Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej !

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezioro Rogóźno
Autor Wiadomość
Zamosc 
karp

Wysłany: 2013-03-23, 10:17   Jezioro Rogóźno

Witam, chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy na temat tego jeziora (Rogóźno) :

Czy i w jakim miejscu są dobre karpiowe miejscówki, tak żeby podjechać samochodem i rozbić namiot, a także żeby mieściło się dwa rodpody?. Czy nad jeziorem są jakieś domki letniskowe, hotele, wypożyczalnia łódek itp (jak daleko od miejsc łapania ryb)?. Mniej więcej na jaką odległość wywieść zestawy? Ile dopłata do jeziora?Czy w okresie weekendu majowego jest tam dużo turystów? I oczywiście czy jest tam sporo karpi? :?:

mefisto
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-23, 15:59   

Proszę :D
Tutaj http://www.pzw.org.pl/j.rogozno/ może czegoś się dowiesz .

Zamosc 
karp

Wysłany: 2013-03-23, 18:41   

Dzięki, a wiesz coś może o stanowiskach bo chyba niema tam sporo miejsc?
Jeśli masz jakieś fotki to poproszę.

mefisto
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-23, 19:38   

W linku powyżej po prawej stronie masz zakładki np. galeria, nasze łowisko. Ogólnie łowisko dosyć trudne, warunki do łowienia nie najlepsze, chyba że odpowiadają Ci pomosty i platformy lub łódź.

Kameralnie jak wybierasz się z rodziną jest dosyć drogo, ale nieopodal są sklepy.
Za domki sobie dużo życzą.
Łowisko typowo wędkarskie, ale i małżonka i dziećmi powinna być zadowolona z ośrodka.

Pozdrawiam.

koluch 

Wysłany: 2013-03-24, 21:06   

Czesc. Karpi jest sporo. Z brzegu to raczej lipa sa praktycznie tylko pomosty lub platformy wiec musisz wszystko lodka(mozna w osrodku wynajac). Za dobe lowienia z karta to chyba 12 zl. Z wywozem zestawow to roznie osobiscie wywalam je 300-350 metrow od swego pomostu ale to zalezy gdzie lowisz .Raczej nie ma wiekszych zaczepow i lowisko nie jest az takie trudnie.Jak masz jakies pytania pisz smialo na PW. Koluch

BRAK POLSKICH ZNAKOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!

bednara1001 

Wysłany: 2013-04-01, 16:02   

Cześć Marcin widzę że i Ty tu jesteś

wpysiu wędkarz 

Wysłany: 2013-04-01, 18:19   

Witam! Chciałbym zapytać kolegów , łowiących na tym łowisku , jak duża jest populacja karpia na tym jeziorze , i czy oprócz pomostów nie ma wcale możliwości łowienia tam z brzegu . Szukam jakiegoś dobrego łowiska w woj. Lubelskim z dużym rybostanem karpia i amura .
Pozdrawiam

koluch 

Wysłany: 2013-04-02, 22:42   

Czesc. Populacja karpia jest naprawde duza.Tak jak wszedzie najlatwiej zlapac do 5 kg te wieksze sa cwansze. o rybe mozesz sie nie martwic ;) co do lowienia z brzegu widze tylko dwa miejsca ale z nimi roznie bywa jak nie tubylcy to inni koledzy po kiju siedza ; reszta linni brzegowej zarosnieta i trudno dostepna. a lowienie z platform ma swoje uroku . nikt ci nie przeszkadza. koluch

BRAK POLSKICH ZNAKOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012-05-28.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 92,04 KB

koluch 

Wysłany: 2013-04-03, 00:04   

I jeszcze raz pomost :)

DSC00967.JPG
pomost
Plik ściągnięto 114 raz(y) 84,48 KB

koluch 

Wysłany: 2013-04-18, 09:58   

Czy ktos wie jaka grubosc lodu na jeziorze?

BRAK POLSKICH ZNAKOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kukers 
Łukasz Matczuk

Wysłany: 2013-04-18, 20:44   

Przedwczoraj mniej wiecej 4-5cm lodu, od brzegu juz rozmarza.

hiper

Wysłany: 2013-05-04, 16:00   

koluch z tego co rozpoznaję namiocik to już w tym sezonie platformę zaliczyłeś co :?: wczoraj pływałem za szczupłym troszkę i widziałem podobny namiocik - jeśli to twój daj znać jak tam efekty

koluch 

Wysłany: 2013-05-05, 18:56   

Hiper jezeli taki namiocik na platformie to tylko moj hehehe ale niestety nie ja osobiscie ale moj kolega lub koledzy hehehe a efekty ? hmmmm jezeli nic sie nie odzywali to wiadomo O KIJU hehehhe a jak u Ciebie?

BRAK POLSKICH ZNAKOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hiper

Wysłany: 2013-05-07, 18:58   

koluch napisał/a:
Hiper jezeli taki namiocik na platformie to tylko moj hehehe ale niestety nie ja osobiscie ale moj kolega lub koledzy hehehe a efekty ? hmmmm jezeli nic sie nie odzywali to wiadomo O KIJU hehehhe a jak u Ciebie?

BRAK POLSKICH ZNAKOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

na Karpia moze za tydzień ruszę jak będzie czas a tak jak pisałem za szczupakiem pływałem i udało się wydłubać ale tylko 1 sztuka -

zako1994 

Wysłany: 2013-12-27, 15:30   

Panowie szykuję się na następny sezon i mam mały dylemat albowiem zastanawiam się nad wykupywaniem w ogóle karty PZW. Powiem szczerze w tamtym roku wykupiłem i byłem na łowiskach PZW może 5 razy reszte spędziłem na komercji. I tu moje pytanie nie posiadam łódki ani pontonu nie mam jak dopłynąć do tych platform i czy jest możliwość łowienia z brzegu i czy jest sens połowu z rzutu w grę wchodzi nęcenie punktowe pva najcześciej zasiadki 2-3 dniowe. Koszty dużo tańsze niż na komercji karta plus dopłata koło 200 zł gdzie sezon na cichej 600zł a ja w tym roku ponad 1000zł zostawiłem na cichej i z 500 na wzorach. Tak więc Starsi koledzy po kiju pomóżcie młodemu koledze w podjęciu słusznej decyzji.

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2013-12-28, 15:15   

zako1994, Musisz odpowiedzieć sobie na jedno zaj*******, ale to zaj******* ważne pytanie. Co lubisz robić? A potem zacznij to robić."
A raczej gdzie będziesz łowił...
Ja np w tamtym roku na Lubelszczyźnie nie łowiłem na PZW, tylko komercja, w tym roku dla odmiany i spróbowania czegoś innego zaplanowane jest pojeżdżenie na PZW, więc opłacam. Jeśli mówisz, że byłeś tylko z 5 razy to niby szkoda płacić. Chociaż i czasami fajnie w sezonie uderzyć gdzie indziej niż tylko na komercje. Dlatego opłacam PZW zawsze na Podkarpaciu :lol: Musisz się chyba nastawić konkretnie na którąś z opcji i ją realizować. Zresztą temat jest o jeziorze... tam akurat nie byłem więc nie podpowiem czy warto czy nie.

kukers 
Łukasz Matczuk

Wysłany: 2014-01-09, 21:41   

zako1994, jeśli planujesz jeździć na 2-3 nocki, to moim zdaniem nie warto opłacać karty bo na wodach PZW nie połowisz - chyba, że wcześniej poswięcisz z tydzień lub dwa na nęcenie (samo pva na zbiornikach jak Rogóźno - zapomnij :D ). To niestety powód dla którego sam odpuszczam wody PZW.

Z kartą wędkarską - nie ważne czy opłacona czy nie , możesz się wybrać np TU. Jest zakaz używania wszystkiego co pływa - łowi się tylko z brzegu. Zbiornik bardzo ładny, wieczorkami cisza i spokój. Miejscowi bardzo pomocni i pozytywnie nastawieni do 'obcych'.

Bez karty można spróbować dla odmiany od Cichej i Wzorów pojechać do Rybczewic .

Jednak na jednym i na drugim zbiorniku samo PVA to za mało, troszkę rakietą/kobrą trzeba pomachać.

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2014-01-09, 22:10   

kukers napisał/a:
.......... Zbiornik bardzo ładny, wieczorkami cisza i spokój. Miejscowi bardzo pomocni i pozytywnie nastawieni do 'obcych'..

Oj z tą pomocą i pozytywnym nastawienie do obcych to trochę przesadziłeś.

kukers 
Łukasz Matczuk

Wysłany: 2014-01-09, 22:27   

Wiadomo każdy ma swoje doświadczenia :) nam się łowiło tam bardzo miło.

Nawet znalazł się życzliwy człowiek który przytargał łódkę RC (dobre 300m po błotku) i mimo zakazu wywiózł nam zestawy...

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2014-01-09, 22:31   

Chodziło mi o Żółkiewkę

kukers 
Łukasz Matczuk

Wysłany: 2014-01-09, 22:36   

Dokładnie na Żólkiewce miała miejsce ta sytuacja.

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2014-01-09, 22:50   

To fajnie że tak trafiłeś - chyba na Wieśka - bo ja mam inne zdanie o tym zbiorniku.

kukers 
Łukasz Matczuk

Wysłany: 2014-01-10, 10:56   

Nie pamietam imienia goscia. Ale nie tylko on zaskoczyl nas swoim podejsciem. Ktos przyniosl naleweczke swojska, inny pytal czy pieczywko rano nam przyniesc swieze. Generalnie bylismy w lekkim szoku, tymardziej ze te osoby mowily ze to ich miejsce...

koluch 

Wysłany: 2014-05-02, 15:36   

Witam Kolegów . Może ktoś był na Rogoznie ? Jakieś wyniki? Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu