Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2014-03-17, 19:48
Wędki Sonika SK3 i SK4 XTR
Autor Wiadomość
timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2013-02-01, 10:59   Wędki Sonika SK3 i SK4 XTR

Chciałem się dowiedzieć kiedy będą w sprzedaży wędki SK3 XTR i SK4 XTR w wersajch z pierwszą przelotką 40 i 50 mm?

KrzysztofCharmuszko 

Wysłany: 2013-02-01, 12:29   

Czesc timur,
w następnym tygodniu będą już na baitbox, jak również we współpracujących z nami sklepach:
Carpland, Leclerc Warszawa, zoo centrum Magnolia Wrocław i Centrum wędkarstwa w Gdańsku.
A cały asortyment Sonik Sport będzie na targach w Poznaniu.

Pozdrawiam.

Post poprawiony. Używaj polskich znaków. Gabriel.

ksbogos88 
ksbogos88

Wysłany: 2013-02-01, 19:47   

sk3 będą dostępne z korkowym dolnikiem ? 12ft 3lbs ?

KrzysztofCharmuszko 

Wysłany: 2013-02-01, 21:53   

ksbogos88 napisał/a:
sk3 będą dostępne z korkowym dolnikiem ? 12ft 3lbs ?

Nie, z korkiem jest tylko jeden model jak na razie SK3 XTR 12ft 2,75lb

ksbogos88 
ksbogos88

Wysłany: 2013-02-01, 22:41   

To trochę za mięciutkie będą 2,75 szkoda :(
Zdania zaczynamy z wielkiej litery.Damian

KrzysztofCharmuszko 

Wysłany: 2013-02-01, 22:48   

ksbogos88 napisał/a:
To trochę za mięciutkie będą 2,75 szkoda :(
Zdania zaczynamy z wielkiej litery.Damian

Zalezy do czego bedziesz chcial uzywac ?
Ja mam ten model i nie uwazam zeby byl za miekki , sprecyzuj prosze co chcialbys od kijow dla siebie ?

pozdrawiam
kris

JagodaSkayrim 

Wysłany: 2013-02-03, 16:51   

KrzysztofCharmuszko napisał/a:
Zalezy do czego bedziesz chcial uzywac ?

Zawsze myślałam o krzywej 2,75 że nadaje się tylko do wywozu. Czyżbym się myliła :?:

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-02-03, 16:53   

Wędką o krzywej 2,75 można bez problemu rzucać zestawy :)

JagodaSkayrim 

Wysłany: 2013-02-03, 17:04   

Nie gadaj :D obok pomostu to ja łowię na spławik :mrgreen:

Jaki ciężarek do takiego kija żeby go nie połamać i jak daleko to pofrunie?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-02-03, 17:06   

Ja normalnie 70-80gram zakładam i rzucam ile fabryka dała . Ostatnio zauważam że ludzie boją się przeciążyć wędzisko i rzucać z pełnymi możliwościami wędek.

ksbogos88 
ksbogos88

Wysłany: 2013-02-03, 21:51   

Nie no spoko że mozna troche rzucic tylko szkoda ze taka uboga oferta co najmniej 2.75 , 3.00 i 3,25 lbs powinno być w korku bo ja bym wybrał 3.25 ostatecznie 3.5 lbs

KrzysztofCharmuszko 

Wysłany: 2013-02-03, 22:17   

ksbogos88 napisał/a:
Nie no spoko że mozna troche rzucic tylko szkoda ze taka uboga oferta co najmniej 2.75 , 3.00 i 3,25 lbs powinno być w korku bo ja bym wybrał 3.25 ostatecznie 3.5 lbs

Wedki 2,75 Sonik wyprodukowal specjalnie na zamowienie na rynek holenderski
Ale ze wzgledu na bardzo duze zainteresowanie wedkami w korku, Sonik Sport rozszeza swoja oferte w tym sektorze , i za kilka tygodni bedzie wiecej modeli dostepnych z dolnikem z korka :)

pozdrawiam
kris

ksbogos88 
ksbogos88

Wysłany: 2013-02-03, 22:34   

To taka informacja mnie cieszy :) daj znać jak będziesz wiedział jakie modele będę w korku i jak już będą dostępne.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-03, 22:47   

DamianHryniewicz napisał/a:
Ostatnio zauważam że ludzie boją się przeciążyć wędzisko i rzucać z pełnymi możliwościami wędek.
Ja z tym spotykam się praktycznie odkąd karpiuje... Da się też zauważyć ciekawą zależność - czym kij nowszy i droższy, tym się bardziej telepią :mrgreen:
JagodaSkayrim napisał/a:
Nie gadaj obok pomostu to ja łowię na spławik

Zdarzało mi się łowić na karpiówki tuż pod szczytówkami i rybki były na tyle duże, że spławikowy zestaw mógłby nie podołać :P
JagodaSkayrim napisał/a:
Jaki ciężarek do takiego kija żeby go nie połamać i jak daleko to pofrunie?
Do swoich zakładałem max. 85g bo większe i tak by nie pomogły w osiągnięciu większej odległości i spokojnie wyciągałem 70-80m... A gdyby dolnik był odrobinę dłuższy, pewnie dało by radę więcej...

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2013-02-04, 00:48   

wojtek straub napisał/a:
gdyby dolnik był odrobinę dłuższy, pewnie dało by radę więcej...

Ciekawe, że jeszcze nie wpadli na pomysł żeby zrobić dokręcane dolniki, tak jak np. do kijów do snookera. Ale po przeczytaniu tego postu pewnie pomyślą :D
No chyba że robią, ale jak na razie to nie słyszałem.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-04, 06:36   

miro56, robią, a przynajmniej robili, choć był to kij muchowy, nie karpiowy...
Z moim wyszło małe niedociągnięcie - oglądałem dwa modele, po czym zamówiłem ten bardiej mi odpowiadający, zapominając o tym by zamówić z dolnikiem długości takiej jak w mocniejszym modelu...
W efekcie kij jest poręcznoejszy na pontonie ale nieco gorzej się rzuca (jak trzeba machnąć, choć nie jest to typowy kij rzutowy)

KrzysztofCharmuszko 

Wysłany: 2013-02-04, 10:08   

miro56 napisał/a:
wojtek straub napisał/a:
gdyby dolnik był odrobinę dłuższy, pewnie dało by radę więcej...

Ciekawe, że jeszcze nie wpadli na pomysł żeby zrobić dokręcane dolniki, tak jak np. do kijów do snookera. Ale po przeczytaniu tego postu pewnie pomyślą :D
No chyba że robią, ale jak na razie to nie słyszałem.

Moze to Was zaciekawi : Sonik Sports bedzie wkrotce sprzedawal sam blank w kilku rodzajch ugiecia. Wystarczy troszke pracy lub zlecenie fachowcowi od zbrojenia kijow i mozna samemu sobie zaprojektowac cala karpiowke.
Przelotki ich rozmiar oraz ilosc, uchwyt do kolowrotka, dolnik.....
Co pan sobie zyczy :)

pozdrawiam
kris

ksbogos88 
ksbogos88

Wysłany: 2013-02-07, 20:36   

Witam w przypadku nowych SK3 XTR i SK4 xtr nie będzie promocji trzeciej wędki za 1 zl ?

KrzysztofCharmuszko 

Wysłany: 2013-02-07, 20:40   

ksbogos88 napisał/a:
Witam w przypadku nowych SK3 XTR i SK4 xtr nie będzie promocji trzeciej wędki za 1 zl ?

Oczywiście ze BĘDZIE nowy czy poprzedni model - promocja nadal obowiązuje :)

ciciek_cwiklice 
Szymon Witosz

Wysłany: 2013-02-13, 10:52   

Ja mam pytanie w zasadzie do Krzyśka, ale niech się wypowiedzą także inni. Pytanie dotyczy wszystkich wędek ale jako, że jestem zainteresowany sk3 xtr zapytam tutaj.

Czy warto wybrać wędkę z przelotka 50mm. O ile %, bo w metrach raczej się nie dowiem zwiększa się odległość rzutów? Chyba tylko temu ona ma służyć.

KrzysztofCharmuszko 

Wysłany: 2013-02-13, 13:42   

Cześć Szymon
Gdybyś mógł mieć 2 komplety wedek wtedy na 100% polecilbym Ci 13 z 50 mm do rzutu, bo dodaje to jednak kilkanascie metrow wiecej przy rzutach
Jeśli będziesz miał tylko jeden, ja zostałyby z 40 mm przelotka przedewszystkim ze względu na transport

Pozdrawiam
Kris

nanus 
Wojciech Łęgocki

Zaproszone osoby: 8
Wysłany: 2013-02-20, 13:32   

Do Krisa
Krzysztof dlaczego na wędzisak sonic sk3 xtr jest tylko rok gwarancji, przynajmniej tak mnie poinformowano w Carplandzie, dzieki z góry za odpowiedź

KrzysztofCharmuszko 

Wysłany: 2013-02-20, 16:21   

nanus napisał/a:
Do Krisa
Krzysztof dlaczego na wędzisak sonic sk3 xtr jest tylko rok gwarancji, przynajmniej tak mnie poinformowano w Carplandzie, dzieki z góry za odpowiedź

nanus napisał/a:
Do Krisa

Cześć Wojtek
Na wszystkie wiedziska Sonik Jest rok gwarancji
Powód jest prosty - jeśli wedka ma jakakolwiek wadę faktyczną ( co podlega reklamacji) na 100% będzie to zauważalne już w tym właśnie 1 roku - na nawet od razu to wyjdzie
My przy już dość dużej ilości wedek Sonik mieliśmy 1 reklamacje : porcelana pękła w przelotce w czasie transportu przez kuriera do klienta
Wiec kije Sonik na te chwile są " bezawaryjne" ;)

Pozdrawiam
Kris

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2013-02-20, 16:56   

KrzysztofCharmuszko napisał/a:
Powód jest prosty - jeśli wedka ma jakakolwiek wadę faktyczną ( co podlega reklamacji) na 100% będzie to zauważalne już w tym właśnie 1 roku - na nawet od razu to wyjdzie

Nie do końca zgodził bym się z Twoim wywodem, bo skoro jesteście pewni swojego towaru to czemu nie 3 lata ? Nie raz wychodzą okoliczności losowe że kupił ktoś wędkę i nie skorzysta z niej. A po roku wraca do wędkowania i tu uuups. :mrgreen:

Hawranek 

Wysłany: 2013-02-20, 17:58   

miro56 napisał/a:
Nie raz wychodzą okoliczności losowe że kupił ktoś wędkę i nie skorzysta z niej. A po roku wraca do wędkowania i tu uuups. :mrgreen:

Dokładnie, ktoś wyda w zimę całą kasę na sprzęt a potem w lato już nie ma ani grosza żeby na ryby pojechać, więc zacznie łowić dopiero w przyszłym sezonie, a tu już po gwarancji i co w tedy? :mrgreen: :D :D :mrgreen:

ksbogos88 
ksbogos88

Wysłany: 2013-02-20, 20:34   

A czy w naszym kraju niema prawa mówiącego ze produkty maja mieć 2 lata gwarancji ?

Dziwne ze jeśli praktycznie nie ma reklamacji na wędziska tej firmy to producent nie zaszaleje i nie da 5 lat gwarancji bo i tak nic nie straci. k

łowca 
Paweł Dulęba

Wysłany: 2013-02-20, 22:27   

Ja już raz to tu gdzieś pisałem....

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami towar można reklamować przez dwa lata od daty zakupu:

"Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową, jeżeli kupujący stwierdzi tę niezgodność przed upływem dwóch lat od wydania towaru. - FEDERACJA KONSUMENTÓW.

Czyli każdy kupujący ma prawo reklamować dowolną rzecz przez okres dwóch lat z tytułu niezgodności towaru z umową.

ksbogos88 
ksbogos88

Wysłany: 2013-02-21, 14:53   

Łowca mi to napisałeś kiedy się pytałem o gwarancje na namiot Fish Pointa, bo tak samo mi napisali ze gwarancja producenta jest na 1 rok. Ale później dopisali ,że reklamacje będą uwzględniane u nich przez dwa lata od daty zakupu.

Hawranek 

Wysłany: 2013-02-23, 23:08   

Rybomania...i już po...a SK4 już są moje :)

Kris dzięki za:
-fachową poradę
-promocję cenową
-bonusy dodatkowe

Naprawdę miło było poznać, pozdrawiam :D

KrzysztofCharmuszko 

Wysłany: 2013-02-23, 23:57   

Dziękuje ;)
Po to tam byłem - miło było poznać

Pozdrawiam

monsterfishing 
Sebastian

Wysłany: 2013-02-26, 22:05   

A ja mam takie pytanko czy w obu kijach dolnik ma taką samą długość?

OK, dzięki a jeszcze doprecyzuje pytanie, jak by dało rade zmierzyć, majtałeś tymi kijami? Chodzi mi o to że jak dolnik jest taki jakiś krótki nie idzie mi rzucanie... :(

KrzysztofCharmuszko 

Wysłany: 2013-02-26, 23:27   

Czesc Sebastian
Jutro sprawdze i odpisze w miarę szybko , ale na moje oko chyba maja identyczny

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2013-02-27, 20:22   

Ja mam pytanko. Jaka jest różnica między seria SK4 i SK4 XTR ? Bo nie wiem czy warto dopłacać do XTR.

SIG 

Wysłany: 2013-02-27, 20:51   

Widzę, że 90% wędek to 3,6m. Czym to jest spowodowane? Poręcznością transportu? Chciałem zapytać czy będzie może Sonik - SK3 XTR Carp Rod 13ft 3.25lb, a przy okazji jak wygląda praca owego kijka. Chodzi mi o krzywą ugięcia. Łowię od początku na 3 lb, ale miałem też styczność z 3.5 ale wg mnie są za sztywne...Jeśli można tak porównać to bliżej mu to 3 czy 3,5 ? Piękne dzięki

KrzysztofCharmuszko 

Wysłany: 2013-02-27, 23:14   

timur napisał/a:
Ja mam pytanko. Jaka jest różnica między seria SK4 i SK4 XTR ? Bo nie wiem czy warto dopłacać do XTR.

Witam

Ulepszony nowy blank z wysokiej jakosci wlokna weglowego, robiny na splot w celu poprawy wytrzymalosci wedziska
Ogolna kosmetyka jest na duzy plus
Walory widac na 1 rzut oka , a cenowo wcale nie ma jakiejs roznicy
Moim zdaniem to duzo lepszy kij- to bardzo dobry kij

pozdrawiam
kris

KrzysztofCharmuszko 

Wysłany: 2013-02-27, 23:23   

SIG napisał/a:
Widzę, że 90% wędek to 3,6m. Czym to jest spowodowane? Poręcznością transportu? Chciałem zapytać czy będzie może Sonik - SK3 XTR Carp Rod 13ft 3.25lb, a przy okazji jak wygląda praca owego kijka. Chodzi mi o krzywą ugięcia. Łowię od początku na 3 lb, ale miałem też styczność z 3.5 ale wg mnie są za sztywne...Jeśli można tak porównać to bliżej mu to 3 czy 3,5 ? Piękne dzięki

Czesc
Moim zdaniem wedki o dlugosci 3,9 sa wedkami typowo do rzutu.
W naszym kraju nie czesto sie rzuca i moze dla tego takie wedki sa mniej popularne.
Sonik nie ma modelu 3,25 o dlugosci 3,9 m,
Jest za to SK3 XTR 13 - 3.5LB. I jak kazdy model SK3 jest to parabolik
Nie jest to typowa "pala" i jest jest dosyc miekki - ale sam musialbys "pomacac" :)

pozdrawiam
kris

SIG 

Wysłany: 2013-02-28, 20:55   

Aha rozumiem, czyli 3,5 można brać w takim razie. Zobacze na oczka i podejmę decyzje czy nie za sztywny. A druga rzecz. Promocja 3 za 2 dotyczy modelu SK3 XTR 13 - 3.5LB ?

KrzysztofCharmuszko 

Wysłany: 2013-03-01, 08:38   

SIG napisał/a:
Aha rozumiem, czyli 3,5 można brać w takim razie. Zobacze na oczka i podejmę decyzje czy nie za sztywny. A druga rzecz. Promocja 3 za 2 dotyczy modelu SK3 XTR 13 - 3.5LB ?

Witam
Nie będzie sztywna - masz moje słowo ;)
Promocja 3 za 2 obejmuje wszystkie modele SK3 i SK4

Pozdrawiam
Kris

KrzysztofCharmuszko 

Wysłany: 2013-03-06, 16:20   

monsterfishing napisał/a:
A ja mam takie pytanko czy w obu kijach dolnik ma taką samą długość?

OK, dzięki a jeszcze doprecyzuje pytanie, jak by dało rade zmierzyć, majtałeś tymi kijami? Chodzi mi o to że jak dolnik jest taki jakiś krótki nie idzie mi rzucanie... :(

Przepraszam ze zajęło mi to troszkę czasu, ale byłem zajęty ;)

Więc oba dolniki maja identyczna długość

Pozdrawiam
Kris

SIG 

Wysłany: 2013-03-16, 17:42   

Chciałem zapytać czy oferta 3 za 2 ma jakiś czas ograniczony? Czy to już będzie standard przez najbliższe lata?

Odpowiedz do tematu