Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
DZIKA WODA Bobrowniki Wielkie
Autor Wiadomość
Toke 
Tomek Wielgus

Wysłany: 2014-08-27, 19:45   DZIKA WODA Bobrowniki Wielkie

Witam !
Koledzy mam pytanie , łowił ktoś może na tym łowisku ?
Jak wrażenia ?
Pytam bo mam w sumie pod nosem ;)
Łowisko Karp Power

kwiq
Andrzej K

Wysłany: 2014-08-29, 18:54   

Hej, byłem raz trzy doby ale nic nie udało się złapać - pogoda niestety szalała niesamowicie, dodatkowo chyba trafiłem na tarło białej ryby. Teraz ruszam jeszcze raz początkiem października na weekend i zobaczymy. Łapałem na stanowisku nr 6. Zaraz przed stanowiskiem górka lecz była bardzo porośnięta, po prawej stronie fajna zatoczka, sporo zielska na płytszej wodzie, na głębokiej muł. Woda ciekawa więc myślę że warto popróbować. Obsługa bardzo sympatyczna, jedyny mankament to bajoro w około łowiska jak dobrze popada. Teraz widzę że chłopaki starają się walczyć z tym za pomocą kamyków i miejmy nadzieje że zda to rezultat :) .

rusnar 
Konrad Rusnarczyk

Wysłany: 2014-08-31, 09:40   

Po powodzi w maju ryba im się rozeszła po innych stawach ale napewno coś tam zostało.

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2014-08-31, 10:36   

Ja też się napalam siąść tam na parę nocek na jesień, ale plan mam napięty jak baranie jajca... A co do powodzi to możliwe bo w dunajcu po powodzi łowili wędkarze karpie po 5-6kg ale przypuszczam że też z komorowa sporo poszło i w dunajec i nawet do mnie na zapomniane stawy w Bobrownikach Małych bo wiem że chłopaki widzieli jak się pławiły karpiszony po powodzi...

Toke 
Tomek Wielgus

Wysłany: 2014-09-01, 16:59   

Kurcze ja właśnie też mam plan ostro zapchany,i ciągle z planów zasiadki nic nie wychodzi...
Wiem że przed powodzią można było fajnie połowić,niestety nikt z moich znajomych nie łowił później i nie wiem jak obecnie sytuacja wygląda...

kwiq
Andrzej K

Wysłany: 2014-09-02, 09:37   

Świeże info:

"W dniu 2.09.2014 na Łowisko trafiło 14 karpi i 2 amury. Wpuszczone ryby były w przedziale wagowym od 4 kg do 12kg"

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2014-09-02, 10:22   

Byle nie naładowali ryb pod powierzchnie...
Wolałbym żeby nie zrobili doła z rybami tylko przystępną ilość ryby.
Ja od jutra na komorów uderzam i mam nadzieje na 3 brania za 3 dni:D

Toke 
Tomek Wielgus

Wysłany: 2015-05-11, 19:38   

Udało mi się w końcu wybrać na to łowisko , byliśmy z bratem w listopadzie od rana do zmierzchu - bez efektów , ale łowisko zrobiło super wrażenie.
Teraz byliśmy w ostatnią niedzielę , pogoda szalała niesamowicie, ale karpie jakieś brały , padł karpik 9 kg, taki koło 4 i jeszcze spinka jednej ryby , takiej na oko 5-6 kg.
Super obsługa wygodne stanowiska , choć faktycznie na tych co nie ma żwirku jak popada to masakra...
Baaardzo polecam tą wodę , ja w tym sezonie wrócę jeszcze nie raz.

Jerry1979 
Jarek Łabno

Wysłany: 2015-07-15, 08:27   

Witajcie

Łowisko zrobiło się bardzo popularne i teraz ciężko o miejscówkę na weekend. Ryby są wszelakie. Od leszczy po amury. Wagowo do 20 kg. Polecam śledzić to łowisko na facebook. Bez łódki nie ma się co wybierać na to łowisko. Jest to dołek pożwirowy w strefie zalewowej dunajca więc:
1. na wiosnę i po dłuższym deszcze trudno się porusza po terenie wokół z powodu osadu jaki zostawił dunajec - glinka która jak zmoknie jest śliska jak lód (ale to problem wszystkich dołków w miedzywalu dunajca) rozwiązanie jeździć na zimówkach albo terenówką alba jak nie zapowiadają dużego deszczu.
2. Dołek ma charakterystyczny kształt "-_-" - tatarak, wypłacenia przy brzegach, duże spady w kierunku środka i głęboki środek ok 7 m wody i 1 m mułu.
Ryby łowi się na wypłyceniach przy brzegach przy samej trzcinie (ok 1-2 m od trzcin). Nęcenie nie skomplikowane: wiadro kuku z peletem halibut i peletem kuku. Kulki na wiosnę i jesienią śmierdziele a w ciepłe dni słodkości. Banan, orzech tygrysi i skopex przyniosły najlepsze efekty w lecie.
Została już tylko jedna miejscówka nie wysypana kamykiem. Każda ma swoją matę do obsługi złowionej ryby. Obsługa rewelacyjna. Wymagania regulaminowe opisane na stronie internetowe: najważniejsze: haki bezzadziorowe, środek do odkażania, mata do odhaczania, połów 3 wędki metoda włosowa.

Polecam łowisko choć będę tego żałował bo będzie trudniej o miejscówkę :)

Jerry1979 
Jarek Łabno

Wysłany: 2015-07-31, 12:58   

Witajcie
Dziś siadam na dwa dni. Planuje polowanko na amury. Jak wyjdzie to się okaże :) Będę siedział na trójce.

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2015-08-01, 08:54   

Jak znajdę chwilę wolną to może podjadę do ciebie zobaczyć co i jak.
Sam bym się z chęcią wybrał ale urlop dopiero końcem sierpnia.
Daj znać jakie efekty były.

Jerry1979 
Jarek Łabno

Wysłany: 2015-08-02, 14:01   

Witajcie
Polowanko na amury zakończone sukcesem. Wprawdzie tylko jedna 13 kg sztuka wyjęta za to walka była ciekawa bo na trójce jest zatopione drzewo. Z tym drzewem przegrałem 4 razy w niedziele rano a może były kolejny amur. Do tego 2 karpiki 5 i 6 kg oraz lechu 2 kg. Generalnie bardzo delikatnie brały ryby przez weekend. Typowych odjazdów brak. Albo branie do brzegu - patrz w zaczepy albo delikatne ruchy, bardziej leszczowe niż karpiowe.

Toke 
Tomek Wielgus

Wysłany: 2015-08-06, 16:39   

Jerry - na trójce trzeba teraz , przy tak niskim stanie łowić z lewej strony , praktycznie przy skraju stanowiska. Wtedy większość ryb omija zaczep :)
Trójka to moje ulubione stanowisko , w ubiegłym tygodniu z czwartku na piątek przegrałem walkę z potężnym amurem - spadł przy samym podbieraku...
Dopracowałem jeszcze zestawy , pokombinowałem z hakami, mam nadzieję że teraz będzie lepiej...
W sobotę siadam na nockę na 6 :)
Jeśli to nie tajemnica, na co skusił się amurek ?

Jerry1979 
Jarek Łabno

Wysłany: 2015-08-06, 22:21   

Toke napisał/a:
Jeśli to nie tajemnica, na co skusił się amurek ?

Ważne nęcenie: kuku gotowana - 3 kg na raz, łubin parzony 2 kg na raz do tego pelet kuku 7 mm. Nęciłem o 17, 6 i 17. Donęcałem punktowo woreczkiem z 5 kulek, pelet kuku 7 mm, pelet halibut czerwony drobny (dla smugi) i pelet rybny 15 mm). Nęcenie się sprawdza bo to drugi amur na KP powyżej 10 kg. Co do kulek to nie ma reguły. Banan, orzech tygrysi i donald WB. Bałwanki 20+popek cały. Na te miałem amury na kiju. Na trójce amur brał z prawego końca na granicy zaczepów i ze środka. Tego ze środka nie wyjąłem ale po ugięciu kija daje mu 18-20 kg. Co do przyponów to sztywny dł 25 cm do połowy oskurowany ze śruciną 1g. Obowiązkowo pozycjoner ale nie z rurki. Kulki max 5 mm od haka. Włos na kółku. Haki 4 Arma point SSC(B).

Toke 
Tomek Wielgus

Wysłany: 2015-08-07, 21:03   

Jerry , to mamy w sumie podobne doświadczenia - ja nęcę bardzo podobnie, z tym że z ziaren praktycznie daję samą, dobrze ugotowaną kuku , do tego pellet halibut 8 mm , pellet banan lub ananas 12mm , trochę kulek , głównie słodkich , wszystko zalewam słodkim boosterem.
Haczyki teraz kupiłem Korda Krank 4 , myślę że dobrze się sprawdzą do przynęt jakich używam (kulka 18-20mm plus połówka lub cały popek 14mm)
Włos właśnie będę musiał chyba skrócić, bo miałem kulkę zdecydowanie więcej niż 5mm od haczyka.
Ja jak ustawiałem zestawy z prawej strony lub ze środka stanowiska, to praktycznie zawsze przy ściąganiu zestawy lądowały w zaczepie...
Kuku na jutro już się moczy ,jutro rano do pracy , a potem kierunek Bobrowniki :)
Mam nadzieję że będą gryzły mimo temperatur :)

Mooolek

Wysłany: 2016-06-17, 15:28   

Wędkował już ktoś na stanowisku nr 1 po wypłyceniu go przez gospodarzy ?

Bóbr 
Wojtek

Wysłany: 2016-06-19, 16:24   

Witaj, po wypłyceniu byłem tam dobę, 4 brania i dwie ryby. Zestawy wywożone na to wykopane bliżej brzegu max 3 metry od linii brzegowej. Kulki tylko pływające na długości przyponu 35cm bo jeszcze tam miękko. Jest tam faktycznie teraz więcej ryby ale nie każdego dnia. Widać jak jest ryba to zmęcona woda na tym kopanym.

Mooolek

Wysłany: 2016-06-19, 17:56   

Dzięki wielkie za pomoc, zastosuje się do wskazówek :)

Mooolek

Wysłany: 2016-06-28, 10:44   

Na Karp Power upał sprawił, że rybka w ogóle nie współpracuje. Na stanowisku 7 padły 2 leszcze i 2 jesiotry. Po za tym, nigdzie nic. Jeden z wędkujących polował od środy i w sobotę koło południa się złożył bo prócz jednego delikatnego brania pierwszej nocy, nie działo się nic. Teraz kilka chłodniejszych dni więc może coś się ruszy.

Toke 
Tomek Wielgus

Wysłany: 2016-06-29, 21:42   

Mam nadzieję że się ruszy , bo w sobotę siadamy na 2 :)

Mooolek

Wysłany: 2016-06-30, 10:38   

Polecam z samego rana pooglądanie wygrzewających się karpi i amurów w granicach 1 stanowiska :) momentami jest aż czarno :)

Toke 
Tomek Wielgus

Wysłany: 2016-06-30, 17:19   

Wiem , widywałem je tam również w ubiegłym roku )

pawelw

Wysłany: 2016-08-02, 06:56   

Witam

Wybieram się pierwszy raz, musze wybrać dwa stanowiska obok siebie . Wolne są od 1 do 4. Co polecacie,które dwa wybrać ?

Pozdrawiam

Jerry1979 
Jarek Łabno

Wysłany: 2016-08-02, 09:17   

Witaj

Polecam 1 i 2 lub 3 i 4.
Na 1 poz mianach siedzi dużo ryby przy powierzchni więc na ziga idzie połapać. Na 2 przy granicy z 3 przy samych trzcinach trzymają się amury.
Na 3 jest zatopione drzewo ok 6 metrów od brzegu więc trzyma się tam ryba i można połapać ale nie jest to łatwa miejscówka. 4 na granicy z 3 i przy trzcinach też daje fajne efekty.

Jak wiatr będzie ze wschodu to brałbym 1 i 2. W innym wypadku 3 i 4.

Kombinacja 2 i 3 będzie dobra przy ciszy przy czym trzeba siedzieć na 2 i na krótko łowić spod drzewa i trzcin na 2.

jogo 

Wysłany: 2016-08-02, 19:30   

Witam!
Co do 3 to nie był bym pewny czy jest do korzeń :D
Obławiałem 3 trzy doby w tym roku a i jedna rybę straciłem w tym zaczepie.
Pływałem z echo, stukałem jest tam coś twardego jak cholera, właściciel wspominał nawet coś o jakiś płytach betonowych, sami nie wiedza co to dokładnie jest.
Co do stanowisk na tym łowisko polecam 5. Jest fajna góreczka, której rybka ładnie się trzyma.
Z trzech w/w jak najbardziej wziął bym 2i3.

Jerry1979 
Jarek Łabno

Wysłany: 2016-08-03, 11:23   

jogo napisał/a:
Co do 3 to nie był bym pewny czy jest do korzeń

jogo napisał/a:
właściciel wspominał nawet coś o jakiś płytach betonowych

Jedno i drugie :) Jak to na starej żwirowni to też linów stalowych pewnie też kilka pływa ;)
To ze drzewo to pewne bo wyjąłem gałąź starą z tego miejsca i na echo układa się zgodnie z nurtem jak dunajec sobie pływa przez ten zbiornik co miało miejsce w 1997 i 2010.

Co do 5 to potwierdzam ale kolega ma do dyspozycji 1 2 3 i 4. . Po wypłyceniu 1 ryba zaczęła wędrować po zbiorniku za wiatrem. Wcześniej jakoś trzymała się górki przy 5, łachy na 6.

pawelw

Wysłany: 2016-08-03, 12:04   

Panowie dziękuję za rady. wybraliśmy 2 i 3 . Ja osobiście będę siedział na 2, zastanawiam się lewa strona granicząca z jedynką czy prawa od stront trójki?
Czy da rade upchnąć tam 6 wędek na dwójce?
Jak daleko od drugiego brzegu należy wozić zestawy? a może coś na środku wody jest ciekawego?
Jak z dnem , miękko czy raczej znośnie i można stosować sztywne przypony ?
O smaki nie pytam bo i tak używam tylko trzech sprawdzonych , którym ufam od kilku sezonów. za to bardzo mnie interesuje sposób prezentacji- tonąca jedna lub dwie kulki, bałwanki z pływakiem , popki kilka cm nad dnem, małe przynęty w postaci dumbelsów lub kulek 14-16mm, jasne fluo barwy czy raczej na spokojnie ciemne kule?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Jerry1979 
Jarek Łabno

Wysłany: 2016-08-04, 11:40   

Na 2 to trzy zestawy. Na granicy z 3 ok 1,5 m od trzcin. Na granicy z 1 jest półka 2 m szeroka a potem jest spad do 6 metrów. Na środku ok 6 m od brzegu można próbować ziga bo to autostrada karpiowa.
Co do przynęt to pojedyncze małe kulki się sprawdzały i orzechy tygrysie. Pływaczki białe śmierdzące. Z ekspozycją trzeba kombinować. Mi się sprawdzała kulka 16 z dumbelsem w pionie.

eleventh 
Grzegorz W.

Wysłany: 2016-08-11, 10:38   

Drugi rok z rzędu spędzaliśmy z żoną urlop na tym łowisku.

- Zasiadka trwała 10 dni (dób, za przeproszeniem ;) ).
- Łowiliśmy na 4 wędki.
- 2 noce nie łowiliśmy wcale
- Złowiliśmy 48 ryb (41 karpi i 7 jesiotrów)
- 88% ryb złowiona została w godzinach 6:00 - 21:00
- 92% ryb złowiona została na przynęty o zapachach nieowocowych
- Łączna waga ryb to 410 kg
- Żona złowiła 26 ryb o łącznej wadze 232 kg (średnia waga ryby 8,9 kg)
- Ja złowiłem 22 ryby o łącznej wadze 178 kg (średnia waga ryby 8,1 kg)
- Największa ryba zasiadki (a w zasadzie ryby) to królewski 14,6 kg i złowiony 15 minut później pełnołuski o dokładnie tej samej wadze. Obie ryby złowione przez żonę
- Przez 10 dni zasiadki tylko w 1 dzień padał deszcz i temperatura spadła do 15 st C, w pozostałe dni słonecznie i temperatura w przedziale 25-32 st C.

Łowisko jest stosunkowo trudne technicznie. Koniecznie trzeba mieć ponton lub łódkę zanętową z echosondą.
Kluczowym jest nie tyle wybór przynęt co właściwe wybranie miejscówki.
Poza tym, że łowisko jest wyzwaniem wędkarskim, a nie wanną z rybami jak to czasami bywa w wypadku łowisk komercyjnych, ma duży atut w postaci kameralnego charakteru i świetnie przygotowanych stanowisk których jest jedynie 7.
Do każdego stanowiska przypisany jest jednoznacznie obszar wody na którym można łowić.
Na terenie łowiska jest do dyspozycji prowizoryczny prysznic oraz toaleta (wychodek).
Brak prądu!
Łowisko prowadzi dwóch karpiarzy którzy wiedzą jak to robić.

Dla chętnych poświęcić 4 minuty swojego czasu polecam film który nagraliśmy w trakcie zasiadki.

FILM MOŻNA ODTWORZYĆ JEDYNIE NA KOMPUTERZE (nie działa na urządzeniach mobilnych)

LINK DO FILMU NA YouTube

pawelw

Wysłany: 2016-08-12, 14:27   

Czyli generalnie jak się ma łódkę bez echa to z dwójki wozić pod przeciwny brzeg , najbliżej jak się da trzcin, pięć wędek po długości przeciwnego brzegu ?

eleventh 
Grzegorz W.

Wysłany: 2016-08-12, 14:44   

Generalnie okolice trzcin są ok
Pamiętaj tylko coby za dużo nie nęcić.
Tam jest sporo naturalnego pokarmu w stosunkowo małym zbiorniku.
Jak wsypiesz wiadro żarcia złapiesz jedną rybę za kilka dni :)
Wywózka + 2-3 garści zanęty, najlepiej w pvc.
Powodzenia!

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2016-11-07, 21:18   

Kilka dni temu łowisko zmieniło nazwę na DZIKA WODA, zmieniłem też nazwę wątku.

Pozdrawiam

lapa121 
Konrad Wojda

Wysłany: 2017-01-05, 15:04   

Witam, wybieram sie na to łowisko latem bieżącego roku, czy ktos ma jakieś rady dotyczące łowienia latem na tym zbiorniku? Z góry dzięki za info, każda porada mile widziana :-)

Mateusz 
Mateusz Bratko

Wysłany: 2017-01-05, 20:17   

lapa121 napisał/a:
Witam, wybieram sie na to łowisko latem bieżącego roku, czy ktos ma jakieś rady dotyczące łowienia latem na tym zbiorniku? Z góry dzięki za info, każda porada mile widziana :-)

Mieszkam blisko ale nie odwiedzilem tej komercji. Masz linki do filmów o niej co nieco powinny pomóc.

https://www.youtube.com/watch?v=vTZBgCCKIxA
https://www.youtube.com/watch?v=bPXmQKYz_NE&t
https://www.youtube.com/watch?v=Zdua3cCUAeU
https://www.youtube.com/watch?v=2qDBKD-ujJ4&t

Toke 
Tomek Wielgus

Wysłany: 2017-01-13, 16:26   

lapa121 napisał/a:

Ja tam łowię dość często , generalnie najprościej - wozić pod przeciwny brzeg , pod trzciny , nie dużo nęcić, zwłaszcza latem , najlepiej trochę ziaren , pelletu , dosłownie 2-3 garci na zestaw.
Kulki sprawdzają się różne , z moich takich pewniaków to w ostatnim sezonie truskawka, trawa łąkowa z Jet fisha , i własne rybne.
Latem bardzo ważne właśnie nęcenie -umiar jest słowem kluczem :)

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2017-01-13, 20:15   

Witam czy da sie tam polowic z rzutu ??? Czy tylko wywozka po przeciwlegly brzeg???

platinumx 

Wysłany: 2017-01-14, 09:19   

Czołem,

z rzutu to raczej tylko na pierwszym i ostatnim stanowisku:)

lapa121 
Konrad Wojda

Wysłany: 2017-01-16, 18:45   

Toke, dzięki wielkie za info, gdzieś już słyszałem podobne opinie. Słuchaj a jak z zaczepami? Są jakieś twarde w wodzie czy raczej czysto?

Toke 
Tomek Wielgus

Wysłany: 2017-01-17, 17:29   

lapa121 napisał/a:
Toke, dzięki wielkie za info, gdzieś już słyszałem podobne opinie. Słuchaj a jak z zaczepami? Są jakieś twarde w wodzie czy raczej czysto?

Zaczep jest bardzo duży na 3 , jakieś 30-35 m od przeciwległego brzegu jest duże drzewo czy może jakaś barka albo element starego taśmociągu po żwirowni - coś dużego i bardzo twardego , od prawego skraja stanowiska tak do 3/4 w lewo.
Ja tam łowię tylko z kamieniami zamiast cięzarków , i koniecznie łódka lub ponton - jak rybka zaparkuje ,to wsiadamy i płyniemy - kilka wyszło w ten sposób :)
Na stanowisku 7 masz charakterystyczną pochyloną akację po prawej stronie przepustu - pod tą akacją kilkanaście metrów od brzegu jest też dość spory i twardy zaczep.
Jest też wypłycenie na 6 tam też ryba lubi zaparkować w roślinach ,ale raczej nie ma kłopotu by wyszła.
Z rzutu najlepiej łowić na 7 , po lewej stronie stanowiska masz taką charakterystczną górkę w zasięgu rzutu , a po prawej łowisz na wypłyceniu wzdłóż trzcin - tylko trzeba cicho w miarę siedzieć, bo te miejsca są dość blisko :)

lapa121 
Konrad Wojda

Wysłany: 2017-01-31, 14:25   

Toke, dzięki wielkie, ważne i cenne info podałeś. Jak sie okazało będziemy mieli ponton ze sobą, najprawdopodobniej zdecydujemy sie na 6, ewentualnie jeśli będziemy we 3 to 6 i 7. Gdyby ktoś siedział nad wodą to piszcie jak efekty :-P

Odpowiedz do tematu