Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MariuszPosmyk
2016-05-10, 11:43
Zasiadki karpiowe 2011 - mini relacje
Autor Wiadomość
Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-09-27, 21:29   

Fuli, GRATULACJE!!

Konkretnie wagowy i pięknie ubarwiony karp. :D

thefrodo 

Wysłany: 2011-09-27, 21:47   

Zasiadka pomimo powrotu o kiju jak najbardziej udana :) Jeszcze raz Fuli gratuluje nowego PB.

este25 
Sławek Tokarski

Wysłany: 2011-09-27, 21:52   

:)
przemasmenager napisał/a:
shaman napisał/a:
Dzięki.
Ludzie narzekają, że ryb nie ma i nie biorą, a te większe sztuki zostały sprzedane.
Natomiast moim zdaniem ryby się wycfaniły, i trzeba szukać sposobów by je przechytrzyć ;)

chyba nie do końca kolego, niestety łowisko coraz gorsze a rybki sprzedane, ja w tym sezonie najwiekszego zlapalem 11,10 kg z tego co sie orientuje to padło jeszcze pare sztuk o podobnej wadze i to wszystko

właściciel :mrgreen: bajkopisarz

ps. gratulacje ładne miski, ja miałem jechać na Lisi a wylądowalem na Bobolicach niestety kiepsko jeden karpik przez cały dzień a idze że na lisim rybki brały

pozdrawiam

Mam w BDG rodzinę, więc jak będę się tam wybierał ( na karpie ) się odezwę :) . Może da radę z Tobą na Lisim połapać :P ???

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-09-28, 08:21   

Fuli, piękna woda, piękna rybka gratulacje!

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-09-28, 09:39   

Tysz Gratulacje Fuli :!:

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2011-09-28, 10:11   

W piątek z rana wyjechaliśmy z kumplami do Oleśnikowej Doliny. W planach łowienie do godzin popołudniowych w sobotę. Zajeżdżamy na miejsce i lekkie rozczarowanie. Staw jest jeszcze mniejszy niż go opisywali na forach i niż wyglądał na zumi. No nic, stanowiska mamy zarezerwowane więc idziemy łowić. Wypakowaliśmy wszystkie rzeczy i zaczęliśmy przygotowywać zestawy. Po drugiej stronie stawu cały brzeg był obstawiony wędkami człowieka, który siedział tam już .... ponad 90 dni !!;) ponoć testuje kulki firmy FishFood.

Zestawy rozłożone czas na przygotowywanie stanowiska itp itp. Pogoda super, słoneczko, delikatny wiaterek. Od czasu do czasu spławi się gdzieś rybka. Niestety bez brań. Mija parę godzin i cisza. Zmieniam kulasy, kombinuję różne smaki i nic. Kolega nie wytrzymał i poszedł porzucać spiningiem na drugi staw. W tym momencie ma odjazd na pop-up'a truskawkowego. Pech chciał, że stałem dalej od wędki i dobiegł do niej kumpel, który pierwszy raz był na rybach. Zdążyłem mu tylko krzyknąć, żeby zakręcił korbką i zwolnił wolny bieg. To mu się udało ale reszta to już bez komentarza. Rybka szybko się spięła. Szkoda brania bo rybka musiała być ładna.

Mijają kolejne godziny i cisza. Już nawet się zastanawiamy czy nie zwijać się i nie jechać na inne łowisko, bo nikomu nic nie bierze. No ale wszystko już opłacone, więc chyba nie warto tracić czasu na migrację. Zostajemy !! wieczorem idziemy na drugi brzeg porozmawiać z wędkarzem co "koczuje" tam ponad 90 dni :@ niestety nie miał dla nad dobrych informacji. Ryba żeruje beznadziejnie od 3tygodni tj od momentu kiedy temperatura w nocy zaczęła mocno spadać. Ryba jest ostrożna i na kulki nie miał brania od paru dni. Ostatnie ryby zostały złowione na finezyjny sprzęt tj. małe haczyki, cienkie przypony i max 2x biały robak na haczyku. Trochę zmartwieni tym faktem wracamy na stanowisko. Późniejszym wieczorem zjeżdża się jakaś ekipa ludzi. Ponoć pracownicy banku zrobili sobie wieczorek integracyjny - no super !! piwko, śpiewy, krzyki - na bank ryba będzie brała :)

Było już ciemno. Temperatura zaczęła mocno spadać w dół. Zimno jak diabli zaczęło się robić. Nawet napoje b1e1er nam nie pomagały. O 22:00 postanowiłem założyć bałwanka: truskawka + krab/banan. Zestaw posłałem pod domek, na którym była integracja ponieważ zauważyłem tam spławiające się ryby. 5 minut po zarzuceniu postanowiłem iść się kimnąć jako pierwszy. Poleżałem z 20 minut, i spałem już jak zabity, aż nagle budzi mnie krzyk kolegi. Wychodzę z namiotu ledwo przytomny i widzę jak na mojej wędce holuje jakąś rybę. Nie przejąłem od niego wędki dałem mu holować rybkę. Zatkało mnie bo jak poświeciłem na żyłkę to była dobre 70metrów na prawo od miejsca zarzucenia, więc rybka nieźle dała czadu. Po nie za długim holu rybka ląduje w podbieraku. Pozwoliłem sobie zrobić z nią zdjęcie. Nie mieliśmy wagi ale na oko daliśmy mu 5kg. Nie mierzyliśmy jej również tylko szybko wypuściliśmy do wody. Noc była mega zimna. Temperatura spadła do 0 stopni !! nie byliśmy przygotowani na taką temperaturę i nieźle nam to dało w kość. Poszedłem znów spać o 1 i wstałem dopiero o 5, budząc się co i raz i zerkając na wędki. Sobota to powtórka z piątku. Zero brań !! nikt nic nie złowił. O 16 zwinęliśmy się do domu.

Postanowiliśmy, że grzechem byłoby marnować taką ładną pogodę i w niedzielę pojechaliśmy na łowisko Jegiel, drugi raz w tym roku. Mimo super pogody ryba i tam nie chciała współpracować :) Wtedy stwierdziliśmy, że to jednak coś w powietrzu musi być. Zmieniliśmy miejsce i na białe robaczki zaczęły brać ładne karasie. Brały mega delikatnie.

Weekend udany pod względem pogody, gorzej z rybami. O ile zdrowie i pogoda dopiszą czeka mnie jeszcze mały wypad z kolegą na rybki i to już będzie moje zamknięcie sezonu. Może jakiś wypad spontaniczny ze spiningiem.

W zimę ostro biorę się za oglądanie i czytanie materiałów o karpiach i od nowego roku biorę się za karpiszony i amury ;)

Pozdrawiam - Marek !

koNY 
koNY

Wysłany: 2011-09-28, 10:11   

Gratki nowego PB FULI!!

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-09-28, 10:31   

Ja też się pochwale :) . Rybki z ostatniej zasiadki.

Karpik 15,4 kg :D

Amurek

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2011-09-28, 10:41   

Normalnie aż mnie ściska jak widzę Wasze wypaśne rybska ;) Gratuluję wszystkim ładnych okazów :!: 8-)

Pozdrawiam - Marek !

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2011-09-28, 11:28   

Przemuś, Ty to zawsze połowisz...

Ja spróbuję od czwartku na Gosławicach...

Artur Strauss

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-09-28, 11:39   

Artur jakoś w tym roku rybki dopisują ;) . Napisz jak było na Gosławicach.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-09-28, 20:12   

No no panowie,ładnie dajecie popalić :shock: GRATKI!
Ja obecnie nie mam czasu na rybki :cry:

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-09-28, 22:41   

PrzemekBździuch, Gdzie byłeś ??

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-09-29, 08:27   

Byłem na Wolicznie :) .

deejayalien 
Wisła Puławy

Wysłany: 2011-09-29, 13:59   

28 września postanowiłem pojechać z brejdakiem na cichą wodę.
O godzinie 7-30 zestawy są w wodzie o 10-50 odjazd i po kilku minutach na macie ląduje mój nowy rekord 10 kg. Mega zadowolenie. Karpik się skusił na kulkę o smaku krewetki (produkcja Piotrka, przy okazji pozdrawiam). Do końca dnia jeszcze tylko jeden odjazd,ale po zacięciu nic. O 17 postanowiliśmy się pakować.

Dla zainteresowanych 27 września padł nowy rekord karpia na Cichej Wodzie 21,30kg. Ku zaskoczeniu nie jednego rekord padł na starym stawie po wjeździe po prawej stronie.

DSCN0664.JPG
Plik ściągnięto 48 raz(y) 251,58 KB

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-09-29, 14:34   

Gratulacje. Jak mi się podobają pełnołuskie z cichej, są po prostu przepiękne.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

deejayalien 
Wisła Puławy

Wysłany: 2011-09-29, 15:07   

Co prawda to prawda, zwłaszcza jak mają 1 z przodu ;-)

Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-09-29, 15:12   

Gratulacje ! :P

Za tydzień również wytestuję Krewetke od Piotrka, bo widzę że coraz więcej osób ma na nią efekty 8-)

deejayalien 
Wisła Puławy

Wysłany: 2011-09-29, 15:21   

Dzięki za gratki

przemasmenager 
Przemek Kulczyński

Wysłany: 2011-09-29, 21:03   

Cytat:
Mam w BDG rodzinę, więc jak będę się tam wybierał ( na karpie ) się odezwę :) . Może da radę z Tobą na Lisim połapać :P ???

chetnie , ja wybieram sie piatek na nocke lub sobote rano
Ostatnio zmieniony przez przemasmenager 2011-09-29, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-09-29, 21:05   

deejayalien, gratki, piękny pełnołuski ;)

[ Dodano: 2011-09-30, 13:27 ]
Ja wczoraj wpadłem na dzionek do Oleśnika. Rybki biorą bardzo słabo, udało się skusić tylko 4 miśki na robaczki kolorowe na włosie. Największy na zdjęciu 6,6kg, reszta między 3-5kg. Ojciec skusił 2 karpiki po 3kg i leszcza prawie kg. Moje rybki wyciągałem spod wyspy, tak około 1m od brzegu.

Wiesio (człowieczek który kończył właśnie swoją stu dniową zasiadkę) miał rozstawionych z 5 wędek, ale wieczorkiem pyknął tylko jednego karpia.

6,6kg

Coś koło 4kg

No i pożegnalny zachód słońca

koNY 
koNY

Wysłany: 2011-09-30, 13:47   

Brawo Panowie piekne ryby !! szczegolnie ten 4kg. Chcialbym go zlowic jak bedzie mial z 15kg bylby ozdoba albumu...

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-09-30, 16:23   

koNY napisał/a:
Brawo Panowie piekne ryby !! szczegolnie ten 4kg. Chcialbym go zlowic jak bedzie mial z 15kg bylby ozdoba albumu...

Mamy takie same pragnienia ;) :P

deejayalien 
Wisła Puławy

Wysłany: 2011-09-30, 16:27   

Ta 4 jest piękna, a jak by miała 1 z przodu to jeszcze bardziej, karpiowanie wciąga mnie coraz bardziej

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2011-09-30, 16:50   

Mord w tym miejscu co pozujesz to jak ja byłem na rybach, to Wiesiu miał rozstawione wędki. Cały tamten brzeg był jego :| no i na tym domku była impreza integracyjna wtedy więc głośno :-x nie udał mi się wyjazd :roll:

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-09-30, 17:48   

Teraz było cicho, bo w tygodniu. A Wiesio obstawiał drugą wyspę, po wędce na wszystkie możliwe strony... :P ;)

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-10-01, 22:07   

Niedawno wróciłem z "zasiadki" - 6 h na wodzie pzw, efekt jeden misio 5,80 ale jaki wariat dwa zestawy mi tak splątał że musiałem się zwijać, mało tego żeby go podebrać musiałem wejść prawie po pas do wody (nie mam woderów :) ) jak na 11C to w sumie ciepła. Musze się rozejrzeć za jakaś latarką czołową bo już po zmroku ciężko zarzucić zestaw.
Tyle z wesołych aspektów, bo był też przykry/żałosny. Trzech niedzielnych wędkarzy złapało karpia, q*wa normalnie aż ciary mnie przeszły jak słyszałem jak go kołkiem ubijali :evil:

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

white 

Wysłany: 2011-10-03, 19:02   

Ja od 29.09 do 03.10 spędziłem na Nowakach . Pierwszy raz nad tą wodą .Wsumie miałem trzy odjazdy z czego jeden karpik na macie ( 3 branie ) A dwa kończą się na zaczepach (zatopione korzenie) i spinkach miśków . Ten wycholowany , po około 20 minutowym holu i podebraniu z pontonu ważył 18-ście kilo . Co jest moim rekordzikiem . Pozdro .

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-10-03, 19:06   

White przyjmij gratulacje.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-10-03, 20:22   

white, Gratulacje!
Jakoś nie mogę się zebrać na te Nowaki,ale chyba to uczynię ;)

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2011-10-03, 20:24   

white gratuluję nowego PersonalBest !

koNY 
koNY

Wysłany: 2011-10-04, 13:33   

Gratuluje nowego PB!!
Po minie widac ze to nowy rekord :mrgreen:

[ Dodano: 2011-10-05, 13:22 ]
http://polskiklubkarpiowy...g&id=1&Itemid=6
relacja Marcina z wyprawy Francuskiej

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-10-09, 20:22   

Wróciliśmy dzisiaj z 3 dniowej zasiadki z Ruudym i Cypiskiem na Nowodworach. Niestety wyniki bardzo słabe, kilka maluchów w przedziale 2-4 kg i nic więcej. :(
Mieliśmy bardzo duże skoki temperatury, w dzień 13-15 stopni a w nocy przymrozek nawet... :(
W piątek za to zrobiliśmy sobie Huczne zakończenie sezonu.... :mrgreen: :mrgreen: :P

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-10-09, 21:05   

Przemo, Pozazdrościć uczty,Ja nigdzie nie byłem,ale jeszcze pewnie gdzieś wyskoczę :P

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-10-10, 15:48   

Ja w weekend zaliczyłem 24h na Wodnym ranczu. Wybrałem miejscówkę na płytszym stawie. Z perspektywy czasu wydaję mi się, że staw głębszy byłby zdecydowanie lepszym wyborem, ale cały czas nie mogłem się zdecydować. Rybka brała bardzo słabo, złowiłem 2 karpiki, 4 i 6kg. W nocy przeszedłem się na 3 godzinki na głębszy staw i po 15min od zarzucenia wędek miałem miśka koło 4kg, niestety odpiął się przy samym podbieraku.
Rano było widać oznaki żerowania na głębszym stawie, ale niestety trzeba było się już zwijać. Ogólnie łowisko wygląda na dość ciekawe, ale stanowiska mogłyby być trochę szersze.

Pozdrawiam ;)

JKarp 
Janusz Kozłowski

Wysłany: 2011-10-10, 18:25   

Cześć
Skład w osobach:
Grzesio- Tatamarcela
Dominik - Carpstore
Bogdan - niezalogowany ale pracuję nad tym
Marek - niezalogowany
Janusz - JKarp
okupował łowisko Całowanie od piątku do niedzieli.
Warunki pogodowe nie były zachwycające łącznie z delikatnym przymrozkiem z soboty na niedzielę.
Ale najważniejsze : ryby jak na tą porę roku brały.
Udało się złowić karpia 9,00kg, 8, 00kg ( dość ciekawe ale brał dwa razy w odstępie około 15 godzin ), do tego kilka w granicach 4-5kg. Większość brań na Skorupiaki i Monster Patadise ( obie kulki od Przemka B ). Odbyła się też integracja urodzinowa jednego z uczestników.
Parę fotek wrzucę jak tylko fotoreporterzy przekażą mi fotki.
Janusz JKarp

este25 
Sławek Tokarski

Wysłany: 2011-10-10, 20:29   

Przemo napisał/a:
Wróciliśmy dzisiaj z 3 dniowej zasiadki z Ruudym i Cypiskiem na Nowodworach. Niestety wyniki bardzo słabe, kilka maluchów w przedziale 2-4 kg i nic więcej. :(
Mieliśmy bardzo duże skoki temperatury, w dzień 13-15 stopni a w nocy przymrozek nawet... :(
W piątek za to zrobiliśmy sobie Huczne zakończenie sezonu.... :mrgreen: :mrgreen: :P

Miałem też jechać na Nowodwór ale byłem chory. Mówisz że choć miśki nie dopisały to i tak było co robić :D

tatamarcela 
-grzegorz-

Wysłany: 2011-10-10, 20:45   

JKarp napisał/a:
Parę fotek wrzucę jak tylko fotoreporterzy przekażą mi fotki.

To może ja wrzucę:

Solenizant Janusz Anaconda JKarp i pierwszy karpiszon (równiutko 8 kg) :)

...a tu Janusz z urodzinową pepeszą :)

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2011-10-10, 21:28   

Haha ale ten karp ma dziwną "minę" :lol: chyba któryś z pozostałych biesiadników celował do niego z powyższej pepeszy 8-)

BTW gdzie kupiliście taką pepeszę ?? chcę podobną kupić tacie ;)

Pozdrawiam - Marek !

JKarp 
Janusz Kozłowski

Wysłany: 2011-10-11, 07:38   

Cześć
Postaram się dowiedzieć. Ja ja dostałem od Kumpla.
Janusz JKarp

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi