Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łowisko Karpik
Autor Wiadomość
pawelw

Wysłany: 2014-10-29, 11:54   

Jaka jest powierzchnia tego zbiornika?

Czy ze stanowisk z domkami 2,3 warto szukać interesującego dna czy raczej jest to wanna? Łowienie raczej przed siebie. Chyba ze 1 wolna to możn próbować pod brzegiem.
Czy używacie pontonów do wywózki czy raczej rzut lub model RC?

Jak wygląda dno na stanowisku nr 11? Czy 11 jest wystarczająco duża dla dwóch osob?
Czy do stanowiska 11 dojade z kampingiem i jest gdzie przyczepe rozłożyć?

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-29, 12:18   

Większość odpowiedzi na Twoje pytania znajduje się na stronie łowiska a więc mapa stanowisk , regulamin gdzie na dole strony jest podana powierzchnia łowiska czyli 6 hektarów. Jeżeli planujesz wypad jeszcze w tym roku to w tej chwili trwają prace nad powiększeniem akwenu właśnie w okolicach "11" ( stanowisko 3 osobowe) i po pierwsze może być utrudniony dojazd z przyczepą a po drugie uciążliwy hałas pracującej koparki i samochodów ciężarowych... Co do przekroju łowiska to głębokość waha się od 1,5 do 3,5 m
Jeżeli siedzisz na "2" lub "3" i obok Ciebie nie ma nikogo na sąsiednich stanowiskach to nikt Ci nie zabroni rzucać pod brzeg w lewo...lub w prawo w kierunku drogi ale generalnie jak są sąsiedzi to trzymamy się mapy stanowisk, żeby sobie nie utrudniać życia. W miarę swobodnie można się ulokować z przyczepą na stanowiskach 7,8 ( na ósemce jest domek drzymały) lub 9. Generalnie polecam przestudiowanie regulaminu bo widzę, że nie czytałeś... Punkt 7. regulaminu mówi o wywózce.... A czy będziesz wywoził czy rzucał - to już Twoja sprawa.

pawelw

Wysłany: 2014-10-29, 12:46   

Dzięki wielki, faktycznie chyba z lenistwa nie doczytałem.
Jeszcze raz dziekuję.

amukar 

Wysłany: 2014-10-30, 19:18   

Dwie doby na łowisku pogoda dopisała rybki tez karpiki 5, 6, 7, 9, 9 i 15,50 kg dwa karasie po 2,50kg i jedna spinka coś grubszego było. Polecam łowisko

zigi 

Wysłany: 2014-10-30, 22:31   

amukar napisał/a:
Dwie doby na łowisku pogoda dopisała rybki tez karpiki 5, 6, 7, 9, 9 i 15,50 kg dwa karasie po 2,50kg i jedna spinka coś grubszego było. Polecam łowisko

Na co karpiki się skusiły ?

shivan 

Wysłany: 2014-10-30, 22:36   

I ile mieliście spinek?

amukar 

Wysłany: 2014-10-31, 12:15   

Jedną spinke troche mojej winy a tak rybki zapiete wzorowo

pdusza

Wysłany: 2014-11-16, 23:08   

Jak do tej pory Karpik był dla mnie jednym z lepszych łowisk w okolicach Krakowa, sporo ryby, wydzielone w miarę zadbane stanowiska, możliwość rozbicia namiotu a dla chętnych domki. Klimat tego łowiska jest raczej dyskusyjny, ale na hotel i restaurację z co weekendowymi weselami, czy na bliskość jakiegoś zakładu (lub magazynu) można przymknąć oko, zresztą o tym można przeczytać na stronie internetowej i komu się to nie podoba nie musi jechać. Ja w każdym razie przeżyłem tam na prawdę ciekawe chwile.

Niestety po ostatniej weekendowej zasiadce już raczej się tam nie pojawie, z kolegą zaklepaliśmy stanowisko 11 bo tylko to i 12 było wolne (dzwoniliśmy 2 tyg. przed). Po przybyciu na miejsce okazało się ze dojeżdżając na 11 i 12 można utonąć w błocie. Samo stanowisko wygląda jak plac budowy, błoto po kostki, trzeba się ostro pomęczyć żeby znaleźć miejsce na rozbicie namiotu, za 'plecami' stoi koparka a pomiędzy gąsienicami poprzednicy urządzili sobie ubikacje, w sumie nie dziwie się bo do wychodka nie da się dojść bez kaloszy. Strach pomyśleć co by było gdyby w nocy padał deszcz, o wyjeździe autem pewnie można byłoby zapomnieć.
Poza tym okazało się ze obok budują dwa nowe domki i w sobotę od 10 (czasu przyjazd na miejsce) do 18.30 słychać było tylko huk pił do drewna i młotków, hałas był taki ze praktycznie nie dało się rozmawiać. Nawet nie zastanawiałem się jaki to ma wpływ na ryby bo nie było sensu się denerwować. Cieszyliśmy się że nie wybraliśmy 12ki bo to stanowisko praktycznie nie istniało mimo to ochoczo było proponowane podczas składania rezerwacji.
Rozumiem ze trwają prace nad powiększeniem zbiornika, rozumiem ze łowisko się rozbudowuje i dla dobra wędkarzy właściciel stawia nowe domki ale nie jestem w stanie pojąc jak można ludziom proponować stanowiska na których nie da się łowić właśnie z powodu wspomnianych robot, nie uprzedzając o tym, nie informując w żaden sposób na stronie internetowej czy facebooku i pobierając za nie normalną kwotę. To kpina! Widać właściciel woli chwalić się tylko wynikami jakie osiągają wędkarze na łowisku i usuwać nieprzychylne komentarze na facebooku niż umieszczać rzetelne i szczere informacje które mogą negatywnie wpłynąć na frekwencje.
W przyszłym roku zmiany m.in. podwyżka cen oby jakość również szła w parze z podwyżką, ja w każdym razie tam szybko nie wrócę.

Ponizej kilka fotek:
11ka (część)

Nieistniejaca 12ka

Dojazd

Panorama

pawelw

Wysłany: 2014-11-17, 12:40   

Witam

Czy po tych zmiana stanowisko nr. 11 będzie sitnieć? Czy ktoś ma dokładne info jak ma to wyglądać po zmianach?
Czy te dwa zbiorniki widoczne na panoramie będą połączone a stanowiska 11 i 12 zostaną przeniesione pod las? ,

Z innej beczki: Jakie sposoby nęcenia sprawdzają sie wam na tym łowisku najlepiej?
Z racji, że będę tam z rodziną muszę ograniczać sprzęt. Czy nęcenie samymi kulami z kobry i w to miejsce zestaw z PVA sprawdza się na tym łowisku? Czy raczej postawić na spodmix, kulki z kobry? Ale to już utrudni mi pakowanie :)

Januu 

Wysłany: 2014-12-01, 21:08   

Pawelw dobrze kombinujesz. To co widać będzie połączone i zalane wodą. 11 i 12 przestaną istnieć w obecnym kształcie, ponieważ nie będzie już tego cypla na którym jest 11. W zamian pojawi się 13 i 14 z nowymi domkami po środku zachodniego brzegu.

Śmiało możesz brać samą kobrę. Miałem tam dobre wyniki nęcąc dosłownie 50 kulek + metoda, więc jeżeli zanęcisz kobrą i do tego PVA, wyjdzie na to samo. Później po każdej rybce dorzucałem po 10 kulek na zestaw i to wystarczyło, aby utrzymać stado.

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-02, 11:38   

Januu napisał/a:
Pawelw dobrze kombinujesz. To co widać będzie połączone i zalane wodą. 11 i 12 przestaną istnieć w obecnym kształcie, ponieważ nie będzie już tego cypla na którym jest 11. W zamian pojawi się 13 i 14 z nowymi domkami po środku zachodniego brzegu.

Jeżeli będzie tak jak to opisałeś i zachowany zostanie układ podziału łowiska na stanowiska tak jak tutaj
to już słyszę te ku....y jakie polecą z tytułu przerzucania przy rzucie lub wywózce z brzegów południowego i północnego. Ktoś delikatnie mówiąc nie pomyślał, kombinując stanowiska na zachodnim brzegu. Chyba, że jest to tylko plotka lub w jakiś sposób, którego sobie nie bardzo jestem w stanie wyobrazić - zmieni się układ stanowisk. Januu masz pewne wiadomości z wiarygodnego żródła?

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-12-02, 16:21   

Z tego co ja wiem, to oni jeszcze sami nie wiedzą jak to ma być :lol: Są 2 wersje, zostaje cypel lub wyspa, rozmowa z (podobno)opiekunem łowiska.

Januu 

Wysłany: 2014-12-04, 13:57   

O ku&*% i ch&%$ bym się nie martwił, bo już teraz posiadacze łódek pływają na karpiku gdzie chcą. Szczególnie ze stanowiska nr.3 widuję wywózki na prawo, na sektor nr. 6, na lewo na sektor nr 1, na prawo na sektor nr 7, a rekordziści wozili z 3 na 12 :D

Wszystko kwestia dogadania z innymi obecnymi na łowisku.

Ja na karpiku przy pełnym obłożeniu w weekend byłem raz i dziękuję. Wolę jeździć na dniówki w tygodniu, kiedy nie ma ludzi. Przy pełnym obłożeniu jest jak dla mnie za tłoczno.

Januu 

Wysłany: 2014-12-14, 19:57   

Spore zmiany na karpiku, nowe domki i pomosty, krótka relacja: Film Youtube

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-14, 20:36   

I co sądzicie koledzy o tych zmianach ? Jakie plusy? Jakie minusy?

ciciek_cwiklice 
Szymon Witosz

Wysłany: 2014-12-14, 21:10   

Wszystko ok tylko jakoś nie bardzo jestem zwolennikiem pomostów i podestów.

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-14, 21:19   

Stary! Szukaj pozytywów w tej całej sprawie. Brawo za pomysł z podestami! W końcu będzie gdzie położyć podbierak... Super sprawa!

domin92 
Dominik Mikoś

Wysłany: 2014-12-14, 21:34   

Ze stanowiska nr 1 zostaje łowienie "pod nogami" bo wydaje mi się że nie ma żadnego pola manewru. Jak dla mnie zdecydowanie za gęsto. Przy pełnej obsadzie np. w weekend komfort łowienia żaden...

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-14, 21:36   

Słyszałem, że stanowiska 1 i 13 znikają prawdopodobnie ale i tak niewiele to zmienia.

Januu 

Wysłany: 2014-12-14, 22:15   

Nie ma takiego stanowiska jak 13, a 1 nie zniknie ponieważ wybudowali tam też pomost.

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-14, 22:24   

Oczywiście masz rację. Z tego szczęścia jakie nas wędkarzy spotyka w związku z dokonanymi zmianami wpisałem 13 zamiast 12... Tak mnie poniosło ! A z pomostem na jedynce to bardzo dobry pomysł! Kto powiedział, że ryby trzeba szukać daleko?

domeen 
Dominik Janczar

Wysłany: 2014-12-17, 22:08   

Czy tylko mnie się wydaje, że te stanowiska (pomosty) są utkane zbyt gęsto aby zachować jakikolwiek komfort łowienia? W takich warunkach przy większej rybie może się okazać, że będzie zabieranie wszystkich zestawów wokół. W nocy zanim dobiegnie się do wędki ryba może odpłynąć sobie kilka, kilkanaście metrów z zestawem i mamy poplątanie z pomieszaniem. Jakoś tego nie widzę przy pełnym obłożeniu stanowisk. Już teraz pierwsza rzecz jaką zauważyłem wchodząc na stanowisko to to, że są makabrycznie ciasno ułożone (łowiłem na 4). Z pomostami świetny pomysł ale na spławik :) Cóż - na wiosnę się zobaczy czy to wszystko tam gra bo strasznie nie lubię tłoku na łowisku. Co najwyżej trzeba będzie mykać do Podolszy.

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-17, 22:27   

Mam podobne zdanie jak TY! Moje pisanie wcześniejsze to oczywiście ironia! Kogoś kto to wymyślił równo pogięło! Nikt chyba nie lubi tłoku na łowisku! Być może takie podesty miały by sens na "Małym stawie" konsumpcyjnym ale nie na "Dużym stawie". Szczególnie skopany jest południowy brzeg a nie bardzo sobie wyobrażam układ stanowisk przy dobudowanych jeszcze dwóch stanowiskach na brzegu zachodnim :twisted:

Prezes-Artek 

Wysłany: 2014-12-18, 07:25   

Chciałem się tam wybrać w nowym sezonie bo dość blisko ale chyba odpuszczę widząc co zrobili :|
Zdecydowanie za blisko te pomosty już widzę plątane zestawy albo ciągnięcie na chama żeby nie poplątać a to nie o to chodzi w naszym hobby.
Chyba idą typowo za kasą.

bazooka

Wysłany: 2014-12-21, 22:13   

Te pomosty to chyba do skakania do wody, a nie dla karpiarzy. Przez takie inicjatywy, odechciewa mi się komercji. To co się dzieje na Karpiku bardziej przypomina cyrk, a nie łowisko.

pawelw

Wysłany: 2014-12-22, 10:31   

Na jednych łowiskach nie dzieje się nic , na innych coś robią i tak zawsze jest źle ;) taka polskość ;)
Tam się łowi głównie na wprost, wiec nic nie stoi na przeszkodzie stawiać pod na brzegu a pomost wykorzystać do holu ryby lub do postawienia łódki na wodzie :) . Wszędzie się znajdzie + i - , zależy kto czego szuka.
Wygląd faktycznie basenowy. Ja mam to łowisko na uwadze tylko w przypadku wyjazdów rodzinnych więc każda wygoda w okolicach domku mile widziana.
Jest domek w dobrym standardzie, restauracja, plac zabaw i wielki lunapark w okolicy... czego więcej trzeba na rodzinne karpiowanie.
Nie jest to miejsce dla tych co lubią dzikość przyrody i na singlowe zasiadki będę szukał innych miejsc.
mam tylko nadzieje , 11 i 12 znikną z chwilą otwarcia nowych domków.
C o z 1 ? Pozostaje do gadanie się z 2 lub łowienie pod nogami nowego domku.

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-22, 10:54   

Nawet jak znikną 11 i 12 a łowienie z pozostałych będzie na wprost bo jak inaczej - to nowe stanowiska na zachodnim brzegu jakby na to nie patrzyć są usytuowane prostopadle do pozostałych. Ciekaw jestem co wymyślą "mądre głowy" z nowym układem stanowisk o jakim mowa na stronie łowiska. Masz jakąś wiedzę co do tego że i na 1 jest nowy domek?

pawelw

Wysłany: 2014-12-22, 11:16   

Myślę,że nowe domki zastąpią 11 i 12. Tam z tego co widać łowi się do połowy zbiornika z 1,2,3 wiec dla tych stanowisk się nie wiele zmieni.
Nic nie wiem o domku na 1.
Droga za kasą, rodzinny zbiornik, żadne poważne karpi owa nie i chyba w takich kategoriach należy rozpatrywać.Ja to akceptuję i mi pasuje, każdy z osobna musi się zastanowić za co che płacić ;)

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-14, 12:18   

Z ostatnich informacji podanych na stronie FB łowiska wynika, że chyba jednak 11 i 12 zostaną tu cytat: Obecnie na łowisku trwają prace modernizacyjne powiększenia tafli wody. Stanowiska 11 i 12 będą dostępne w trakcie modernizacji - zostaną utwardzone. Po wszelkich zmianach, które będą trwały do kwietnia ( mamy nadzieję ) pojawi się nowa mapka łowiska. - koniec cytatu.
Nie bardzo mogę sobie to wyobrazić no ale może moja wyobrażnia jest zbyt uboga po prostu lub ja niewłaściwie interpretuję ten zapis. Może jest ktoś kto mieszka blisko "Karpika" i mógłby to zweryfikować i podrzucić jakieś świeże foty i trochę tekstu w tym temacie?

Maciek99999 
Maciek OLO Muller

Wysłany: 2015-01-14, 12:51   

Wydaje mi się, że mają jakąś swoją wizję tego co robią.
Co byśmy tutaj nie napisali, nie wymyślali, nie kombinowali i nie wiem jak narzekali to tego nie zmienią.
Podobnie było z cennikiem na 2015.
Wymyślili sobie stawki i pomimo podrzucanych pomysłów np. zniżek przy większej ilości dni, zostało tak jak uważają za najlepsze.
W sumie to lubiłem tam jeździć i pewnie po zmianach jeszcze raz pojadę. Chcę to zobaczyć na żywo i wyrobić sobie zdanie.
pzdr 4 all :)

Januu 

Wysłany: 2015-01-20, 14:52   

Z tymi pomostami nie jest tak źle, przynajmniej na stanowiskach 7,8,9,10 na pewno mają sens. Ostatnio siedziałem tam kilka dni temu na ósemce i zastałem po przyjeździe błoto do kostek. Ledwo autem wjechałem i wyjechałem. Dzięki pomostowi miałem gdzie się w ogóle rozłożyć, a i kawałem suchego gruntu pod namiot koło pomostu się znalazł.

Tak to wyglądało w czasie zasiadki:

Nie mniej pomosty na stanowiskach 4-6 czyli na "betonach" to sztuka dla sztuki.

Prezes-Artek 

Wysłany: 2015-01-20, 17:49   

A jak tam z rybką działo się coś?

Januu 

Wysłany: 2015-01-20, 18:59   

3 delikatne brania do brzegu i jeden leszczyk 49cm w podbieraku. Nic po za tym. Karpi ani widu ani słychu.

pawelw

Wysłany: 2015-02-05, 13:10   

A czy między pomostami 4,5,6 to jest choć 10m odległości ?

Z tego co wiem po rozmowie z właąscicielem to stanowisko nr 1 znika, ale to miejsce będzie dostepne dla st.2 z domkiem. Czy nadal na 2 może spokoijnie dwie osoby łowić z domku.

Coś ma się zmineić dla 10,11,12, ale nie chce bajek opowiadać. Podobno wciągu kilku dni ma być gotowa nowa mapka stanowisk.

Karpcool 
Piotr

Wysłany: 2015-02-08, 16:08   

Witam, wybieram się w tym roku na to łowisko, z tego co tutaj czytałem jest sporo zmian. Więc prosiłbym o jakieś konkretne informacje tzn. Jakie najlepiej stanowisko (termin około kwiecień – maj), jakie są stawki cenowe za 3 dni łowienia, kiedy lepiej się wybrać w weekend czy w tygodniu, jakieś info na co łowić (czy są jakieś ulubione smaki).

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-02-15, 15:05   

pawelw napisał/a:
A czy między pomostami 4,5,6 to jest choć 10m odległości ?

Niestety nie... tam to jak śledzie.

amukar 

Wysłany: 2015-03-02, 12:53   

Witam kolegów. Powiedzcie mi , ktoś już na macie miał jakiegoś karpika.? Bo nie wiem czy warto sie wybrac?

Yucao
Tomasz Krawczyk

Wysłany: 2015-03-04, 19:47   

Czy ktoś z łowiących mógłby się wypowiedzieć nt. łownych smaków?

marrcuss 

Wysłany: 2015-04-01, 16:22   

Ja będę jechał na Karpika 11/12 kwietnia to obczaję co i jak ale jak bylem we wrześniu to już mi się wydawały ciasno te stanowiska a teraz jak wstawili te 2 kolejne to już wgl nie bedzie gdzie łowić tak jak na Uroczysku stanowisko na stanowisku. Jak dla mnie wygodne łowienie to stanowisko na hektar wody, tak jak byłem na Czechach 8ha i 7 stanowisk.

przemo91
Przemysław Michałek

Wysłany: 2015-04-01, 16:40   

52 ha 32 stanowiska i ciasno

Odpowiedz do tematu