Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2011-04-04, 23:36
Dip - jakie polecacie ?
Autor Wiadomość
nielegalny77 

Wysłany: 2011-04-04, 22:11   Dip - jakie polecacie ?

Witam

Panowie jakie dipy polecacie i jakich firm? Wolicie dipy w płynie czy proszku?:)
Ja w zeszłym sezonie stosowałem dipy firmy Amino, sprawdzały się dosyć dobrze, zwłaszcza truskawkowy i miodowy:)

A może lepiej zastosować żele?

pozdrawiam

adi 

Wysłany: 2011-04-04, 23:41   

Osobiście z tych tańszych dipów to polecam dipy Adder Carp. Sprawdziła mi się truskawka oraz magiczny owoc. Innych nie stosowałem.

Dokładnie, to samo pytanie chciałem zadać lepiej żele czy zwykły dip ?

grzesiekcichy 
Grzegorz Ciechanowski

Wysłany: 2011-05-08, 22:02   

Jaki dip polecacie truskawka, wanilia czy miód?
Co będzie lepsze dla karpika z kuku ?
Może wiecie w który amur bardziej wejdzie?

Pozdrawiam

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-05-08, 22:18   

Zdecydowanie Turbo DIPY Carp Devil Baits, są gęste, bardzo aromatyczne i świetnie pracują w wodzie. Do tego są w przystępnych cenach. Polecam. :)
Polecam głównie smaki:
TROPIC, Wątroba Mięso , Krewetka

grzesiekcichy 
Grzegorz Ciechanowski

Wysłany: 2011-05-08, 22:28   

A czy taki dip można dodać do kuku jak będzie mokła po ugotowaniu?
Czy kiedy się go dodaje?

Proszę rozpoczynać zdanie z dużej litery. Pozdrawiam

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-05-08, 22:34   

Do kukurydzy, innych ziaren i pelletów to lepiej dodawać Aminoliquidy CDB ;)

mateusz pawłows 
Mateusz Pawłowski

Wysłany: 2011-05-13, 16:58   

Witam, mam pytanie jaki dip powinniśmy użyć do kulek? Czy powinien on być taki sam jak kulka np.(dip truskawka i kulka truskawka) czy można je mieszać??

ArturSzubarczyk 
Wratislavia Carp

Wysłany: 2011-05-13, 22:15   

Śmiało możesz mieszać, trzeba eksperymentować, a to przynosi efekty

mateusz pawłows 
Mateusz Pawłowski

Wysłany: 2011-05-13, 22:42   

A możesz mi polecić coś sprawdzonego?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-05-13, 23:43   

Turbo dip z CDB ,bardzo gęsty i bardzo aromatyczny za niedużą kasę .

grzesiekcichy 
Grzegorz Ciechanowski

Wysłany: 2011-05-14, 14:55   

DamianHryniewicz napisał/a:

czy nadaje się on do ziaren?

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-05-15, 21:55   

grzesiekcichy napisał/a:

czy nadaje się on do ziaren?

Turbo DIPY CDB do ziaren raczej się nie nadają ze względu na to że są bardzo gęste.
Zamiast Turbo Dipów do ziaren lepsze będą Aminoliquidy CDB, są rzadsze ale bardzo aromatyczne i lepiej są wchłaniane przez zanęte.
Polecam również Zalewy firmy SBS , zacząłem ich używać w tym roku i są naprawdę świetne. :)

qbalub 
Jakub Pogorzelski

Wysłany: 2011-05-15, 22:08   

Ale Turbo Dip nada się jak poleje nim pellecik 30min przed wrzuceniem go do siateczki pva i zamoczę w nim kuleczkę na włos nie??Bo w weekend właśnie kupiłem zestawik który mam zamiar wykorzystać w siatce pva jaxona a mianowicie kupiłem pellet tropic, turbodip tropic i kulki pop up tropic...Zobaczymy co z tego wyjdzie:)

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-05-15, 22:14   

qbalub napisał/a:
Ale Turbo Dip nada się jak poleje nim pellecik 30min przed wrzuceniem go do siateczki pva i zamoczę w nim kuleczkę na włos nie??Bo w weekend właśnie kupiłem zestawik który mam zamiar wykorzystać w siatce pva jaxona a mianowicie kupiłem pellet tropic, turbodip tropic i kulki pop up tropic...Zobaczymy co z tego wyjdzie:)

Zdecydowanie TAK! :)

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-05-15, 22:20   

qbalub napisał/a:

Możesz go spokojnie zalać nawet po wrzuceniu do siateczki, bo jak zalejesz przed wrzuceniem, to mogą być utrudnienia przy upychaniu pelletu w siateczce :)

qbalub 
Jakub Pogorzelski

Wysłany: 2011-05-16, 21:33   

No ok to zaleje przed wrzuceniem..mam siateczkę 23mm jaxona i doradźcie mi jaką długość wykonać kiełbaski(nie mam możliwości przeciągnięcia przyponu także tylko zahaczenie hakiem) i tylko tym mam zamiar zanęcić bo to jest komercja..i słyszałem ze im mniej towary ale lepszej jakości tym lepiej..Pellet chyba jest coś ok 8mm..Pozdrawiam

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-05-16, 23:17   

Im większa "kiełbaska" PVA tym krótsze rzuty będą. Ilość zanęty do PVA powinieneś uzależnić od odległości na jakiej chcesz położyć zestaw. Jeśli jest to blisko, to kiełbaski spokojnie możesz robić 10-15cm. Pomyśl też na siatką 50mm, jest lepsza bo robisz kiełbaski krótsze i bardziej zbite. ;)

qbalub 
Jakub Pogorzelski

Wysłany: 2011-05-20, 22:24   

Siema:) no więc powiem wam ze ten pellecik plus kulka zalana tym dipem tropic sprawdziły się wyśmienicie:) 6 karpików co prawda największy 50 cm no ale 4wzięły na ten zestaw:) a jaką siateczkę 50mm polecasz i w miarę tanią??pozdro

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-05-21, 14:14   

qbalub napisał/a:
a jaką siateczkę 50mm polecasz i w miarę tanią??

Osobiście używam siatki Gardner SIATKA UZUPEŁNIENIE 5M PVA FISHNET, ale dużo moich znajomych używa siatek Tandem Baits oraz Jaxon i też są zadowoleni. ;)

krisos 
no kill

Wysłany: 2011-05-23, 22:15   

Wracając do tematu - polecam dipy LKbaits. Jak do tej pory najlepsze jakie używałem. Kilkugodzinne moczenie kulki w dipie sprawia, że nie traci ona swoich właściwości przez wiele, wiele, wiele godzin.

Niestety, cena ich jest zabójcza, ale w moim przypadku udało mi się jeden dostać za free i dlatego miałem możliwość wypróbowania tego produktu. Obecnie wole pozbierać trochę kaski i kupić sobie jeden z LKbaits niż 10 innych.

Jarekgniezno 
no kill

Wysłany: 2011-05-27, 16:11   

Powodzenia z siatką jaxona, tania to owszem ale kiedyś kumpel który karpie łapie nie od dziś i który ceni sobie dobre akcesoria firm fox , korda i nic pozatym .I mówi choć zmierzymy siatke, i uwaga pisze 5 metrów a było 1metra i 20cm hahaha śmiech na sali , możecie nie wierzyć ale to jest na faktach.Od teraz tylko siatki foxa ,raz że nie rozwala a 2 informacje na naklejce są adekwatne do zawartości tunelu. Jak to mądry kolega z innego forum powiedział nie stać mnie na tanie rzeczy!

dziubek007 
;0

Wysłany: 2011-05-30, 15:11   

Gdzieś przeczytałem o zalewaniu kulek znaną wszystkim przyprawą do potraw "Magii". Może ktoś próbował i ma coś do powiedzenia na ten temat? :D

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-05-31, 08:31   

dziubek007, możesz zalewać różnymi dziwnymi rzeczami kulki - najważniejsze, żeby karpiom to pasowało. Ale magi to ciekawy zapach i już Rod Hutchinson miał kulki o takim smaku. Niestety nie złowiłem na nie żadnej ryby.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2011-05-31, 08:56   

dziubek007 napisał/a:
Gdzieś przeczytałem o zalewaniu kulek znaną wszystkim przyprawą do potraw "Magii". Może ktoś próbował i ma coś do powiedzenia na ten temat? :D

Jak jeszcze startowałem w zawodach wędkarskich to magii zalewałem zanętę na łowiskach, gdzie występowały karasie oraz liny. Była to "magiczna broń" na te rybki.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-05-31, 12:34   

PrzemekBździuch napisał/a:
dziubek007, możesz zalewać różnymi dziwnymi rzeczami kulki - najważniejsze, żeby karpiom to pasowało. Ale magi to ciekawy zapach i już Rod Hutchinson miał kulki o takim smaku. Niestety nie złowiłem na nie żadnej ryby.

Ja na Secret Agent RH jedynie co miałem przyłów w postaci leszczy. Sam zapach to nic innego jak lubczyk na czym z resztą bazuje również magii.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-05-31, 12:48   

Magi to tak w ogóle bazuje na samej chemii i soli :D Dosłownie nie ma w niej nic naturalnego .

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-05-31, 13:43   

Damian, nie wiem czy tak jest, bo u mnie w ogrodzie rośnie jakaś roślina, którą moja rodzina od lat nazywa magi i pachnie dokładnie tak jak ta przyprawa. Powiem więcej jest w pełni jadalna i bardzo często używam jej w kuchni.

Trochę poszukałem i to lubczyk ogrodowy, a więc jest to naturalne :)

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-05-31, 14:11   

Lubczyk ogrodowy to właśnie Maggi.Ale ta Maggi w płynie to jeden wielki syf,zero składników naturalnych.To w butelce nie ma nic wspólnego z Lubczykiem gdyż zawartością są same ulepszacze ,stabilizatory te śmieszne określenia typu E ,C 151909 ,pseudo aromaty.Kolega pracuje w Winiary gdzie robią ten płyn pochodzenia chemicznego.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-05-31, 16:40   

Cypisek napisał/a:
Damian, nie wiem czy tak jest, bo u mnie w ogrodzie rośnie jakaś roślina, którą moja rodzina od lat nazywa magi i pachnie dokładnie tak jak ta przyprawa. Powiem więcej jest w pełni jadalna i bardzo często używam jej w kuchni.

Trochę poszukałem i to lubczyk ogrodowy, a więc jest to naturalne :)

Tak jak pisał Damian, glutaminiany, sole i inne E..

A co do lubczyku ogrodowego, sam w ubiegłym roku stosowałem go w kulkach, tyle tylko że stosowałem mielony korzeń lubczyku bo ma bardziej wyrazisty zapach, aromat nie odbiegał od Secret Agent RH tyle tylko tak jak pisałem przyłów w postaci leszczy ale to może tylko na tych wodach co próbowałem

vanplesniak11 
Piotr Kazimierczak

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-05-31, 17:03   

mefi100, na moim zbiorniku o dziwo leszczy prawie w ogóle nie ma. Zdarzają się czasami po 10-15cm ale to tylko sporadycznie i przy łowieniu na spławik. Ogólnie u nas przyłowem częściej może być amur niż leszcz;)

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2011-05-31, 17:44   

Lubczyk ogrodowy to właśnie Maggi.Ale ta Maggi w płynie to jeden wielki syf,zero składników naturalnych.To w butelce nie ma nic wspólnego z Lubczykiem gdyż zawartością są same ulepszacze ,stabilizatory te śmieszne określenia typu E ,C 151909 ,pseudo aromaty.Kolega pracuje w Winiary gdzie robią ten płyn pochodzenia chemicznego.

Ja lałem ostro magi z butelki. I żadne E, C itd. nie przeszkadzało rybkom. Efekt ? Mam do ścierania co sobotę kupę pucharów na pułkach :)

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-05-31, 19:28   

vanplesniak11 napisał/a:
mefi100, na moim zbiorniku o dziwo leszczy prawie w ogóle nie ma. Zdarzają się czasami po 10-15cm ale to tylko sporadycznie i przy łowieniu na spławik. Ogólnie u nas przyłowem częściej może być amur niż leszcz;)

Wszystko jak sam pewnie wiesz zależy od łowiska, mi akurat kulki o aromacie lubczyku nie przyniosły efektów na żadnej z wód w mojej okolicy, ale na wodzie na którą zaprosił mnie mój bratanek efekty były tyle że w postaci leszczy i jednego okonia. Ten przyłów mógł być spowodowany tym że akurat zasiadka przypadła na tarło karpia i cyprinusy nie chciały w ogóle współpracować. Myślę że porostu tak jak z innymi aromatami, na jednej wodzie sprawdzają się lepiej takie na innej wodzie inne.

michalTCK 
Michał Czogała

Wysłany: 2011-06-08, 20:25   

Panowie, a co sądzicie o Solar Big Shot?

AeSeF
c3n50r3d

Wysłany: 2011-06-08, 21:19   

michalTCK napisał/a:
Panowie, a co sądzicie o Solar Big Shot?

Miałem, bardzo dobrze mi się sprawdził na łowisku o dużej presji, nawet bardzo. Zalewałem nim zanętę i kulki. Miałem zapach Quench :)

arkson1 
Arkadiusz Baran

Wysłany: 2011-07-17, 10:14   

Ja polecam dipy imperial baits a ich dipy żelowe to mistrzostwo świata :-)

Marcin19 
Marcin Kozdrowiecki

Wysłany: 2012-01-27, 21:04   

Co sądzicie o dipach Mainline ?? Ktoś w was stosował je?

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2012-01-28, 09:43   

Bardzo dobre dipy. Jest go dużo w butelce - 175 ml. Polecam szczególnie słodkie Sweet Pineapple, Tuttis, Cell.

Marcin19 
Marcin Kozdrowiecki

Wysłany: 2012-01-28, 13:51   

Ok ;) a jakieś ,,śmierdziele" godne polecenia??
Czy może jednak wybrać Dynamita?? 200ml jest w buteleczce. Albo SB?

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2012-01-28, 16:46   

Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Na jednych wodach lepiej sprawdzi się Mainline, na innych Dynamite, a jeszcze innych IB. Dipy porównywalne jeżeli chodzi o jakość. Moimi ostatnimi faworytami są dipy Imperiala zarówno zwykłe jak i prochy.

98Adek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-02, 00:00   

Noo jeżeli sprawdziły Ci się te dipy to używaj własnie tych , a jeśli chcesz pokombinować to dobre dipy robi firma TB .

Pozdrawiam :)

Odpowiedz do tematu