Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2014-03-09, 17:23
[Namioty] Fish Point IOWA Giant Bivvy - recenzja
Autor Wiadomość
Gabriel 
Gabriel Hen

Wysłany: 2013-05-24, 00:51   [Namioty] Fish Point IOWA Giant Bivvy - recenzja

Jeden z wielu...

Na rynku namiotów wędkarskich i specjalistycznych karpiowych wybór jest tak spory, że wydaje się
jedynym ograniczeniem być granica finansowa, czyli kwota jaką jesteśmy w stanie wydać na
wymarzoną "chałupę". Każdy z Nas bierze także pod uwagę jakość, wygodę i łatwość rozkładania
konstrukcji. Namiot, który dzięki Firmie Fish Point Polska przyszło mi testować należy z pewnością
do grupy tych wygodnych. Mowa tu o modelu IOWA Giant Bivvy.

Pierwsze co zwróciło moją uwagę, zaraz po odebraniu i rozpakowaniu przesyłki, to bardzo dobrze
wykonany i pojemny worek transportowy. Każdy z Nas przeżył pakowanie namiotu do worka, który był
źle zaprojektowany i zazwyczaj "za mały". W tym wypadku zostałem miło zaskoczony po raz
pierwszy. Duży, pojemny i jakościowo z dobrego materiału worek transportowy o wymiarach 135 x 30
x 30 cm bez problemu wytrzymuje wagę 21kg kompletnego Gianta Iowa.
Przystąpiłem zatem do tzw. pierwszego rozkładania i bezpośredniego kontaktu z namiotem,
pamiętając, że mam do czynienia z namiotem bardzo dużym typu "giant". Znamy to także jak czasami
ciężko jest przeżyć ten pierwszy raz rozkładania namiotu. I tu drugie miłe zaskoczenie,
ustandaryzowana, modułowa konstrukcja na poprzecznych pałąkach znacznie usprawnia i
przyspiesza rozkładanie.

Kolejnym, ważnym elementem, na który karpiarze, zwracają uwagę, kupując bivvy, jest podłoga i
materiał, którego została wykonana. Ta w tym wypadku także zasługiwała na pochwałę. Gruba,
gumowana i praktyczna w utrzymaniu.

Ze względu na naprawdę duże rozmiary namiotu 395 x 360 i 180 cm wysokości, do spięcia oraz
usztywnienia całej konstrukcji użyto podwójne poprzeczki rozporowe, które utrzymują stabilnie bryłę
tego kolosa. Materiał użyty do uszycia powłoki to 6-cio uncjowy poliester D-210 o wytrzymałości na
10tyś mm słupa wody opadu atmosferycznego.

Widok z tyłu.

Widok z przodu.

W zamian otrzymujmy sporo miejsca na rozstawienie trzech łóżek oraz wszystkich, nie zbędnych
toreb, które musimy mieć pod ręką.
Ze względu na wysokość, konstrukcja szczególnie spodoba się osobom cierpiącym na bóle
kręgosłupa, ponieważ bez zbędnych kombinacji swobodnie można stać w namiocie będąc całkowicie
wyprostowanym.

Idąc z duchem potrzeb firma Fish Pion zastosowała w Iowa szereg moskitier, które pomagają
przetrwać w gorące dni, ataki małych krwiożerców jak i aby namiot był w pełni funkcjonalny, np. w
czasie deszczu, okna wklejane na rzepy.

Widok z tyłu.

Bez zbędnych epitetów przedstawiłem Wam jedną z najnowszych konstrukcji firmy Fish Point. Myślę,
że ze względu na swoją przestronność znajdzie sporo nabywców i wiernych użytkowników.
Z ciekawostek dodam, iż na targach Rybomiania 2013 w Poznaniu, w czasie testu, do namiotu
zmieściło się 29 osób. Wynik imponujący zatem co do oceny, staram się nie ingerować w obiektywizm
czytelnika i ową zostawiam Wam.

Z karpiowym pozdrowieniem
Krzycho "Rumun" Caban.

Artykuł napisany przez Krzysztofa. Krzysztof zastrzega sobie rozpowszechnianie tego artykułu bez jego zgody. Artykuł dodany na prośbę Krzysztofa.

Pozdrawiam,
Gabriel.

Odpowiedz do tematu