Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łowisko Karpik
Autor Wiadomość
heveliusz 

Wysłany: 2013-05-02, 09:46   Łowisko Karpik

Witam, czy ktoś łowił już w tym roku na Karpiku? Jak wygląda sytuacja w chwili obecnej?

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-02, 12:15   

https://www.facebook.com/...519729261397779

heveliusz 

Wysłany: 2013-05-06, 11:18   

Dzieki

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-05-06, 11:30   

Bardzo fajna woda. Gdyby nie fakt, że mam do niej 360km to bym szybko planował zasiadkę.

Widać, że nowy właściciel wie co robi. Po rozmowie z Exodusem wygląda to wszystko bardzo obiecująco i może to być jedna z lepszych wód karpiowych w PL. Fajnie, że są od razu zaznaczone rewiry kto gdzie łowi. Jak jadę na taką wodę to nie lubię się z nikim dogadywać. Z góry wszystko powinno być jasno określone.

Pozdrawiam - Marek !

allojek 
Jola Wojnarowska

Wysłany: 2013-05-07, 10:54   

Byłam tam 27-28 kwiecień. Woda dość ciekawa, karpiki w ilości 5 szt wylądowały na macie w tym jeden powyżej 12 kg mojego męża. Ogólnie zapowiada się ciekawi zwłaszcza że po rozmowie z właścicielem oraz jego doradcą Piotrkiem mają w planach wpuścić kilka karpi powyżej 20 kg i nawet jak dobrze pójdzie ze 2 szt powyżej + 30. Polecam ciekawa woda :D

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-07, 11:07   

Jestem w stałym kontakcie z Piotrkiem i wiem, że to dopiero początek pozytywnych zmian jakie zachodzą cały czas na łowisku po zmianie właściciela jakie skupia kompleks obiektów "Karpik" - ze szczególnym uwzględnieniem łowiska "Złów i wypuść" czyli tzw. "Dużego stawu". O wszystkich zmianach będziemy informować zamieszczając stosowne informacje na stronie Facebookowej łowiska ( adres zawsze w moim podpisie profilowym) Tak więc zainteresowanych wędkowaniem na tym łowisku zapraszam do śledzenia strony... :mrgreen:
Potwierdzam słowa Joli To naprawdę fajna woda!!

Należy tutaj dodać, że właściwie to dzięki uporowi, osobistemu zaangażowaniu i konsekwencji jak i sile perswazji Piotrka to łowisko znowu żyje i funkcjonuje w takiej formie jak dzisiaj. Oczywiście nie było by to możliwe bez zdrowego i sensownego podejścia do tematu ze strony nowego właściciela , któremu w tym miejscu należą się słowa podziękowania za to co już zostało zrobione ku temu by w fajnych warunkach można było powędkować i powalczyć z niezłymi miśkami i nie tylko.
My wędkarze liczymy na to , że to nie koniec działań we właściwym kierunku co niebawem jak myślę zaowocuje powrotem na to łowisko tych, którzy sądzili, że tam powrotu już nie ma...

allojek 
Jola Wojnarowska

Wysłany: 2013-05-07, 11:20   

Dokładnie ! Tak jak napisał kolega powyżej, łowisko ulegnie ogromnej zmianie, ja też mam stały kontakt z Piotrkiem i dlatego też tam była co prawda na krótkiej ale mile spędzonej zasiadce. Dzięki zaproszeniu ze strony Piotrka udało się naprawdę fajnie spędzić czas i w sumie wielkie otwarcie łowiska po zmianie właściciela, za co chciałam też Piotrkowi podziękować. Pozdrawiam i zachęcam do odwiedzin tej wody.

Michi13 
Gold carp team

Wysłany: 2013-05-07, 14:31   

Dorzucę swoje 5 groszy...
Ostatni raz byłem tam w maju zeszłego roku..., gdy w lipcu się dowiedziałem co się stało nie mogłem uwierzyć. Prawdę mówiąc Speedaco nie wierzyłem że niecały rok po tym co się stało będę planował tam kolejną zasiadkę bo skreśliłem to miejsce nie sądząc że można tak szybko to odbudować.

Karpik to zbiornik gdzie spędziłem najwięcej nocek w mojej karpiowej karierze (zdjęcie w awatarze też stamtąd :D ) i nie macie pojęcia jak się cieszę z tego co się teraz tam dzieje W KOŃCU. Nie chcę pisać co tam było nie tak bo nie o to chodzi, ale nowy właściciel wie o co chodzi i polecam ten zbiornik wszystkim.

Michi13

wsciekly 

Wysłany: 2013-06-01, 16:38   karpik

Michi13 masz morze regulamin łowiska karpik i jak tam można dojechać i czy można tam pojechać i rozbić się nad woda z przyczepa kempingowa możne masz namiary do nowego właściciela ja tez jestem z Tych.wsciekly

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-01, 16:59   

wsciekly - w moim podpisie masz stronę facebooka łowiska gdzie znajdziesz wszystko o co pytasz. Możesz też zerknąć tutaj strona łowiska i kompleksu wypoczynkowego Tam też znajdziesz to czego szukasz...

heveliusz 

Wysłany: 2013-07-16, 07:41   

http://www.youtube.com/watch?v=Jf3gZiApKE0

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-04-15, 18:43   

W przyszłym tygodniu jak czas pozwoli chciałem się wybrać na to łowisko. Które stanowiska są godne uwagi? W łowisku jest duża warstwa mułu?

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-15, 19:36   

Proponuję "6" na betonach lub "7" na przeciwległym brzegu. Jeżeli jest głębszy muł to raczej bliżej brzegów. Im dalej do środka akwenu tym jest go mniej. Łownym miejscem jest też "2"
https://www.facebook.com/...&type=1&theater

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-04-16, 08:06   

Speedaco, Dzięki kolego, tak właśnie myślałem o 6 żeby dzieciaczki z żoną miały blisko. Masz u mnie browarka :)

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-16, 08:19   

daniels napisał/a:
Speedaco, Dzięki kolego, tak właśnie myślałem o 6 żeby dzieciaczki z żoną miały blisko. Masz u mnie browarka :)

Blisko czego? Jak chcesz mieć dzieciaki i żonę blisko proponuję "8" z domkiem https://www.facebook.com/...&type=1&theater W domku na 8 nie ma światła ani wyrek ale to można sobie jakoś rozwiązać. Spokojnie 4 osoby się zmieszczą a w razie deszczu czy nagłego ochłodzenia, burzy itp. zawsze jest to pewny dach nad głową. No chyba że rodzinka będzie bytować w hotelu - to inna sprawa ;) Nie zrozum mnie żle. Nie chcę wchodzić z butami w Twoje życie tylko staram się podpowiadać...

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-04-16, 08:41   

Speedaco, Rodzinka w hotelu za małe jeszcze pod namiot.

domeen 
Dominik Janczar

Wysłany: 2014-04-16, 09:30   

Witam Panowie.

Napiszcie proszę czy ktoś się wybiera w najbliższych tygodniach na Karpika.
Mam blisko i chętnie bym powędkował w dobrym towarzystwie i może coś podpatrzył i się nauczył.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-04-16, 10:39   

domeen napisał/a:
Witam Panowie.

Napiszcie proszę czy ktoś się wybiera w najbliższych tygodniach na Karpika.
Mam blisko i chętnie bym powędkował w dobrym towarzystwie i może coś podpatrzył i się nauczył.

Ja się wybieram, czekam tylko jak się pogoda wyrobi.

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-16, 10:45   

Ja pewnie też ale dopiero po majowym weekendzie ( z tego co wiem na majówkę i tak nie ma szans bo wszystko zarezerwowane) - jak skończę remont w domciu. No i pogoda też nie jest bez znaczenia... Nie specjalnie lubię jak pada za kołnierz i +5 stopni na dworze...
Jak chcesz Dominik możemy jakiś termin majowy dogadać i klepnąć ale to już pisz na PW. Wymienimy telefony i coś ustalimy ;)

Fuli 
Mateusz Bik

Wysłany: 2014-04-16, 14:44   

Ja z ekipą na karpiku siedzimy 23-25 maj także zapraszam :)

krzysiekrwd

Wysłany: 2014-04-16, 14:58   

Ja siadam w przyszłą środę do piątku na 4-rce
Jak co to zapraszam .
Ktoś wie gdzie łowić z 4?
Będę tam pierwszy raz woda wygląda obiecująco.

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-16, 15:52   

Z "4" wielkiego wyboru nie masz. Możesz łowić tylko na wprost jak na większości stanowisk zresztą. Są tylko jakby bardziej łowne miejsca ale i na to reguły jakiejś pewnej jak to w karpiowaniu nie ma :mrgreen:
https://www.facebook.com/...&type=1&theater

krzysiekrwd

Wysłany: 2014-04-16, 16:58   

mam mozliwosc zamiany na 2 lu 3 bedzie jakas roznica?

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-16, 17:01   

Mam wrażenie że dwójka bardziej łowna ale jak brań nie będzie nie miej do mnie pretensji :mrgreen:

Michi13 
Gold carp team

Wysłany: 2014-04-17, 21:08   

Ja bym wziął 3 -w ciemno- obok 7 moje ulubione

Michi13

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-18, 07:10   

Jak ryba gryzie to każde stanowisko jest dobre!!! :mrgreen:

krzysiekrwd

Wysłany: 2014-04-18, 10:04   

Zostawiłem te 4 zobaczymy może ściągnę rybe z 3 hahaha dam znać jak było :-)

krzysiekrwd

Wysłany: 2014-04-25, 17:22   

Zgodnie z obietnica zeznaje;-) 48hrs na karpiku dalo 25 karpi najmniejszy 4kg najwiekszy 13 kg,wiekszość w okolicach 10 kg,
niesamowicie silne ryby ,Pan Jozek i Piotrek pomocni i na prawde mocno zaangażowani w prace nad łowiskiem co dobrze rokuje temu łowisku.
Polecam wode z czystym sercem gdyby była tak z dwa razy wieksza bylo by idealnie ,
ale nie można miec wszystkiego.

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-25, 17:33   

Ktoś czytając to pomyśli, że w tym łowisku jest więcej ryb jak wody ale nic bardziej mylnego... Czasami jest tak, że kilkanaście kijaszków czeka na brania bez skutku. Obsada ryb jak i jakość wody w związku z przykrymi historiami w przeszłości jest kontrolowana przez ichtiologa więc "przerybienie" tej wodzie raczej nie grozi! A ryba naprawdę zdrowa i silna! Szczególnie kapry w okolicach dychy potrafią nieżle powywijać i zmęczyć wędkującego :mrgreen:

A tak na marginesie... Powstają nowe domki https://www.facebook.com/...&type=1&theater na kilku stanowiskach. Z zasłyszanych historii w środku chatki ma być kominek, prysznic i aneks kuchenny ;) Wersal normalnie :mrgreen:

krzysiekrwd

Wysłany: 2014-04-25, 17:46   

dokladnie tak jak piszesz, mialem szczescie byc na odpowiednim stanowisku w odpowiednim czasie :-) :)

domeen 
Dominik Janczar

Wysłany: 2014-04-26, 19:35   

krzysiekrwd napisał/a:
Zgodnie z obietnica zeznaje;-) 48hrs na karpiku dalo 25 karpi najmniejszy 4kg najwiekszy 13 kg,wiekszość w okolicach 10 kg,
niesamowicie silne ryby ,Pan Jozek i Piotrek pomocni i na prawde mocno zaangażowani w prace nad łowiskiem co dobrze rokuje temu łowisku.
Polecam wode z czystym sercem gdyby była tak z dwa razy wieksza bylo by idealnie ,
ale nie można miec wszystkiego.

Możesz wrzucić nieco więcej szczegółów?
Na co łowione były ryby, czym nęcone, w jakich porach, głębokościach były łowione?
Rzut czy wywózka?
No i wrzuć jakieś zdjęcia.
Był by wtedy dość fajny opis łowiska.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-05-19, 15:04   

Mam pytanie, na łowisku obowiązuje zakaz używania plecionki, dotyczy to także przyponów strzałowych i leadcora?? Wybieram się 24-25 maj.

legier42 
Szymon Legierski

Wysłany: 2014-05-20, 05:09   

daniels, nie dotyczy to przyponów strzałówych i ledcora,nie wolno używać plecionki jako linki głównej.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-05-20, 05:27   

legier42, Dzięki wolałem się upewnić, a miła Pani przez telefon nie za bardzo wiedziała o co mi chodzi. :)

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-26, 12:16   

daniels I jak po zasiadce? Połowiłeś??

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-05-26, 18:51   

Speedaco napisał/a:
daniels I jak po zasiadce? Połowiłeś??

Niestety ;( , "kije w wodzie" ok 16h (niestety na dłużej czas nie pozwolił) i tylko jakaś drobnica podciągała. Ale "umówię" się z karpikami na rewanż ;)

ciciek_cwiklice 
Szymon Witosz

Wysłany: 2014-05-26, 19:13   

Na którym stanowisku byłeś? Byłem w trakcie tych powodzi, nie ukrywam, że ryby współpracowały(stanowisko 7).

shivan 
NIE

Wysłany: 2014-05-26, 19:38   

Też się tam w końcu zjawie :twisted:

ciciek_cwiklice 
Szymon Witosz

Wysłany: 2014-05-26, 19:57   

Szczerze ja byłem mile zaskoczony, a raczej w szoku, że na nieznanej wodzie idzie fajnie połapać.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-05-27, 07:01   

ciciek_cwiklice napisał/a:
Na którym stanowisku byłeś? Byłem w trakcie tych powodzi, nie ukrywam, że ryby współpracowały(stanowisko 7)

Na 4 więc szału nie było i do tego sąsiad notorycznie przerzucający zestawy :/ . Generalnie na całym stawie tylko kilka rybek, trafiła się dość duża zmiana pogody. Może jeszcze dzionek i by było coś z tego ale niestety czas nie pozwolił. Ale przynajmniej w końcu się wyspałem :twisted:

Odpowiedz do tematu