Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Maszynka do kulek proteinowych
Autor Wiadomość
Specjal ford 
tel.795607903

Wysłany: 2013-02-13, 18:28   Maszynka do kulek proteinowych

Jak w temacie nie ukrywam że materiał już nabyty leży od roku z powodu braku czasu
ale już niebawem wytoczę wałki i wezmę się za składanie :D tylko w mojej będą dłuższe aby wyszły dwa rozmiary kulek ;)

Jak już ktoś zaczął lub zrobił to wrzucać :P

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2013-02-13, 18:52   

Świetna sprawa. Czy możesz zdradzić tajemnicę z czego będziesz to robił, bo sumie jakiś silnik bym znalazł, gorzej byłoby z resztą.

cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2013-02-13, 19:01   

Sam przeglądam temat, bo mam zamiar na jesień zacząć się bawić w składanie.
Ja planuje z wałków poliamidowych to zrobić o średnicy 50mm. Silnik frania itp.
Temat szeroki i rozwiązań technicznych sporo. Może więcej osób robiło lub planuje budowę to wspólnie będzie łatwiej.

pozdro

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2013-02-13, 19:13   

cebul napisał/a:
Ja planuje z wałków poliamidowych to zrobić o średnicy 50mm
Niestety to już przekracza moje zdolności. Jeżeli ktoś by mi to wszystko wykonał, to może silnik bym sam zainstalował ;)

Specjal ford 
tel.795607903

Wysłany: 2013-02-13, 19:15   

Z polamidu też można ja posiadam wałki aluminiowe na końcach zastosuje gotowe obudowy z łożyskami przykręcone do prostej podstawy natomiast koledzy nie obejdzie się bez pomocy tokarza ;( ja tokarke posiadam no to sprawa ułatwiona

cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2013-02-13, 19:15   

jony, kupujesz rolki - cena około 90zł za metr i idziesz do tokarza z dokładnym rysunkiem co ma zrobić i on Ci wytoczy wszystko.

pozdro

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2013-02-13, 19:19   

cebul napisał/a:
z dokładnym rysunkiem co ma zrobić i
No i kolejny problem ze zrobieniem rysunku :oops:

Specjal ford 
tel.795607903

Wysłany: 2013-02-13, 19:25   

Coś w tym stylu planuje wykonać

łowca 
Paweł Dulęba

Wysłany: 2013-02-13, 19:40   

Dla porównania maszynka prezentowana na targach w Zwolle.

Specjal ford 
tel.795607903

Wysłany: 2013-02-13, 19:43   

łowca napisał/a:
Dla porównania maszynka prezentowana na targach w Zwolle.
[Youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Sj-nP23e6JIHobs&feature=yout.be[/Youtube]

To już produkcja

Specjal ford 
tel.795607903

Wysłany: 2013-03-24, 12:00   

Panowie znalazłem gotowca cena 300pln może komuś się przyda
Roler

shark 
Piotr Jawidzyk

Wysłany: 2013-03-25, 21:12   

Czy ktoś się orierntuje czy i ewentualne jakie znaczenie ma średnica wałków np z poliamidu?
Jaki ewentualnie silnik polecacie - na allegro jest ich sporo...

Specjal ford 
tel.795607903

Wysłany: 2013-03-25, 21:19   

Czym grubsze to lepsze choć poliamid nie jest tani, średnica najlepiej 70mm minimum ,
silniki najkorzystniej od starej pralki ;)

Wojtas39 

Wysłany: 2013-03-28, 22:54   

Jony a gdzie można dostać te rolki plastkiowe ? Próbowałem na allegro ale nic nie znalazłem :(
Cebul.a gdzie mozna dostać te rolki plastkiowe ? Próbowałm na allegro alw nic nie znalazłem.

Nie pisz posta pod postem tylko edytuj. Pisz poprawnie po polsku używając polskich znaków. Rumun

Specjal ford 
tel.795607903

Wysłany: 2013-03-30, 08:20   

U nas są w sklepach na ziemnych ogrodniczo-technicznym lub jak dawniej metalowym śruby gwożdzie itp.

Wielki_B

Wysłany: 2013-04-04, 17:49   

Mam dwa śliczne, surowe wałki o długości 50 cm każdy i średnicy 120 mm.
Pytanie do tokarzy: czy jak zawiozę te wałki do firmy z tokarką CNC, bez załącznika w postaci rysunku technicznego, ale za to ze zwykłym ręcznym rollerem pod pachą, mówiąc, że mają mi te wałki przetoczyć na wzór żłobków w ręcznym rollerze, to przyjmą zlecenie, czy wygonią mnie po rysunek?

No a jak już tam będę, to chciałbym też zlecić im wykonanie mocowań tych wałków (osadzenie osi, ułożyskowanie, koła pasowe itd.). Problem w tym, że moje pojęcie w tej sprawie jest takie, że wiem, że gdzieś dzwoni, ale nie wiem, w którym kościele...

Jak to powinno wyglądać, to mniej więcej wiem, ale nie potrafię tego przełożyć na rysunek techniczny. Oba wałki mają się obracać w tym samym kierunku, ale ten wciągający ciasto o 2 razy szybciej. No i już widzę minę fachmana, któremu sypnę takim tekstem... :mrgreen:

Widziałem też na podlinkowanej gdzieś powyżej aukcji, że koleś sprzedawał gotowe wałki, ale wyżłobione pod dwa różne rozmiary kulek. Nie bardzo jednak skapowałem o co chodzi, bo przecież pod różne średnice rollera potrzebne są różne średnice wyciskanych wałków...
Skoro więc wyciskam ciasto pod średnicę np. 20 mm, to roller o średnicy 24 mm zrobi mi dumbelsy, a nie kule.

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-04-04, 17:55   

Ja bym wziął np. laptopa i pokazał mu filmik na YT jak to wygląda i ma działać. Jeżeli kolo nadal byłby zdezorientowany to szukałbym innego. Nie warto ryzykować spartolenia roboty przez byle fachurę.

Pozdrawiam - Marek !

Specjal ford 
tel.795607903

Wysłany: 2013-04-04, 18:57   

Wielki_B jeśli wyciśniesz 20 mm to co za problem 24 mm :/ znajomy ma maszynkę do mięsa i kilka lejków o różnych średnicach :|
Do firmy wieloosobowej to raczej musisz dostarczyć rysunek techniczny bo raczej mało prawdopodobne aby się podjeli no i cena? to już raczej na szkolnych warsztatach lepiej, bo i tak toczą byle co, to mieli by wyzwanie, bynajmniej u nas jak się poszło do nauczyciela to wszystko przyjął :D tak czy tak rysunek jakiś musisz mieć

Wielki_B

Wysłany: 2013-04-04, 20:23   

Specjal ford napisał/a:
Wielki_B jeśli wyciśniesz 20 mm to co za problem 24 mm :/ znajomy ma maszynkę do mięsa i kilka lejków o różnych średnicach :|

Rozumiem. Chodzi wtedy o to, że pod każde wyżłobienie na wytoczonym wałku wyciskasz ciasto o takiej długości na jakiej to wyżłobienie masz.
Chyba jednak zbyt upierdliwe. Jak mam kroić ciasto na 25 cm kawałki, to szkoda czasu na takie machiny, bo ręcznymi 40-centymetrowcami objadę to niewiele wolniej.

Zostanę więc przy jednej średnicy. Mam trochę dylemat: przetoczyć na 20 czy 24 mm, ale chyba zostanę przy uniwersalnej 20-ce. Hakowe 24mm doroluję ręcznym.

A jeśli chodzi o projekt techniczny całości, to chętnie zapłacę komuś, kto by się tego podjął. Koszt pewnie będzie i tak mniejszy niż samodzielne "wyważanie otwartych drzwi". No ale znając karpiarzowe życie - chętnych nie będzie - będzie trzeba zmierzyć się z tym jednak samemu. :mrgreen:

Marcin_123

Wysłany: 2013-05-31, 14:29   

W sprawie maszynki napisz do gościa kontakt.cc@o2.pl
Gosciu robi takie maszynki na zamówienie. Można także zamówić dodatkowe wałki.

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-02, 15:43   

U mnie coś już "drgnęło w rajtuzach" odnośnie maszynki :mrgreen: . Jest jeszcze parę rzeczy do poprawki ale maszyna działa. Musze jeszcze zmniejszyć obroty silnika, poprawić trochę konstrukcję, wszystko wyregulować i zrobić osłony :) .

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-08, 17:03   

Obroty zmniejszone, wałków już nie wyrzuca, jeszcze muszę trochę przekładnię zmienić bo pellety robi a nie kulki. Ale już bliżej końca :)

Prace cały czas trwają :)

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2013-10-08, 17:30   

kamilk281, Nooo dubmelki ładne Ci wyszły ;)

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2013-10-08, 18:03   

kamilk281, Spróbuj pokombinować z grubością wyciskanego ciasta. O ile się nie mylę, wałek ciasta powinien być trochę grubszy.Może wtedy zaczną wychodzić okrągłe. ;)

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-08, 19:05   

mariusz605, Próbowałem z grubszymi ale to nie to, muszę trochę z przekładnia jeszcze pokombinować i trochę wałki przerobić. Myślę, że w następnym roku już będę kulał na maszynce :) .
Ogórek, A swoja drogą moga być i dumbelki, tylko, że kiepsko się nimi neci kobrą :)

mike-pike 
W domu karpia nie złapiesz...

Wysłany: 2013-10-08, 19:16   

kamilk281, jaki silnik używasz, bo fajnie, cicho chodzi?

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-08, 19:20   

mike-pike, od frani, na filmiku chodzi głośno bo stoi na betonie i są drgania, ale jak podniosę całość to praktycznie nic nie słychać :)

raba 
Radosław Badach

Wysłany: 2013-10-08, 19:59   

kamilk281 napisał/a:
mike-pike, od frani, na filmiku chodzi głośno bo stoi na betonie i są drgania, ale jak podniosę całość to praktycznie nic nie słychać :)

Postaw na czymś takim : wibroizolator

Dumbelsy wychodzą gdy wałek ciasta ma za małą średnice. Masz też troszkę małą średnicę rolerów ale może Ci się uda wszystko dograć.

Powodzenia

mike-pike 

Wysłany: 2013-10-08, 20:00   

wygląda prosto i skutecznie :D Super ! a te dumble to na pewno nie wina wałka zbyt małej średnicy? dałbym sobie rękę uciąć :/

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-08, 20:04   

raba, Jak już maszyna będzie gotowa to zajmę się drganiami, na razie mam jeszcze parę rzeczy do zrobienia żeby w miarę okrągłe kulki wychodziły :) . Mam w planach połączyć tą maszynkę z pistoletem pneumatycznym i zrobić taki mały kombajn :)

raba 
Radosław Badach

Wysłany: 2013-10-08, 20:05   

kamilk281 napisał/a:
raba, Jak już maszyna będzie gotowa to zajmę się drganiami, na razie mam jeszcze parę rzeczy do zrobienia żeby w miarę okrągłe kulki wychodziły :) . Mam w planach połączyć tą maszynkę z pistoletem pneumatycznym i zrobić taki mały kombajn :)

Tym bardziej POWODZENIA !!!

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-08, 20:06   

mike-pike, też mysle, że to nie wina małej średnicy wałka, obstawiam na za niskie obroty wałka wypychającego i za duże wcięcia w wałkach ( muszę spiłować trochę wałki )

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-08, 20:09   

raba, Pistolet już jest :) opisany tutaj
Kwestia tylko połączyć wszystko ze sobą. Myślę, że całą zimę będę miał co robić i się nie nudzić :)

mike-pike 

Wysłany: 2013-10-08, 20:10   

Mówimy o tym samym... jak masz za glębokie wcięcia, to wałek z ciasta ma po prostu za małą średnicę i dlatego wychodzą Ci dumble. To tak jakbyś a zwyłkły roler np 18mm wycisnął ciasto 14mm. Stanie się dokładnie to samo. Nie mniej jednak kombinuj, bo wygląda to fajnie. Wstaw filmik jak bedzie gotowe. Pozdro!

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-08, 20:16   

mike-pike, Chodzi o to że za duze sa wcięcia w wałkach (więcej jak połówki), jak dam grubsze wałki ciasta to znowu wychodzą kopytka :) .

jeanpascale 

Wysłany: 2013-10-08, 20:37   

Jak dla mnie , prędkość wałków powinna być min.3:1 nie wiem jaka jest u Ciebie , do tego wałki powinny prawie się stykać

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-08, 20:47   

jeanpascale, Teraz ma 4:1 i zmienię na 3:1 tak jak piszesz :)

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-12, 18:24   

Dzisiaj pierwszy raz kulałem już z miksu. Trochę za suchy zrobiłem bo wałki pękały, no i przekładnie jednak trzeba trochę zmienić bo jeszcze wywala wałki na zewnątrz. Niektóre kulki są w miarę okrągłe a niektóre dumbelsy. 2 kg w 8 minut bez wkładania wysiłku także z efektu jestem zadowolony. Ale trzeba jeszcze trochę się pobawić z maszynką żeby lepiej chodziła :)

mike-pike 

Wysłany: 2013-11-12, 21:33   

w sieci znalazłem to:

http://www.atc-carpfishin...ng/Welcome.html

na tej stronce jest też do pobrania PDF z instrukcją. Próbowałem załączyć, ale nie ładuje PDF'a

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2013-11-12, 21:48   

mike-pike, ;) http://www.atc-carpfishin...g/Projects.html

Odpowiedz do tematu