz Strugiński

Wysłany: 2014-01-16, 22:22   

Witam...
Karwi idealnie opisał problem z moimi sygnałkami ( "set żyjący własnym życiem") :) Również jak opisał - nie chciałem rozstawać się z nimi w trakcie sezonu. Problem nie był olbrzymi, gdyż łowie na 2 wędki, a 3 sygnalizator ma mi służyć jako zapasowy w razie nieprzewidzianych sytuacji (posiadam set 3+1). Problem działania-niedziałania sygnalizatorów jak i centralki rozwiązał się po wypięciu i ponownym wpięciu baterii (tej samej). Problem krótkiego zasięgu centralki został rozwiązany po własnoręcznej modyfikacji przewodów zasilających. Po zasiadce z Karwim wędkowałem jeszcze dwukrotnie gdzie set sprawował się należycie. Zobaczymy co pokażą w tegorocznym, nowym sezonie, mam nadzieję iż się już wyszalały, jak nie to oczywiście odeśle na gwarancje.
Pozostaje mi jeszcze pytanie dotyczące czujników zmierzchu. Chodzi o przerywaną pracę diody tego czujnika, gdyż u kolegów posiadających ten zestaw dioda świeci światłem ciągłym (odp. jako ciekawostka, gdyż nie korzystam z tych czujników ze względu na żywotność baterii).
Sprawne sygnalizatory jak i centralka są czułe i głośne. Według mnie warte zainwestowania tych nie wielkich pieniążków za komfort i wygodę jaką daję nam ten zestaw (oczywiście jeżeli nie będzie przebojowy jak mój ).

monsterfishing 
Sebastian

Wysłany: 2014-01-16, 22:36   

Hej, mogło być tak że normalnie (procek się zawiesił), i dlatego tak się działo jak opisałeś że rozłączenie baterii pomogło:) Z zasięgiem to tak jak pisałem z tym kabelkiem... Co do migającej diody nocnego podświetlenia, mamy dwie wersje sygnałków gdzie miga i świeci ciągłe więc to nie jest usterka tylko celowo było tak robione:)
Pozdrawiam
Seba

P.S
Jak możesz to sprawdź połączenia bateria klips... jak będzie słabe to sygnałek niby będzie działał ale takie jaja mogą się dziać!

czips1987 
Łukasz Strugiński

Wysłany: 2014-01-16, 22:47   

Problem migającej diody to nie problem :) Sprawdzałem sygnałki 30 grudnia tamtego roku :) i wszystko działało prawidłowo. więc jak napisałem, jeżeli problem będzie się powtarzał to odeśle do wglądu.
pozdrawiam....

rusnar 
Konrad Rusnarczyk

Wysłany: 2014-05-07, 16:23   

Witam mam problem z sygnałkami 109 c już od dawna centralka nie łapie mi 1 sygnalizatora też mieliście taki problem ???

rusnar 
Konrad Rusnarczyk

Wysłany: 2014-05-07, 17:06   

Narazie czekam na wiadomość od pana Sebastiana ale i tak pewnie będzie czeba wysłać na gwarancje

monsterfishing 
Sebastian

Wysłany: 2014-05-07, 23:42   

rusnar napisał/a:
Witam mam problem z sygnałkami 109 c już od dawna centralka nie łapie mi 1 sygnalizatora też mieliście taki problem ???

Witam, jak nie da się ponownie sparować tego sygnalizatora, proszę odesłać do nas...

reggie22 
Radek

Wysłany: 2014-05-09, 23:03   

Ja nabyłem Sygnałki Monster Fishing 212 -109 u Przemka i jestem mega zadowolony. Prało żabami ile fabryka dała i nic im... jak chodziły tak chodzą idealnie :)

maniak827 
Damian Gruszka

Wysłany: 2014-05-16, 10:17   

Witam,

Zakupiłem set (2x sygnałki MF-212 i 2x hangery+walizka). Jeden z sygnalizatorów co jakieś 25sec pojedyńczo pika - Czego to wina? Bateria na rozładowaniu i sygnalizuje to? Z drugim sygnalizatorem mam inny problem. Co jakiś czas sam sygnalizuje brania (rzadko się zdarza ale jednak - nawet gdy nie ma na nim wędziska) a ponad to odpadł gwint gdy przykręcałem go do roda. Mam na nie gwarancje lecz nie chce zawracać nikomu tym głowy.

monsterfishing 
Sebastian

Wysłany: 2014-05-28, 22:20   

maniak827 napisał/a:
Witam,

Zakupiłem set (2x sygnałki MF-212 i 2x hangery+walizka). Jeden z sygnalizatorów co jakieś 25sec pojedyńczo pika - Czego to wina? Bateria na rozładowaniu i sygnalizuje to? Z drugim sygnalizatorem mam inny problem. Co jakiś czas sam sygnalizuje brania (rzadko się zdarza ale jednak - nawet gdy nie ma na nim wędziska) a ponad to odpadł gwint gdy przykręcałem go do roda. Mam na nie gwarancje lecz nie chce zawracać nikomu tym głowy.

Witam, tak sygnalizuje o słabej baterii... Co do 2 sygnałka nie wiem trzeba by sprawdzić.. proszę podesłać sprawdzimy a śrubę wymienimy na nową... Jest gwarancja więc nie widzę problemu z zawracaniem głowy :)
Pozdrawiam
Sebastian

FoxaRadymno

Wysłany: 2014-07-15, 08:10   

Mam 4 sygnalizatory MF-212 już grubo ponad rok. Chodzę na nocki 2-3 razy w tygodniu, przeszły już zemną chyba wszystkie możliwe warunki począwszy od deszczu skończywszy na mrozie !! Jestem w 100 % zadowolony. Także szczerze polecam.

tiger1916 

Wysłany: 2014-09-21, 15:45   

Czy da się dokupić samą centralkę do sygnalizatorów MF-109+ .

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2014-09-21, 16:08   

Dwa posty wyżej masz producenta.
Chyba łatwiej do niego napisać lub zadzwonić 8) .

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2014-09-22, 06:27   

tiger1916 napisał/a:
Czy da się dokupić samą centralkę do sygnalizatorów MF-109+ .

Ty sobie jaja robisz, tak??? :shock:

monsterfishing 
Sebastian

Wysłany: 2014-09-22, 11:47   

Hej, tak da się dokupić do modelu MF-109+ koszt centralki to 98zł
Pozdrawiam
Sebastian

tiger1916 

Wysłany: 2014-09-22, 16:03   

A to niby czemu robię sobie jaja?. Dzięki za odpowiedz monsterfishing.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-09-22, 16:16   

tiger1916 napisał/a:
A to niby czemu robię sobie jaja?

Ponieważ skoro jest taka centralka to dlaczego miałbyś nie kupić? :roll: No i nie prościej zadzwonić lub napisać do producenta?

tiger1916 

Wysłany: 2014-09-22, 16:59   

A to o to chodzi, przygodę z karpiami dopiero zaczynam i jeszcze się nie orientuję za bardzo co i jak. Byłem na stronie producenta i nie znalazłem samej centralki tylko zestawy dlatego spytałem ale dzięki za wyjaśnienie. Jak to mówią kto pyta nie błądzi.

clarkson 
Paweł N

Wysłany: 2016-05-16, 19:22   

Witam mam pytanko. Czy w MF 109C centralka wibruje tylko na ściszonym dźwięku ?

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-05-16, 20:11   

clarkson napisał/a:
Czy w MF 109C centralka wibruje tylko na ściszonym dźwięku ?
Tak.

clarkson 
Paweł N

Wysłany: 2016-05-16, 20:14   

ok dzięki :/

waldiw

Wysłany: 2017-02-15, 13:10   

Pozwolę sobie odświeżyć. Mam pytanie do użytkowników mf 109c. Mianowicie jaka jest szerokość zagłębienia na wędkę (wydaje mi się dość wąskie) a mam zamiar łowić głównie na feedery i nie wiem czy po prostu wędka się tam zmieści?? Oraz drugie pytanie, czy stosował ktoś do tego sygnalizatora jednocześnie snagi i swinger, czy długość gwintu jest wystarczająca aby to wszystko razem się zmieściło i było stabilne?
Z góry dzięki za odpowiedź.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-02-15, 16:30   

waldiw napisał/a:
Mianowicie jaka jest szerokość zagłębienia na wędkę
W najszerszym miejscu ok.2,2mm a na samej górze jakieś 1,8mm.
waldiw napisał/a:
czy długość gwintu
Długość gwintu wynosi 12-13mm.zalezy od tego czy mierzysz z gumką czy bez.

waldiw

Wysłany: 2017-02-15, 23:40   

Dzięki! A jak ogólnie się sprawują? Długo użytkujesz?

Odpowiedz do tematu