Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mączki rybne
Autor Wiadomość
Soyale 

Wysłany: 2013-01-02, 23:38   Mączki rybne

Witam,

W ramach wolnego czasu (zima.. nie można połowić..) pochodziłem trochę po necie, a dokładnie po zagranicznych sklepach wędkarskich oferujących mączki rybne.

Teraz pytanie, czy istnieje w Polsce sklep/firma/dystrybutor który jest w stanie zaproponować podobne ceny jak na zachodzie, biorąc pod uwagę zamówienia w ilościach 15-25kg każdego typu mączki (duże worki)?

Przykładowe ceny produktów w sklepach w UK.
Antartic Krill - 10 kg = 38 £
Pre-digested - 10 kg = 38 £
Low Temperature - 10 kg = 20 £
Sardine and Anchovy - 10 kg = 18 £
Squid meal - 10 kg = 36 £

1 £ = ~5,1 zł

Piszę ten post, ponieważ chętnie kupię (pewnie nie tylko ja..) taki towar w kraju i dam zarobić rodzimej firmie. Natomiast kupowanie w Polsce po cenach typu 35 zł za 1 kg Pre-digested przy większym kulaniu to gruba przesada.

Mój post nie ma na celu atakowania Polskich sklepów, natomiast nie mogę zrozumieć czemu u nas nie ma takiej oferty?
Jeszcze raz podkreślam że mówię o zamówieniach większej ilości na raz, a nie pojedynczych kilogramów.
Dla pojedynczych kilogramów wiadomo że cena jest dużo wyższa...

Czy ktoś jest w stanie wskazać takiego dystrybutora ?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-01-02, 23:46   

Cytat:
Jeszcze raz podkreślam że mówię o zamówieniach większej ilości na raz, a nie pojedynczych kilogramów.
10 kg. to chyba nie większa ilość
Jeżeli chodzi o Niemcy to ja mogę podać takie same produkty jak Soyale, Ale minimalny zakup to 1 tona :!:

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-02, 23:51   

Delta Baits - Za kg. pre dagest (mączka, w którą zaopatruje się znana, czeska marka) płaciłem 15zł. kg i to wcale nie brałem dużych ilości, za łososiową (z całych ryb, nie odpadową) - 9zł./kg. squidowa ma kosztować 20-25 zł./kg. na resztę cen jeszcze czekam...
Tak na marginesie - podobna sytuacja była jeszcze kilka lat temu z białkami mlecznymi, bird food'ami czy mączką z kryla - ceny powalały na kolana...

Soyale 

Wysłany: 2013-01-03, 00:03   

10 kg to nie duża ilość, natomiast to realna cena jaką znalazłem.
Squida to znalazłem nawet po 3,22 euro netto przy jednej tonie..

OT - Ta strona Delta Baits coś nie działa.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-03, 00:09   

Soyale napisał/a:

Coś im się wiesza czasem, proponuję kontakt tel...

szweraf 

Wysłany: 2013-01-03, 09:25   

Cytat:

Nie działa im odnośnik który przerzuca na jakaś inna stronę.
Skopiuj http://www.deltabaits.com i wklej w przeglądarkę ;)

larog 
Dariusz Góralczyk

Wysłany: 2013-01-03, 09:49   

: bosman.baits@wp.pl TO JEST E MAIL CENY WYDAJE MI SIE ŻE SA DOBRE ALE POSŁUCHAM OPINIJ . FACET PRZYŚLE OFERTĘ LISTA JEST SPORA

larog 
Dariusz Góralczyk

Wysłany: 2013-01-03, 09:51   

przykładowe CENY

MĄCZKA GLM 500gr 19,00
MĄCZKA ZE SQUIDA 500gr (ENZYM) 27,50
MĄCZKA SQUID/LIVER 500gr (ENZYM) 27,50
MĄCZKA SQUID ATLANTIC 500gr NOWOŚĆ 22,00
MĄCZKA Z SARDELI(ANCHOVY) 500gr NOWOŚĆ 15,00
MĄCZKA Z TUŃCZYKA 1kg 16,00
MĄCZKA Z TUŃCZYKA 500gr 9,00

larog 
Dariusz Góralczyk

Wysłany: 2013-01-03, 09:53   

MĄCZKA ŁOSOSIOWA 1kg 8,90
MĄCZKA ŁOSOSIOWA 5kg 41,00
MĄCZKA RYBNA PRE-DIGEST 500gr 25,00
MĄCZKA KRYLOWA 500gr 25,00
MĄCZKA KREWETKOWA 500gr 10,00
BELACHAN POVDER 500gr 22,00
BLOODWORM POVDER 500gr NOWOŚĆ 24,00
HALIBUT PELLET POVDER 1kg 11,00
MĄKA SOJOWA PEŁNOTŁUSTA 1kg 8,50
MĄKA SOJOWA PEŁNOTŁUSTA 5kg 40,00
MĄKA SOJOWA ODTŁUSZCZONA 1kg 8,50
MĄKA SOJOWA ODTŁUSZCZONA 5kg 40,00
IZOLAT SOJOWY 500gr 18,00
MĄKA KUKURYDZIANA 1kg 4,10
MĄKA KUKURYDZIANA 5kg 20,00
MĄCZKA CSL 1kg 13,00
MĄCZKA CSL 500gr 7,00
DROŻDŻE PIWNE 500gr NOWOŚĆ 6,00
DROŻDŻE PIWNE 1kg NOWOŚĆ 10,80

Soyale 

Wysłany: 2013-01-03, 09:57   

Standardowo mączki squid, krill, pre digested - bardzo drogo..

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-03, 10:01   

larog, żaden szał, chyba, że przy większych ilościach (w tym wypadku "większe" adekwatne do proponowanych gramatur) można liczyć na spore rabaty...
Dla przykładu - mączka anchove - CCM, w CarpCity - 17.90/kg... Mączka Imperial'a - squid lub squid-liver ok. 30 zł./0.5kg... "Zwykłą" squidową bez łaski można dostać za 30-40zł./kg. a w ofercie Delty ma być w granicach 20-25zł./kg...

larog 
Dariusz Góralczyk

Wysłany: 2013-01-03, 10:03   

Dobrze wiedzieć . Nie kulam kulek jeszcze ale się przymierzam na razie zbieram info na ten złożony temat :) dobrze by było mieć dostęp do produktów dostępnych nawet w workach 25kg ale żeby cena była bardzo dobra
puki co nic lepszego chyba nie mam . Ale zaczynając kulanie na pewno zacznę od mniejszych ilości

Soyale 

Wysłany: 2013-01-03, 10:09   

Widzę, że nie tylko ja szukam oferty na worki po 25kg w zamian za dobrą cenę.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2013-01-03, 10:10   

Nie odbierzcie mnie źle ale czy szukacie oszczędności cenowej, czy komponentów dobrych jakościowo? Sam prywatnie zamawiam niektóre komponenty poza ccm bo nie mają atrakcyjnych cen, a jakość konkurencyjnych ofert nie odbiega. O "bosmanbaits" swojego czasu było już pisane na forum. Ja mam swoje zdanie jeśli ktoś chciałby je poznać proszę pisać na PW. Nie mam zamiaru by ani reklamować ani krytykować jakiejś firmy czy oferty.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-03, 10:14   

larog napisał/a:
dobrze by było mieć dostęp do produktów dostępnych nawet w workach 25kg ale żeby cena była bardzo dobra

Dostęp jest ;) Wystarczy podbić do Piotrka z CarpCity i zapytać o cenę, bo część z produktów CCM wychodzi znacznie korzystniej w większych "bagach"...
Podobnie pewnie będzie w Delcie i u Krzysia z CrazyCarp...
P.s. Nawet przy obecnych cenach można naprawdę wypasiony mix za +/- 25zł. kg poskładać...

Soyale 

Wysłany: 2013-01-03, 10:23   

Piotr Ostrowski napisał/a:
Nie odbierzcie mnie źle ale czy szukacie oszczędności cenowej, czy komponentów dobrych jakościowo?

Dlaczego zakładasz że produkt tańszy nie może być tej samej jakości?
W tym temacie chodzi o produkt tej samej jakości, tyle że tańszy przez zakup w większej ilości.

Firmy karpiowe przecież nie są producentami mączek rybnych tylko pośrednikiem dodającym swoją etykietę.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2013-01-03, 10:49   

Soyale, Tak jak pisałem, moim zdaniem na rynku możesz dostać wiele produktów pod tą samą nazwą w różnych cenach, ale jednak ich jakość jest różna. Pisałem że sam kupuje do własnych celów produkty z tańszych źródeł, a ich jakość jest taka sam lub zbliżona i nie warto wtedy przepłacać. Jednak również spotkałem się z taką sytuacją że za niższą ceną szła niższa jakość. Firmy "karpiowe" nie produkują, ale tez nie ma na świecie jednego producenta mączek.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Soyale 

Wysłany: 2013-01-03, 10:52   

Tutaj się zgadzam w 100%, wszystko zależy od jakiego producenta idzie mączka (tutaj pewnie firmy karpiowe mają towar sprawdzony).

Samej mączki squid są przynajmniej 3 rodzaje (wartości białka etc..)

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-03, 12:51   

Piotr Ostrowski, sam wiesz, że cena niektórych produktów nie wynika z ich jakości a z tego, że są towarem "deficytowym"...
Dla przykładu w.w. mączka pre dagest - za kilogram płaciłem 15 zł... czeski producent sprzedaje tą mączkę trzykrotnie drożej ale za pół kilogramowe opakowanie (suma sumarum 6 x drożej)...
Przed kilkoma laty te wszystkie "cuda" kosztowały krocie - CLO czy Meggablend - ok. 80zł./kg, R.R. prawie dwie stówy :O , mączka z kryla ok. 150zł./kg, kazeiny, kazeinaty - ponad dwie setki/kg.
Czy obecnie produkty te są gorsze jakościowo? Nie... Zwiększony popyt na nie poskutkował większą dostępnością a co za tym idzie konkurencją na rynku, która spowodowała spadek cen...
Powoli, małymi kroczkami robi się coraz "przyjemniej" dla portfela przy jednoczesnym wzroście jakości efektu końcowego (czyt. mixu)

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2013-01-03, 20:33   

Ja krylla squida i inne pierdoły kupowałem w Massive Baits ceny dużo mniejsze tylko trzeba zadzwonić i pogadać bo w katalogu są deczko zawyżone

Omen 
Łukasz Nidecki

Wysłany: 2013-01-19, 21:09   

Wojtek Straub zaznaczył tutaj istotną kwestię-towar deficytowy. 8) GLM,squid.. bardzo duży popyt a niewielka podaż. Do tego dochodzi fakt minimalnej ilości(minimum kilka ton) którą można ściągnąć od ''producenta''. Na to mogą pozwolić sobie firmy zachodnie,w przeciwieństwie do naszych krajowych,które to za polizaniem...importują z zachodu z oczywiście niezłą marżą. ;)
Podobno połów takich np. małży w stosunku do ich ceny to śmieszna sprawa,najdroższy z tego wszystkiego jest transport ale to dalej nic w stosunku do ceny.Ktoś trzepie niezłą kasę w orientalnych krainach na karpiarzach. :)

Czy najdroższe jest zawsze najlepsze? I dlaczego przeważnie w ten sposób na to się patrzy... Moim zdaniem,możliwe jest stworzenie równie skutecznych przynęt za znacznie mniejsze pieniądze,ale oczywiście takich się nie promuje i reklamuje bo zarobek jest już niewielki a produkty zbyt powszechne. ;) Być może za 5-10 lat za 1kg GLM zapłacimy 39.90 i raptem karpie przestaną to jeść...bo przecież za tanie żeby było dobre i tym bardziej skuteczne. :roll: Czysta psychologia.Jeden nakręci temat,drugi podłapie,oczywiście droższe będę używał częściej niż te tańsze i w efekcie są po prostu ''lepsze''... ;) a jak już biorą to przecież zazwyczaj niechętnie się coś zmienia. Pytanie brzmi, kto łowi na ''syf''? Jeżeli dwie osoby robią to równie skutecznie, z tym że jedna na kule 25zł/kg, druga 70zł/kg. :roll:

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-20, 10:18   

Omen napisał/a:
Pytanie brzmi, kto łowi na ''syf''? Jeżeli dwie osoby robią to równie skutecznie, z tym że jedna na kule 25zł/kg, druga 70zł/kg.

Za 25 zł./kg. w obecnej chwili można nakręć b.dobre kule, nie ustępujące jakością tym za 50 czy nawet 70 zł./kg. a nawt bijące je na głowę, co jeszcze kilka lat temu było praktycznie niemożliwe ;)
Omen napisał/a:
Czy najdroższe jest zawsze najlepsze?

Zazwyczaj tak, ale bez popadania w paranoje - np. kupując składnik x, który ma kilka firm w ofercie, a większość z nich z tego samego źródła, kupuje się tam gdzie najtaniej...
Omen napisał/a:
I dlaczego przeważnie w ten sposób na to się patrzy
Prosta analogia - białko sojowe i mleczne (np. WPC)

Omen 
Łukasz Nidecki

Wysłany: 2013-01-20, 15:57   

Wojtek Straub z mojej strony to były pytania retoryczne ;) . Moim celem nie jest podważanie skuteczności w.w specyfików. Możliwe jest stworzenie przynęt równie skutecznych za znacznie mniejsze pieniądze. ;)

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-20, 16:04   

Omen, tylko napisane tak jak jest mogło zostać odebrane jako sugestia, ze jeden kij czy sieczka za parę zł. ze spożywczaka czy "karpiowe" półprodukty kupowane z rozwagą, tam gdzie tanio ale w dobrej jakości ;)

Omen 
Łukasz Nidecki

Wysłany: 2013-01-20, 16:33   

Fakt,niektórzy lubią czytać między wierszami,oczywiście mogłem wyrazić się jaśniej. Domysły zaczynają się tam gdzie kończy się wzrok,ja miałem na myśli porównanie właśnie bardzo dobrych jakościowo miksów ''handmade'' za te 25PLN z TOP najdroższym firmówkami,czyli dokładnie to o czym napisałeś.Dokładnie, następnym razem usiądę ze słownikiem,postaram się użyć słów jednoznacznych,skonsultuje się z polonistą i trzasnę niezłą rozprawkę. :)

A co do kulek ze spożywczaka(nie wspomniałem o nich ani słowem)-bywa,że i takie są wystarczające ;) (w określonych warunkach),kwestia wewnętrznego przekonania.

Wilk_ 
Robert Wilk

Wysłany: 2013-01-20, 23:23   

Znalazłem takie ogłoszenie: mączka po 2zł. Zadzwonię tam, ale lepiej, by zrobił to również ktoś doświadczony, kto wie o co i jak pytać, bo wygląda to dziwnie - jakieś śmieci?
www.iagro.pl/maczka-rybna,at-33782.html

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-20, 23:48   

Wilk_, tylko ciekawe jaka min. ilość do wzięcia, skoro 2 zł./kg. wliczony jest koszt transportu :roll:

Wilk_ 
Robert Wilk

Wysłany: 2013-01-21, 18:39   

Znalazłem w Bokinach tanią mączkę, można kupić i jeden kilogram, ale odbiór osobisty.
e-mail: zpm-bokiny@wp.pl
(085)6502250

CENNIK WYROBÓW
Obowiązuje od : 01.01.2013 r.
Mączka rybna 60% – 3,40 / 1 kg + 8 % VAT
Mączka rybna 55% – 3,20 / 1 kg + 8 % VAT
Olej rybny – 3,40 / 1 kg + 23 % VAT
Uwaga:
Ceny netto.
Ceny loco - magazyn producenta
Ilości do 2000 kg nie dowozimy
Do każdej dowiezionej tony do 100 km dolicza się 50 zł, powyżej 100 km -100 zł.
Środki transportu odbierające towar muszą być zgłoszone do przewozu materiału kat. 3
do właściwych służb weterynaryjnych – decyzja / zaświadczenie do wglądu.
Środki transportu bez decyzji / zaświadczenia o zgłoszeniu nie będą ładowane.
Odbiorca mączki musi być podmiotem uprawnionym do przechowywania,
transportowania lub użycia tego produktu.
ZPM Bokiny jako zbywający mączkę jest zobowiązany do weryfikowania pod
powyższym względem odbiorcy – decyzja / zezwolenie do wglądu.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-21, 19:02   

Wilk_ napisał/a:
Znalazłem w Bokinach tanią mączkę, można kupić i jeden kilogram, ale odbiór osobisty.
I odpowiednie "papiery" do wglądu :roll:

pawlona 

Wysłany: 2013-01-30, 00:35   

Co myślicie koledzy o tym ogłoszeniu? Warto kupować?

Mączka rybna z tuczyka

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-30, 06:56   

Jeśli to faktycznie tuńczyk w wersji LT to warto...

Dziadek 
Artur Nowak

Wysłany: 2013-01-30, 10:42   

Witam...
larog napisał/a:
: bosman.baits@wp.pl TO JEST E MAIL CENY WYDAJE MI SIE ŻE SA DOBRE ALE POSŁUCHAM OPINIJ . FACET PRZYŚLE OFERTĘ LISTA JEST SPORA

Polecam sam biorę od niego mączki zawsze są świeże dobrze zapakowane dobry kontakt a i sam sprzedający to bardzo dobry karpiarz...Jeśli ktoś będzie chciał jego ofertę lub będzie miał jakieś pytania to pisać chętnie odpowiem na pw lub tutaj… :mrgreen:
Pozdrawiam...

marcinoscs 
Marcin Ginter

Wysłany: 2013-01-30, 11:03   

Mógłbyś mi przesłać pełna ofertę na emila ?? marcinginter99@wp.pl

Dziadek 
Artur Nowak

Wysłany: 2013-01-30, 11:20   

Witam...
Marcinie sprawa załatwiona.... ;)
Pozdarwiam...

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2013-01-30, 16:11   

Oferta tego sprzedawcy jest w linku podanym do mączki na Allegro. Wystarczy kliknąć w zakładkę zdaje się "wszystkie przedmioty sprzedającego" na stronie aukcji :P

marcinoscs 
Marcin Ginter

Wysłany: 2013-01-30, 17:21   

AndrzejN. napisał/a:
Oferta tego sprzedawcy jest w linku podanym do mączki na Allegro. Wystarczy kliknąć w zakładkę zdaje się "wszystkie przedmioty sprzedającego" na stronie aukcji :P

Na allegro nie ma nawet 1/4 tego co jest w pełnej ofercie :) wiec pisać do dziadka jak ktoś chce :)

linki3
Pawelo

Wysłany: 2013-04-06, 17:24   

Witam.
No ceny w tym Delta Baits sa calkiem niezle.

Panowie to moze macie pomysl na kompozycje fajnego miksu z maczek dostepnych w Delta Baits i CarpCity i u Dziadka ? Tylko jak dla mnie nie moze tam byc maki sojowej - bo nie lubie jak w kulach czuc jej zapach - zauwazylem ze danie jej nie duzej ilosci do miksu powoduje to ze ciezko tego zapachu sie pozbyc.

To moze w tym temacie kto ma chec pisal by od razu propozycje receptur na miksy - (oczywiscie takie miksyy w ktorych bedzie troche roznych maczek - a nie takie przepisy jak dominuja w internecie gdzie glowna baza przepisu jest: maka sojowa odluszczona, maka sojowa pelnotlusta, maka kukurydziana, 1 rodzaj maczki rybnej, birdfood, maka pszenna).

Ogolnie to prosze mi napisac jaka mozna zbudowac dobra baze do powiazania wielu roznych "smierdzacych maczek" ?

Ja ostatnio krecilem kule na wlasnych miksach jakies 3 lata temu - teraz glownie robie na gotowych miksach do ktorych wg uznania dodaje tylko rozne ekstrakty, oleje, nie raz aromaty i inne dodatki takie jak stymulatory i aminokwasy, i nie raz jakies dodatki aby kuleczka byla bardziej chropowata.
Nie raz tez mieszam np. 2 miksy ze soba itp.

Teraz jednak chcialbym kule robic od podstaw m.in tez z tego wzgledu aby troszke zaoszczedzic kasy i zebym wiedzial co jest w miksie aby tym samym go dopracowywac i modyfikowac pod dana wode.
Do tej pory krecilem kule na miksach Mainline (moj ulubiony to ... Liver&Marine - typowo rybny miks i to wlasnie chcialbym stworzyc baze zblizona do niego, Grange CSL), Solara (Squid oraz Dairy Cream), CCmora, i 2 czeskich.

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2017-05-22, 23:52   

Odświeżę temat,
Czy ktoś zna jakieś źródło gdzie dostanę mączki (nie tylko) rybne w atrakcyjnych cenach.
Ktoś coś przywozi, handluje chce odsprzedać?
Jak się wstydzicie to może być PW :mrgreen:

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2017-09-19, 21:43   

To inaczej. Testował już ktoś takie aromaty.
squide

tomelek 

Wysłany: 2017-09-20, 17:23   

Testowałem od nich słodkie, banan, truskawka, wanilia itp. Już więcej nie kupię dla mnie one są może tanie ale słabe. Jeżeli nie wiesz jak dany zapach się nazywa to trudno powiedzieć tak naprawdę jaki to jest. Testowałem to na paru osobach i mało kto trafił. Porównując je do innych to np zapachy od TB to sama "natura". Takie jest moje osobiste zdanie. Mam tego jeszcze trochę i zużywam je do zanęt, kulek już na nich nie robię.

Odpowiedz do tematu