Czujka ruchu Videtronica
Odpowiedz do tematu

: Czujka ruchu Videtronica
Witam

-Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie.Wstaję rano,za piętnaście trzecia. Latem to już widno.Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem,śniadanie jadam na kolację,więc tylko wstaję i wychodzę.
-No ubierasz się pan??
-W płaszcz jak pada.Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
-Aaaa...fakt.
-Do PKS mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest PKS.
-I zdążasz Pan?
-Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni, to jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa.Mleko, wiesz pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny, do Stadionu. A potem to mam już z górki, bo tak:119, przesiadka w trzynastkę, przesiadka w 345 i jestem w domu. To znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma. To jeszcze mam kwadrans.
To jeszcze sobie obiad jem w bufecie.
To po fajrancie już nie muszę zostawać,żeby jeść, tylko prosto do domu i góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się, jem śniadanie i idę spać :mrgreen:

Przepraszam niezadowolonych za ową wstawkę ale sytuacja jaka mnie spotkała jest porównywalna z sytuacją tego szczęśliwego podróżnego :) . Nabylem w Zabrzu na targach tytułową czujkę ruchu współpracującą z centralką CX3 no pełne szczęście bo coś takiego od dawna chodziło mi po głowie. Czujka została mi przysłana (w Zabrzu mieli tylko na pokaz) po około dwuch tygodniach. Z początku nie podobało mi się że po alarmie zazbraja się na nowo minutę ale jak okazało sie w praktyce takie rozwiązanie jest Ok. Na 3 nockach było super czułość idealna nie wyła nadaremnie. Lecz przyszedł czas 5 dniowych zawodów i tu zaczeły się kłopociki w pierwszą nockę deszczyk i rano czujka nie działa więc myślę sobie że nie wiadomo jak stare baterie mi włożyli i to pewnie ich wina, wieczorem wymiana baterii i znowu deszczyk po około godzinie centralka znowu nie daje info o ruchu , wyłączyłem ją i dałem na stół do namiotu a ona pomimo wyłączenia średnio co 2 godziny dawała dziwny sygnał na centralkę i po sprawdzeniu okazało się że jest ciepła i śmierdzi spaloną elektroniką - wyjąłem baterie. Po zawodach odesłałem do Videotronika i po zaledwie 3 dniach mam ją już u siebie SPRAWNĄ :lol: z dołączoną sygnowaną firmową pieczątką i jakimś nieczytelnym podpisem karteczką z napisem "Czujnik należy chronić przed deszczem". Pan Bareja miałby dzisiaj tematów na filmy że ohoho.
Napisałem dzisiaj do Videotronika wiadomość i zobaczymy co mi odpiszą.

Lepsza jest mała pomoc niż wielkie współczucie .
:
Zrób mu daszek z nierdzewki albo zamontuj w takim:

A tak na serio to taki gadżet jest bezużyteczny dla nas, jeżeli deszcz go potrafi załatwić;/

Pozdro

:
Pięknie napisane. Daje obraz polskiego podejścia do klienta. Videotronic nie słucha nikogo. Na targach 2 lata temu próbowałem pokazać im to rozwiązanie, zanim pomyśleli o tym. Kupiliśmy z kolegą zwykłą lampkę LED w dyskoncie za 15zł, z czujnikiem ruchu. Założyliśmy wewnątrz nadajnik z Videotronica RC1, zestrojone z centralką CX2, nie dość, że świeci, to jeszcze podaje sygnał na centralkę. Lampka działa już dwa lata. Była na deszczu nie raz. Ale panowie stwierdzili, że właśnie nad tym pracują, więc nawet nie wyciągałem z plecaka, bo nie ma o czym gadać. Są przecież mądrzejsi. A ja chciałem tylko, żeby było dobrze. Teraz mam to w poważaniu. Ja swoją mam. PS. silniki samochodowe na wodę już dawno wymyślono, tylko jest lobby, które lubi sprzedawać ropę, bo jest droższa :P

Kultura przede wszystkim.
:
A miałem już chęć zakupić.Ale troszkę mnie to dziwi.Przecież wszystkie sygnałki tej firmy słyną z wodoodporności.Może jeszcze nad tym popracują.

:
Pozwólcie że odkopię temat z prehistorii.

Kupiłem czujkę ruchu Videotronic.
Na pierwszej zasiadce okazało się że czujka wzbudza się sama, pomimo braku jakiegokolwiek ruchu (sprawdzone w pustym pomieszczeniu).
Odesłałem do Videotronica, wymienili na nową, a nowa zachowuje się identycznie.

Ma ktoś pomysł jaka może być przyczyna?

Dla porządku dodam że wiem iż nie jest to urządzenie wodoszczelne i na wodę narażone nie było.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.