Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Boostery
Autor Wiadomość
karpiarz18 

Wysłany: 2011-03-20, 19:06   Boostery

Witam wszystkich, podzielcie się informacją jakich boosterów używacie i z jakimi efektami ? ;)

michalTCK 
Michał Czogała

Wysłany: 2011-03-20, 19:36   

Adder Carp. Nic innego nie testowałem do tej pory, bo raz użyłem i mi się sprawdziły. Szczególnie Magiczny owoc oraz truskawka. Dobra jakość w niskiej cenie.

jarekb11 
Jarosław Bajek

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2011-03-20, 19:45   

Ja też używam addera tyle że Natural Complex Liquid MH bo zwykłe boostery od addera strasznie utwardzają kulki.

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-03-21, 00:10   

Używam głównie CDB Aminoliquidów wszelkiego typu jak sea, wątroba-mięso, tropic oraz Ochotka-Krab. :) Są rewelacyjne.
Turbo Dipy CDB natomiast jak dla mnie to nie mają konkurencji. ;)

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-03-21, 00:36   

Ubiegły sezon - DYNAMITE BAITS - Liquid Hi-Attract Range Strawberry & Ice Cream , New & Improved Marine Halibut, The Source; TANDEM BAITS - FSBB 500 ml Słodki Ananas - wszystkie bardzo dobre jakościowo, wydajne, dają intensywny zapach, sprawdziły się w 100%.

Sano 
Karol Sanocki

Wysłany: 2011-03-21, 10:08   

Adder Carp. Dostępne w moich sklepach, dobra cena , i sprawdzają się też bardzo dobrze. Jarek, na razie nie miałem problem żeby mi zwykły booster utwardził kulkę;)

krisos 
no kill

Wysłany: 2011-03-21, 10:59   

Ja głównie używałem Solara - Big Shot, w połączeniu z zanętą pływającą z solara bardzo dobry efekt. Na ten sezon zakupiłem sobie również boostery z serii Top E z TB. Na pierwszy rzut oka wydają się być ciekawe (bardzo gęste, nieodstraszająca nuta zapachowa).

nielegalny77 

Wysłany: 2011-04-07, 23:22   

Ja używam firmy Lastia, tyle ze nazywa się to nie booster lecz aktywator;) Cena jest bardzo przystępna

grzesiekcichy 
Grzegorz Ciechanowski

Wysłany: 2011-05-29, 21:48   

Moje pytanko jest następujące. Czy jest sens dodawać BOOSTER o aromacie kuku do kuku? :)
Co sądzicie o BOOSTER-ach ADDER CARP?
Są czegoś warte?

krisos 
no kill

Wysłany: 2011-05-30, 11:04   

Grzechu zawsze jest dobrze dodać trochę boostera i wzmocnić zapach przynęty. Jednak jeśli walisz np. 15 kg na raz to moim zdaniem booster jest zbędny, ponieważ byś musiał chyba wlać ze dwie buteleczki, aby przebił się przez taką ilość kukurydzy. Jeśli łowisz punktowo nie bój się dodawać różnych specyfików poprawiających smak i zapach.

Używałem boosterów od Addera. Bez rewelacji... Myślę, że boostery od TB (te nowe) są ciekawsze od Adderowiskich i w podobnych cenach.

grzesiekcichy 
Grzegorz Ciechanowski

Wysłany: 2011-05-30, 12:02   

A powiedz mi proszę ile się dodaje tych boosterów tak orętacyjnie.
Można przedobrzyć?

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-05-31, 08:37   

grzesiekcichy, szczególnie w ciepłych porach roku warto zalewać ziarna, pellet, kulki aby przebić się przez zapachy, które występują w wodzie naturalnie. Ja zawsze przed nęceniem godzinę lub 2 zalewam zanętę. W wodzie aromaty się pierwsze uwalniają, rozchodzą się i wabią ryby z większej odległości niż nie dopalona zanęta.

grzesiekcichy 
Grzegorz Ciechanowski

Wysłany: 2011-05-31, 11:13   

Przemku ile się dodaje tych boosterów tak orientacyjnie.
Można nimi przedobrzyć?
Czy jak dodam np. zapach kuku to mogę dodać jeszcze inny (np. wanilie, truskawkę)?
Jakie zapachy polecasz na letnie dni? Masz może coś uniwersalnego?

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-05-31, 11:28   

Wszystko zależy od zbiornika. Lubię np zanętę bardziej śmierdzącą zalewać owocowymi boosterami lub na odwrót. Zawsze leję tyle, aby równomiernie po wymieszaniu cała zanęta była obklejona boosterem. Moja ulubioną zalewą jest Turbo dip Tropica z CDB. Sprawdza mi się na większości wód.

mrozik 
Mariusz Mróz

Wysłany: 2011-06-10, 18:54   

Od tego roku przestawię się na boosterki, dipy i flavoury z lokalnego ryneczku, bowiem dostałem do testowania troszkę i jestem w pozytywnym SZOKU. Trochę wcześniej używałem różnych specyfików, ale żadne z nich nie robiły na mnie takiego wrażenia. Podzieliłem się troszkę z Radkiem i Piotrkiem podczas ich zasiadki na Goplanicy. Myślę, że im też przypadną do gustu. Firma, która produkuje te specyfiki jest z Elbląga, a produkty ich będą pod nazwą AROMAFISH. Z czystym sumieniem polecam.

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-06-10, 23:33   

W 100% potwierdzam słowa Mrozika - boostery są gęste, zapachy są intensywne i mają zarąbisty smak - próbowałem np. kiwi,... i smakowało jak kiwi.

pawiozo 

Wysłany: 2011-07-14, 13:39   

mrozik napisał/a:
... ale żadne z nich nie robiły na mnie takiego wrażenia....

Mrozik, domyślam się, że statystyki przemawiają za stosowaniem. Możesz coś bliżej napisać? Ciekaw jestem jak obecne wyniki mają się do tych zanim zacząłeś stosować dodatki.

[ Dodano: 2011-07-14, 13:44 ]
Radek napisał/a:
W 100% potwierdzam słowa Mrozika - boostery są gęste, zapachy są intensywne i mają zarąbisty smak - próbowałem np. kiwi,... i smakowało jak kiwi.

Radek, ale czy przełożyło się to na wyniki w sposób istotny? ;)

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-07-15, 08:39   

pawiozo, na ostatniej zasiadce zalewałem papu dla rybek tymi boosterkami. Używałem owocowych smaków jak truskawka, czarna porzeczka i banan. Boostery pięknie pachną, są bardzo słodkie. Po zalaniu zanęty zapach rozchodził się na kilka metrów. Mój kompan nie wytrzymał i wąchał z pół godziny wszystkie zalewy. Brania były bardzo dobre, a więc boostery skutkowały. Jutro będę kulał na ich flaworach dam znać jak wyszły kulki, a potem czy rybką smakowały :) .

pawiozo 

Wysłany: 2011-07-15, 13:21   

Na pewno będą smakować! Ja zapoluję pn/wt i też liczę, że będzie się czym pochwalić. Powodzonka!

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-07-16, 00:01   

pawiozo napisał/a:
Radek napisał/a:

Radek, ale czy przełożyło się to na wyniki w sposób istotny? ;)

pawiozo - nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że akurat te zalewy przyczyniły się w znaczący sposób do zwiększenia ilości brań, gdyż podczas naszej zasiadki ryby zajęte były tarłem i raczej nic innego je nie interesowało. Niemniej jednak ostatniego dnia zasiadki były dwa konkretne odjazdy, właśnie po zastosowaniu m.in. tego specyfiku - tym samym mogę jedynie wierzyć, że boostery miały wpływ na brania miśków :)

mrozik 
Mariusz Mróz

Wysłany: 2011-07-31, 18:40   

Pewnie czekacie na moją opinię - będzie zadziwiająca - nie złowiłem żadnego miśka na zanętę lub przynętę wzmacnianą tymi aromatami. Wynika to pewnie z tego, że mam mało czasu na testowanie. Mogłem jedynie porozdawać trochę produktów znajomym i gościom Goplanicy.
Efekt był taki, że ludzie chcieli nabyć ten produkt, [...] nie było łatwo go dostać, a teraz widzę, że jest już dostępny u Przemka w sklepie, także każdy może spróbować i się przekonać o jakości tych produktów.

PrzemekBździuch napisał/a:
Jutro będę kulał na ich flaworach dam znać jak wyszły kulki, a potem czy rybką smakowały :)

I jak Przemku kulaski??

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-09-05, 21:50   

Przemek i jak kulki z tych Flaworów ?

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-09-06, 08:26   

Całkiem fajnie wyszły kuleczki. Po wrzuceniu do wody aromaty dopiero dobrze się wydobywają. Kulka po godzinie w wodzie pachnie lepiej niż na sucho :) .

thefrodo 

Wysłany: 2011-09-06, 18:24   

Tak na próbę zakupiłem przed ostatnią zasiadką od Przemka booster aromafisch - halibut. Potwierdzam zdania kolegów. Rewelacja, za niewielką cenę. Dipy gęste, słodkie, naturalne, intensywne... no i skuteczne, czego dowodem są wyniki ostatniej opisanej na forum zasiadki w Graboszycach. ;)

Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-09-06, 19:49   

Osobiście używałem różnych boosterów Tb Impact, Tb Top E, Vision. Mnie osobiście sprawdziły sie pozytywnie Tb. Na zasiadce w Graboszycach tak jak Frodo pisał testowaliśmy Addera Truskawke i Aromafisha Halibuta. Ogółem dipy z addera takie sobie, wole Tb, o wiele mocniejszy zapach. Co do Aromafisha to jak na tą cenę i klasę jest on naprawdę dobry.

Sebastian Milewski 

Wysłany: 2011-09-07, 14:42   

Wszystkich zainteresowanych produktami AROMAFISH zaprasza do przeczytania artykułu dostępnego w tym linku: http://forum-karpiowe.pl/...p?p=12213#12213

jerwin1 
jerwin1

Wysłany: 2012-09-16, 23:12   

Ja polecam z czystym sumieniem boostery FANTAZY BAITS,jak dla mnie brzoskwinia rewelacja!!!!

Tomczyk 

Wysłany: 2012-12-22, 16:41   

Witam

Super boostery które używam już kilka ładnych lat Star Baits Performance 400 ml , już nie są produkowane, ale zrobiłem sobie spore zapasy i myślę ze na 2 sezony jeszcze mi wystarczą.
Nawet cenowo super wychodzą 30 zł za 400 ml. Jak się tylko dowiedziałem że mają przestać być produkowane to kupiłem chyba z 50 butelek :)

Ravus 
Piotr Olszewski

Wysłany: 2013-02-19, 20:49   

Może wypowiecie się na temat boosterów, które okazały się skuteczne w minionym sezonie? :D

Michnik1995

Wysłany: 2013-02-19, 21:01   

Mi najbardziej tego roku sprawdził się TB i Baits.
Ale chyba bardziej TB był lepszy, bardziej skuteczny i cenna przystępna w porównaniu do innych firm :)

premiumbaits 

Wysłany: 2014-07-22, 22:15   

W tym roku skutecznie mi pracują kulki własnej produkcji z liquidami Pure Salmon (łosoś) i Hemp Oil (konopie) Ultimate Products. Cociekawe jednego z najwiekszych karpii wyholowałem dodatkowo z flavourem wędzony śledź Hemp Oil

Odpowiedz do tematu