Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DamianHryniewicz
2013-02-10, 11:05
Mieszarka do ciasta na kulasy
Autor Wiadomość
Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2013-02-10, 15:48   

jarekb11, Ile kg kulek robisz na sezon?

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

jarekb11 
Jarosław Bajek

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2013-02-10, 15:55   

Piotr Ostrowski, 15 ale robie wszystko zimą. Jedna partia ok 2,5k ciasta zajmuje mi ok 3-4 h z czego większość czasu zabiera gotowanie.Więc tak sie zastanawiam ile czasu zajmuje gotowanie 20 kilo kulek no i jak i gdzie to suszyć??.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-10, 16:01   

jarekb11, proste liczenie - na raz w parownik pcham 3-4 kg. cały proces (pakowanie, parowanie, wysypanie), kulek 24mm. zajmuje ok. 15 minut - czyli 15-20 kg. to godzinka, półtorej...
W 3-4h kulam z 10-20 kg. mixu a 15 kg. kulek starcza mi na miesiąc :roll:

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2013-02-10, 16:01   

jarekb11, 15kg? Jeśli robisz taką ilość to bez obrazy ale nie wiem po co negujesz czyjeś podejście. Zrozum że są osoby które np nie nęcą ziarnem czy pelletem, a samymi kulkami, czy osoby które nęcą kilka miejsc jednocześnie i te 15kg na długo by im nie starczyło.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-10, 16:05   

jarekb11 napisał/a:
ile czasu zajmuje gotowanie 20 kilo kulek no i jak i gdzie to suszyć??

W plastikowych "koszykach" z warzywniaka - jeden kosztuje ok. 1.5-2.5 zł. i mieści ok. 2 kg. kulek (wejdzie wiecej, ale chodzi o to by dobrze schły), w jednym sztaplu, w garażu ustawiam 10, z czego jeden na dole pusty, co daje jakieś 18 kg, które a zajmuje kawałek podłogi o wymiarach max 30x40 cm...

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-02-10, 16:25   

Cytat:
Piotr Ostrowski, 15 ale robie wszystko zimą. Jedna partia ok 2,5k ciasta zajmuje mi ok 3-4 h z czego większość czasu zabiera gotowanie.Więc tak sie zastanawiam ile czasu zajmuje gotowanie 20 kilo kulek no i jak i gdzie to suszyć??.

To ja jestem w ciężkim szoku, Przez 3-4 godziny to bardzo spokojnie można 30-40kg kulek.
Jak bym miał robić na sezon tylko 15kg kulek to bym to po 2 zasiadkach nie miał bym czym nęcić :D
W ogóle nie bawił bym się chyba w kulanie takiej ilości kulek.

jarekb11 
Jarosław Bajek

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2013-02-10, 16:46   

No sory ale napisałem że DLA MNIE jest to dziwne i Piotrze ja nikogo nie neguje.

Nie wiem czy "panowie karpiarze " próbują mnie "wyśmiać"???

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-10, 16:50   

jarekb11 napisał/a:
Nie wiem czy "panowie karpiarze " próbują mnie "wyśmiać"???
Absolutnie :!: Bardziej chodzi o to, że nie możesz oceniać niektórych spraw tylko ze swojej perspektywy...

Rafał Siłuszek 

Wysłany: 2013-02-10, 18:01   

Panowie, każdy sobie chce ułatwić w jakiś sposób życie i chyba na tym to polega? Kolega który założył ten wątek chce sobie właśnie ułatwić , a co niektórzy z was naskakują na niego że to nie ma sensu itd. !!! jak dla kogoś nie ma to sensu to po co zabiera głos ? tu chyba chodzi o pomoc o dobre rady, w tym jak by to wszystko usprawnić?

Ja np. usprawniałem sobie robienie kulasów już od samego początku mojej przygody z karpiami i nie potrzebuję np. pistoletu do wyciskania kulasów czy też maszynki , lata praktyki w kręceniu wałków ( nie kradnij :lol: itd.) doprowadziły mnie do takiej perfekcji że wałki wychodzą mi jeden w jeden równe ( robota ręczna ) , oczywiście zdarzają się sztuki które muszę odrzucić , lecz nie robię tego zawsze bo i po co ? i tak idzie wszystko do wody a urozmaicenie też jest potrzebne :mrgreen: ciasto wyrabiam ręcznie i nie przejmuje sie pewnymi aspektami ujemnymi ( czas ) bo robienie kulasów jest dla mnie czystą przyjemnością.

Więc koledzy , doradźcie koledze w usprawnieniu jego pomysłu , a nie negujcie tego co chce zrobić , pozdrawiam .

Kudlaty1992 
KEEP CALM

Wysłany: 2013-02-15, 20:41   

Mieszałka w 50 % zrobiona. Miałem robić stopniowo fotki i wrzucić do tematu, ale że zostało przeniesione na hydepark to wrzucę jedną fotkę jak już będę miał w 100% skończoną i może jakiś filmik jak będę robił kulasy.

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2013-02-15, 20:58   

Kulanie większych ilości bez mieszadła to mordęga

Osobiście używam mieszadła z powodzeniem na 2 kg ciasta jednorazowo

Sprawdza się b. dobrze i jest stosunkowo niedrogie (od 350 - 450 zł zależy od sklepu)

Więcej o moim kulaniu:

Kulanie styczeń 2013 - 1

Kulanie styczeń 2013 - 2

Kulanie luty 2013 - 2

Artur Strauss
Ostatnio zmieniony przez astrauss 2013-02-15, 21:21, w całości zmieniany 2 razy  

Soyale 

Wysłany: 2013-02-15, 21:24   

Używam podobnego miksera planetarnego. Wsad jednorazowy robię1000 gram produktu sypkiego + płynny.
Miksuje się to 3-5 minut i leci następna partia. Produkt po 3-4 minutach jest naprawdę super wymieszany.. dużo lepiej i szybciej niż ręczna robota.

W ciągu godziny spokojnie można zrobić 10-15 kg.

Koszt 350 zł.

Kudlaty1992 
KEEP CALM

Wysłany: 2013-02-15, 23:15   

Jeżeli wyjdzie coś nie po mojej myśli to wtedy kupie taki jak wstawiacie i dokończę maszynę do kulania :) ale na chwilę obecną walczę z tym co ruszyłem :P

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2013-02-15, 23:16   

Kudlaty1992 napisał/a:
Jeżeli wyjdzie coś nie po mojej myśli to wtedy kupie taki jak wstawiacie i dokończę maszynę do kulania :) ale na chwilę obecną walczę z tym co ruszyłem :P

Powodzenia :)

Artur Strauss

Can-d 
Kamil Perepeczko

Wysłany: 2013-02-15, 23:23   

Kudlaty1992 ;) Uda się bo kto mi będzie kulał?

Kudlaty1992 
KEEP CALM

Wysłany: 2013-02-15, 23:28   

astrauss, Dzięki :)
Can-d, Spokojnie :) Jeszcze trochę czasu i ustawię wszystko do pionu :P

Wielki_B

Wysłany: 2013-02-20, 21:50   

Czytając o mikserach kolegów powyżej, nie bardzo rozumiem dlaczego wojtek straub napisał, że tym mikserem planetarnym, którego zakup rozważałem, to bym mógł sobie co najwyżej sernika namieszać. :roll: :mrgreen:

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-21, 06:51   

Wielki_B, już "się tłumaczę"...
Takie maszynki występują w "wersji" do ciast ciężkich i lekkich, pierwszym faktem wszyscy sprzedawcy "się chwalą" (bo są droższe), o drugim, uczciwi, wspominają...
W Twoim linku nie ma o tym wzmianki... A z naszego punktu widzenia, różnica spora - mikser do ciast lekkich, w najlepszym wypadku "nie uciągnie" mieszania wymieszania naszego ciasta, mniej optymistyczna opcja - użądzenie "klęknie" przy pierwszym mieszaniu....
Dwa - taka pojemność michy pozwoli na zamieszania ciasta z max kilograma mixu...

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2013-02-21, 07:53   

Wielki_B napisał/a:
Czytając o mikserach kolegów powyżej, nie bardzo rozumiem dlaczego wojtek straub napisał, że tym mikserem planetarnym, którego zakup rozważałem, to bym mógł sobie co najwyżej sernika namieszać. :roll: :mrgreen:

Spójrz na moc tej maszynki: 370W - przy silniku jednofazowym - 0 szans, szczególnie przy takiej pojemności.

Tamte miksery planetarne mają moc silników 1,2kW.

Artur Strauss

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-21, 09:05   

astrauss, o widzisz, nie doczytałem... 370W - to jednak ciasta lekkie...
Tak na marginesie - w takiej kwocie dostaniesz "mikser budowlany" na dwa miesszadła, zestaw mieszadeł i kalfas ... I na trochę mixu zostanie...

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-02-21, 09:24   

Panowie takie coś się nada ??

Mikser First

Marcin & Artur napiszcie modele Waszych mikserów. Jeżeli ja mam kombinować nad jakimś mieszadłem do ciasta to chyba warto się zastanowić nad gotowym mikserem bo cena wysoka nie jest.

Pozdrawiam - Marek !

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2013-02-21, 09:40   

marec-ki napisał/a:
Panowie takie coś się nada ??

Mikser First

Marcin & Artur napiszcie modele Waszych mikserów. Jeżeli ja mam kombinować nad jakimś mieszadłem do ciasta to chyba warto się zastanowić nad gotowym mikserem bo cena wysoka nie jest.

Powinien się nadać bez problemu. Zwróć tylko w instrukcji uwagę, na których biegach miesza się ciasta ciężkie i tylko na tych mieszaj.

Artur Strauss

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-02-21, 10:28   

Obejrzałem Artur Twoje kulanie na FB ... rewelka. Wyciskarka pneumatyczna. Stanowisko do kulania fest. Chyba nad podobnym pomyślę i ja. Tylko napisz mi jak wtedy samemu nakładasz wałek aby nie zleciał ?

Pozdrawiam - Marek !

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2013-02-21, 10:38   

astrauss, Fajnie by było jakbyś zrobił opis tej "machiny" pod roller. Kiedyś pisałeś że to bardzo łatwa kontrukcja, a w znacznym stopniu ułatwia rolowanie.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2013-02-21, 11:11   

Piotr Ostrowski napisał/a:
astrauss, Fajnie by było jakbyś zrobił opis tej "machiny" pod roller. Kiedyś pisałeś że to bardzo łatwa kontrukcja, a w znacznym stopniu ułatwia rolowanie.

Całość wykonana jest z profila aluminiowego łączonego narożnikami, całość jest nitowana - jak na wizualizacji:

W części frontowej płetwa profilu została wycięta, by wanna mogła się łatwo wsuwać.
Roller dokręcony jest do blachy 3 mm kantowanej, zamontowanej na płetwie profila. Wielkość urządzenia jest dobrana do szerokości wykorzystywanego rollera. Daje to możliwość oparcia zewnętrznej części o płetwy. Wanna na kulki jest wykonana z blachy alu 1mm

Urządzenia dokręca się do blatu stołu. Użycie tego patentu powoduje, że rolowanie kulek odbywa się w zasadzie bez użycia siły, a jedynie wykorzystuje się ciężar własnego ciała.

Powyższe rozwiązanie można zastosować wyłącznie do wykonania urządzenia na użytek własny.

Artur Strauss
Ostatnio zmieniony przez astrauss 2013-02-21, 11:18, w całości zmieniany 3 razy  

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-02-21, 11:23   

Gdzie się kupuje te narożniki ?

Ten roller przymocowany do blachy to rozumiem, ze on się opuszcza na płasko i wtedy rolujesz kulki a podnosisz to tylko zrzucenia kulek ?

Pozdrawiam - Marek !

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2013-02-21, 11:34   

marec-ki napisał/a:
Gdzie się kupuje te narożniki ?

Ten roller przymocowany do blachy to rozumiem, ze on się opuszcza na płasko i wtedy rolujesz kulki a podnosisz to tylko zrzucenia kulek ?

Rolujesz pod kątem - tak jak prowadzi blacha, a górę, którą poruszasz odsuwasz, kiedy kulki mają spaść do wanny. Ruch wykonujesz zewnętrzną stroną rollera. Spód rollera jest na stałe dokręcony do blachy.

Artur Strauss
Ostatnio zmieniony przez astrauss 2013-02-21, 11:35, w całości zmieniany 1 raz  

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2013-02-21, 12:26   

astrauss, Mógłbyś wrzucić jakieś dodatkowe fotki na forum lub podesłać mi na maila carpcity@carpcity.pl
Interesuje mnie głównie zdjęcia poszczególnych części, samej podstawy bez dolnej cześć rollera lub z nią jeśli nią, chodzi mi o ten kąt o którym piszesz.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2013-02-21, 12:35   

Piotr Ostrowski napisał/a:
astrauss, Mógłbyś wrzucić jakieś dodatkowe fotki na forum lub podesłać mi na maila carpcity@carpcity.pl
Interesuje mnie głównie zdjęcia poszczególnych części, samej podstawy bez dolnej cześć rollera lub z nią jeśli nią, chodzi mi o ten kąt o którym piszesz.

Piotrek, jak będę miał chwilę czasu, to zrobię dodatkowe fotki i prześlę je Tobie

Edit: Zdjęcia przesłane

Artur Strauss
Ostatnio zmieniony przez astrauss 2013-02-21, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-02-21, 13:36   

Jakby ktoś szukał tych łączników i rurek ALU to w tym sklepie kupicie:

Hart Metale

Pozdrawiam - Marek !

Wielki_B

Wysłany: 2013-02-22, 19:32   

Pomogliście mi panowie w podjęciu właściwej decyzji.
Tak jak napisałeś wojtek, zaoszczędzę kupę gorsza i chyba kupię to co zaproponował marecki (dziękuję stary!).
Chciałem dać wam oraz astraussowi (jeśli nie sprawi Ci to kłopotu, to prześlij mi też te fotki) punkciki "pomógł", ale to może zrobić tylko założyciel wątku. Szkoda, bo z mojego punktu widzenia należą się Wam.

PS. Nie rozumiem dlaczego ten wątek znajduje się pomiędzy hydeparkowymi pierdołkami. :roll:

rapala 

Wysłany: 2017-03-17, 20:58   

Odgrzeję nieco kotleta...Do tej pory mieszałem każdorazowo, ręcznie 1 kg porcję ciasta. Na ten sezon będę potrzebował trochę więcej kulasów i postanowiłem użyć wiertarki i mieszadła .Zamierzam każdorazowa mieszać 2-3 kg ciasta i w związku z tym mam pytanie do tych którzy używają je do tego celu mieszadeł budowlanych.Które z podanych poniżej będzie najlepsze do tego celu?
http://allegro.pl/mieszad...6721129885.html
http://allegro.pl/mieszad...6721067709.html
http://allegro.pl/mieszad...6722698274.html

Opisujemy linki.tomekja123

domin92 
Dominik Mikoś

Wysłany: 2017-03-17, 23:05   

Przerobiłem tych mieszadeł sporo i najlepiej mi się robiło takim mieszadłem

Janusz123

Wysłany: 2017-11-22, 15:30   mieszarka

No właśnie ja chciałem żonie na święta kupić, tylko nie wiem które wybrać

Odpowiedz do tematu