Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łowisko Karpik
Autor Wiadomość
Michi13 
Gold carp team

Wysłany: 2015-04-01, 18:24   

Ja siadam 10-12 na stanowisku nr 6. Też dam znać co się działo. Na karpiku od zawsze sprawdza się krab.

Michi13

Yucao
Tomasz Krawczyk

Wysłany: 2015-04-01, 21:18   

marrcuss napisał/a:
Ja będę jechał na Karpika 11/12 kwietnia to obczaję co i jak ale jak bylem we wrześniu to już mi się wydawały ciasno te stanowiska a teraz jak wstawili te 2 kolejne to już wgl nie bedzie gdzie łowić tak jak na Uroczysku stanowisko na stanowisku. Jak dla mnie wygodne łowienie to stanowisko na hektar wody, tak jak byłem na Czechach 8ha i 7 stanowisk.

7,8,9,10 jest calkiem znosnie, aczkolwiek przy wiekszych sztukach lepiej dla komfortu zwinac zestawy.

I ryby się już trochę ruszają, w ostatnim czasie złapano ~13kg,~18kg i suma na 98cm bodajże.

dickens 
Adam Gralak

Wysłany: 2015-04-09, 07:02   

Panowie,czy ktoś był ostatnio i może powiedzieć jak wyglądają prace nad zbiornikiem .Miały być ukończone do końca marca ,ale jakoś cisza na ich stronie .

Yucao
Tomasz Krawczyk

Wysłany: 2015-04-09, 12:39   

dickens napisał/a:
Panowie,czy ktoś był ostatnio i może powiedzieć jak wyglądają prace nad zbiornikiem .Miały być ukończone do końca marca ,ale jakoś cisza na ich stronie .

28 marca mieli do przekopania juz tylko groble i zrobienie stanowisk, aczkolwiek wtedy nie pracowali wie pewnie w weekendy nie robia.
Zadzwon do opiekuna i zapytaj a wszystkiego sie dowiesz.

Michi13 
Gold carp team

Wysłany: 2015-04-16, 22:00   

Witam!
Byłem 10-12 na stanowisku 6. Rybki delikatnie skubią. Woda zimna (10 stopni). Przez dwie doby na 4 wędki 8 brań i tylko 2 na brzegu ( 4 kg i 13,4 kg), dwie weszły w krzaki reszta brań "pusta". Co do prac to moim zdaniem jeszcze trochę do przekopania mają., ale widziałem to z perspektywy "betonów" więc może się mylę.

Michi13

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-04-18, 21:31   

hehe.. podobno zaczepów tam nie ma ale ja też 2 znalazłem :lol: Ale teraz te pomosty co 8 metrów to przegięcie...

pawelw

Wysłany: 2015-05-06, 20:26   

Witam

Jedno pytanko :
Czy brzeg na lewo od dwójki , dawna jedynka warto obławiać?
Interesują mnie miejsca pod drzewami, w miarę daleko od nowych domków.
Pytam ponieważ będę tam z rodzinka pierwszy raz, w domku nr. 2
Będzie nas dwóch i w sumie 5 zestawów , wiec jakoś musimy to poukładać.

Michi13 
Gold carp team

Wysłany: 2015-05-07, 06:22   

Jasne że warto. Pod brzozami na lewym brzegu są bardzo łowne miejscówki

Michi13

pawelw

Wysłany: 2015-05-07, 15:08   

Dzięki za odpowiedź.
Jak daleko od brzegu po drzewami stawiać zestawy ?
Będę dziećmi i może się okazać , że nie będę miał zbyt wiele czasu na sodowa nie dna.

Michi13 
Gold carp team

Wysłany: 2015-05-09, 09:27   

Ja mając 5 zestawów na pewno 2 pod brzeg na lewo. 3 pozostałe na prosto na około 80-90 metrów. Ostatnia bliżej lekko po skosie na lewo około 40-50 m. Jest tam lekka górka. Nie sugeruj się tym w 100% bo kazdy może powiedzieć coś innego. Generalnie stanowisko lowne wiec coś na matę powinno wpaść

Michi13

pawelw

Wysłany: 2015-05-30, 19:28   

Witam

Macie jakieś wieści z łowiska?
Gryzie coś ?

Kamen31 

Wysłany: 2015-07-06, 21:57   

Witajcie... mam pytanie do osób które były na tym łowisku. A więc mam zarezerwowane stanowisko nr. 8 na 3 dni. Pytanie moje brzmi czy jest tam dostęp do prądu czy lepiej zainwestować w power banka? Chodzi mi głównie o naładowanie telefonu, tableta i innych pierdół.

Fuli 
Mateusz Bik

Wysłany: 2015-07-07, 16:43   

Na stanowisku obok w latarni jest prąd podprowadzony, można korzystać bez ograniczeń.

Kamen31 

Wysłany: 2015-07-21, 09:34   

Jestem po dwudniowej zasiadce na karpiku i muszę przyznać że ogólnie jestem zadowolony :)
Ryby dopisały, udało się wyciągnąć 2 x karpie 6,5kg oraz 8kg i jesiotra na 5,5kg. Niestety jedna
ryba zerwała się w połowie holu. Łapałem tylko na kulki firmy Carp Life, dokładnie na predatora
oraz Tiger Style. Zdecydowanie wygrał predator w stosunku 3:1 tak więc z czystym sumieniem polecam.

Klika zdjęć z zasiadki...

Karpcool 
Piotr

Wysłany: 2015-10-07, 20:05   

Witam, niedawno ( 29.09-2.10) byłem na tym łowisku 3 doby razem z moim tatą, ogólnie jestem zadowolony z zasiadki. W ciągu tych trzech dób złowiliśmy 4 karpie ( 7, 11, 12, 13 KG) oraz jesiotra 7 kg. Ryby brały raczej słabo. Z innych informacji mogę napisać że woda w zbiorniku w porównaniu do wiosny opadła około 70-80 cm. Podczas mojej zasiadki woda spadła 5 cm.

pawelw

Wysłany: 2016-02-10, 10:31   

Witam

Czy prace koparki na brzegu już się zakończyły?
Ma może ktoś fotki , jak to wygląda na obecna chwile po przekopaniu brzegu?
Czy zmieniło się ustawienie stanowisk?

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-10, 11:18   

Co nieco możesz zobaczyć sobie tutaj lub tu w zakładce zdjęcia. Cosik tam widać :mrgreen:

Marios92 

Wysłany: 2016-03-18, 22:37   

Witam!

Wybieram sie z kolega na zasiadke od 6 do 10 czerwca mam do wyboru miejsca 12 i 11 lub 10 i 9 co polecacie ?

Karpcool 
Piotr

Wysłany: 2016-04-16, 18:15   

Marios92 Ja się wybieram z tatą na karpika od 5 - 8 czerwca. Stanowisko 7-8. Wiec zapraszam na stanowisko 9-10 pogadamy ;) a co do wyboru to zależy czy lubisz wypłycanie bo na stanowisku 11-12 (na 12) są wypłycania( jak byłem w tamtym roku to jednej osobie tam utknęła łódka rc, fakt że ze 4-5 m od brzegu ale jednak.

Marios92 

Wysłany: 2016-04-22, 12:35   Karpik

Jaką metodę nęcenia polecacie? Dużo sypać czy mało? Jakie zapachy odpowiadają karpia na tym łowisku bardziej słodkie czy śmierdziele? Dodam że posiadam łódkę.
Jeżeli ktoś łowił na stanowisku 9 lub 10 proszę o kilka informacji na temat dna i rozstawiana zestawów!

Karpcool 
Piotr

Wysłany: 2016-05-01, 16:09   

Witam, dowiedziałem się że od tergo roku od podajże 1 maja na tym łowisku obowiązują haki bezzadziorowe, nie ma jeszcze regulaminu 2016 wiec może się pojawi.
Proszę o jakieś relacje z weekendu majowego co i jak jest na łowisku na co biorą i czy w ogóle biorę :)

pozdrawiam

jogo 

Wysłany: 2016-05-06, 10:29   

Witam!
Panowie, na karpiku ponton nie wchodzi w grę, prawda?
Mógłby mi ktos polecić jakies ciekawe stanowiska do łowienia z rzutu?
Byłbym bardzo wdzięczny za jakies informacje.
Pozdrawiam

grzesiekcichy 
Grzegorz Ciechanowski

Wysłany: 2016-05-13, 12:19   

Witam:
Wybieram się w czerwcu z rodziną na Karpika i potrzebuję paru informacji. Prawdopodobnie będzie to stanowisko nr 3 (mały domek). Jaki sposób nęcenia tam się sprawdza lepiej? Grubo czy punktowo? Jakieś konkretne smaki/zapach dominują? W moim przypadku grę wchodzi tylko rzucanie zestawami. Jak daleko trzeba posyłać zestawy?
Będę wdzięczny za wszelkie info :)

marcinek75 
marcin.carp

Wysłany: 2016-05-29, 12:13   

Witam. Podpinam się pod pytanie Grzeska. Też się wybieram na Karpika ale w lipcu. Interesuje mnie mały domek bo jade z rodzinką. Ktoś może powiedzieć coś o tym domku tzn jakie warunki? Czy ze stanowiska nr 3 spokojnie można łowić z rzutu? Jest podest?
Pozdrawiam.

pawelw

Wysłany: 2016-06-07, 20:32   

Witam

Jedno pytanko. Rok temu gdy byłem w domku nr 2 stanowisko 1 było zamknięte. Czy w tym roku też tak jest i stanowisko 2 może łowić na lewo od pomostu pod drzewami? Czy coś się zmieniło ?

WitekKarpiarz 

Wysłany: 2017-01-03, 19:54   

pawelw, Gdy byłem w listopadzie tak właśnie było. Jedynka cały rok jest zamknięta

Ciucio Morales 

Wysłany: 2017-04-13, 17:33   

Jakaś relacja od kogoś kto był już w tym roku na łowisku ???

shivan 

Wysłany: 2017-04-13, 18:30   

Lód zszedł.

mariusz123 
mariusz zieliński

Wysłany: 2017-04-13, 18:39   

Ciucio Morales, Przy brzegach bierą bączki do 10kg,od strony restauracji bliżej środka bierą większe bączki do 15kg....Ogólnie kaczok jakich mało,szkoda czasu i piwa.... ;)

Ciucio Morales 

Wysłany: 2017-04-14, 06:06   

Dziękuje koledzy za bardzo szczegółowe informacje.
Szczególnie kol.shivan jak większością swoich odpowiedzi ... bardzo pomógł. Dziękuję raz jeszcze.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-04-14, 08:00   

Ciucio Morales napisał/a:
Szczególnie kol.shivan jak większością swoich odpowiedzi ... bardzo pomógł. Dziękuję raz jeszcze.

Nie wiem na jakie informacje szczegółowe liczyłeś, bo co można powiedzieć ciekawego o owalnej dziurze w ziemi, którą prawie można przerzucić.... Ze swoich spostrzeżeń odnośnie łowiska po niedawnym pobycie to tyle, że ryby ładne, zdrowe, pyski kompletne. W tym czasie gdy byliśmy, brania były przy brzegach, środkowe stanowiska nie łowiły, nawet jak koledzy bardzo się przykładali. Socjal na łowisku pod psem, nawet Toya nie uświadczysz, jedynie rozwalające się suche szamba...

kamionki 
Marcin Brzosko

Wysłany: 2017-04-14, 09:31   

Ciucio Morales, Trudna, wymagająca woda z bardzo małą populacją ryb. Trzeba się namęczyć żeby cokolwiek wydłubać. Dodatkowo obostrzenia w regulaminie mogą mieć wpływ na liczbę wyholowanych ryb, a wszystko wina wszędobylskich konarów, krzewów i podwodnego lasu.
Ale na szczęście za plecami masz wodę PZW i ze stanowiska nr 12 spokojnie dorzucisz.
To z kolei moje obserwacje po ostatnim weekendzie.

Dodam jeszcze na koniec. Zawsze można liczyć na pełną informację od Pań "menagerek" .

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-04-14, 10:08   

kamionki napisał/a:
Trudna, wymagająca woda z bardzo małą populacją ryb. Trzeba się namęczyć żeby cokolwiek wydłubać. Dodatkowo obostrzenia w regulaminie mogą mieć wpływ na liczbę wyholowanych ryb, a wszystko wina wszędobylskich konarów, krzewów i podwodnego lasu.

Dobry "towar" masz, a nie wyglądało, że miałeś odlot :mrgreen: :mrgreen:

shivan 

Wysłany: 2017-04-14, 13:07   

Nie ma sprawy, jak coś to zawsze do usług.

Ciucio Morales 

Wysłany: 2017-04-14, 14:09   

AndrzejN. napisał/a:

Nie wiem na jakie informacje szczegółowe liczyłeś, ...

Myślałem że zadałem prościutkie pytanie ... czy ktoś był już w TYM ROKU na łowisku i może napisać kilka słów co się tam dzieje jeśli chodzi o brania.
Nie pytałem o opis łowiska. Byłem tam kilka razy i mam swoje zdanie na jego temat.
No ale odpowiedzi w stylu "zszedł lód" są bardzo pomocne.
Jeśli komuś łowisko nie pasuje niech po prostu nic nie pisze a nawet nie czyta. Wydawało mi się że piszemy na tym forum o naszym hobby ale może chodzi tu o nabijanie postów - kto więcej ten lepszy ... nie wiem.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-04-14, 14:36   

Myślałem że zadałem prościutkie pytanie ... czy ktoś był już w TYM ROKU na łowisku i może napisać kilka słów co się tam dzieje jeśli chodzi o brania.

No nieeeee, nie doprecyzowałeś pytania, że interesują Cię brania więc nie dziw się różnym odpowiedziom :lol:
Aha, zdaje się że odpowiedziałem wyżej kilkoma słowami na interesujący Cię temat :P

ElU

Wysłany: 2017-04-16, 21:45   

Koledzy jest sens wybrać się w okolicach lipca na stanowisko 3 do średniego domku? Czy jest tak ciasno,że każde branie będzie się kończyło wejściem w zestawy sąsiadów i będzie trzeba wysłuchiwać zbędnego gadania,bo jeśli tak ma być wolę to sobie odpuścić.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2017-04-17, 19:29   

ElU, sens jest zawsze, a co zrobi ryba, w większości zależy od Ciebie ;) 8 wędek na jednym pomoście i problemu nie było ;)

scottie76

Wysłany: 2017-05-01, 15:32   stanowisko 12 - info

Czy ktoś może mi powiedziec jak teraz z dojazdem do stanowiska nr 12 (grząsko czy utwadzone juz) i jaka średnia głębokość tego stanowiska (podobno kiedyś łodki stawały na mieliznach).

Michał/76/

kubaks 

Wysłany: 2017-05-01, 18:05   

Właśnie wróciłem z Karpika. Jak obeschnie to dojedziesz spokojnie.Utwardzone jest do 10,teraz jest miękko.

Odpowiedz do tematu