Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej !

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2012-01-16, 12:41
Pokrowce na wędki
Autor Wiadomość
marat09 

Wysłany: 2011-04-10, 23:23   Pokrowce na wędki

Witam
Pomóżcie koledzy wybrać pokrowiec na wędki 3 + 3, 2 składy 12 ft
do wyboru:
1. JRC
2. JRC
3. Pelzer
albo
4. Kogha

Chyba, że macie jakieś inne propozycje.

thefrodo 

Wysłany: 2011-04-11, 15:11   

Z całego serca polecam pokrowce firmy Tandem baits. Kupiłem w tą zimę i jestem naprawdę miło zaskoczony. Świetne wykonanie ( napatrzeć się nie można :D ), solidny ( naprawdę nie do zajechania ), bardzo stabilnie trzyma i chroni wędziska, a do kieszeni włożysz praktycznie cały ekwipunek :) Pozdrawiam !
TheFrodo

http://www.tandembaits.co...p?do=kat&id=229

Mój:
http://www.tandembaits.co...id=229&pid=1679

2.jpg
Plik ściągnięto 166 raz(y) 192,52 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 165 raz(y) 174,81 KB

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-04-11, 17:23   

Z bagaży to tylko Anaconda Pokrowiec Quattro Rod System 12 ft
Posiadam ten pokrowiec i nie widziałem nic lepszego jak do tej pory. :)

thefrodo 

Wysłany: 2011-04-11, 18:37   

Przemo napisał/a:
Z bagaży to tylko Anaconda Pokrowiec Quattro Rod System 12 ft
Posiadam ten pokrowiec i nie widziałem nic lepszego jak do tej pory. :)

No tak Przemo, pokrowiec na pewno fantastyczny, ale nie wszyscy mają na tyle pieniędzy...
TheFrodo

amur2511 
Krzysiek

Wysłany: 2011-04-11, 18:46   

Ja używam pokrowca TB od 2 lat. Super wykonany, do kieszeni mieści mi się każdy podbierak i parasol. Polecam.

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-04-11, 22:44   

Mam ten sam pokrowiec, który poleca Przemo, tylko że wersję dla 3-składów. Tani rzeczywiście nie jest, ale mam poczucie, że każda wydana złotówka została dobrze ulokowana w ochronę kijków, młynków, a i dość sporo innych klamotów można zmieścić w dodatkowych kieszeniach. Poza tym miękki pas można przerzucić przez ramię, nie tracąc komfortu podczas niesienia załadowanego pokrowca.

marat09 

Wysłany: 2011-04-11, 22:49   

Czekam na zdjęcia tej Koghy podobno jak mówi sprzedawca to jest to samo co Anaconda też robione przez Sangera. Zobaczymy.

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-04-12, 07:18   

thefrodo napisał/a:

No tak Przemo, pokrowiec na pewno fantastyczny, ale nie wszyscy mają na tyle pieniędzy...
TheFrodo

Wydaje mi się, że troszkę przesadzasz bo ten TB też kosztuje ponad 300 zł, a u Przemka w sklepie aktywni członkowie forum mają zniżkę, więc dopłacić te 50 zł i mieć sprzęt do końca świata, chyba warto. Tak mi się przynajmniej wydaje.

thefrodo 

Wysłany: 2011-04-12, 11:30   

Cypisek napisał/a:
thefrodo napisał/a:

TheFrodo

Wydaje mi się, że troszkę przesadzasz bo ten TB też kosztuje ponad 300 zł, a u Przemka w sklepie aktywni członkowie forum mają zniżkę, więc dopłacić te 50 zł i mieć sprzęt do końca świata, chyba warto. Tak mi się przynajmniej wydaje.

W tamtym roku ten pokrowiec z tego co pamiętam kosztował o wiele mniej. Choć pewien nie jestem. Ale uwierzcie mi pokrowce z TB są naprawdę świetnie wykonane a zwłaszcza z serii INVADER.

zbychu 

Wysłany: 2011-12-10, 11:50   

Witam. od jakiegoś czasu poszukuje w miarę taniego i dobrego pokrowca na wędki. Na allegro znalazłem taki model Pokorowca Jak myślicie czy w takiej cenie można znaleźć coś lepszego? Zastanawiam się jeszcze nad Pokr. Protect Holdall 13 ft z TB,ale w sumie nie widzę wielkich różnic.

Rumun 
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-12-10, 12:07   

Z tego co wiem pokrowca TB używa wielu kolegów i może ktoś kto użytkuje wypowie się tutaj ale mnie osobiście spodobał się ten z aukcji. Wygląda na porządnie zrobiony i dobrze spełniający swoje zadanie (ochrona wędziska).

Łukasz 

Wysłany: 2011-12-10, 12:10   

Nie bierz protecta pod żadnym pozorem, 0 usztywnienia a wędziska przywiązujesz - Sznurówkami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Całe szczęście że go opchnąłem ;)

Rumun 
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-12-10, 12:12   

Łukasz napisał/a:
Nie bierz protecta pod żadnym pozorem, 0 usztywnienia a wędziska przywiązujesz - Sznurówkami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Całe szczęście że go opchnąłem ;)

I właśnie dlatego jest ważne aby wypowiedział się ktoś kto zna temat :idea: Bo na zdjęciach jak widać można zamieścić wszystko.

wolson 

Wysłany: 2011-12-10, 12:14   

Protecta mam i ja ... niestety.
Tak jak napisał Łukasz - zero usztywnienia, zero pianki, wędziska przywiązujesz sznurówkami.
Całe szczęście, że miałem dodatkowe ochraniacze na kołowrotki i szczytówki wędzisk.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-12-10, 12:43   

wolson napisał/a:
Protecta mam i ja ... niestety.
Tak jak napisał Łukasz - zero usztywnienia, zero pianki, wędziska przywiązujesz sznurówkami.
Całe szczęście, że miałem dodatkowe ochraniacze na kołowrotki i szczytówki wędzisk.

Posiadam w wersji na 3 składy, nie pamiętam czy protect ale widzę że ten sam chłam, niestety jak przedmówcy nie mam pozytywnego zdanie, zero usztywnienia, śmieszne sznurówki i standardowe suwaki TB. Moim zdaniem ten pokrowiec jako tako to tylko na zdjęciach wygląd :D

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Marcin T 
Marcin Turko

Wysłany: 2011-12-10, 12:53   

Polecam przyjrzeć się ofercie Anacondy. Sam używam i nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Swoje kosztują, ale tutaj bynajmniej producent nie robi klienta w jajo, twierdząc są jakieś usztywnienia.
Daruj sobie pięknie wyglądające wynalazki firmy "kogucik" z allegro. Na zdjęciu z reguły wyglądają profi a potem okazuje się, że dostajesz pocztą szmatę, które mieści się niemal w kopercie. (Oczywiście mogą być wyjątki)

Alinoe 
Rafał Panas

Wysłany: 2011-12-10, 12:58   

zbychu napisał/a:
Witam. od jakiegoś czasu poszukuje w miarę taniego i dobrego pokrowca na wędki. Na allegro znalazłem taki model Pokorowca Jak myślicie czy w takiej cenie można znaleźć coś lepszego? Zastanawiam się jeszcze nad Pokr. Protect Holdall 13 ft z TB,ale w sumie nie widzę wielkich różnic.

Ten z allegro posiadam. Naprawdę za taka kasę warto kupić. Nie jest to klasa Anacondy, ale szycie, materiały, zamki oraz pianka usztywniająca jest bez zastrzeżeń. W komorach zmieszczą się spokojnie kołowrotki klasy big pit. Boczne kieszenie mogłyby być ciut większe, za dużo nie upchasz, ale TB większych nie ma. Jest komora na rurkę usztywniająca, ale bez niej w komplecie. Można dokupić samemu rurkę najlepiej nierdzewkę fi 18 około 2,10m.

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-12-10, 13:00   

Pomyśl nad pokrowcem Anacondy. Posiadam model Eco Double Rod Sleeve 13 ft. Wzorowe wykonanie i zabezpieczenie wędek. :)

Rumun 
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-12-10, 13:06   

Jeżeli chodzi o pokrowce to godne uwagi i to w zależności od potrzeb w różnej konfiguracji polecam pokrowce jak i lufy Anacondy. Wybór jest spory więc jest z czego wybrać :idea:
Jakość jest w każdym modelu jest gwarantowana :arrow: :idea:

Używam modelu 13", 2 uzbrojone, 2 gołe tego co polecił Przemo.
Ostatnio zmieniony przez Rumun 2011-12-10, 17:01, w całości zmieniany 1 raz  

zbychu 

Wysłany: 2011-12-10, 14:19   

Wiem że Anaconda ma super sprzęt, ale wole wydać więcej np. na dobry młynek niż na pokrowiec. W sumie zależy mi żeby zmieścił więcej niż 3 wędki z racji tego że narzeczona też wędkuje i był w miarę sztywny.
Alinoe czy komory na kołowrotki też są wyłożone pianką?

Alinoe 
Rafał Panas

Wysłany: 2011-12-10, 17:13   

zbychu napisał/a:
Wiem że Anaconda ma super sprzęt, ale wole wydać więcej np. na dobry młynek niż na pokrowiec. W sumie zależy mi żeby zmieścił więcej niż 3 wędki z racji tego że narzeczona też wędkuje i był w miarę sztywny.
Alinoe czy komory na kołowrotki też są wyłożone pianką?

Tak

soft 

Wysłany: 2011-12-10, 20:27   

Co do TB , ja mam protecta 12" , siedzi w nim 6 kijaszków, podbierak , duży worek do ważenia z usztywnieniem oraz pickerek . Za te 140zł to niech sobie ma te sznurówki , ale jest dobrze zrobiony i spełnia swoje zadanie . Kupcie sobie lufe Carp-Huntera :D a poznacie znaczenie słowa "ekonomicznie" :mrgreen:

dood94 
Dominik Kwoka

Wysłany: 2012-02-18, 18:13   

Dołączę się do tematu z pytaniem. Bo oprócz pokrowca polecanego przez Przema, wypatrzyłem jeszcze Pelzer Pokrowiec typu HOLDALL 12' 3+ 3 . Różnica cenowa można powiedzieć że żadna i nie wiem który wybrać. Z tego Holdall'a nie wykorzystam miejsca na wędki, bo max włożę 3 uzbrojone i wystarczy jak dla mnie. Tylko nie wiem jak z resztą drobiazgów, który będzie bardziej pojemniejszy. No i najważniejsza kwestia, który bardziej zabezpieczy przenoszony sprzęt?

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2012-02-18, 18:44   

dood94 napisał/a:
Tylko nie wiem jak z resztą drobiazgów, który będzie bardziej pojemniejszy. No i najważniejsza kwestia, który bardziej zabezpieczy przenoszony sprzęt?

Co do zabezpieczenia sprzętu to nie musisz się niczego obawiać. :)
Do swojego pokrowca oprócz 2 wędek uzbrojonych i dwóch nie uzbrojonych pakuję zwykle dodatkowe 2 kołowrotki, podbierak, sztycę, podpórki, poda, cobrę, zapasowe szpule, sygnalizatory. Weszło by do niego jeszcze więcej, ale pokrowiec jest juz wtedy tak ciężki że aż przegina mnie do tyłu.... :D
Ostatnio zmieniony przez Przemo 2012-02-18, 18:48, w całości zmieniany 2 razy  

wolus 
Kamil Wolek

Wysłany: 2012-02-18, 19:10   

Panowie, używa ktoś TEGO pokrowca :?:
Ktoś kiedyś podesłał mi ten link i aż myślałem, że pomylili się z cenami.
Ktoś używa.

Osobiście też wolę TB

Proszę dokładniej opisać link. Mariusz

dood94 
Dominik Kwoka

Wysłany: 2012-02-18, 19:53   

Przemo, ładujesz to wszystko do komory głównej czy rozbijasz po mniejszych? :D

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2012-02-18, 20:07   

wolantos napisał/a:
Ktoś używa.

Osobiście też wolę TB

Ja używałem tego X2, niby wszystko wchodzi i się mieści idealnie, ale zabezpieczeniem to jest on żadnym.

jarekb11 
Jarosław Bajek

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2012-02-18, 20:09   

wolantos napisał/a:
Ktoś używa.

Może nie akurat tego ale Star baits LUFA STARBAITS wraz z QUIVER STARBAITS
Uważam że jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż klasyczny pokrowiec ,bo Quiver jest znacznie pojemniejszy , a w razie czego można go odpiąć i używać samych luf.

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2012-02-18, 20:41   

dood94 napisał/a:
Przemo, ładujesz to wszystko do komory głównej czy rozbijasz po mniejszych?

Pokrowiec ten ma 2 duże boczne kieszenie + 1 mniejszą, więc wchodzi tam naprawdę dużo klamotów. Do komory głównej oprócz wędek wrzucam podbierak ze sztycą oraz dodatkowe kołowrotki. ;)
Ostatnio zmieniony przez Przemo 2012-02-19, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  

lumier 
Łukasz Miernik

Wysłany: 2013-03-23, 23:35   

Odświeżę temat.

Szukam lufy na wędki 12' z przelotką 50mm. Chodzi mi o to aby przelotka miała trochę luzu i nie wchodziła na "wcisk". :roll:

Nash.com.pl 
Paweł Kiermaszek

Wysłany: 2013-03-26, 12:16   

Nasze Nomady są poszerzone na wysokości pierwszej przelotki, żeby łatwo mieściły 50-tki. Widać to na zdjęciu:

lumier 
Łukasz Miernik

Wysłany: 2013-03-26, 17:57   

Dzięki za pomoc. W sumie to pod latarnią najciemniej bo szukałem luf na nowe Entity :twisted: , a tak będzie komplet ;)

kamilorex 
Kamil Pieszakowski

Wysłany: 2013-03-26, 21:23   

Witam.
Nie chcę zakładać nowego tematu żeby nie zaśmiecać forum :> mam wielką prośbę do posiadaczy pokrowca TB Protect Holdall 13 ft (3 wędki ) czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcia wnętrza tego pokrowca bo producent nie wpadł na pomysł żeby na zdjęciach przedstawiać wnętrze holdalla :/
Z góry dzięki za pomoc :)

zuberek31
Piotr Miedziński

Wysłany: 2013-03-26, 21:49   

kamilorex, odpuść sobie Protecta powiem krótko szmatka i sznurówki.Naprawde nie warto.

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2013-03-26, 21:55   

kamilorex Popatrz sobie na coś z Anacondy, u Przemka w sklepie masz duży wybór. Polecam Anaconda Eco Double Rod Sleve. Świetny stosunek cena- jakość!

kamilorex 
Kamil Pieszakowski

Wysłany: 2013-03-26, 22:36   

Dzięki za radę Panowie chyba zrobię tak że ten sezon przemęczę się na jakichś lufach a zarazem będę odkładał na coś konkretniejszego żeby posłużyło na lata ;)
damian15417, jesteś użytkownikiem tej andzi??

szakalaka 
Andrzej Nowak

Wysłany: 2013-03-26, 23:53   

kamilorex Damian Ci dobrze radzi. Ja mam od Przemka z Andzi Travel Rod System 13 FT, tylko, że na 3 składy i powiem tak "Cud Miód i Orzeszki" nic dodać nic ująć.

A co do tego co piszesz że TB na stronach nie pokazuje owego pokrowca od środka to musisz wiedzieć, że w 99% jest tak że jak producent się czymś nie chwali więc nie ma się czym pochwalić - czyli raczej kicha.

Zrób tak jak planujesz dozbieraj i kup coś porządnego a będziesz zadowolony na lata.
Pozdro

Pisz czytelnie po polsku, używaj znaków przestankowych. Rumun

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2013-03-27, 10:23   

kamilorex napisał/a:

damian15417, jesteś użytkownikiem tej andzi??

Tak, używam jej ja jak i mój tata, obaj jesteśmy bardzo zadowoleni. A cena jakoś 200 zł z przesyłką, do tego 5 lat gwarancji i miejsce na 4 wędziska (dwa uzbrojone).

Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2013-03-27, 11:14   

Używałem TB Protect 2+2 przez jakies 3-4 sezony i... średnio. Ogólnie kij do "usztywnienia" pokrowca wysuwał się (b. często), rzep który miał trzymać, nie wytrzymywał zapełnionego pokrowca (2 komplety + podpórki), przy 3+3 myśle, jest jeszcze gorzej... Aaa i najważniejsze, big pity ciężko wchodzą (2x BBLC), trzeba upychać.

Rozejrzyj się za Anacondą/Nash jeżeli musowo chcesz Holdall'a, a od siebie polecam lufy+quiver. ;)

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2013-03-27, 11:26   

szakalaka napisał/a:
kamilorex Damian Ci dobrze radzi. Ja mam od Przemka z Andzi Travel Rod System 13 FT, tylko, że na 3 składy i powiem tak "Cud Miód i Orzeszki" nic dodać nic ująć.

A co do tego co piszesz że TB na stronach nie pokazuje owego pokrowca od środka to musisz wiedzieć, że w 99% jest tak że jak producent się czymś nie chwali więc nie ma się czym pochwalić - czyli raczej kicha.

Zrób tak jak planujesz dozbieraj i kup coś porządnego a będziesz zadowolony na lata.
Pozdro

Też mam tą Andzię i szczerze polecam.

Odpowiedz do tematu