Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2014-03-17, 19:35
Nash Dwarf Rods
Autor Wiadomość
legier42 
Szymon Legierski

Wysłany: 2013-01-24, 17:09   Nash Dwarf Rods

Przymierzam się do kupienia tej wędki jak 3,Paweł dałbyś mi coś rade o niej powiedzieć?

Nash Tackle
Rafał Bartkowiak

Wysłany: 2013-01-30, 21:05   

Witam,
Dwarf to troszeczke tańszy odpowiednik Scopa. Dwuczęściowy kij z teleskopowym dolnikiem występujący w dwóch długościach 9ft i 10ft w wersji 2,75 i 3lb podobnie jak Scope. Idealny kij dla mobilnych karpiarzy niejednokrotnie zmieniających miejsce na łowisku. Szybki system składania i rozkładania kija ułatwiający transport, teleskopowy dolnik kompletnie negatywnie nie wpływający na prace patyka. Jeżeli nie musimy rzucać na dalekie odległości, to zarówno Dwarf jak i Scope to przyszłość kijów karpiowych dla mobilnych karpiarzy :) Dla porównania kilka fotek, które mogą być pomocne. Oba modele będą do powąchania, pomachania, pogięcia na targach w Poznaniu :)

Jak widać na załączonym zdjęciu przelotki Dwarfa są mniejsze i posiadają masywne pierścienie. W przypadku Scopa zastosowany został uchwyt Fuji.

dwarf vs scope uchwyt.jpg
Plik ściągnięto 138 raz(y) 37,45 KB

Przelotki dwarf vs scope.jpg
Plik ściągnięto 186 raz(y) 37,11 KB

dwarf vs scope 2.jpg
Blanki - Dwarf vs Scope
Plik ściągnięto 214 raz(y) 124,46 KB

Marcin T 
Marcin Turko

Wysłany: 2013-01-31, 14:55   

Czy długość transportowa dwarf jest identyczna jak w Scope?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-01-31, 14:58   

Ja jestem ciekaw jak bardzo porysowany jest blank wędziska po sezonie , od składania i rozkładania wędek :D

flowerman 
Tadeusz Kwiatkowski

Wysłany: 2013-01-31, 14:58   

No i czy będziesz je miał w Rudzie do obejrzenia? :mrgreen:

Edit:

Marcin T napisał/a:
Czy długość transportowa dwarf jest identyczna jak w Scope?
flowerman napisał/a:
No i czy będziesz je miał w Rudzie do obejrzenia? :mrgreen:

Czy ktoś z Nash-a czyta ten temat?

Nash Tackle
Rafał Bartkowiak

Wysłany: 2013-02-04, 22:31   

Witam,
Sorry za brak odpowiedzi, ale kilka ostatnich dni spędziliśmy na przygotowaniach i pokazie w Bydgoszczy, dlatego mamy trochę zaległości.
Co do długości transportowej obydwu modeli muszę się zorientować czy jest jakaś różnica, ponieważ nigdzie nie mogę się doszukać takiej informacji. Ewentualnie jak tylko dostaniemy je w swoje ręce, oczywiście damy znać! Wędki H-Gun Dwarf podobnie jak inne nowości na sezon 2013, będą po raz pierwszy pokazane na targach w Poznaniu.

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2014-01-23, 13:00   

Panowie co z tą długością transportową?? Możecie podać ile jest dla poszczególnych kijów (dwarf, scope), bo nie widzę nigdzie tej info.

Dobra już po pokrowcach mniej więcej ogarnąłem - pokrowce Dwarf 9ft 122cm i 10ft 138cm.

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2014-01-27, 13:45   

Mord_89 napisał/a:
Panowie co z tą długością transportową?? Możecie podać ile jest dla poszczególnych kijów (dwarf, scope), bo nie widzę nigdzie tej info.

Dobra już po pokrowcach mniej więcej ogarnąłem - pokrowce Dwarf 9ft 122cm i 10ft 138cm.

Nie wiem czy to dobry tok rozumowania po pokrowcach, bo w opisie Scope na stronie nash.pl jest 111 i 124 cm? Może ktoś to wyjaśni.

domeen 
Dominik Janczar

Wysłany: 2014-01-27, 15:14   

timur napisał/a:
Mord_89 napisał/a:

Nie wiem czy to dobry tok rozumowania po pokrowcach, bo w opisie Scope na stronie nash.pl jest 111 i 124 cm? Może ktoś to wyjaśni.

Pokrowiec jest większy od samej wędki. To chyba logiczne?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-01-27, 16:16   

Dajcie na luz ze zbednymi postami , napisalem do Pawla , jak bedzie mial chwile to odpisze co i jak z wymiarami wedek.
Ostatnio zmieniony przez DamianHryniewicz 2014-01-27, 16:18, w całości zmieniany 1 raz  

Nash.com.pl 
Paweł Kiermaszek

Wysłany: 2014-01-27, 17:28   

Sorry za spóźnienie... Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji, więc jutro zmierzę "w naturze".

Pozdrawiam!

shark 
Piotr Jawidzyk

Wysłany: 2014-02-02, 21:55   dwarf&scope

Możesz cos dokładniej napisać czym te kije się różnią miedzy sobą? Z czego wynika aż tak duża różnica w cenie średnio ok 300 za dwarf a 900 za scopa

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2014-02-12, 17:53   

Może ktoś odpowie na nasze pytania?

Nash Tackle
Rafał Bartkowiak

Wysłany: 2014-02-28, 18:53   

Co do różnicy w cenie między Dwarfem a Scopem..

Nie ma praktycznie żadnej różnicy w funkcjonalności i właściwościach użytkowych. Oba modele występują w tych samych długościach 9 i 10ft i oba posiadają półteleskopowy dolnik. Scope to górna półka! Zaczynająć od przelotek, uchwytu kołowrotka, blanku na detalach kończąc to coś co wyróznia model Scope! Cena niestety z powietrza się nie bierze..
Model Dwarf jest tańszym odpowiednikiem, który został stworzony dla osób o mniejszym budżecie lub dla osób stawiających pierwsze kroki w wędkarstwie karpiowym. Dwarf to równie piekielnie mocny i szybki kij! Posiada praktycznie te same właściwości użytkowe co Scope, natomiast jest wykonany na mniej wypasionych materiałach i to jest jedyny aspekt różniący oba modele.

Długość transportowa Dwarfa 9ft - 114cm
Długość transportowa Dwarfa 10ft - 129cm

qdl 

Wysłany: 2014-03-15, 19:16   

DamianHryniewicz napisał/a:
Ja jestem ciekaw jak bardzo porysowany jest blank wędziska po sezonie , od składania i rozkładania wędek :D

Po około 60-ciu składaniach widać takie ślady w około blanku i tam gdzie łączy się po złożeniu(scope) chociaż strasznie uważam i wycieram kij przed złożeniem itd.
I ja się dołączam do pytań czy dwarf ma uchwyt kołowrotka osadzony w takiej samej odległości od końca dolnika jak scope?

presik 
Łukasz

Wysłany: 2016-08-12, 09:36   

Nieco odświeżę temat, jak po tych dwóch latach używania oceniacie swoje Nash Dwarf. Przymierzam się do zakupu 10' na przyszły sezon.

jacek_jj 

Wysłany: 2016-08-20, 09:15   

presik, ja posiadam jednego Dwarfa 10ft, 3lb od 2014 roku, trochę go poużywałem, tak naprawdę kupiłem go dla wypróbowania i sprawdzenia jak to będzie z tymi jego możliwościami transportowymi. Już na początku wspólnej przygody strzelił mi czubek wędki przy rzucie cięzarkiem 70 albo 80g, już słabo pamiętam. Musiałem wymieniać całą górną część wędki. Można tą wędką rzucić w granicach rozsądku, fajnie holuje się nią z pontonu, chociaż nie uważam żeby byłą ona jakoś super miękka. W moim przypadku odstawiłem ją do garażu i wykorzystuje tylko czasami podczas stalkingu u siebie na stawie i pobliskiej żwirowni. Przerzuciłem się na Prologic C.O.M. 10ft 2,75lb (3szt), a teraz zakupiłem nowe Prologic Fast Water 9,6ft 3,5lb i są rewelacyjne. Jedne i drugie mogę szczerze polecić. Długość transportowa jest ciut większa, ale mnie akurat to w niczym nie przeszkadza. No i taka mała opinia na koniec, a mianowicie - wygląd Dwarfów a C.O.M.'ów to niebo do ziemi na rzecz Prologica. Dwarfy wyglądają tanio i obskurnie, ale to wyłącznie moja oponia. Do czego dokładnie będziesz używał tych wędek? Jeśli wywózka, to uważam, że inne wędki wypadną lepiej, jeśli do rzutu, to tutaj już Dwarf ma się czym wykazać. Jak będziesz chciał wiedzieć coś więcej to pytaj. Pzdr.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-08-20, 09:31   

jacek_jj, a jak się ma Dwarf przy stalkingu?

MichałJasiak 
Nash Tackle Polska

Wysłany: 2016-11-17, 19:53   

Rumcojs, jeśli chodzi o stalking to polecam jeszcze mniejszego kieszonkowego przyjaciela czyli dwarf stalker 6ft lub jeśli chcesz coś naprawde konkretnego na stalking to scope sawn off ten i ten model to 6ft 2 lub 3 lb dwarf wersja w piance natomiast scope w korku dlugość transportowa kija to zaledwie 90 cm cała długość kija to coś ok 160 170cm nie pamiętam teraz dokładnie sam używałem dwarfa super sprawa ale teraz przerzucam sie na scope bo chce łowić na te kije też na codzień ;)

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-11-19, 17:35   

Jeśli miałbym brać do stalkingu to tylko 6ft:) Co do modelu to raczej tani bo stalking będzie okazyjnie, nie potrzebuje drogich wędek do okazyjnego stosowania, z resztą scopy to nie mój budżet. Początki stalkingu i tak będę robił z kijami którymi poluje na szczupaki:)

MichałJasiak 
Nash Tackle Polska

Wysłany: 2016-11-19, 19:30   

Rumcojs, też miałem stary spining na stalking ale na silne odjazdy polecam kupić tego dwarfa bo spining nie wytrzymał 😂 mam 3lb dwarf i jestem zadowolony długość transportowa tego kija to tyle co 60l plecak wrzucasz i śmigasz ;)

Ral1n 

Wysłany: 2016-12-18, 00:07   

Przy weekendzie i niezdrowej dawce procentów pomyślałem, że wrzucę link: https://www.youtube.com/watch?v=rodkdTNOSqs

Irytuję się po prostu bardzo, kiedy dostrzegam genezę nowych dziwnych "idei" czy to związanych z wędkarstwem czy z innymi aspektami naszego życia mających na celu wyciągnięcie dodatkowej kasy.
I tak dla przykładu - jak grzyby po deszczu wyrosły m.in. rozwiązania typu marker i spod - musisz mieć 2 dodatkowe wędziska do spoda i do markera (jakby nie można było mieć jednego). ... albo dobrze jakbyś pokazał się w odzieży Navitasa... Masz Delkimy a używasz Pennów za 4 stówy? Chłopie, musisz zmienić na Shimano bo będzie mało cool.

Niektórzy z Was bardzo transparentnie dostrzegają karpiową mafię i to co się dzieje na łowiskach i na jak szeroką skalę ma miejsce promocja produktów z tzw. przydomkiem "karpiowym".

Nie dajmy się zwariować. ;) Stalking nie stalking - łów tym, co Ci pasuje i z czym czujesz się wygodnie.

Sorry za dygresję, czasem jestem wylewny.
:D

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2016-12-18, 07:58   

Ral1n napisał/a:
Irytuję się po prostu bardzo, kiedy dostrzegam genezę nowych dziwnych "idei" czy to związanych z wędkarstwem czy z innymi aspektami naszego życia mających na celu wyciągnięcie dodatkowej kasy.

Niestety świat się zmienia, pewne rzeczy są ulepszane ;) po co jeździsz samochodem z 2000-któregoś roku, zamiast zostać przy aucie z lat 90?
Cytat:
I tak dla przykładu - jak grzyby po deszczu wyrosły m.in. rozwiązania typu marker i spod - musisz mieć 2 dodatkowe wędziska do spoda i do markera (jakby nie można było mieć jednego

Dla przykładu, nie musisz mieć 2 dodatkowych wędek, bo obgonisz to od biedy jedną. A po co 2 różne? Po pierwsze, dla wygody, nie trzeba kija przezbrajać, po 2 typowy spod jest za twardy. Jak ktoś dużo łowi z rzutu, to dobry spod to podstawa, chyba że chce się wykończyć nęcąc małym spombem.
Cytat:
. albo dobrze jakbyś pokazał się w odzieży Navitasa... Masz Delkimy a używasz
Pennów za 4 stówy? Chłopie, musisz zmienić na Shimano bo będzie mało cool.

Wybór w jakich ciuchach, czy z jakim sprzętem się pokażemy nad wodą,jest indywidualnym widzimisię każdego z nas. Jeśli o mnie chodzi, sprzęt ma mi się podobać i ma mi się na niego dobrze łowić, cała reszta nie ma znaczenia. A że wszyscy dążymy do wygody... Cóż, bo ma być wygodnie :)

Robwolfik 

Wysłany: 2017-04-18, 22:47   

Wyszły na 2017 nowe dwarfy z tymi przelotkami bez ceramiki. Kto wie kiedy i gdzie to bedzie mozna kupic?

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2017-04-20, 09:06   

Robwolfik napisał/a:
Wyszły na 2017 nowe dwarfy z tymi przelotkami bez ceramiki. Kto wie kiedy i gdzie to bedzie mozna kupic?

Kiedy będą dostępne w PL to nikt nie wie.
Ja z dwoma znajomymi zamówiliśmy je dzień po targach w Poznaniu, i do tej pory chyba żaden sklep ich nie ma, i dalej nie wiadomo kiedy przyjdą z Anglii.
Dziadek Nash nie zakładał, że będzie takie zainteresowanie i teraz małe chińskie rączki nadganiają dostawy niestety...

Robwolfik 

Wysłany: 2017-04-22, 08:31   

Dzięki. Macałem je na targach. 10 ma kosztować około 380 zł,więc myślę, że cena optymalna. Dobija mnie już wożenie 2m pokrowca a łowie 99,9% z wywózki,więc czas na zmiany :-) Napisz jeśli bedziesz pamietał jak dojdą.

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2017-04-23, 22:00   

Robwolfik napisał/a:
Dzięki. Macałem je na targach. 10 ma kosztować około 380 zł,więc myślę, że cena optymalna. Dobija mnie już wożenie 2m pokrowca a łowie 99,9% z wywózki,więc czas na zmiany :-) Napisz jeśli bedziesz pamietał jak dojdą.

Chyb nie :)
10ft 2.75lb 399zl
10ft 3.00lb 445zl
10ft 3.50lb 489zl

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2017-04-24, 11:52   

osiollekk91 napisał/a:
Ja z dwoma znajomymi zamówiliśmy je dzień po targach w Poznaniu, i do tej pory chyba żaden sklep ich nie ma, i dalej nie wiadomo kiedy przyjdą z Anglii.

Nie ty jeden czekasz na wędki Nasha. Ja od momentu złożenia zamówienia czekam już 2 miesiące :/ Co prawda to nie Dwarf ale sam fakt że takie terminy realizacji to lekka kpina. Dobrze że nie upłynniłem swoich starych kijków bo pojechałbym sobie na ryby ale chyba tylko dla towarzystwa. Zastanawiam się czy nie zrezygnować i poszukać jakiejś alternatywy na 10ft 3LB

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2017-04-24, 15:24   

To oficjalny sklep Nasha nie ma nic na stanie? Czy to może inne sklepy dopiero sprowadzają?

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2017-04-24, 16:09   

Rumcojs napisał/a:
Czy to może inne sklepy dopiero sprowadzają?

To Nash rozsyła towar po pozostałych sklepach. W Anglii znalazłem 6szt i chyba skuszę się na zamówienie tak żeby na wyjazd mieć już nowe kije.

Zabol 
Melchior P.

Wysłany: 2017-04-25, 08:02   

Nash zawsze miał problemy organizacyjne z towarem. Paweł zawsze dużo obiecuje, a kiedy dochodzi do realizacji zamówień to później jest klops :lol: Dlatego omijam markę szerokim łukiem..
Jedynie na co się prędzej czy później pokuszę z tej marki to na bambusowe okulary, które nie wiem czemu bardzo mi przypadły do gustu. Rumcojs na ich oficjalnej stronie praktycznie nie ma nic, a właściciel tłumaczył to tak "Nie chcę żeby strona była dobra ponieważ wolę żeby klienci skupili się na robieniu zamówień przez sklepy partnerskie bo wtedy zarabiają i oni i my" Niesamowita troska :mrgreen:

Myślę, że najszybciej może się udać to kupić przed Duxona, ale będziecie musieli osobiście pogadać z Andrzejem Plutą i go nakręcić żeby sam przycisnął Pawła ;)

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2017-04-27, 10:33   

klimek napisał/a:
osiollekk91 napisał/a:

Nie ty jeden czekasz na wędki Nasha. Ja od momentu złożenia zamówienia czekam już 2 miesiące :/ Co prawda to nie Dwarf ale sam fakt że takie terminy realizacji to lekka kpina. Dobrze że nie upłynniłem swoich starych kijków bo pojechałbym sobie na ryby ale chyba tylko dla towarzystwa. Zastanawiam się czy nie zrezygnować i poszukać jakiejś alternatywy na 10ft 3LB

Ja na szczęście już nie czekam :D
Wyrwałem za dobrą kase Scope'y

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2017-04-28, 10:39   

Ja też już zamówiłem w Anglii i są w drodze także na wyjazd będę mógł się nimi cieszyć :)
Możesz się pochwalić,gdzie je wyrwałeś ?

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2017-04-28, 13:36   

klimek napisał/a:
Ja też już zamówiłem w Anglii i są w drodze także na wyjazd będę mógł się nimi cieszyć :)
Możesz się pochwalić gdzie je wyrwałeś ?

Używki. Od znajomego znajomego :)

Odpowiedz do tematu