Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konopie - jak przygotować do nęcenia ?
Autor Wiadomość
daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-05-07, 22:39   

Apators napisał/a:
Witam wie ktoś z was gdzie w Toruniu można zdobyć konopie bo nie mam pojęcia a chciałbym spróbować z konopiami. :D

Właściwy temat do zamieszsczenia swojego pytania masz zaraz pod tym TUTAJ , odpowiedź może już tam jest ;) Czytaj forum ;)

KACZAS 
Michał Biegała

Wysłany: 2014-06-05, 16:50   

Pany moczę konopie ale okazało się, że nie będę mógł się wybrać na łowy! Odcedzić je czy pozostawić w wodzie, coś się z nimi stanie?!

Catrinna 
Kasia Kozłowska

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-06-05, 17:03   

Kaczas nie jestem specem, ale ja bym, zrobiła tak :
przygotowała i zamroziła, lub zamroziła takie jakie masz, nie wiem czy to dobre rozwiązanie.. ;-)

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-06-05, 17:58   

KACZAS, Zamrozić a potem ugotować.

Begglig 

Wysłany: 2014-06-16, 10:05   

Ja zawsze mrożę w takich przypadkach,ale nie dłużej niż tydzień i jak wiem,że mam jechać to dzień wcześniej wyciągam żeby się samo rozmroziło i z tym jadę wędkować.Pierwszy raz słyszę o gotowaniu-co ono daje?

ziober30 
Kamil Ziobrowski

Wysłany: 2014-06-16, 11:17   

Ja wczoraj namoczyłem i dzisiaj po 15.00 będe gotował konopie, kukurydze i groch (wszystko oddzielnie) i gotowe, gorące będe pakowął do słoików zalewając wodą z gotowania. Słoik zakręcamy na maksa, odwracamy wieczkiem do dołu i tak sobie czeka aż do ostygnięcia. W przypadku w/w ziaren będe to robił pierwszy raz ale już mam tak porobione orzechy tygrysie z marca i wyglądają B. dobrze, jak w dniu w którym je gotowałem.

maniek231 
Mariusz Wągiel

Wysłany: 2014-06-16, 15:06   

ziober30 ekstra sposób z tymi słoikami, a właśnie się zastanawiałem kiedy i jak przygotować konopie, bo w środę wyjazd. Dziś zalewam, jutro pogotuję i w słoiki ;)

thc500 

Wysłany: 2014-06-16, 16:03   

Wekowanie tak zwane :) tylko pamiętajcie żeby wodą zalać ponad stan ziaren, jak jakieś pływa to wyłowić.
Żadne ziarno nie może mieć styczności z powietrzem bo zacznie pleśnieć.

ziober30 
Kamil Ziobrowski

Wysłany: 2014-06-16, 21:51   

Słoki gotowe :) thc500, oczywiście, że nie może mieć ziarno styczności z powietrzem. Mam zanętę na co najmniej dwie zasiadki :) maniek231, Ja również w środę jadę na 3-4 dni (zależy od żony) i kilka słoiczków zostanie zużyte :)

ziober30 
Kamil Ziobrowski

Wysłany: 2014-06-17, 07:38   

Pamiętać trzeba, że w przypadku kukurydzy należy napełnić słoik do 3/4 ziarnem a reszta wody bo mi w słoiku jeszcze kukurydza delikatnie się powiększyła i wchłonęła wodę czego skutkiem jest to że w niektórych porcjach wystaje ponad poziom zalewy.

maniek231 
Mariusz Wągiel

Wysłany: 2014-06-17, 14:40   

Zrobiłem 2 słoiki tylko bo nad wodą będe gotować na bierząco. W jednym konopie wystają trochę ponad stan wody, mam nadzieję że do jutra wytrzymają.

ziober30 
Kamil Ziobrowski

Wysłany: 2014-06-17, 19:02   

maniek231, do jutra bez problemu.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2014-06-19, 21:33   

Koledzy a czy do konopi można dodać jakiegoś atraktora czy nie ?? Zaznaczam,że będę nęcił konopiami po raz pierwszy i zbieram info.. Z góry dziękuje..

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-06-20, 08:05   

tomekja123, Do wszystkiego można ;) Ale konopie po ugotowaniu same mają atrakcyjny zapach dla rybek. A tak w ogóle to przecież jak mieszamy ziarna z pelletem i innymi czarami :lol: to przecież zalewamy też różnymi specyfikami.

KACZAS 
Michał Biegała

Wysłany: 2014-06-20, 19:08   

Już nigdy żadnego gotowania konopi (zawsze gotowałem)! Dzisiaj wziąłem namoczoną wcześniej konopie (około 18h) wrzuciłem do wiadra zalałem wrzątkiem, zatkałem szczelnie deklem i odstawiłem! Po ostygnięciu otworzyłem wiadro...pięknie wykiełkowała ;) i ten zapach mmmmmm :twisted:

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2014-06-20, 21:37   

A jak długo należy nęcić konopiami,żeby zwabić karpia w łowisko ? Podejrzewam,ze u mnie nikt nie nęci nad wodą konopiami i myślę,że będę pierwszy,który zastosuje tego typu ziarnko..

koniuxxx 

Wysłany: 2014-06-21, 10:49   

Panowie a jakie konopie dodajecie do kulek? surowe czy gotowane ?

rusnar 
Konrad Rusnarczyk

Wysłany: 2014-06-24, 13:46   

koniuxxx, dodaje się nie gotowane najlepiej zmiel będą wydzielać fajny zapach :)

grodzio 

Wysłany: 2014-07-07, 23:02   

Orientuje się ktoś czy można też wekować ziarna w duże butelki 5 litrowe? Próbował ktoś tak robić?

premiumbaits 

Wysłany: 2014-07-08, 12:33   

Próbowaliście zalewać konopie liquidem z konopii. Zdecydowanie przyspesza proces wabienia karpii i nadaje atrakcyjności zanęcie :)

PaulNight 

Wysłany: 2014-07-29, 14:21   

Witam wszystkich
mam pytanie odnosnie przechowywania ugotowanych konopi i w sumie spodmixu
Kupowalem gotowe konopie w firmie Quailty Baits i oni sprzedaja hemp w wiaderkach 2,5l
Konopie sa zalane chyba woda od gotowania... napewno sa zanurzone pod woda w czasie przechowywania... trzymalem takie konopie i pol roku w wiaderku i byly zawsze ok do uzyci...
Moje pytanie jest takie.. czy jak ugotuje np. 10kg i bede trzymal w beczce w wodzie od gotowania.. oczywiscie konopie w 100% zanurzone to czy moge trzymac je np. 2 miesiace?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-07-29, 14:45   

Jak je ugotujesz i bedziesz je trzymal w tej wodzie to zgnija po kilku dniach.

PaulNight 

Wysłany: 2014-07-29, 14:55   

To jak to mozliwe ze sprzedaja je gotowe zanurzone w plynie w wiadereczkach i trzymam je po pol roku?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-07-29, 14:55   

Konserwant ?

PaulNight 

Wysłany: 2014-07-29, 14:59   

Kurcze mozliwe... jedyne co zauwazylem.. woda bardzo tlusta i po jakkms czasie wybrzusza sie wieczko wiaderka ale konpoie nadal sa idealne.. zapach wyglad itp... musze podpytac jak pojade do ich "fabryczki"...

maciek 

Wysłany: 2014-08-24, 18:34   

Czy można zakonserwować ugotowane konopie solą?? Jade na tydzień bez możliwości gotowania nad wodą..

Marcin Mazurek 
Marcin M

Wysłany: 2014-08-24, 19:39   

Powinny dać radę.Nie wiem jak sama konopia ale mieszanka drobnych ziaren oleistych ( konopia, rzepik. rzepak i inne drobne ziarna z mieszanki dla gołębi bez pszenicy i kukurydzy) dały radę ok 10 dni. Ziarna były gotowane w niedziele- zawody od środy do niedzieli- zasypane sól i cukier ( stały na balkonie w plastikowych wiadrach- od ugotowania do wyjazdu wiadra były otwarte).

Marcin Mazurek 
Marcin M

Wysłany: 2014-08-24, 19:43   

Dlaczego 10 dni :) ) . Dwa wiadra ziarna - dodatkowo zaprawione melasą- pojechały na następne zawody i dały radę:))). Tak więc od ugotowania do wysypania minęło ok 10 dni i wszystko było ok.

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2014-08-24, 20:06   

maciek, Wydaje mi się, że można je też zawekować, wtedy postoją znacznie dłużej :)

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2014-08-25, 08:36   

Dokładnie tak jak pisze Damian, zawekować i będzie gitara. Ma ktoś może namiary na plastikowe słoiki 1,5L lub 2L, tylko żeby były szczelne.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

rob.carp 

Wysłany: 2014-09-05, 17:31   

Witam,
panowie próbował ktoś dodać glikol propylenowy do konopi w celu konserwacji ?
Pozdrawiam Robert

Yucao
Tomasz Krawczyk

Wysłany: 2015-04-27, 06:57   

Ile takie zawekowane konopie daja rade wytrzymac?

ziober30 
Kamil Ziobrowski

Wysłany: 2015-04-27, 12:28   

U mnie już rok stoją i nic im się nie dzieje.

WitekKarpiarz 

Wysłany: 2016-03-23, 19:49   

Witajcie ;) . Z racji tego że jestem młody to mam problem. Chcę ugotować konopie z kukurydzą namaczam itp: po ugotowaniu odlewam wodę dodaję sól i zalewam cslem. I mam pytanie czy to mi nie rozpuścci PVA . Może macie swoje sposoby?

kamionki 
Marcin Brzosko

Wysłany: 2016-03-23, 20:31   

WitekKarpiarz napisał/a:
po ugotowaniu odlewam wodę dodaję sól i zalewam cslem. I mam pytanie czy to mi nie rozpuścci PVA .

Niestety może rozpuścić PVA.
WitekKarpiarz napisał/a:
Może macie swoje sposoby?

Ja mam dwa. Po pierwsze suszenie ziaren.
Po drugie roztwór z soli lub cukru. Rozpuszczasz sól lub cukier w wodzi do momentu kiedy nie będzie już chciał się rozpuścić. W tym moczysz ziarna przez jakiś czas i śmiało napełniasz PVA.

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-03-24, 07:35   

Ja podczas gotowania konopi dodaję suszoną papryczkę chili, która dodaje pikanterii naszym ziarenkom.
Czasami zamiast chili daje łyżkę miodu, lecz nigdy nie zmieniam wody do gotowania.
Proporcje konopi do kuku stosuję 1:3.

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2016-04-02, 16:41   

Ja natomiast przygotowuję w trochę inny sposób.Mam w domu jeszcze taki stary termos ruski chyba :D dłuuugo trzyma ciepło,wsypuję konopie(wcześniej namoczone) do termosu,zalewam wrzątkiem i odstawiam na noc.Jadąc na ryby wstaję rano termos zabieram ze sobą i mam gotową zanętę.Czasem dodaję więcej konopii niż dużego ziarna(kukurydza,groch,cieciorka)ponieważ dłużej są zbierane przez ryby dodaję też konopie do granulatu dla kurcząt.Innąmetodą jest uprażenie konopii na patelni a następnie zmielenie w młynku.Podczas mielenia uprażonych konopii wydobywa się super aromat a takie mielone konopie sa świetnym dodatkiem do stickmixów (tak chrzęszczą).

piotro001 

Wysłany: 2017-01-16, 21:16   

Panowie, a co zrobić z konopiami które chcemy dodać do PVA? Słyszałem, że po ugotowaniu konopi zalewamy je nasyconym roztworem soli i wtedy nam PVA nie rozpuszczą, ale wiadomo wówczas musimy je wyjąć z tej aromatycznej zalewy, a gdyby tak po ugotowaniu konopi po prostu je posolić w tym wywarze? Próbował ktoś tak?

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2017-01-16, 21:24   

piotro001 napisał/a:
Panowie, a co zrobić z konopiami które chcemy dodać do PVA? Słyszałem, że po ugotowaniu konopi zalewamy je nasyconym roztworem soli i wtedy nam PVA nie rozpuszczą, ale wiadomo wówczas musimy je wyjąć z tej aromatycznej zalewy, a gdyby tak po ugotowaniu konopi po prostu je posolić w tym wywarze? Próbował ktoś tak?

Żeby wsypać ziarna do PVA też musisz odsączyć je z wody, zrób sobie test i odstaw małą ilość ugotowanych ziaren, zasyp je sporą ilością soli i sprawdź jak reaguje siatka.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2017-01-16, 21:26   

piotro001, masz napisane wyżej ;)
Trzeba zrobić naprawdę bardzo silny roztwór aby nie rozpuszczał pva.

Odpowiedz do tematu