Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MariuszPosmyk
2016-05-10, 11:46
Zasiadki karpiowe 2013 - mini relacje ;)
Autor Wiadomość
Yahooo 
Krystian Jach

Wysłany: 2013-11-11, 18:01   

W sobotę rano wyruszyliśmy na jesienną zasiadkę kończącą sezon 2013r. O 11 byliśmy już na miejscu. Zaczęliśmy rozbijać nasz biwak i rozstawiać pody. Zajęło nam to w sumie 2,5h. O godzinie 14 zestawy były już wywiezione.

Na pierwszą wędkę poleciała pojedyńcza tonąca słodycz, druga - bałwanek z dwóch śmierdziuchów (tonąca + pop-up), trzecia i czwarta pojedyńczy śmierdziel. Pod wieczór rozpalamy grilla i rozmawiamy o kończącym się sezonie. Między czasie donęcamy ok. 20 spombów. Ryby nawet nie dają znaku życia. Cisza.

Aż tu nagle, punkt 20 i jedzieeeeeee. Zacinam i siedzi. Myślę sobie w duchu - jest ładny. Karp po kolei plącze wszystkie zestawy. Hol trwa około 15min. Prawie mamy go w podbieraku, a tu kolejny odjazd karpia. I tak jeszcze dwa razy. Nareszcie jest !!! Próbuję podnieść podbierak jedną ręką, ale nie daję rady. Odkładam wędkę na bok i unoszę podbierak i kładę karpia na matę. Jest ładny kaban. Na pierwszy rzut oka oceniam go na 12kg+. Worek i waga i wazymy. Ma dokładnie 14,5kg po odjęciu worka. Jest piękny mirror. Z resztą sami zobaczcie.

Karp po szybkiej sesji i dyzenfekowaniu rany trafia z powrotem do swojego domku. Branie na słodką pojedyńczą kulkę 20mm. A niby na jesień tylko w grę wchodzą śmierdziele. I co wy na to? Po braniu donęcamy 10 spombów. Do rana cisza. O 4.30 znowu odjazd na tą samą wędkę. Zacinam i siedzi. Niestety - po 5 minutach holu ryba się spina. Nie była jakaś ogromna, ale i tak szkoda. Później juz nic się nie dzieje. Rano zaczyna padać deszcz. W trakcie deszczu o 10 rano musimy się zwijać. Szybkie pakowanie sprzętu i o 11 jesteśmy już w domach. Zasiadka przebiegła w miłej atmosferze. Rybki słabo zerowały. Trafiła się tylko jedna sztuka - ale za to porządna :) Z tego miejsca pragnę wszystkim życzyć połamania kija na rybie, nie na kolanie. I jeszcze lepszych wyników w 2014 roku!

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2013-11-12, 13:37   

Yahooo, świetne zakończenie sezonu. Gratuluję ;)

Yahooo 
Krystian Jach

Wysłany: 2013-11-12, 18:58   

MariuszPosmyk, Dzięki wielkie :)

POP UP 

Wysłany: 2013-11-17, 14:31   

Yahooo, graty pięknego zakończenia sezonu.
Ja dzisiaj też byłem zakończyć tegoroczne łowienie i rewelacji nie było karp 1.5kg i mały leszczyk. Ale strasznie zimno było woda na macie zamarzała więc o 13 pojechałem do domu.

gianni_1982 

Wysłany: 2013-11-24, 15:07   

Dzisiaj zakończyłem sezon jeden karpik ale cieszy.Byle do wiosny :)

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2013-11-25, 19:23   

Gratulacje panowie za rybki. Fajnie kończycie sezon. Ja już nie mogę się doczekać wiosenki.
Sam byłem 3 dni temu na nocy by "zakończyć sezon". Nic nie brało zanęta cała na dnie została do rana. Ale mimo wszystko w pół godziny po przyjeździe wyłapałem 7 szczupaków 2 sandacze i 3 leszcze. Niezły wynik co? tylko problem tkwi w tym że po przyjechaniu na stanowisko ściągliśmy 3 sieci długości po 50m!!! Normalnie paranoja wszystkie rybki udało się uwolnić z wyjątkiem jednego zandera bo był już sztywny. Siaty poszły w atmosfere po upieczeniu kiełbaski. Nikt się nie zjawił bezpośrednio po swoje wynalazki ale przypuszczam że nad ranem byli ale zobaczyli wędki i markera to się bali- i słusznie bo bym zatłukł gnoja. Płakać się chce panowie i kto mas tego pilnowac ? Straż kur...a jaka straż podczas niedzielnego wyjazdu na polowanie na dziadków?? Żal!!!

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2013-11-25, 20:50   

Ostatnie dwie ryby tej jesieni. Sezon uważam za zamknięty :/

DSC_0268.JPG
Plik ściągnięto 94 raz(y) 155,03 KB

DSC_0267.JPG
Plik ściągnięto 81 raz(y) 244,48 KB

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2013-11-28, 16:32   

adrian1231989, gratki pięknych rybek ;)

To Żelechów??

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2013-11-28, 20:15   

Mord_89 napisał/a:
adrian1231989, gratki pięknych rybek ;)

To Żelechów??

Wojtek jesteś czujny jak spławik :) Si Żelechów :P

FisherDaniel 
Daniel Lisy

Wysłany: 2013-11-28, 21:25   

Gratulacje , piękne rybki .

qbalub 
Jakub Pogorzelski

Wysłany: 2013-11-28, 22:12   

Panowie zazdroszczę wam...Gratulacje za piękne zakończenia sezonu:)

Kefir 

Wysłany: 2013-12-01, 18:35   

Moje zakończenie sezonu już jakiś czas temu, 6 i 14kg, na zdjęciu 14tka.

14.jpg
Plik ściągnięto 141 raz(y) 173,57 KB

draxion 
Samuel Siemieniuk

Wysłany: 2013-12-24, 21:57   

Dzisiaj o godzinie 17 rozpocząłem swoją ostatnią zasiadkę w tym roku. Na ten wyjazd czekałem od dawna, spotkanie z rodziną nad domową wodą to zawsze dla mnie wielki zaszczyt i szczęście. Po krótkiej modlitwie i podzieleniu się opłatkiem zarzuciłem swoje zestawy w okolice drzewka. "To na pewno jest pewniak" - Pomyślałem. Karpie nie mogły przepływać obojętnie obok tak rozświetlonego miejsca. Zestawy w wodzie, rodzinka w komplecie.. Na stoliku ponad 12 potraw.. Pierożki, bigosik, nawet dla Pana Łososia znalazło się miejsce. Mniej więcej o godzinie 19, moja przyszła żona szturcha mnie lekko w ramię i kiwa głową na znak jakby za chwilę miało nastąpić branie... I nagle jeeeeeedzie. Lepiej być nie może, ostatnia zasiadka i mam branie - w głowie kłębiły mi się myśli.

Rybka jest już na brzegu... Szybka sesja fotograficzna i do łóżka ! ;)

A oto efekt. Wagę oceńcie sami. ;) Proszę mi tylko nie zaniżać! :twisted:

www.facebook.com/HajnowskiKlubKarpiowy - Kliknij "Lubię to!" ;)

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2013-12-24, 22:02   

draxion, Toż to przecież rekord polski :roll: Przyznaj się, zabrałeś go? :twisted:

draxion 
Samuel Siemieniuk

Wysłany: 2013-12-24, 22:04   

Ogórek, błagał mnie i błagał... Zlitowałem się i zabrałem go do ciepłego łóżeczka. Niech odpoczywa do wiosny, będzie ze mną na każdej zasiadce. :D

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2013-12-24, 23:43   

W kapciach wchodzi do domu i do łóżeczka z poduszką na rękach :D Gratuluje poczucia humoru :D :twisted:

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2013-12-30, 01:33   

Utrzymująca się od kilku dni dobra pogoda i wysoka jak na tą porę roku temperatura(8-10 stopni) zachęcają do wypadu na ryby. Tak zachęcały aż się im udało i wczoraj z kolegą zaatakowaliśmy małą komercję z dużą populacją karpia. Jednak mimo sprzyjających warunków na łowisku zastał nas lód po nocnym przymrozku - staw znajduje się w dolince otoczonej lasem gdzie temperatura była trochę niższa :C. Właściciel dodatkowo "dobił" nas informacją, że wczoraj lodu nie było :D . Szybka decyzja i zmiana metody i miejsca - spining na zaporówce. Jednak karpie też nie dawały spokoju. Dziś koło godziny 11:30 znów uderzyliśmy i w końcu - staw bez pokrywy lodowej. Postawiliśmy na nęcenie tylko z pva - pellecik 6mm, pokruszone kulki w liczbie 3 sztuk oraz odrobina soku paola :D . Po godzinie na mojej wędce zaczyna się pik-pik a za chwile powolna roladka:) Zamykam wolny bieg i siedzi. W tym samym czasie na drugiej mojej wędce hanger podskakuje a kolega szybko dobiega i również podnosi kij. Ten także siedzi. Banany na twarzach i walczymy. Kolega szybciej męczy swojego karpiszona i na brzegu jako pierwszy ląduje mały garbusek 5,5 kg.

A następnie mój pełnołuski zbój 6,5 kg

Po takich połowach 29 grudnia nie pozostało nic innego jak się cieszyć:). Złowiliśmy jeszcze 2 rybki - około 35 cm karpik oraz jego nieco większy kolega w rozmiarze wigilijnym na oko 1,5 kg.
Ryby skusiły się na małego- 15mm truskawkowego pływaka na KD rigu. A garbusek na 20mm smierdziela - GLM.

Tutaj mój KD rig

draxion 
Samuel Siemieniuk

Wysłany: 2013-12-30, 08:57   

Rumcojs, gratuluję ! ;) Oby jak najdłużej taka pogoda się utrzymywała. :)

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2013-12-30, 09:11   

Rumcojs, Gratki ;)

_Dominik_ 
Dominik Maczan

Wysłany: 2013-12-30, 09:44   

Rumcojs,
gratulacje ;)

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2013-12-30, 13:04   

Rumcojs, gratuluję !!! Fajne zakończenie roku.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2013-12-30, 13:21   

Rumcojs, graty dla wytrwałych :D

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi