Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
360 Rig
Autor Wiadomość
Wielki_B

Wysłany: 2013-04-11, 22:28   

DKL napisał/a:
Panowie potrzebna szybka odpowiedz, jutro startuje odpocząć nad woda i mam 360 zawiązany na haczyku kordy kurv shank + fluocarbon, pytanie:
Czy na normalnym kretliku bez kółeczka ten przypon bedzie równie skutecznie działał? Jesli chodzi o sam obrót Haka to tak na moje myslenie powinno byc ok, ktoś testował może?

Jeśli udało Ci się przywiązać fluorocarbon bezpośrednio do krętlika, to ok.
Sens tego większego kółeczka jest taki, żeby można było zrobić na nim węzeł sztywnego przyponu. Sam stosuję małe krętliki (bez kółeczka), które przypinam do grubego fluorocarbonu bez węzła - robię zacisk krimpem (specjalne, metalowe ściski).

DKL 
Dawid Kołacki

Wysłany: 2013-04-17, 09:02   

I rybki Ci się ładnie zacinają?
Ja mam obawy o działanie tego przyponu bez danego kółkeczka na kretliku, dobry pomysł zastępujący to kółko jest wiazanie kretlika za pomocą pętli, chyba że działa tak samo to nie bede wydziwiał :)

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2013-06-19, 12:35   

Jeżeli ma to ew. jakieś znaczenie powiedzcie mi jakiej długości przypony należy robić do tego zestawu - przypony będę robić z fluorocarbonu.

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2013-06-20, 12:01   

jony napisał/a:
powiedzcie mi jakiej długości przypony należy robić do tego zestawu
:oops: :oops: :oops: :oops: już wszystko jasne, tak to jest, jak się pobieżnie czyta wcześniejsze posty :oops: zwłaszcza, że robiłem to w pracy, a więc niejako w lekkim stresie ;)

peter176

Wysłany: 2013-06-22, 18:19   

Cześć
chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami z pobytu na dużych targach karpiowych w UK w tym roku zwanych Carpin On 2013.
Muszę powiedzieć że targi zrobiły na mnie ogromne wrażenie a podejście ekspertów karpiarstwa znanych z magazynów i filmów było wręcz idealne, chętnie się dzielili swoimi doświadczeniami i tajnikami, pokazywali jak wiązać przypony i jakich materiałów używać żeby przypony pracowały na 100%, również pod ich okiem można było zrobić samemu przypony i wziąć je do domu na wzór.
Miałem okazję porozmawiać z moim ulubionym karpoiarzem (oraz zrobić sobie fotkę) mianowicie Mr. Ali Hamidi z Kordy- fajny gość i bardzo sympatyczny, również chętnie się dzielił swoimi doświadczeniami.
Natomiast na stanowisku Taska miałem okazję poznać Mr. Mark Hogg'a który pokazał mi jeden ze swoich ulubionych przyponów mianowicie 360. Omówił jak się go robi poprzez zrobienie w wolnym tempie nowego a potem mogłem sam sobie taki przypon zrobić pod jego okiem
Omówił każdy element tego przyponu, powiedział że najważniejszy jest tutaj haczyk, powinien być najlepiej firmy JRC 360 Connect (do tego stworzony): numer 8: http://www.climaxtackle.c...ucts/hooks.htm.
Koniecznie krętlik numer 11 i do tego użył przyponu firmy Atomic Jellywire z założonymi sinkersami. Na haczyku poradził użyć Taska Threaded Bait Rings co ułatwia zakładanie kulek zamiast wiązania nitki (ale to już do osobistej preferencji).
Poradizł żeby sobie kupić na zapas tych haczyków JRC bo firma na początku tego roku dostarczyła do sklepów ostatnie 2 partie i podobno zaprzestaje produkcji (co dziwiło w sklepach bo haczyki się dobrze sprzedają).
Również poradził mi żeby gumowe stopery na haczyku zakładać jak na obrazku (tzn drugi stoper nie niżej niż na wysokości końca ostrza).
Poniżej załączam obrazki gotowego przyponu:

Również poradził mi jak dobierać kulki (pop-up) aby przypon pracował idealnie: każdą kulkę po założęniu obskrobywał tak aby na dnie unosił się tylko haczyk bez krętlika (kąt pomiędzy haczykiem a krętlikiem około 90 stopni) wtegy haczyk obraca się swobodnie dookoła przy najminiejszym ruchu wody). Również poradził używanie pojemnika przeźroczystego i testowanie kulki tak aby zachowywała się z naszym zamysłem zanim zarzucimy przynętę).
Pozdrawiam
Piotr

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2013-06-22, 18:25   

A ja używa haków Carpr"usa i co, w związku z tym nie będę łowił ryb... ? Bzdury Kolego opowiadasz i tyle. Reklama odmóżdża więc radzę odrobinę zastanowienia....

peter176

Wysłany: 2013-06-22, 18:30   

Oczywiście że będziesz łowił innymi, zresztą jak nie będzie ich na rynku to inni produceni to wykorzystają, podobny haczyk używałem z firmy fox.
Po prostu taka była porada tego Pana i nie była to reklama jego firmy bo on jest z Taska a haki z JRC więc równie dobrze mógł coś innego mi powiedzieć.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-06-23, 07:40   

peter176, takich ludzi sponsoruje zazwyczaj kilka firm, a to że stał na stanowisku jednej z nich nie znaczy, że jest jej właścicielem...
Z tym skrobaniem kulek też nie jest do końca tak jak piszesz - np. 10mm. pływak Mainline'a, The Cell, bez problemu podnosił świeżutką "18" (nakręconą na mixie Cell) i haczyk 8... więc ciekawe co by z niego zostało, jakby trza było oskrobać go na tyle, by nie dźwignął samego haka :roll:

kaliczynski 

Wysłany: 2013-06-23, 13:10   

Zastanawiam się czy użyć do tego przyponu Sufix Ballistic 1000 Lb czy Kryston Jackal 13,6 Kg ? Która z tych plecionek polecacie?
Są to plecionki z otuliną, więc na węźle trzeba ja sciągnąć , tak?

wojtek straub 

Wysłany: 2013-06-23, 22:35   

Cytat:
Są to plecionki z otuliną, więc na węźle trzeba ja sciągnąć , tak?
ballistic jest bez, co nie zmienia faktu, że pletki z otuliną wiąże się bez jej ściągania...

kaliczynski 

Wysłany: 2013-06-26, 17:18   

Panowie jak założyć gumkę (tą do kulki) na to maleńkie kułeczko? Zaraz zwariuje :)

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2013-06-26, 17:50   

kaliczynski napisał/a:
Panowie jak założyć gumkę (tą do kulki) na to maleńkie kułeczko? Zaraz zwariuje :)

To zdjęcie powinno ci pomóc. Po prostu przeciągasz gumkę i zaciągasz ją na kółeczku/owalu.

kaliczynski 

Wysłany: 2013-06-26, 19:17   

No oki, jakoś próbuje to przewlec - chyba mam za małą średnice gumki bo nie jestem w stanie.
A ta gumka idzie w środek kulki jak włos, tak?

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2013-06-26, 20:02   

kaliczynski napisał/a:
No oki, jakoś próbuje to przewlec - chyba mam za małą średnice gumki bo nie jestem w stanie.
A ta gumka idzie w środek kulki jak włos, tak?

Dokładnie tak jak piszesz. Natomiast wcale nie musisz używać gumek do zamocowania kulki wystarczy ją przywiązać odpowiednim węzłem. Więcej o tym temacie jeśli cię interesuje tutaj

marco102 
Marek Lis

Wysłany: 2013-06-26, 20:28   

Ja gumkę zakładam za pomocą igły :twisted:

Barteks1977 
Bartłomiej Spała

Wysłany: 2013-11-29, 11:57   

A czy wykonać ten przyponik można z leadcor-u?? Oczywiście pozostawiając rdzeń w środku.Wtedy, tak myślę, nie potrzebna by była śrucina by dociążyć "zbalansować" zestaw.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2013-11-29, 17:12   

Barteks1977, bezpośredino leadcor na hak to nie za bardzo i pewnie był by problem dwa razy przełożyć leadcor przez oczko haka.
Ja robię to w ten sposób że odcinek krótkiej plecionki łącze po przez owala leadcor ;)

[img][/img]

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2013-11-29, 18:16   

Barteks1977, wiążesz leadcore do krętlika bezpośrednio od zestawu i tyle, ale wydaje mi się, że będzie to jednak dość sztywne i nienaturalnie będzie się ruszało.

łowca 
Paweł Dulęba

Wysłany: 2013-11-29, 18:39   

Barteks1977 napisał/a:
A czy wykonać ten przyponik można z leadcor-u??

Próbowałem. Przekombinowane. Lepiej zachowuje się fluorocarbon.

rafal91 
Rafał Terlecki

Wysłany: 2013-11-29, 18:43   

Ja również łącze oba materiały za pomocą owali, leadcore moim zdaniem nie zda egzaminu bo tak jak pisze Karwi, jest za sztywny i przynęta na dnie nie będzie się naturalnie prezentowała. :D Zamiast leadcoru lepiej użyj pletki w otulinie i będzie ok. :mrgreen:

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2013-11-30, 09:22   

Stosowałem LC przy 360 ale i tak musiałem jeszcze dodać obciążenie by kulka nie podnosiła zestawu. Przy nierównym dnie stosowanie czy to LC czy sztywnych mono nie zawsze się sprawdzi. Jeśli zestaw ułoży się niewłaściwie LC czy mono może odstawać od dna więc najczęściej stosuje plecionkę w otulinie. Ciekawym rozwiązaniem może być LC bez rdzenia - PinDown Leader lub PinDown Hooklink, plecionka przyponowa zrobionego z tego samego materiału co PinDown Leader.. Dobrze przylegają do dna i nie są tak sztywne jak tradycyjny LC więc dobrze układają się na nierównościach.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Karpioman 
Rafał Kowalski

Wysłany: 2015-03-13, 00:11   

Panowie, a jakich używacie krętlików do 360? Bo mi i nie tylko mi zdarzyła się sytuacja gdzie oczko krętlika się rozgięło i wyciągnąłem zestaw bez ryby i bez haka ;/

łowca 
Paweł Dulęba

Wysłany: 2015-03-13, 08:32   

Karpioman, napisz jakich ty używasz aby wiedzieć czego nie kupować.

Ja do tego przyponu używałem krętlików Kordy lub Foxa i nie miałem żadnych problemów.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2015-03-13, 10:14   

Zaznaczę też że używam rozmiar 11 Fox. :)

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2017-11-04, 20:22   

Witam Panowie jak sie nazywaja te gumki stoperki na trzonku haczyka i gdzie to kupie ewentualnie jakis inny zamiennik

darty

Wysłany: 2017-11-04, 20:41   

Tutaj masz stopery Prologica.. www.sklep-carpholic.pl/pr...0szt-p-948.html

creatav 
creatav

Wysłany: 2017-11-04, 22:50   

Taniej będziesz miał jak kupisz sobie. Stoperki do kolczyków. Wyglądają tak samoi pelnia taką samą funkcję. Takie zamienniki. Na allegro kupisz je za grosze w ilosci ok 100 sztuk.To samo to po co przepłacać.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2017-11-04, 23:42   

creatav, Pewnie masz na myśli silikonowe zatyczki do kolczyków. Ich nie polecam bo są duże.
Jak ktoś już chce tanio to mogę polecić z Jaxon

takie

A ja osobiście używam z ESP,moim zdaniem najlepsze. takie

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-11-05, 11:40   

Fishinghook 10 x Śruby Z Owalne Pierścienie 20 x Przystanki Hak Przynęty Carp Fishing Tackle Chod 3 Kolory Wędkarstwo narzędzia
http://s.aliexpress.com/r2EF7rAz
(from AliExpress Android)
Ali -najtaniej. Jota w jote to co sprzedają firmy "karpiowe" za srylion razy drożej.

Ps. Zwykły stoper gumowy przecinasz na pół i masz to samo.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2017-11-05, 12:46   

CzasemCoChyce, dokładnie. Ali jest najtańsze,i często kupuje co niektóre elementy. Ale nie wszystko co tanie,znaczy dobre. I problem z tym że nie często trzeba czekać na dostawę,grubo ponad miesiąc.

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-11-05, 13:46   

miro56 napisał/a:
CzasemCoChyce, dokładnie. Ali jest najtańsze,i często kupuje co niektóre elementy. Ale nie wszystko co tanie,znaczy dobre. I problem z tym że nie często trzeba czekać na dostawę,grubo ponad miesiąc.

Racja :D ale zaczyna nam sie okres pauzy i przez zime do wiosny mozna ładnie sie wyposażyć bez ciśnienia "na już"

Odpowiedz do tematu