Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DamianHryniewicz
2013-02-10, 11:05
Mieszarka do ciasta na kulasy
Autor Wiadomość
Kudlaty1992 
KEEP CALM

Wysłany: 2013-02-08, 15:15   Mieszarka do ciasta na kulasy

Jak wiadomo ręczne urabianie ciasta na kulki jest męczarnią tym bardziej gdy jest go 5, 10 albo i więcej kg. Dlatego na dniach mam zamiar zrobić mieszarkę na styl tej http://www.katowiceinfo.p...rka-oferuje.htm . Z tym że śmigła będą wyglądać nie co inaczej, ale chodzi mi bardziej o kształt wanny i zamocowanie napędu.
Myślę że do zrobienia wanny użyję beczki metalowej o ile takową znajdę :) Znajomy jakiś silnik już załatwił. Nie powiedział jakie parametry ale mówi że się nadaje. Pierwsze fotki i opisy wstawiam jak tylko załatwię beczkę i resztę potrzebnego sprzętu.

maciekpolo 

Wysłany: 2013-02-08, 15:27   

Powodzonka :D
ale silnik nie musi być tak mocny jak ważna będzie dobra przekładnia ;)

Kudlaty1992 
KEEP CALM

Wysłany: 2013-02-08, 15:34   

Robię to ze znajomym od zasiadek więc silnikiem i przełożeniem mocy zajmie się właśnie on :P Ja robię całą resztę :) Mam nadzieję że zda egzamin i efekt końcowy będzie zbliżony do tego co mam w głowie :)

maciekpolo 

Wysłany: 2013-02-08, 16:03   

Powodzenia ;D Ciekaw jestem efektu ;D

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-09, 07:28   

Obawiam się, że będzie ciężko... Ciasto na kulki jest znacznie "cięższe" jak "farsz" i tego typu konstrukcja może nie uciągnąć...

jarekb11 
Jarosław Bajek

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2013-02-09, 10:29   

Kudlaty1992, Życzę powodzenia w kombinowaniu . Ale moim zdaniem to robienie tego typu rzeczy ma sens przy "tonach" ciasta .Ale do ilości "wędkarskich" starczy wiertarka z dokręconym
mieszadłem tego typu.Nie żebym cie zniechęcał ale to trochę jak chodzić na polowanie z karabinem maszynowym.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-02-09, 10:36   

jarekb11, mieszałeś ciasto takim mieszadłem ? Aż do konsystencji jaka jest potrzebna do rolowania ?

jarekb11 
Jarosław Bajek

Wysłany: 2013-02-09, 10:39   

DamianHryniewicz, Oczywiście że mieszałem,mieszam i będe mieszał. Z takim sprzętem to "minuta osiem" roboty.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-02-09, 10:47   

Dziwi mnie to trochę :P Bo ja takie mieszadło używam do mieszania różnych materiałów i jak coś jest za gęste , to obkleja się to mieszadło i kręci w kółko , dzięki czemu dalej się nic nie miesza.

jarekb11 
Jarosław Bajek

Wysłany: 2013-02-09, 10:57   

Mi nic sie nie kręci. Wiadro dajesz na podłogę ,lekko ściskasz kolanami , wiertarka w dłoń i "jedziesz" kolega mi tylko dosypuje mixu .nawet rąk nie muszę "paćkać" aby skorupy jajec rozdrobnić,same sie rozdrabniają.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-09, 11:51   

A mi się kręciło ale... za szybka wiertara, mała ilość ciasta a duże naczynie, no i mieszadło trochę nie teges i troszkę przydługie...
W tym sezonie "polecimy" na bardziej profi sprzęcie a i ilości bardziej zacne będą, więc powinno być lepiej ;)
Ale i tak nic nie wymiącha tak ciacha jak miesiarka spiralna :P

Kudlaty1992 
KEEP CALM

Wysłany: 2013-02-09, 12:19   

wojtek straub, Urobi ze spokojem zależy tylko od tego jaki zrobisz kształt śmigła do mieszania. Jak nie będą miały za dużego oporu to bez problemu. jarekb11, Jak dla mnie wiertarka nie zdaje egzaminu. Mieszam większe ilości dlatego że jak tylko zejdzie lód będę futrował siedem lub osiem jezior przez dobry miesiąc i często robił na nich zasiadki więc kilogram nie starczy. Po za tym robię to tylko dla wygody. Ładujesz wszystko do wanny wracasz za parę minut i jest gotowe. Nawet jeżeli kręciło by się dłużej niż ty to robisz wiertarką to tak czy tak nie używam do tego rąk. Kolejna sprawa lubię majsterkować.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-09, 12:24   

Kudlaty1992, to jak lubisz majsterkowanie, poszukaj miesiarki spiralnej do remontu :P

Kudlaty1992 
KEEP CALM

Wysłany: 2013-02-09, 12:36   

wojtek straub, Myślałem już nad tym i nawet miałem okazje kupić, ale cena przewyższała wartość sprzętu więc zrezygnowałem. Chciałem też kupić gotowca tyle że też mają swoją cenę a nie mam zamiaru wydać 1500 przykładowo na takie coś :) Wolę położyć max 100-200 i zrobić samemu, a za resztę dokupić i uzupełnić jeszcze sprzęt bo kilka rarytasów brakuje :P

jarekb11 
Jarosław Bajek

Wysłany: 2013-02-09, 13:04   

Znalazłem na alledrogo taką mieszarkę mieszałka może coś w tym stylu by sie nadało??

Kudlaty1992 
KEEP CALM

Wysłany: 2013-02-09, 13:29   

jarekb11, Powiem Ci że dokładnie takie coś mam w głowie tyle że na silniku, ale zobacz jaka to jest prosta konstrukcja i za jaką cenę. Pojemność też nie powala bo 9 kg to trochę miernie. Jak by to dobrze przekalkulować zmieszczę się w 1/3 tej ceny. Silnik mam załatwiony, wał do przeniesienia napędu na śmigła w metalowym czy budowlanym sklepie góra 30 zł, koła utoczy mi znajomy za tzw. flaszeczkę :) pasek do napędu nie wiem ile dokładnie, ale niech by nawet 50 zł, łożyska różnych wielkości mam w garażu no i beczka czy jakiś kocioł na wannę groszowe sprawy. Nawet jak bym wannę robił z blachy i spawał to cena takiego arkusza blachy nie przekroczy 100 zł. Więc wychodzi w przybliżeniu 200 po ostrym zawyżeniu kosztów :)

truskawa 
Carp Team Konin

Wysłany: 2013-02-09, 14:12   

Nie lepiej kupić mała betoniarkę,wydaje mi się że lepiej sobie poradzi niż te wynalazki.

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2013-02-09, 14:36   

Może lepiej się zaopatrzyć w jakąś używaną mieszarkę do ciasta cukierniczego, kiedyś parę lat śmigałem w tym zawodzie bez problemu 20 kg ciasta wymiesza, możliwości wymiany końcówek mieszających

Marcin Mazurek 
Marcin M

Wysłany: 2013-02-09, 14:58   

Może taka mała betoniarka by pasowała http://www.betoniarki.eu/...roducts_id=543.
Tez jestem na etapie szukania jakiegoś mieszadła ale skłaniam się raczej na końcówce do wiertarki i aluminiowemu garowi do kuchni polowej.

ksbogos88 
ksbogos88

Wysłany: 2013-02-09, 17:17   

Marcin Mazurek troszeczkę za mała ta ciastomieszarka :)

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-02-09, 18:12   

Marcin Mazurek, zamiast betoniarki kup Sobie taki wielki mieszalnik do pasz dla krów , na raz wymieszasz 1500kg mixu , po co się bawić w betoniarki.
Ostatnio zmieniony przez DamianHryniewicz 2013-02-09, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  

maciekpolo 

Wysłany: 2013-02-09, 18:54   

:D jak ktoś już planuje przemysłowo kulać :D to betoniarkę niech sobie kupi :D

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-02-09, 19:19   

maciekpolo, a czytałeś wcześniejsze posty ?? Brakuje mi słów na pomysł z betoniarką, niebawem z kiji od miotły wędki będziecie robić .
Jak ktoś wie jak wygląda betoniarka i widział ją w trakcie pracy to powinien wiedzieć że betoniarką cista się nie urobi.
Może w pralce spróbujcie ? Stara frania do wyrwania za grosze na złomie pewnie się sprawdzi .

Myślałem że najgłupszy post na forum , to był ten o dywanie położonym na dnie jeziora . Ale betoniarka bije wszystko :lol:
Ostatnio zmieniony przez DamianHryniewicz 2013-02-09, 19:36, w całości zmieniany 3 razy  

jeanpascale 

Wysłany: 2013-02-09, 21:23   

Ja jak kupowałem betoniarkę to nazywała się " mieszalnik do pasz" więc do robienia ciasta jak znalazł :mrgreen:

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2013-02-09, 21:29   

Czy to jeszcze jest Dział "Zrób to sam" :roll: :?:

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2013-02-09, 21:31   

Do kosza z postami nie na temat :evil:
I krechy dla przykładu :twisted:

Silton 
Michał Zaworski

Wysłany: 2013-02-09, 23:59   

Żeście się chłopaka uczepili... Ma ambicję niech buduje. Taką mieszarkę można zbudować ze zwykłej stali. Ludzie nie będą z niej jeść więc po co inwestować w kwasówkę?
Mnie interesuję kolejny stopień wtajemniczenia. Mam 10kg ciasta i jak to wykukać na zwykłym rollerze?
Przy takich maszynach można pomyśleć o całej linii produkcyjnej. Nie jest to wcale trudne.
Mam mieszarkę to przydała by się wyciskarka wałków.
Mam wyciśnięte wałki to przydał by się elektryczny roller...

Ale potrzeba kasy na kolejne elementy.

Kudlaty1992 
KEEP CALM

Wysłany: 2013-02-10, 03:35   

Silton, Powiem tak nie chodzi mi tu może o linie produkcyjną, ale coś dla wygody. zrobię na dniach mieszarkę, jakiś czas później zrobię maszynkę do kulania ( dwie rolki już się toczą ) a następnie zrobię pistolet mechaniczny albo pneumatyczny do wyciskania ciasta i zaznaczę dla wygody i satysfakcji. Czy będę kręcił kilogram kulek czy dwadzieścia i tak zrobię to wygodnie i z satysfakcją :)To że ludzie robią sobie jaja z tego tematu to nie jest moja wina :/ Może pomógł bym komuś kto chce coś tym sposobem zacząć, ale widzę że raczej jest to nie potrzebne :/

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2013-02-10, 09:48   

Kudlaty1992, przecież nikt tu nie pisze, że niepotrzebne, a ja wręcz uważam, że takie 10-15 kg by było ciekawe, ale na większą skalę to nie ma sensu. Tutaj raczej każdy się nabija z pomysłu z betoniarką bo to chyba najgłupszy pomysł na jaki ktoś mógł wpaść. Ty zrób swoją na wzór tej ręcznej z allegro bo to dobra konstrukcja i przy nie zbyt dużych obrotach ciasto będzie się dobrze wyrabiało.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-10, 10:54   

okon27 napisał/a:
Może lepiej się zaopatrzyć w jakąś używaną mieszarkę do ciasta cukierniczego, kiedyś parę lat śmigałem w tym zawodzie bez problemu 20 kg ciasta wymiesza, możliwości wymiany końcówek mieszających

tylko koszt takiej maszyny liczy się w tysiach i to czasem grubych :P
Marcin Mazurek napisał/a:
ale skłaniam się raczej na końcówce do wiertarki i aluminiowemu garowi do kuchni polowej.
Śmigam z kumplem na okrągłym, plastikowym kalfasie z Castoramy, za 20zł... A garnek z alu nie jest najlepszym pomysłem :roll:
Kudlaty1992, ja tego nie widzę, ale może to być dobry paten, jak go dopracujesz i na pewno niejeden skorzysta ;)
Silton, samo już rolowanie wałków to mały pikuś w porównaniu z mieszaniem i wyciskaniem, zwłaszcza większej ilości ciasta :P

Can-d 
Kamil Perepeczko

Wysłany: 2013-02-10, 12:18   

Kudlaty1992 Rób nie patrz na innych,zrobisz będziesz miał a jak będzie chodziło to zaraz każdy będzie chciał to mieć co ty już będziesz miał .Póżniej następny pomysł ,zrobisz będzie łatwiej o kulasy.A na końcu otworzysz usługowe-odpłatne kulanie i ja z Poznania będę przyjeżdżał kulać?

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-10, 12:22   

Can-d, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-02-10, 12:44   

Can-d napisał/a:
Kudlaty1992 Rób nie patrz na innych

Dokładnie tak :idea: nie myli się ten co nic nie robi :evil: taka natura Polaka, że musi ponarzekać, zamiast samemu wziąć się do roboty :roll:

Pozdrawiam - Marek !

Can-d 
Kamil Perepeczko

Wysłany: 2013-02-10, 13:13   

marec-ki Ja też coś tam zawsze pokombinuje ,ale że nie mam gdzie to ograniczam do minimum co mogę w domu pod okiem żony i dlatego popieram innych kombinatorów.

jarekb11 
Jarosław Bajek

Wysłany: 2013-02-10, 13:15   

marec-ki napisał/a:
Can-d napisał/a:
Kudlaty1992 Rób nie patrz na innych

Dokładnie tak :idea: nie myli się ten co nic nie robi :evil: taka natura Polaka, że musi ponarzekać, zamiast samemu wziąć się do roboty :roll:

marec-ki, Może nie taka natura Polaka ,tylko niektórzy nie potrafią pojąć po co np taką mieszarkę??
sory no ale dla mnie to jest jakaś abstrakcja i "komploikatory" raz że poco komu jednorazowo 10-20 kilo ciasta (można robić kilka partii mniejszej ilości)
A dwa że samo mieszanie ,rolowanie to pikuś w porównaniu z gotowaniem czy parowaniem kulek.

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-02-10, 13:24   

jarekb11 napisał/a:
raz że poco komu jednorazowo 10-20

Ja któryś weekend tej wiosny poświęcę właśnie na robienie kulasów z ok 15kg miksu, aby mieć na długi czas już kulki. Tamten rok pokazał, że nie zawsze mam czas 2-3 dni przed zasiadką zrobić świeże kulasy, a siedzenie do 24ej w nocy i smrodzenie w chałupie to nic przyjemnego.

Dla mnie najgorszy etap to właśnie mieszanie ciasta. Wałki wychodzą mi z Zelmera, a dużym rollerem robię kulki z dwóch wałków na raz. Parowanie to również pikuś - przynajmniej piwka w spokoju można się napić ;)

Pozdrawiam - Marek !

Wielki_B

Wysłany: 2013-02-10, 15:12   

Jak ktoś ma nieco zbędnego grosza i spędza dużo czasu nad wodą, to takie mechaniczne mieszadło jest naprawdę przydatne. Dobre wyrobienie ciasta, to jeden z fundamentów udanych kulasów. W zeszłym roku każdą partię kulek zaczynałem od 10 kg suchego miksu, więc było co miętosić.

Dwa tygodnie temu prawie że kupiłem mikser planetarny , ale zdążyłem sobie wylać kubeł zimnej wody na głowę. :mrgreen:
Pomyślałem, że za te pieniądze to pewnie znajdę chętnych do miąchania ciasta przez kilka lat.
No ale kto wie, czy w marcu do pomysłu nie wrócę... 8)

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-10, 15:27   

jarekb11 napisał/a:
sory no ale dla mnie to jest jakaś abstrakcja i "komploikatory" raz że poco komu jednorazowo 10-20 kilo ciasta (można robić kilka partii mniejszej ilości
Dla mnie to oszczędnośc czasu - 20 kg. na raz a na 4 to jakaś godzina w d... na samym tylko mieszaniu...
jarekb11 napisał/a:
A dwa że samo mieszanie ,rolowanie to pikuś w porównaniu z gotowaniem czy parowaniem kulek.

Jak zamieszasz ręcznie 5-10 kg. mixu i "przeciśniesz" ręcznym pistoletem, to zrozumiesz, że parowanie nawet dwu - trzykrotnie większej ilości to pikuś :P Dla przykładu w kuchenny parownik da się upchać 3-4kg. kulek, a cały proces zajmuje max 15 minut... w trakcie których siedzisz sobie z kolegą i popijasz piwko :mrgreen:
Wielki_B napisał/a:
Dwa tygodnie temu prawie że kupiłem mikser planetarny , ale zdążyłem sobie wylać kubeł zimnej wody na głowę

To się w porę opamiętałeś :mrgreen: W takiej zabawce to se sernika na święta można mieszać :P

Wielki_B

Wysłany: 2013-02-10, 15:33   

wojtek straub napisał/a:
To się w porę opamiętałeś :mrgreen: W takiej zabawce to se sernika na święta można mieszać :P

Myślałem, że cholerstwo ważące 50 kg i mające w zestawie rózgę (patrz czwarte zdjęcie), poradzi sobie z gęstym ciastem. Wprawdzie ma tylko 0,37 kW, ale i dużą przekładnię - 130 obr. /min.

Podrzuć jakiś lepszy, sprawdzony pomysł, że jak już się ciepne na taki wydatek, to przynajmniej nie łupne nim do kąta. :mrgreen:

jarekb11 
Jarosław Bajek

Wysłany: 2013-02-10, 15:43   

wojtek straub, Wałki wyciskam maszynką do mięsa (taką na korbkę) a ciasto mieszam wiertarką z dokręconą końcówką do mieszania betonu,mieszanie z 2kg mixu zajmuje 5 minut.
A piwko mogą sobie wypić w czasie gdy ciasto "dojrzewa" w lodówce.

Odpowiedz do tematu